ss x
x

Rekonstrukcja piersi po karmieniu


Często, po zaprzestaniu karmienia piersią, młoda matka zwraca uwagę na fakt, że pierś utraciła swój dawny kształt. Nie jest już tak sprężysty i wysoki, pojawiły się rozstępy. Oczywiście każda kobieta będzie chciała odzyskać atrakcyjność dekoltu. Nic nie jest trudne, jak przywrócić piersi po karmieniu. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad.

Codziennie sprawdzaj i czuj klatkę piersiową. To uratuje cię od wielu nieprzyjemnych objawów i chorób.


Dlaczego zmienia się kształt piersi?

W rzeczywistości forma piersi u kobiety jest uformowana i zmienia się od wieku pokwitania. Bardziej zauważalne różnice dotyczą tylko okresu ciąży i laktacji. Główną funkcją piersi jest karmienie potomstwa. Każdy gruczoł składa się z 12 do 13 pojedynczych płatków, których wielkość można podwoić podczas karmienia. Oczywiście, klatka piersiowa staje się ciężka, mięśnie, które ją trzymają, są rozciągnięte. W końcu, po zakończeniu snu gruczoły piersiowe wyglądają "pusto" i "saggy".

l

Właściwe karmienie

Oczywiście, w przyszłości proces powrotu do zdrowia jest szybszy, konieczne jest zajęcie się stanem piersi od czasu ciąży, a zwłaszcza w okresie laktacji.

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni stanik. Powinien mieć dokładne wymiary i szerokie paski, aby lepiej zablokować i przytrzymać skrzynię. Podczas całego okresu karmienia należy go nosić przez całą dobę, w nocy zastępując bardziej darmowe modele.

Jeśli to możliwe, powinieneś zrezygnować z ręcznego wyrażenia. Jeśli dziecko nie wysysa całego mleka podczas karmienia, możesz użyć specjalnej laktatora. Podczas wyrażania siebie, kobieta często nie liczy zastosowanej siły w tym wrażliwym obszarze. W rezultacie już słabe mięśnie są rozciągnięte jeszcze bardziej.

Pod żadnym pozorem nie należy tolerować stagnacji mleka.Jest to obarczone nie tylko pogorszeniem kształtu gruczołów sutkowych, ale także takimi poważnymi powikłaniami, jak zapalenie sutka, ropne zapalenie sutka, ropień. Czasami dochodzi nawet do interwencji chirurgicznej, po której żelazo zostaje przywrócone na bardzo długi czas. Przed najdłuższym odstępem czasu pomiędzy karmieniami (noc), powinieneś spróbować wyrazić mleko do ostatniej kropli.

Konieczne jest utrzymanie w przybliżeniu takiej samej ilości mleka w każdej piersi, w oparciu o ich własne odczucia. W tym celu dziecko musi być po kolei przyłożone do każdego gruczołu.

Co pomoże

Przywrócenie kształtu piersi będzie bardziej skuteczne, jeżeli następujące działania będą systematycznie przeprowadzane, najlepiej łącząc je:

  • stosowanie specjalnych odżywczych kremów i kremów z rozstępów;
  • co najmniej 3 razy w tygodniu nakładanie specjalnych masek dla gruczołów mlecznych;
  • masaż;
  • Ćwiczenia fizyczne mające na celu wzmocnienie struktury mięśniowej;
  • procedury wodne, w tym koniecznie prysznic kontrastowy;
  • właściwe odżywianie i przestrzeganie reżimu.

Jedynie zintegrowane podejście i regularne wdrażanie środków w zakresie rekonstrukcji piersi może mieć zauważalny i stosunkowo szybki efekt.

