ss x
x

Ból w klatce piersiowej podczas karmienia


Jak wszyscy wiedzą, mleko matki jest najbardziej idealnym posiłkiem dla noworodka. Mleko matki zawiera unikalny skład witamin, mikroelementów i innych substancji, które na poziomie komórkowym są związane z dzieckiem. Również karmienie piersią jest najbardziej efektywnym fizycznym i emocjonalnym kontaktem matki i dziecka. To podczas karmienia piersią psychologiczny związek między dwoma najbardziej rdzennymi ludźmi jest ustalony i pogłębiony.

Ale zdarza się tak, że karmienie piersią dziecka przez matkę przysłonięte przez ból, który boli i nie przechodzi, jest wzmacniany i staje się nie do zniesienia. Zdezorientowana i cierpiąca kobieta nie wie, co robić. Czasami ignorancja niektórych niuansów i niechęć do szukania porady medycznej prowadzi do tego, że kobieta odmawia karmienia piersią.

ból w klatce piersiowej podczas karmienia


Dlaczego moja pierś boli podczas karmienia?

Niewielki dyskomfort i małe bolesne odczucia podczas laktacji i karmienia są dość częste dla matki karmiącej. Zwłaszcza jeśli matka jest niedoświadczona i młoda. Dziecko, choć posiada naturalny odruch ssania, może również nieumyślnie opanować pierś matki. Błędy i brak doświadczenia zarówno doprowadzić do tego, że moja mama jest bardzo chora, aby nakarmić dziecko, a jej pragnienie, aby karmić piersią przychodzi do niczego.

Te uczucia mogą być spowodowane przez zmiany hormonalne w organizmie kobiety, co jest całkiem naturalne dla takiego okresu w życiu młodej matki. Reorganizacja ciała wkrótce się skończy, a bolesne uczucia same znikną.

Naturalne przyczyny bólu obejmują szybki przepływ mleka z piersi, obrzęki się od piersi, brodawki uraz do delikatnych powierzchni, nieprawidłowego zamocowania noworodka do piersi, przedmiesiączkowego bólu i więcej. Konieczne jest, aby poprawnie przeanalizować każdy możliwy powód, aby to zrozumieć i spróbować zrobić wszystko, aby to wyeliminować.

Jeśli okres adaptacji już minął, a dyskomfort i ból podczas karmienia i laktacji nie ustępują, źródła bólu należy szukać z innych powodów i traktować je bardzo poważnie.

Przyczyny bolesnego lęku mogą być poważniejszymi sprawami wymagającymi badania i konsultacji z lekarzem oraz, być może, przebiegu określonego leczenia. Na przykład:

- pojawienie się pęknięć i ran na sutkach i w ich pobliżu;

- Stagnacja mleka w jednym lub dwóch piersiach;

- uzyskanie infekcji, która dotyka klatki piersiowej i sutków;

Laktostaza, zapalenie sutka;

- Możliwe są niektóre choroby, które nie są związane z karmieniem piersią.

Powody, dla których skrzynia boli podczas karmienia, dużo. Dlatego większość z nich wymaga bardziej szczegółowego rozważenia.

251015_5_6

Ból podczas ssania

Kiedy matka po raz pierwszy umieszcza swoje dziecko w klatce piersiowej, jest wypełniona niezapomnianymi wrażeniami emocjonalnymi, które jednocześnie mogą towarzyszyć uczuciu bólu i dyskomfortu. Początkowo ból wiąże się z niecodziennymi doznaniami uchwycenia sutka dla dziecka i zwykle znika z czasem. Skóra sutków jest bardzo delikatna i bardzo wrażliwa, a małe, silne dziąsła dziecka działają agresywnie i niecierpliwie. Pierwszemu tygodniowi karmienia mogą towarzyszyć silne doznania, aż do momentu, gdy skóra sutków zostanie nieznacznie rozdrobniona.

Jeśli dziecko niewłaściwie chwyta sutek podczas karmienia, staraj się, aby chwyt nie powodował bólu. Jeśli się tego nauczysz, dziecko będzie lepiej jeść, opróżniając gruczoł mleczny, a karmienie piersią przestanie powodować dyskomfort. Powinieneś poczekać, aż dziecko zacznie otwierać usta. Aby to zrobić, konieczne jest trzymanie brodawki wzdłuż dolnej krawędzi okruchów. Palcami ułóż drobną zmarszczkę z aureoli i sutka i podpierając głowę okruchami, spróbuj złożyć fałdę w ustach. Podczas pierwszych ruchów dziąseł i języka dziecka puścić przetłoczenie, halo sutek wyprostować, a tym samym zapewnienie prawidłowego chwytania brodawki piersi. Ważne przy prawidłowym wychwytywaniu dziecka z brodawki jest jego wygodna postawa podczas jedzenia.


