ss x
x

Gokarty: szkoda lub korzyść


Każdego dnia dziecko coraz intensywniej się rozrasta, aw jego małym ciele pojawia się dużo energii, by poznać otaczający go świat. Od początku karapuza ucz się siadać, a następnie czołgać się, stać i oczywiście chodzić. U niektórych dzieci ten łańcuch pojawia się szybciej i przez 8-9 miesięcy życia stawiają pierwsze kroki, podczas gdy inne dzieci zaczynają chodzić samodzielnie dopiero po 12-13 miesiącach. Wszystko to zależy od natury fizjologicznych możliwości dziecka i jego pragnienia. Kiedy rodzice widzą aspirację dziecka do poruszania się w pionie, zaczynają myśleć o akcesoriach. To właśnie w czasach sowieckich dziecko zakryło mu pachy ręcznikiem i jeździło po pokoju, a we współczesnym świecie wymyślono wiele adaptacji do tych celów. Najpopularniejsze z nich to chodziki.

-do dziecka11-e1424437315244


Czym są spacerowicze

Gokarty to urządzenie do samodzielnego poruszania się dziecka po pokoju. Do chwili obecnej istnieją dwa typy spacerowiczów:

 1. Siedząc. Gokarty przeznaczone są dla dzieci od sześciu miesięcy. Konstrukcja składa się z blatu, siedziska i stojaka na koła. Maluch kładzie się na siedzeniu (obie nogi muszą koniecznie stać na podłodze) i dać mu możliwość samodzielnego poruszania się. Dla większego bezpieczeństwa i manewrowości na spacerowiczach musi być sześć lub osiem kół. Cóż, jeśli panel będzie różnorodnych zabawek edukacyjnych.
 2. Pchacze. Zalecamy używanie dzieci od jedenastu miesięcy. Składa się z panelu do gry, poprzeczki i nóg z kołami. Karapuz trzyma ręce na poprzeczce i popycha piechurów w kierunku, w którym chce iść. Na panelu gier takich spacerowiczów projektanci umieszczają interaktywne zabawki, które nigdy nie pozostają niezauważone przez małe dzieci.

Wybierz spacerowicza w sklepie

Zanim przejdziesz do sklepu, musisz zanotować parametry dziecka (waga, wzrost).

Wybierając walker, powinieneś zwrócić uwagę na:

 • Podstawa najlepiej wybrać kształt prostokątny, ponieważ ta forma jest najbardziej stabilna.Również podstawa powinna być większa niż blat chodzików.
 • W trosce o spacerowicza łatwiej było wybrać najlepsze modele ze zdejmowanymi kółkami.
 • Dla większego bezpieczeństwa dziecka na kółkach musi być korek.
 • Aby nie uszkodzić wykładziny i zmniejszyć poziom hałasu z ruchu chodzika, warto wybrać modele z silikonowymi kółkami.
 • Wybór oparcia siedzenia lepiej zatrzymać na produkcie ze sztywną i równą podstawą.
 • Szerokie siedzenie nie spowoduje dyskomfortu dziecka podczas ruchu.
 • Jeśli pokrycie siedzenia jest wykonane z tkaniny wodoodpornej, miękiszu może być tam bez pieluchy.
 • Aby chodzili dłużej, rodzice powinni wybrać modele z regulowaną wysokością. Przy zakupie należy sprawdzić bezpieczeństwo utrwalaczy na każdym poziomie.
 • Blat jest lepszy do wyboru z możliwością wyjmowania z podstawy, to pozwoli na bardziej ostrożną opiekę.

hqdefault

Wskazówki dotyczące używania

 1. Wiek. Pediatrom zaleca się rozpoczęcie lekcji z piechurami w wieku sześciu miesięcy. Ale te zalecenia są istotne tylko wtedy, gdy dziecko już nie ma pomocy i siedzi pewnie trzymając oparcie.
 2. Obuwie. Aby dziecko nauczyło się prawidłowo nosić stopę podczas chodzenia przed "chodzeniem" w chodziku, zaleca się położyć pantofle na mocnej podstawie na nogach.
 3. Wysokość piechura. Zanim umieścisz dziecko w bucie, musisz wyregulować wysokość produktu. Nogi powinny być lekko zgięte, a stopa powinna stać na podłodze.
 4. Czas. Początkowo warto zaczynać 2-3 minuty dziennie 2-3 razy dziennie. Z każdym mijającym dniem zezwala się na wydłużenie czasu pobytu o 1-2 minuty. Dozwolony czas pobytu dziecka w chodzaku wynosi 40 minut. Jeśli nie zastosujesz się do tej zasady, możesz napotkać problemy z powrotem.

