ss x
x

Wykonujemy masaż piersi podczas karmienia dziecka


Dawno minęły czasy, kiedy po urodzeniu dziecka matki odmówiły fizjologicznej karmienia piersią. Lekarze i psycholodzy zalecają mleko matki jako środek do pełnego rozwoju fizycznego i psychicznego. Karmienie piersią jest nie tylko przydatne, ale także wygodne. Sędzia dla siebie: najlepsza, najświeższa dieta jest zawsze dosłownie pod ręką. W rzeczywistości ponad 90% kobiet ma problemy z karmieniem piersią. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie jesteś uwzględniony w ich liczbie, kłopoty mogą później dać ci znać o sobie. Unikanie złożoności niedoświadczonej matki karmiącej jest łatwe. Przestrzegaj kilku podstawowych zasad karmienia piersią: wybierz specjalną pościel dla młodych matek i regularnie wykonuj masaż piersi podczas karmienia.

l


Dlaczego potrzebujesz masażu piersi podczas karmienia

Po pierwsze, po urodzeniu rozmiar piersi wzrasta 3-4 razy. Miękka skóra jest zmuszona do rozciągnięcia. Osłabienie mięśni pod wzrastającą masą nie może poradzić sobie z obciążeniem. W rezultacie wiele kobiet odkrywa czerwone brzydkie paski, które trafiają w sutek (rozstępy). Istnieje również duże prawdopodobieństwo pominięcia piersi (opadanie powiek). Do tej pory nie ma skutecznego leczenia tych problemów. Niemniej jednak właściwie wykonany masaż własny może zapobiec tym zaburzeniom.

Po drugie, rozciągając klatkę piersiową, zapewnisz rozluźnienie mięśni piersiowych, uwolnienie przewodów mlecznych. Zapobiegnie to laktostazie (stagnacji mleka) i uwolni cię od ryzyka zapalenia sutka. Nie jest to trudne, ale korzyści są oczywiste. Szansa na masowanie nienaturalnego zagęszczania jest znacznie większa.

Po trzecie, stymulacja piersi rękami zwiększy ilość mleka, a Twoje dziecko zawsze będzie pełne. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku osób mających problemy z przyrostem masy ciała u dzieci. Wiele kobiet doświadcza, że ​​dziecko nie ssa dobrze. Rasterev prawidłowo piersi, masz gwarancję, aby zapewnić lekkie, obfite zasoby mleka.

Gdzie i kiedy masować pierś

Idealnym pomieszczeniem do przeprowadzenia tej procedury będzie pomieszczenie bez przeciągów, nieporządny hałas. Każdy stres (czy to temperatura, czy psychologia) może zredukować do "nie" wszystkich wyników wysiłków mających na celu stymulację laktacji. Przed masażem, przygotuj wygodne krzesło lub miejsce na kanapie, pozwalając ci na przyjęcie pozycji półsiedzącej. Mięśnie powinny być tak zrelaksowane, jak to tylko możliwe. W razie potrzeby umieść koralik pod talią lub szyją. Nic nie powinno cię rozpraszać. Niektórzy eksperci zalecają zrobienie tego przed lustrem. W rzeczywistości jest to nie tylko niewygodne, ale także bardzo rozpraszające. Co więcej, osoba lepiej postrzega wrażenia dotykowe, gdy nie używa wzroku. Nic dziwnego, że najlepsi masażyści to niewidomi ludzie. Jeśli chcesz wykonać masaż piersi jakościowo, możesz nawet zamknąć oczy. Jest to szczególnie ważne, jeśli robisz to po raz pierwszy. Masaż piersi podczas karmienia jest podobny do medytacji.

Miej masaż na stoliku obok. W tym przypadku można przecierać naturalnymi olejkami (na przykład oliwkami), kremem dla dzieci. Dbaj o użycie olejków eterycznych. Dostępne są niesyntetyczne środki zaradcze oparte na kolorach nagietka, lawendy, geranium. Eksperci zalecają wytwarzanie mieszaniny różnych olejów. Używaj nawilżaczy tylko po upewnieniu się, że dziecko nie ma na nich alergii! Nie można nasmarować brodawki i jej halo, czyli części piersi, którą dziecko chwyta za usta.