Masaż

Niezaprzeczalną zaletą tej metody jest fakt, że można ją wykonać samodzielnie. Jeśli masaż odbywa się codziennie, wynik będzie widoczny po kilku miesiącach. Przede wszystkim musisz rozgrzać ręce: możesz je wcierać, opuścić na kilka sekund w ciepłej wodzie lub po prostu oprzeć się o grzejnik. Na dłoni nakłada się niewielką ilość oleju migdałowego lub kokosowego, można również użyć kółka. Jedna ręka kładzie dłoń na gruczoł sutkowy, druga dłoń skierowana do góry, od dołu. Ruchy masażu okrężnego powinny być wykonywane przez co najmniej 5 minut. Również ich "piłowanie" ruchów i łatwe mrowienie skóry dowiodły swojej skuteczności. Poprawia to krążenie krwi w gruczołach sutkowych. Wskazane jest, aby nie nosić ciasnych lub ciasnych ubrań w ciągu godziny po zabiegu.

251015_5_6

Kultura fizyczna i procedury wodne

Aby przywrócić dawną postać piersi, młoda kobieta najlepiej nadaje się do pływania. Łączy w sobie kilka czynników naraz:

  • rozwój i wzmocnienie mięśni obręczy barkowej, które zacieśniają mięśnie piersi;
  • wpływ przepływu wody jako masażu;
  • Różnica temperatur między środowiskiem a wodą.

Po miesiącu regularnego treningu będzie oczywisty efekt. Niestety, młode matki nie zawsze mają możliwość uprawiania sportu poza domem. Istnieje zestaw bardzo prostych ćwiczeń, których realizacja nie wymaga wiele czasu i wysiłku.

Najlepszy sposób na pompowanie. Nie trzeba torturować siebie i zmuszać do wyciskania z podłogi 3 podchodzi 100 razy. Wystarczy proste ruchy, zmuszając do napinania mięśni piersiowych. Możesz go oderwać od ściany, od stołu, od krzesła, od dowolnej poziomej powierzchni. Im niższe wybrane wsparcie, tym większe obciążenie. Ile pompek jest indywidualnych. Najważniejsze jest to, że na końcu odczuwa się zwiększenie napięcia lub lekkie zmęczenie mięśni obręczy barkowej.

Doskonałym zakończeniem ćwiczeń będzie przyjęcie kontrastującego prysznica. W tym celu konieczne jest przemiennie przepływ ciepłej i zimnej wody (gorącej i zimnej). Temperatura jest dobierana zgodnie z odczuciami. Staraj się, aby zimna woda nie powodowała poważnego dyskomfortu, ale jednocześnie utrzymywała cię w nastroju. Dobrze jest stosować peelingi do ciała, które złuszczają zrogowacone komórki górnej warstwy skóry i sprawiają, że piersi są bardziej otwarte na wszystkie wykonywane czynności.


Środki ludowe

Istnieją przepisy sprawdzane przez pokolenia, których nie należy lekceważyć. W końcu nasze matki i babki, ich matki i babki prawdopodobnie zastanawiały się, jak przywrócić piersi po karmieniu.

rekonstrukcja piersi po karmieniu

Aby przywrócić elastyczność piersi, można ją umyć lub natrzeć na zioła i nalewki z niektórych ziół. Możesz nawet zrobić z nimi krótki okład. Doskonały efekt na skórze obszaru dekoltu to sok z cytryny i ogórka. Należy je oczyścić ze skóry, pociąć na cienkie koła i przykryć klatkę piersiową i szyję. Po 10 minutach można je usunąć lub zastąpić nową porcją.

Skuteczność tego preparatu potwierdzają mycie za pomocą bulionów z róży, zielonej herbaty i pokrzywy. Procedurę tę można wykonać zwykłym lub kontrastowym prysznicem, a następnie przez pewien czas chodzić bez bielizny, aby skóra mogła "oddychać".

Czas potrzebny na przywrócenie piersi zależy od wielu czynników, ale pragnienie i wytrwałość są dalekie od ostatniej roli.

Jeśli w rezultacie wynik Ci nie odpowiada, możesz skorzystać z zabiegów kosmetycznych lub chirurgii plastycznej. Należy jednak pamiętać, że jakakolwiek ingerencja w nasze ciało "z zewnątrz" ma swoje przeciwwskazania i konsekwencje.


Powiązane publikacje