ss x
x

Wysterylizuj odpowiednią butelkę do karmienia


Wraz z pojawieniem się dziecka pojawia się wiele pytań dotyczących opieki. Jednak, ponieważ okruchy właśnie przyszedł na świat, nie jest jeszcze przystosowany do życia w wielkim świecie. Będąc w łonie matki, dziecko było pod niezawodną ochroną. Ledwo narodzony, zaczyna otaczać masę mikroorganizmów i nie zawsze jest użyteczny. Układ odpornościowy dziecka jest niezwykle wrażliwy. I po raz pierwszy musisz pracować, aby chronić go przed wszystkimi szkodliwymi i niebezpiecznymi. Wpływa to przede wszystkim na odżywianie. Dlatego tak ważne jest sterylizowanie butelek przed każdym karmieniem, jeśli dziecko je z ich pomocą. Oczywiście, jeśli dziecko karmi piersią, to pytanie znika. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których trzeba zostawić dziecko z babcią, a mleko butelkować. Również tutaj przydatna będzie wiedza na temat sterylizacji zapasów do karmienia.


Powód przetwarzania potraw dla niemowląt

Niektórzy będą się zastanawiać, czy trzeba tak starannie dezynfekować butelki? Być może wystarczy je umyć, i to wszystko? Od dawna wiadomo jednak, że mleko, o długim przechowywaniu, staje się źródłem patogenów, które rozmnażają się i mogą powodować poważne zatrucia. Wyobraź sobie, co się stanie, jeśli mleko nie zostanie całkowicie umyte. Wewnątrz pojawi się szkodliwe środowisko. Takie mikroorganizmy są niszczone tylko przez działanie wysokich temperatur. Dlatego bardziej odpowiednie będzie mycie i dezynfekowanie naczyń natychmiast po użyciu.

Natychmiast pojawia się pytanie, jak długo powinien on być przetwarzany? Miesiąc, pół roku lub więcej? Eksperci twierdzą, że około roku, a nawet do połowy, dziecko jest całkowicie przyzwyczajony do środowiska, przewoźnik nie zawsze jest korzystne mikroorganizmy. Dlatego do 12 miesięcy musi być wysterylizowany. A kiedy zaczyna się przynęta, łyżki przed użyciem są dobrze umyte i oblane wrzątkiem.Fakt, że te sztućce powinny być indywidualne na okruchy, myślę, że nie trzeba mówić.

Metody sterylizacji

Oczywiście istnieją również specjalne urządzenia do przetwarzania naczyń dla dzieci, ale nie zawsze istnieje możliwość ich użycia. Co więcej, dzisiejsze możliwości pozwalają nam używać nie tylko specjalnego sprzętu jako sterylizatora. Przeanalizujemy najczęstsze sposoby pomocy młodym rodzicom.

  1. Gotowanie.
  2. Zimne przetwarzanie.
  3. Mikrofale.
  4. Działanie promu.
  5. Multivark.
  6. Specjalny sterylizator.

Każdy ze sposobów jest dobry i dość przystępny. Wybór dotyczy tylko matek i ojców. Rozważymy każdy osobno.

Gotowanie

Do tej procedury należy przydzielić specjalny rondel. Wylewa się wystarczającą ilość wody, która pokryje butelkę i wszystkie ruchome części. Zostanie odpowiednio przykryta małą pokrywką, aby podczas gotowania butelka nie podniosła się. Gotować przez 5 do 10 minut. Ale musisz wziąć pod uwagę czas przetwarzania sutków. Obiekt ten we wrzącej wodzie nie może trwać dłużej niż 3 minuty, ponieważ jest to niezawodny sposób neutralizacji, ale nie najbardziej oszczędny. Silikon, z którego wykonana jest smoczek, szybko stanie się bezużyteczny. Jest to jedna z wad. Drugi to czas spędzony, należy kontrolować chwilę przed gotowaniem i oznaczać czas. Biorąc pod uwagę częstotliwość karmień nocnych i apetyty tartej, a następnie w arsenale trzeba mieć nie jedną, ale dwie butelki zastąpić. W końcu będziesz musiał pracować w nocy.

Zimne przetwarzanie

Na półkach sklepów ze sprzętem można znaleźć produkty chemiczne do sterylizacji przedmiotów z kuchni dla dzieci. Producenci obiecują bezpieczeństwo tej metody. A plus to całkowita neutralizacja i zniszczenie niebezpiecznej flory. Przed użyciem tabletka rozpuszcza się w zimnej wodzie, naczynia umieszcza się w niej na około 30 minut.

Ale pomimo obietnic producentów tej metody chemicznej, po takim zabiegu możliwy jest silny zapach chloru i specyficzny smak mleka. A to może odstraszyć noworodka od jedzenia. Ponadto, jeśli nie zachowasz proporcji, istnieje ryzyko uszkodzenia dziecka. W niektórych krajach ta metoda absolutnie nie jest potrzebna. Zaleca się stosowanie okazjonalnie i uważne zapoznanie się z instrukcjami przed użyciem.


Kuchenka mikrofalowa

Najprostszy ze wszystkich sposobów.Uważaj na czas, nie ma potrzeby. Aby wysterylizować butelkę wystarczy użyć specjalnego urządzenia do kuchenki mikrofalowej. Jeśli nie jest to dopuszczalne w miejscu szklanej miseczki żądany obiekt i wszystkie jego części, zalać wodą, ustawić maksymalną moc i włączyć piekarnik na kilka minut. Niektórzy eksperci uważają, że możliwe jest umieszczanie potraw bez wody. Chodzi o fale promieniowane, które mogą zabić wszystkie niechciane mikroorganizmy. Wadą tej metody, w obu przypadkach, jest to, że nie obrabia się części metalowych w ten sposób, a smoczek szybko się zużyje.

