ss x
x

Playskool gokarty dla dzieci


Rozwój dziecka zależy od aktywności i możliwości poznania świata, aby poruszać się w przestrzeni i manipulować różnych przedmiotów. W pierwszych miesiącach swojego życia może wykonywać czynności poznawcze tylko z pomocą dorosłych i porusza się na rękach rodziców lub w wózku. Im dziecko staje się starsze, tym krótszy jest czas snu. Im bardziej intensywny proces poznawczy musi się udać, tym więcej miejsca musi być objęte badaniami. Podczas gdy samo dziecko nie może się poruszyć, ale może już usiąść, aby uwolnić uchwyt niemowlęcia włożonego do wózka, szkoły jeździeckiej. Dla niektórych okruchów to wystarczy, mogą spędzać godziny na sortowaniu przedmiotów, ale są też tacy zhivchiki, którzy potrzebują więcej uwagi, ponieważ próbują wstać, wyrzucają z łóżeczka grzechotki, zmęczone monotonną aktywnością. Nie wszystkie matki i ojcowie są w stanie znaleźć swoje dzieci przez długi czas, a niektóre nie mają takiej możliwości. Aby uwolnić ręce w tej sytuacji, rodzice zdobywają naukowca gokarty lub piechur.

32915ea94919a00bfad7e5546fbba005


Walker - wózek inwalidzki Playskool - co to jest?

Gokarty To urządzenie pionizujące, rodzaj krzesełka na kółkach, wyposażone w blat stołu. Ta konstrukcja zapewnia swobodę ruchów dziecku, które jeszcze nie jest w stanie chodzić, a zabawki na panelu są zaprojektowane do wykonywania funkcji rozwoju.

Przesuwając nogi, miękisz porusza się po powierzchni podłogi (asfalt, powłoka betonowa). Produkowane są w kilku wersjach:

 • wysokie krzesełko - standard;
 • wózek inwalidzki - zabawka-trener na kółkach, dziecko musi popchnąć to przed siebie;
 • transformator - gokarty zamieniają się w nosze.

Gokarty to symulator zabawek, który pozwala dziecku poruszać się niezależnie po płaskich powierzchniach (podłoga, asfalt itp.).

Takie urządzenia są produkowane w różnych konstrukcjach, o różnej jakości, zaprojektowane dla różnych grup wiekowych. Produkty Playskool z Hasbro są przeznaczone dla najmniejszego użytkownika. Według producenta, są one przeznaczone do rozwoju i wiedzy o otaczającej rzeczywistości, do przydatnych i komfortowym wypoczynku dziecka.

Gokarty Playskool (Hasbro) 2 1 - jest powszechnie transformator zabawka w postaci maszyny. Został on zaprojektowany, aby służyć jako wsparcie uczy się chodzić dziecko, a potem okazuje się maszyna do pisania, na którym można jeździć, pchając stopy z podłogi.

Symulator dla dzieci w wieku od 6 miesięcy jest obliczany. Ma wiele wbudowanych zabawek edukacyjnych:

 • studiować formy - młyn zabawkowy z nadrukowanymi cyframi;
 • dla rozwoju słuchu - pęknięcia zabawki, notatki itp .;
 • schowek na rękawiczki - do treningu umiejętności motorycznych i umiejętności dodawania / usuwania swoich rzeczy;
 • urządzenia do przenoszenia maszyny.

14993520_w640_h2048_chicco_ergo_gy__66659168_0

Aby wyćwiczyć receptory wizualne i przyciągnąć uwagę, symulator jest wykonywany w jasnych kolorach.

Gokarty wykonane są z trzech rodzajów materiałów: drewna, metalu (aluminium), tworzywa sztucznego. Playskool od Hasbro są wykonane z tworzywa sztucznego. Materiał jest wystarczająco mocny i ma właściwości hydrofobowe. Pozwala to na traktowanie ich detergentami, bez uszczerbku dla materiału. Tworzywo jest odporne na zmiany reżimu temperatury i nie traci swojej jasności. Podczas przenoszenia na powierzchniach ściernych (asfalt) należy zachować ostrożność. Ponieważ koła są plastikowe


Do czego może służyć symulator?

Celem Walker - wózki inwalidzkie, według producenta, w tym pleyskul, polega na tym, że:

 • nauczyć dziecko poruszania się samodzielnie;
 • aby uchronić się przed upadkiem;
 • stymulować rozwój sfery poznawczej poprzez jasne zabawki;
 • utrudniać dostęp do niebezpiecznych przedmiotów;
 • uwolnij ręce rodziców.

