ss x
x

Neuralgia nerwowo-rozwojowa

Noworodek wymaga szczególnej i starannej pielęgnacji. Szczególnie delikatna jest skórka miękiszu: zbyt cienka, słabo zabezpieczona przed przenikaniem różnych infekcji, blisko umiejscowionymi naczyniami krwionośnymi i słabo opracowanym procesem pocenia się. Dlatego cierpi znacznie częściej niż inne narządy dziecka.


Zmęczenie prędzej czy później pojawia się u prawie każdego dziecka - niezależnie od właściwej pielęgnacji i jakości użytych narzędzi. Ale terminowość leczenia i właściwa opieka zależy od nasilenia konsekwencji.

Co to jest wysypka pieluszkowa u noworodków?

Co to jest intertrigo

Wady są rodzajem zapalenia skóry dziecka, często objawiającymi się w różnych fałdach jego ciała: pachwinowy, szyjny, podkolanowy, łokciowy, pachowy i obszary za uszami.Lekarze rozróżniają trzy stadia pieluszkowe:
 1. Zaczerwienienie skóry.
 2. Tworzenie się mikropęknięć lub wrzodów.
 3. Tworzenie mokrych miejsc z małymi ropniami i owrzodzeniami.

Ból i dyskomfort w obszarze pieluszkowej depilacji powoduje niepokój, płacz i kapryśność w okruchach.

Przyczyny wzajemności

 1. Wilgoć. Ze względu na przedłużone działanie tego czynnika, skóra wrażliwa jest pozbawiona ochronnego środka smarnego, w wyniku którego penetrują go drobnoustroje.
 2. Przegrzanie. Z nadmiernym owinięciem okruchów, fałdy jego ciała pocą się i drażnią.
 3. Alergia. Może stykać się - podrażnienie spowodowane niewłaściwym proszkiem do prania, produktami do pielęgnacji skóry, pieluchami lub ubraniami wykonanymi z syntetycznej tkanki lub żywności - reakcja na nową mieszankę dla niemowląt lub alergen w porcji matki karmiącej.
 4. Tarcie o delikatnej skórze o niskiej jakości i grubych materiałach.

Zwalczanie dziecięcej próchnicy

Zwalczanie dziecięcej próchnicy

O wiele łatwiej jest zapobiegać pieluszkom u noworodków niż wybierać metody leczenia. W tym celu:

 • regularnie zmieniaj pieluchy;
 • Nie pozostawiać okruchów w mokrych i brudnych pieluchach lub pieluszkach;
 • delikatnie zmyć okruchy po każdym wypróżnieniu, osuszając skórę ręcznikiem - lekkie ruchy głaszczące;
 • Używaj wilgotnych chusteczek do higieny tylko w rzadkich i ekstremalnych przypadkach;
 • zorganizować kąpiel dziecka przynajmniej 5 razy dziennie;
 • Nie daj się ponieść różnym kremom, ponieważ tłumią one funkcję ochronną skóry i tworzą gęsty, wilgotny film, idealny do reprodukcji drobnoustrojów;
 • aby usunąć okruchy przy użyciu specjalnych proszków dla dzieci;
 • prasuj jego rzeczy z dwóch stron.

Gdy pojawia się wysypka pieluszkowa u noworodka, pierwszy stopień specjalnego leczenia nie jest wymagany, wystarczy tylko wykonać całą serię środków zapobiegawczych: częstsze zmiany pieluch (co trzy godziny), wydłużając czas i częstotliwość kąpieli powietrznych. Przy odpowiedniej pielęgnacji podrażnienie minie za dzień lub dwa.

Przy wysypce pieluszkowej w drugim etapie konieczne jest stosowanie różnych kremów leczniczych i aerozoli - powinny one być przepisane przez lekarza prowadzącego. Jak również złagodzenia podrażnienia łaźni z ziół przeciwzapalnych (rumianku, nagietka, rzędu Ivan da Maria). I na trzecim etapie możliwe jest dołączenie różnych grzybów i infekcji bakteryjnych do stymulacji, więc leczenie może być złożone i złożone, z wykorzystaniem różnych maści, gadolin, żeli i płynów.

Troska, ostrożna opieka i uwaga pozwoli uniknąć tego nieprzyjemnego dla dziecka i rodziców zjawiska.


Powiązane publikacje