Cóż, jeśli nie ma metalowych części, nie ma się czego bać. Smoczek może być przetwarzany w parze. Chociaż ta metoda jest dopuszczalna do manipulowania i wszystkie części butelki do karmienia.

Działanie na Steam

Nie mniej skuteczny sposób i więcej oszczędności. Przed zastosowaniem tej metody wystarczy wlać odrobinę wody na patelnię, zainstalować czystą durszlak i włożyć do butelki i smoczka w dół za pomocą szyjki. Kiedy woda zacznie wrzeć, para utworzy się i całkowicie poradzi sobie z problemem. Ale są również wady, takie jak potrzeba, w tym procesie, aby być blisko urządzenia. Istnieje ryzyko wrzenia wody. Tak, a czas powinien zostać zaznaczony.

Ale ta sama zasada działania ma zwykły parowiec. Do góry nogami są części naczyń dla dzieci, włączamy urządzenie i wszystko jest gotowe. Następnie wystarczy wyciągnąć i wysuszyć do następnego użycia.

Multivarka

Ta ratunek dla mojej matki jest w prawie każdym domu. Poza gotowaniem owsianki i karmy dla dzieci, znajduje się sitko do gotowania na parze. Ale można go używać nie tylko do produktów. Wszakże z powodu wrzącej wody naczynie i manekin mogą być przetwarzane parą. Piękno polega na tym, że wystarczy zainstalować części do góry nogami, zainstalować program "pary" i czas, a technika zrobi wszystko samodzielnie. Sterylizacja będzie na najwyższym poziomie.

Ponieważ jednak jedna miska służy zarówno do przygotowywania potraw, jak i do odkażania, istnieje ryzyko, że odór będzie emitowany z pary. Plastik, z którego wykonane są butelki, pochłonie niepotrzebny aromat. Dlatego staraj się, aby dno miski i ściany były dokładnie umyte i wysuszone.

Sterylizator

Jest to inny sposób przetwarzania za pomocą pary.Zaletą jest to, że urządzenie zostało stworzone specjalnie do dezynfekcji naczyń dla dzieci. Do celów domowych wygodnie jest użyć mechanizmu sieciowego. Woda jest przelewana, a wszystkie części butelki są umieszczone w dyszach do góry nogami. Ale z powodu działania gorącej pary istnieje ryzyko poparzenia się, więc musisz ostrożnie i ostrożnie usuwać z niej przedmioty. I lepiej poczekać, niech ostygną.

Jest bardzo wygodne w użyciu urządzenia, ponieważ pozwala ustawić niezbędny czas, który nie musi być kontrolowany. W tym procesie możesz prowadzić własną firmę. W tej technice sutki są obsługiwane ostrożnie. Dopuszczalne jest sterylizowanie smoczków.

sterylizujemy właściwe butelki do karmienia

Istnieje również bardziej ekonomiczna wersja tej techniki. jej koszt to prawie 2 razy niższa. I użył tej samej zasady: wypełniony wodą, umieścić naczynia, pokryte cap. Ale to nie jest wliczone w gnieździe, i umieścić w kuchence mikrofalowej. Pod wpływem tej samej pary z cieczy następuje obróbka.

Butelkowanie przed sterylizacją

Przed pierwszym użyciem akcesoriów do karmienia należy je umyć i wysterylizować.

Ale ta zasada obowiązuje również po każdym kolejnym karmieniu. Od wewnątrz butelek mleka z cienkiej folii, która może być usunięta tylko przez haczyk i dokładnych metod dezynfekcji. W sklepach jest wiele detergentów, które są dopuszczalne do użytku od pierwszych dni życia dziecka.

Ale wiele matek preferuje takie zwykłe mydło sodowe lub do prania. Jest to doskonały środek antyseptyczny, zdobył zaufanie pokolenia rodziców. Ponadto, małe ułamki sodowego także oczyszczony z niepożądanych pozostałości mleka. Konsystencja mycia.

  1. Najpierw spłucz zimną wodą.
  2. Następnie dodaje się detergent lub soda (mydło domowe).
  3. Ershikom dokładnie umył boki i dno. Yorshik Zamiast tego można wykorzystać szeroką gąbkę, która dostanie się do dołu. To powinno być oddzielone, aby być wykorzystane tylko za małą butelkę grudnichka. Jej wymiana powinna odbywać się regularnie. Pozostałe części, w tym brodawki, moją uwagę, bo jest dalekim miejscem w postaci krzywych. Mogą one być łatwo ślady energetyczne, wysychają i tworzą nieprzyjemny zapach. Jest to doskonałe środowisko do rozmnażania mikroorganizmów.
  4. Zmyć ciepłą wodą.Wymywane również usunięcie wszelkich środków do prania. Użyj lepszej wody bieżącej.

Po zakończeniu procesu prania można go wysłać do sterylizacji. Oczywiście, na pierwszy rzut oka wygląda to czasochłonne. Ale kiedy proces jest wprowadzany do maszyny, rozwija się nawyk. Z każdym miesiącem zmniejsza się liczba karmień dziecka, co ułatwi zadanie matki. Pamiętaj, że zdrowie małej osoby jest najważniejsze!


Powiązane publikacje