Napływy mleka

Ssanie piersi dziecka powoduje w ciele matki karmiącej produkcję żeńskiego hormonu oksytocyny, który jest odpowiedzialny za wystarczającą laktację. W tym czasie karmiąca kobieta często odczuwa ból w klatce piersiowej i dolnej części brzucha.Aktywny rozwój oksytocyny zwiększa przepływ mleka i przepływu krwi w obszarze piersi, co z kolei może ponownie wywołać nowy rodzaj bólu, zwłaszcza jeśli ruch przewodów mlecznych w piersi jest wciąż trudne. Po raz pierwszy zdarza się, że ilość mleka, która jest potrzebna do karmienia dziecka, oraz ilość wyprodukowanego mleka nie pokrywają się. Dlatego też nadmierne wydzielanie mleka może zwiększać ból po karmieniu. Ale trzeba po prostu trochę poczekać - po krótkim czasie kanały stają się szersze, a objętości produkcji i spożycia mleka wracają do normy, a bolesne objawy znikają same.

Dlaczego sutki są zranione

Jeśli matka karmiąca nieprawidłowo przyłoży dziecko do piersi lub gwałtownie przerywa proces karmienia, może to również być przyczyną bólu.

Aby uniknąć nieprzyjemnych wrażeń po karmieniu piersią, należy je prawidłowo pobrać z piersi. Konieczne jest, aby czekać aż puścił piersi lub delikatnie włóż mały palec w rogu ustach dziecka, zmuszając go, aby otworzyć usta, i dać możliwość spokojnie zwolnić pierś.

Jeśli jednak matka karmiąca nie uniknęła traumatyzowania sutków, konieczne jest leczenie ran i pęknięć za pomocą specjalnych maści lub żeli, aby uniknąć zapalenia. Nieleczone rany mogą być bramą wejściową do zakażenia infekcji i powodować silny ból.

Wielu ekspertów uważa, że ​​pojawianie się ran często występuje z powodu wysychania skóry z powodu mycia piersi mydłem przed każdym karmieniem dziecka. Skórę na brodawki i halo poddaje się działaniu różnych roztworów alkoholowych. Podczas mycia piersi z mydłem i leczenia brodawki mocnymi środkami usuwa się ochronny smar, który jest specjalnie wytwarzany przez skórę, aby ułatwić proces karmienia. W rezultacie skóra staje się przesuszona, jeszcze bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne i infekcje grzybicze.

Zapewnij higienę piersi, ale używając czystej wody lub delikatnych środków higienicznych.

            Kilka kropli mleka przeznaczonego do czystego biustu po umyciu wodą będzie doskonałym i skutecznym środkiem zapobiegającym wysychaniu sutków i aureoli.

Drozd

Często przyczyną bólu i dyskomfortu u matki karmiącej może być grzybica wywołana przez grzyb Candida. Jeśli sutki matki lub wargi i język dziecka są widoczne białą powłoką, to z pewnością jest to infekcja grzybicza. Powoduje silny ból podczas karmienia i po nim. Pleśniawki grzyb często porusza się w wewnętrznych przewodów mlecznych, a jeśli czas nie odnosi się do ginekologa lub mamologist, zakażenie prowadzi do piersi mastitis.

l

Ból z laktostazą i mastitis

Przy zatkaniu i zablokowaniu przewodów mlecznych występuje często zapalenie, które lekarze nazywają laktostazą. Kobieta cierpi z powodu bólu, jej pierś jest twarda i gorąca (z normalną temperaturą ciała). Aby uratować sytuację i uratować kobietę przed bólem, pomoże ona wyrazić mleko. Nie należy przerywać karmienia piersią, ponieważ ssanie dziecka lepiej niż jakakolwiek laktator poradzi sobie ze stagnacją mleka.

Zapalenie gruczołu mlecznego oraz lactostasis rozwija dzięki stagnacji przewodów mlecznych, uszkodzenia brodawki i infekcji lub niegospodarności pompowania mleka po karmieniu. Zapalenie sutka towarzyszy silny ból klatki piersiowej, wysoka temperatura ciała, stan zapalny i obrzęk gruczołów sutkowych.

Jeśli nie możesz sam rastseditsya i zmniejszyć stan zapalny, to najlepiej zwrócić się do ginekologa-położnika lub mamologist, która oceni stan matek karmiących, a jeśli to konieczne, powołuje do podjęcia kuracji antybiotykowej.

Home aksjomat dla karmiących matek doświadczających ból przed, w trakcie lub po karmieniu, aby zrozumieć przyczyny jego pochodzenia, starają się je wyeliminować, a nie rzucać piersią. Pamiętaj, aby skorzystać z pomocy i porady lekarzy, aby znaleźć niezrozumiałe chwile i zastosować się do wszystkich instrukcji medycznych, aby wyeliminować przyczyny bólu.


Powiązane publikacje