ss x
x
Edukacja

Filtry
Dlaczego miękisz ssie twoje palce
Dlaczego miękisz ssie twoje palce
Odruch ssania przynosi korzyści tylko podczas karmienia maleńkiej osoby. W pozostałych przypadkach konieczne jest, aby zrozumieć przyczynę i jak najszybciej odzwyczaić dziecko ssać palce.

Edukacja

Edukacja małej osoby jest delikatnym procesem między organizacją a porzuceniem, dwoma skrajnościami prowadzącymi do negatywnych konsekwencji. Wiedza i uwaga pomagają znaleźć złoty środek: nie spieszyć się, ale nie przegapić właściwego momentu uderzenia.

Główne cztery okresy wychowania dziecka do roku po miesiącach:

  • Pierwszy - trzeci: tworzymy tryb snu i jedzenia, odpowiednie nawyki, rozwijamy percepcję poprzez komunikację.
  • Czwarty - szósty: nadal aktywnie rozwijamy percepcję słuchową, czuciową i wzrokową, nie ograniczamy ruchu; staramy się obserwować reżim.
  • Siódmy - dziewiąty: przyzwyczajamy się do garnka, do wdrożenia procedur higienicznych, zapewniamy warunki dla aktywnego bezpiecznego poruszania się i niezależnej wiedzy o świecie.
  • Dziesiąta - dwunasta: rozwijamy pamięć, mowę, uwagę; wyjaśniamy, co jest możliwe, a co nie; przyzwyczajony do pracy, porządek.

Podczas podnoszenia ważne jest, w jaki sposób komunikujesz się z dzieckiem, jak się zachowujesz. Szacunek, cierpliwość, zrozumienie ... jest wchłaniany do dziecka jest w gąbce, wraz z mowy, gestów, a nawet z mlekiem. Uczy się, naśladując, być dobrym przykładem.