ss x
x

Dlaczego miękisz ssie twoje palce


Wielu rodziców zauważyło u swoich dzieci nawyk ssania kciuka. Dlaczego tak robi, ponieważ wielu pozostaje tajemnicą. Ale szkody z tego mogą być znaczne. Oprócz zniszczenia płytki paznokcia i powstania nieprawidłowego zgryzu, bakterie chorobotwórcze są wprowadzane do jamy ustnej. Mogą powodować różnego rodzaju infekcje. Konieczne jest zrozumienie wszystkich szczegółów i sprawdzenie, dlaczego dziecko ssało kciuk.

Ujawnienie przyczyn

Warto zauważyć, że odruch ssania jest najważniejszy u noworodka. W końcu nikt mu nie wykłada, zanim nie przyniesie mu go do piersi. Oczywiście, pomagają, indukują, ale nie tłumaczą niczego słownie. Okazuje się, że jest to naturalny odruch. Przy pomocy ssania dziecko uspokaja się, rozwija się trawienie, następuje ogólny rozwój. Ale kiedy trzymiesięczne dziecko nagle zaczyna ssać palec, nie jest to zbyt dobre.

Spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego to robi:
 1. Brak mleka matki.
 2. Trochę się nudzi.
 3. Cechy psychologiczne.
 4. Zęby są rozcięte.

Brak mleka

Jeśli dziecko jest karmione naturalnie, a nie suplementowane, obserwuj je. Jak często prosi o jedzenie i czy klatka piersiowa jest uwalniana po procesie karmienia. Są to oznaki, że mleko mu wystarcza. Być może dziecko je tylko z przodu, z najłatwiej dostępnego mleka, a potem nie chce pracować? Oczywiście, nie łaknie i stara się nadrobić uczucie głodu.

jak odzwyczaić dziecko od ssania palców

Pozwól dziecku jeść do końca, nie obawiaj się, że wpadnie w tarapaty i zachoruje. Pan młody sam wie, ile kosztuje jedzenie.

Tłum był znudzony

Noworodki mogą również znudzić się tym, co się dzieje. Kiedy pojawiają się tylko w świetle, strefa ich widoczności jest nie większa niż 25 centymetrów. Z każdym miesiącem wskaźnik ten rośnie, a po 3 - 4 miesiącach są w stanie rozróżnić obiekty i na odległość. Jest to okres, który jest naznaczony przez pierwsze dotknięcia zabawek.Z monotonnego obrazu miękiszu można się nudzić, odświeżyć tło nowymi zabawkami, starać się nie zostawić go samego przez długi czas w samotnym łóżku.

Cechy psychologiczne

Jeśli dziecko zacznie ssać palec przez 2 lata, sygnalizuje brak uwagi. Jest to okres szybkiego rozwoju, w tym mowy. Ma wiele pytań, a gdy dorosły jest zajęty własnymi sprawami, dziecko zaczyna wypełniać je ssaniem palców. Często pojawia się problem z powodu zmiany zwykłej sytuacji, na przykład przeniesienia do oddzielnego pokoju. Dlatego im wcześniej chłopak dostanie mieszkania, tym łatwiej będzie się przyzwyczaić. Optymalny wiek: 1,5 - 2 lata. Później mogą pojawić się trudności.


Zęby są zranione

Jeśli to jest powód, to karapuz ssie nie tylko kciuk, ale także jest w stanie spróbować wepchnąć do ust wszystkie piątki. Jest to zrozumiałe, że wiercenie nie może zrozumieć, co się dzieje, jest ból i dyskomfort. Towarzyszy temu obfite ślinienie. Czasami jest luźny stolec i temperatura. Jeśli te czynniki występują jednocześnie, przyczyną jest pojawienie się nowych zębów.

Błędy, na które pozwalają rodzice

Wielu lekarzy sprowadza się do przekonania, że ​​do półtora roku nie ma potrzeby odzwyczajać miękiszu od ssania kciuka. To 18 miesięcy z dzieckiem, które możesz porozmawiać i wyjaśnić. I musi cię usłyszeć. W łonie matki dziecko zaczyna poznawać swoje ręce. Następnie odruch ssania rozwija się. Urodzony, okruchy go wspierają, gdy zaczyna wkładać go do klatki piersiowej. W procesie tym działają trzy nerwy: nosowo-gardłowy, nerwowy i trynitarny. Przyczyniają się do lepszego trawienia, równowagi psychicznej dziecka. Więc ssanie dziecka wykorzystuje nie tylko wtedy, gdy chce jeść. Gdy noworodek jest ich pióra 3 miesiące i zaczyna aktywnie badać palce usta, rodzice biją na alarm. A porady babć i doświadczonych sąsiadów nie dają odpocząć. A oto najczęstsze błędy, kiedy mamy i tatusiowie próbują odzwyczaić swoje dzieci, by ssać pióra.

