ss x
x

Skuteczne podnoszenie piersi po karmieniu


Dlaczego piersi tracą elastyczność po laktacji? I czy możliwe jest ponowne odzyskanie jej starej formy? Nie rozpaczaj! Nawet bez pomocy specjalistów, wykazując wytrwałość i cierpliwość, można osiągnąć dobre wyniki.

Twoje dziecko urodziło się, a okres karmienia piersią już się kończy. Ciało stopniowo dostosowuje się do zmian hormonalnych związanych z ciążą i laktacją, ale pojawia się nowy problem. Kiedy mleko zupełnie zniknie, okazuje się, że piersi zmniejszyły się, dla wielu stało się jeszcze mniejsze niż przed ciążą. I nie tylko zmniejszyła się, ale straciła elastyczność i zwisała. Ale nie powinieneś panikować. Istnieją udowodnione sposoby dokręcania piersi po karmieniu. A jeśli użyjesz ich w złożonym, uzupełniającym się nawzajem, okaże się, że wszystko nie jest tak źle, jak się wydawało na początku.

Dlaczego piersi tracą kształt

Pierś składa się głównie z tkanki tłuszczowej. Wszyscy wiedzą, że wzrasta w czasie ciąży. Wynika to z faktu, że tło hormonalne jest rekonstruowane. Kiedy zaczynasz karmić dziecko, pierś powiększa się z powodu wyglądu warstwy gruczołowej, która jest niezbędna do produkcji mleka.

Elastyczność piersi zapewnia kolagen i elastyna z hormonów. Elegancki i świeży wygląd zapewnia skórze hialuron, który odżywia i nawilża. Ale z biegiem czasu produkcja hormonów maleje. Ponadto, w czasie ciąży i laktacji, piersi zwiększają się i skóra się rozciąga. Kiedy kończy się karmienie piersią, warstwa gruczołowa zostaje utracona i okazuje się, że klatka piersiowa jest obwisła.

l

Aby przywrócić utraconą formę piersi, istnieje kilka różnych sposobów. Są one ukierunkowane na zrekompensowanie brakujących hormonów i mechaniczne zaciśnięcie skóry.

Nie daj się skusić modom i opinii, że jeśli w ogóle odmówisz karmienia piersią, to zachowa ona elastyczność. Pozbawiasz swoje dziecko odpowiedniego żywienia i rozwoju, ale nie zapewnisz sobie nieskazitelnego piękna. Oprócz tego, że kształt piersi wciąż się zmienia, rośnie również ryzyko różnych chorób, w tym onkologicznych.

Co mogę zrobić w domu?

Dlaczego dbać o stan piersi od samego początku ciąży i kontynuować karmienie piersią? Ponieważ w tym czasie zaczynają się pojawiać zmiany hormonalne. Nie bądź zbyt leniwy i nie zwracaj uwagi na swoją pierś, zwłaszcza, że ​​niezbędne środki nie wymagają dużego wysiłku i czasu.

Nosić biustonosz, który nie ściska, ale wspiera klatkę piersiową. Powinien być dokładnie w rozmiarze, z szerokimi paskami, bez szwów w środku i kości, wykonanych z naturalnego materiału.

W nocy noś specjalną podporę.

Biorąc prysznic, z reguły wykonuj krótki masaż piersi ciśnieniem wody, zmieniając temperaturę.

Obserwuj swoją postawę, staraj się trzymać prosto.

Regularnie organizuj kąpiel powietrzną.

Bardzo ostrożnie traktuj swoją dietę. Ponadto, że powinna ona zapewnić wszystko, co niezbędne dla Twojego dziecka, powinna być pełna i dla Ciebie. Włącz w dietę owoców, warzyw, ryb i innych pokarmów bogatych w witaminy i pierwiastki śladowe.

Jeśli regularnie używasz masek, wykonasz wspaniałą przysługę dla swojej piersi. Nie jest to trudne, ale efektem będą przyjemne doznania, świeży wygląd, a co za tym idzie - dobry nastrój. Maski są nakładane przez 15-20 minut, a następnie zmywane. Pożądane jest przykrywanie ich folią w celu uzyskania lepszego efektu. Oto kilka przepisów:

 • twarożek, miód, oliwa z oliwek, sok z aloesu;
 • miód, woda, witamina A i witamina E w kapsułkach;
 • biała glinka, miód, olej z pestek winogron lub olej jojoba.