Zabronione jest używanie:
 1. Produkty zawierające alkohol
 2. Oleje kamforowe
 3. "Wydobywanie" maści (Vishnevsky, ichthyol)

Ponieważ masaż jest wykonywany przed karmieniem, należy go wcześniej przygotować. Aby jakościowo rozciągnąć każdą pierś zajmuje około pięciu minut. Po karmieniu można powtórzyć procedurę, aby lekko odciągnąć pozostałą ilość mleka. Kobieta karmiąca piersią nie powinna ufać masażowi piersi u innych osób. Delikatnie obchodź się z gruczołami mlecznymi, kontrolując stopień nacisku. Bezowocne działania tych, którzy chcą pomóc, mogą wywołać wiele problemów związanych z laktacją. Przed masażem pierś należy umyć ciepłą wodą i namoczyć nadmiar wilgoci bawełnianym ręcznikiem. Aby prawidłowo i na czas wykonać samodzielny masaż, trzymaj się harmonogramu karmienia.Jeśli dziecko zrywa się z płaczem, trudno jest zrobić wszystko jakościowo. Specjaliści twierdzą również, że harmonogram karmienia sam w sobie stymuluje nieprzerwaną laktację.

251015_5_6


Przygotowawczy masaż piersi

Ten etap równomiernie rozprowadzi krew i limfę, które zatrzymują się podczas noszenia stanika. Nasmaruj dłonie kremem nawilżającym, a lekkie ruchy, masując klatkę piersiową. Na tym pierwszym etapie obie ręce działają synchronicznie. Seria ruchów wykonywana jest ściśle od peryferii do środka klatki piersiowej.

 1. Psychicznie narysuj linię od ramienia do ramienia. Umieść ręce poniżej tej linii. Lekko naciskając, opuść ręce niżej, zmniejszając ciśnienie w miejscu początku piersi. Ruchy rąk charakteryzują się ściskaniem.
 2. Powtórz te same ruchy, umieszczając dłonie w obszarze pod pachami.
 3. Kontynuuj tę samą drogę, aż twoje ręce znajdą się pod gruczołami mlecznymi.
 4. Połóż dłonie na klatce piersiowej, aby smoczek znalazł się pośrodku dłoni. Trzymając palce razem, przesuń się w kierunku brodawki, aż koło będzie kompletne.

Jeśli znajdziesz pieczęć, przerwij masaż! W takim przypadku potrzebujesz innej techniki!

Główna część

 1. Połóż dłonie na klatce piersiowej tak, aby grzbiet dłoni znajdował się u podstawy. Wykonujemy ruchy spiralne zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Kończymy przy sutku.
 2. Obie ręce po kolei masowały jedną z piersi. Prawa dłoń leży na górnym płacie lewej piersi, lewa dłoń pod piersią. Proste, lekko ocierające się ruchy przesuwają się do przodu w kierunku sutka.
 3. Pochylić się do przodu, trzymając klatkę piersiową od dołu w dłoniach. Łatwo popchnij gruczoły sutkowe w kierunku podbródka.
 4. Kończymy masaż zagniatając przewód w pobliżu brodawki. Aby to zrobić, przesuń kciuk i palec wskazujący, jakby szczypanie. Jeśli sutki nie mają pęknięć, możesz z łatwością uszczypnąć się, a na końcu lekko wycofać. W tym momencie pojawiły się kropelki mleka. Przed masażem przygotuj czystą miękką ściereczkę, aby zetrzeć wydzielinę.

wykonuj masaż piersi podczas karmienia dziecka

Nie zapomnij spłukać rąk od kremu przed karmieniem dziecka.

Jeśli pieczęć jest odczuwana, masaż wykonuje się inaczej. Zatkanie kanałów oznacza, że ​​musisz zacząć od wyrośnięcia z najbliższej kępki do brodawki. To jest od centrum do peryferii. W przypadku wyraźnej laktostazy pieczęcie należy dokładnie zagnieść w kolejności wskazanej powyżej.Dopiero potem można przejść do masażu przygotowawczego i głównej części. Stagnacja mleka wywołuje stan zapalny. Konieczne jest ścisłe monitorowanie stanu zdrowia matki karmiącej.


Powiązane publikacje