 1. Użyj musztardy, soku z aloesu, specjalnych lakierów, gorzkiego pieprzu. To tylko fanatyzm nad maleńkim stworzeniem. Nierówne ciało może reagować nieoczekiwanie na takie innowacje. Próbuje zorganizować prawidłowego żywienia w celu uniknięcia problemów z niedojrzałych jelita, rodzice boli swoje produkty, które są pokryte palcami. Wyobraź sobie, ponieważ nadal wpadnie mu w usta, a on połknie. To nie jest narzędzie.
 2. Przyszyć rękawy do odzieży, krawatów i bandażowych uchwytów.Dziecko jest tak małe, że gdy tylko dorośli udzielą amnestii, problem powróci. Ten mały jest wyczerpany.
 3. Zaczyna krzyczeć i przeklinać dziecko.

j.

Pamiętaj, że dziecko robi to nieświadomie, nie krzycz na dziecko! Psychiczne okruchy naruszyły jednocześnie.

Wszystkie wyżej opisane sztuczki mocy, które mogą tylko zaszkodzić delikatnemu człowiekowi. Musisz działać na różne sposoby.

Znieczulenie przez obce ciała

Nie ma wątpliwości, że zaletą jest to, że dziecko ssie palce, nie. Tak, to jest zabieg kojący. Ale w tym rytuale są specjalne rzeczy. A szkoda tutaj jest namacalna:

 • wada zgryzu;
 • skrzywienie zębów;
 • wprowadzenie szkodliwych mikroorganizmów do jamy ustnej;
 • niebezpieczeństwo degeneracji negatywnego wydarzenia w nawyk;
 • funkcja estetyczna;
 • porażka dziąseł;
 • odkształcenie palców od długiego nawyku ich ssania.

Jak odzwyczaić od złego nawyku

Po zrozumieniu, dlaczego dziecko ssie kciuk, możesz spróbować odzwyczaić go od złego nawyku.

rebenok_3_mesyaca_soset_palec-300x193

Pamiętaj, że metody przymusu są przeciwwskazane. Skąpe nie powinien czuć, że został zmuszony. To pogorszy sytuację, dziecko zacznie częściej korzystać z zakazanej metody, aby się uspokoić.

 1. Jeśli zwyczaj dotyka noworodka, spróbuj wydłużyć czas karmienia piersią do 40 minut. Więc Malyshok mogli jeść do syta, jest prawdopodobne, że potrzeba ssania palca zniknie. Jeżeli dziecko na sztucznej karmienia, stosowanie smoczka na butelce z mniejszym otworem. To wydłuży czas karmienia.
 2. W przypadku, gdy wiercenie osiągnęło już wiek jednego roku i więcej, możesz korzystać z gier, które biorą długopisy. Oferujemy do zbierania konstruktora lub zagadek. Rysunek lub przyklejania ciekawe zdjęcia. Wszelkie działania, które łączą obie ręce. Stopniowo, potrzeba ssać zniknie. W końcu stało się już nawykiem, a oni, jak wiecie, mogą się zmienić.
 3. Niektórzy młodzi ludzie mają złe nawyki podczas oglądania kreskówek lub czytania książek. Daj mu nadziewane zabawka do zajmowania uchwyt. Istnieje szereg myagkonabivnyh elementy wewnątrz tego granulatu zastosowania. Podczas sondowania czują. Dzieci uwielbiają zgniatać takie małe rzeczy. Oprócz pozbycia się negatywnych nawyków, odbędzie się również trening motoryczny.
 4. Starsze dziewczyny mogą zostać zaproszone do odwiedzenia manikiurzystki.Ledwie trochę księżniczka chce zniszczyć piękno nagietki. Tu nie chodzi o stosowaniu jasnych lakierów i właśnie o przetwarzaniu. Być może użycie specjalnych środków, aby chronić płytkę paznokcia. A sam proces będzie musiał posmakować.
 5. Wizyta u dentysty. Dobry specjalista z podejściem do dzieci i pomóc przekonać odzwyczaić okruchy ssać. Na szczęście istnieje specjalna stomatologia dziecięca, w której lekarze mogą i mogą komunikować się z dziećmi.
 6. Nacisk na wiek. Po 2 latach dziecko ma prawo do prowadzenia rozmów wyjaśniających. On jest już w stanie zrozumieć słowa dorosłego. Jeżeli nacisk na wiek, dorosłych dzieci nie rób tego, to dobry wynik jest możliwy. Najważniejsze, żeby nie wywierać presji na fizyczne metody oddziaływania.
 7. Tworzenie bardziej opartego na zaufaniu związku. Jeżeli rodzic dostaje zły na chłopczycą, to zachowanie nie przyniesie miłość. Dzięki dobrym relacjom dzieci będą słuchać i rozumieć bliskich.

Aby odmienić chłopczycę od złego nawyku, zestaw czynności, przeprowadzanych codziennie. Przechodzenie do każdego dziecka jest inne. A główny powód leży w rekompensacie uwagi. Jeśli spędzasz więcej czasu z dzieckiem, prawdopodobnie nie będzie miał tego złego nawyku.


Powiązane publikacje