I oczywiście, aby zapobiec zwiotczeniu klatki piersiowej, pomożesz w masażu! Aktywuje procesy metaboliczne w tkankach, nasyca komórki tlenem i stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Masaż należy wykonywać okrężnym ruchem w kierunku sutków, delikatnie, zdecydowanie nie naciskając. Nie musisz samodzielnie masować sutków. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj oliwy z oliwek podczas masażu i poświęć trochę czasu przed snem.


Ćwiczenia w celu przywrócenia sprężystości klatki piersiowej

Stres fizyczny jest bez wątpienia najskuteczniejszym sposobem na przywrócenie zwisającego biustu. Specjalnie zaprojektowane ćwiczenia zaostrzenia i pompuje mięśnie, wygładza skórę i powrócić do swojej dawnej elastyczności piersi, jeśli nie całkowicie, w przeważającej części. Im wcześniej zaczniesz je wykonywać, tym lepiej.Niech specjalna gimnastyka stanie się dla ciebie użytecznym nawykiem. Rezultat bardzo szybko się sprawdzi.

251015_5_6

Gimnastyka może mieć przeciwwskazania. Jeśli po porodzie miałeś cesarskie cięcie lub pewne komplikacje, zacznij wykonywać ćwiczenia fizyczne dopiero po konsultacji z lekarzem.

Przede wszystkim konieczne są ćwiczenia mięśni klatki piersiowej:

 1. Trzymaj plecy prosto, łącz ręce na wysokości klatki piersiowej, rozcieńczyć łokcie. Ściśnij ręce tak mocno, jak to możliwe, napinając mięśnie klatki piersiowej.
 2. W tej samej pozycji zamocuj palce. Jerks muszą odłączyć "zamek".
 3. Stań blisko ściany, trzymaj ręce na wysokości ramion, opierając się o ścianę. Trzeba naciskać ścianę z siłą, jakby próbując ją przesunąć.
 4. Stań pionowo, stopy - szerokość barków od siebie, ręce rozłożone równolegle do podłogi. Ręce obracają się w tę iz powrotem.

Zaangażuj więcej i mięśnie grzbietu - odgrywają również ważną rolę:
 1. Stojąc z prostym grzbietem, trzymaj ręce wzdłuż ciała. Konieczne jest synchroniczne podnoszenie i opuszczanie ramion.
 2. Połóż stopy na szerokość ramion i ramion w talii, aby cofnąć odbicia. Skieruj się na jedno, a potem na drugie ramię.
 3. Ćwicz "nożyczki": stawiając stopy razem i ręce rozłożone na boki, krzyżując ręce przed klatką piersiową.
 4. Jak prawidłowo zachować postawę: stojąc przy ścianie, wyrównując ramiona, musisz przycisnąć plecy, ramiona, pośladki i pięty do ściany. Takie ćwiczenie, tylko z wyimaginowaną ścianą, jest pożądane, aby robić to zawsze i wszędzie.

Oprócz innych sposobów połącz pływanie. To bardzo dobry adiuwant. Jest wyjątkowy, ponieważ wpływa absolutnie na wszystkie grupy mięśni i narządy wewnętrzne.


Usługi salonów piękności

Jeśli twoje wysiłki zmierzające do poprawy kształtu obwisłego biustu nie przynoszą pożądanego rezultatu, możesz udać się do specjalnej kliniki lub salonu piękności. Specjaliści od podnoszenia oferują kilka sposobów przywrócenia elastyczności klatki piersiowej.

skuteczny lifting piersi po karmieniu

Miostymulacja - wpływ prądu impulsu na mięśnie. Tkanki mięśniowe zaczynają się kurczyć, poprawia się krążenie krwi i regeneracja tkanek. W rezultacie skóra stanie się elastyczna, a klatka piersiowa wzrośnie, ale nie spodziewaj się całkowitego wyzdrowienia.

W terapii mikroprądowej stymulowany jest podział komórek produkujących kolagen i elastynę. W rezultacie skóra napina się.

Mezoterapia to wprowadzenie do skóry koktajli z witaminami i preparatami homeopatycznymi poprawiającymi stan skóry. Efekt jest oczywisty, gdy stosuje się iniekcje z kwasem hialuronowym.

Czasami stosuje się najbardziej radykalne metody chirurgiczne. Po mastopeksji wykonuje się lifting piersi, zmienia się kształt i wygląd, a nawet rozmiar. Ale operacja jest zawsze ekstremalną opcją, dodatkowo po niej są blizny, choć niewielkie. Jeśli nie zwlekasz i poważnie potraktujesz problem, stosując wszystkie powyższe techniki w kompleksie, wtedy piersi odzyskają zdrowie bez kosztownej i niebezpiecznej operacji.


Powiązane publikacje