Strony pozytywne i negatywne

Do chwili obecnej nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: "Czy chodzik potrzebuje dziecka?". Rodzice zostali podzieleni na dwa obozy - przeciwników i zwolenników korzystania z spacerowiczów. Każdy z nich podaje powody, dla których ma rację.

dg

Zwolennicy twierdzą, że ich "Do":

 • Najważniejszą zaletą jest to, że spacerowicze na chwilę wypuszczają klamki matki i dają jej możliwość zrobienia interesu lub po prostu zrelaksowania się.
 • Dziecko zmienia swoją zwykłą poziomą pozycję ciała i stara się nauczyć nowego "pionowego świata".
 • Będąc w chodziku, miękiszu spełnia jego pragnienie niezależnych badań otaczającego świata i otrzymuje z niego wiele pozytywnych emocji.
 • Prawidłowo wybrane walkery (średnica panelu przekracza zakres małych uchwytów) ochroni okruchy przed przedmiotami, które mogą zaszkodzić.

Przeciwnicy mówią, że ich "przeciw":

 • Z powodu nawyku poruszania się w chodziku, następuje hamowanie rozwoju umiejętności samodzielnego poruszania się.
 • Jeśli nie przylegasz do dopuszczalnego tymczasowego pobytu w urządzeniu, wówczas obciążenie pleców wzmacnia się i może wystąpić zniekształcenie nóg i kręgosłupa.
 • Może być trudno zachować równowagę podczas chodzenia bez pomocy chodziarza.
 • Dziecko poruszające się w chodzaku nie "uczy się na własnych błędach" iw przyszłości nie może prawidłowo pogrupować się podczas upadku i chronić głowę przed siniakami.
 • Jeśli urządzenie zostanie wybrane niezgodnie z parametrami dziecka, istnieje możliwość, że dziecko może wypaść i ulec kontuzji.
 • Dziecko nie spełnia etapu pełzania, co jest bardzo ważne dla rozwoju motorycznego.

Przeciwwskazania do stosowania

Nie tylko wiek i zdolność do zatrzymania może być ograniczeniem w korzystaniu z spacerowiczów. Istnieje kilka przeciwwskazań:

 • Jeśli dziecko ma krzywicę, używanie chodzika tylko pogorszy sytuację.
 • Naruszenia systemu mięśniowo-szkieletowego.
 • Problemy z układem nerwowym.
 • Wysypki, podrażnienia i wysypka pieluszkowa na skórze dziecka w miejscach bezpośredniego kontaktu z urządzeniem.
 • Samo dziecko odmawia spacerowiczom.

1336363229_792c8e2eaaa2

Pediatrzy i piechurzy

Rodzice, którzy wątpią, czy chodzący potrzebują swojego dziecka, zwracają się do pediatrów po odpowiedź. Na to pytanie więcej niż raz odpowiedział znany pediatra dzieci Komarovsky Eugene O. „Walkers nie można nazwać tyle potrzeba dostosowania się do dziecka, ale raczej są one potrzebne dla matek i ojców. Umożliwiają one rodzicom wykonywanie własnych czynności w czasie, gdy dziecko z przyjemnością ściga pokój. Ale najlepiej jest umieścić dziecko w chodziku po tym, jak nauczył się aktywnie poruszać na kolanach. Półtora do dwóch godzin dziennie przyniesie korzyści rozwojowi dziecka.Piechurzy mogą służyć z jednej strony i chronić dziecko, ponieważ nie pozwalają mu przekroczyć barier (przed instrukcją rodziców) i nie wychodzą ani nie spadają po schodach. "

Niewątpliwie chodziki to urządzenie, które pozwala niewielkiemu badaczowi nauczyć się dla niego nowego świata. Mogą się nie tylko poruszać, ale także bawić się z nimi. Najważniejsze dla rodziców, aby wiedzieć, stopień wykorzystania i nie szkodzić dziecku.


Powiązane publikacje