Ostatni punkt nie jest kwestionowany nawet przez lekarzy. Reszta jest omawiana przez rodziców i lekarzy, zarówno ze strony pozytywnej, jak i negatywnej. Niektórzy rodzice są wdzięczni Playskool od Hasbro za radość dostarczoną dziecku, za naukę chodzenia po okruchach, a nawet taniec.

e186d3dc-db16-4b23-b742-af1bb33fb235

Jeśli zakup piechur - sprawa jest rozstrzygnięta, to lepiej przerwać wybór gurney lub transformator, tk. mają mniej negatywny wpływ na dziecko.

Należy jednak pamiętać, że bez względu na to, jakie urządzenia dziecko nie porusza się, odnaleźć niebezpieczną lub traumatyczne rzeczy zawsze mógł, choćby dlatego, że dorośli się przyzwyczaić do przeznaczeniem rzeczy, a nawet wyobrazić sobie nie może niektóre rzeczy i jak można wykorzystać swoje dziecko. Nawet trzymając się chodziarki, okruchy mogą spaść.

Przeciwwskazania do stosowania transformatora

Korzyści i szkody urządzeń wertykalizujących są liczne. Nie było jednomyślnej opinii i nie. W pewnym momencie, urządzenia te zostały zakazane w naszym kraju, ale teraz można je znaleźć w sklepie żadnych dzieci. Jedna pozostaje ważna - takie adaptacje mają przeciwwskazania.

Absolutnymi przeciwwskazaniami do korzystania z walkerów są:

 • wczesny wiek (do 6 miesięcy);
 • zaburzenia neurologiczne;
 • choroby ortopedyczne;
 • krzywica.

g

Wózek inwalidzki - jaki jest sekret niebezpieczeństwa?

Oczywiście wygodnie jest sadzić miękisz gokarty, aby uwolnić ręce z jednej strony i pozbyć się wrzasków i nastrojów, przyciągając jego uwagę niezwykłą aktywnością lub piękną "szczeliną". Pomimo oczywistych zalet wózek inwalidzki ma równie oczywiste wady.

Główną wadą jest brak pełzania pancerza lub znaczne zmniejszenie okresu / czasu pełzania. Akt pełzania jest ważnym momentem rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka. Natura pojmowała wiedzę o świecie przez niemowlę z pozycji poziomej, a dopiero potem z pozycji pionowej. Ruchy "pełzające" pomagają rozwinąć mięśniowy gorset obręczy barkowej i mięśnie nóg. W tej pozycji rozwijają się intensywnie ruchy motoryczne, których rozwój znacznie się zmniejsza podczas korzystania z urządzenia.

Gokarty oswoić dziecko z obecnością wsparcia. To spowalnia jego trening, aby utrzymać ciało w pozycji pionowej bez dodatkowych funduszy. Następnie, na pierwszych niezależnych etapach, dziecko może zostać zdezorientowane, ponieważ czuje się niepewnie bez ramy, poręczy, kół.

W piechurzy dziecko nie chodzi, ale porusza się, pchając stopy (często ze skarpetkami) z ziemi. Wheelers i transformatory, w tym Playskool z Hasbro, są pozbawieni tej wady (jeśli są używane jako nosze na kółkach, podczas używania go jako samochodu problem będzie taki sam).

W przypadku nadmiernego używania jakiegokolwiek rodzaju chodzika, nie jest to właściwy chód, który jest rozwijany, z naciskiem na palec u nogi lub nadmiernie sprężystym. Może to mieć długofalowe konsekwencje: prowadzić do nieprawidłowego uformowania stopy, rozwoju deformacji kościa śródstopia dużego palca.

Wózek inwalidzki może być niebezpieczny i prowadzić do obrażeń, ponieważ może złapać obcy przedmiot za pomocą koła i doprowadzić do upadku młodzieńca.Transformator jest bardzo lekki, więc dziecko nie zawsze może nadążyć za nim, a ponadto urządzenie łatwo się przewraca i może doprowadzić do upadku okruchów. Nie można grać na powierzchni mającej nachylenie, z uwagi na łatwość poruszania się symulatora.

im8186

Ponadto, poruszają się swobodnie po mieszkaniu, może on również znaleźć dostać punktów, na których można się zranić, w tym dostępu do urządzeń elektrycznych, gniazd i tak dalej.

Przy zbyt wczesnym użyciu (do 6 miesięcy) gokarty rozładowany nierozwinięty układ mięśniowo-szkieletowy i centralny układ nerwowy dziecka.

Kolejną wadą jest to, że dziecko nie uczy się nie tylko równowagi, ale także poczucia zagrożenia. Dowiaduje się, nie wchodzą w ogóle, nie mówiąc już mistrzów umiejętności prawidłowego upadku i ugrupowania ciała.

Większość dzieci lubi gokarty, zwłaszcza transformatory. Interesujące jest przesuwanie symulatora przed sobą, a następnie przekształcenie go w a maszyna do pisania i jeździć. Nawet jeśli jest wcześnie, aby wylądować dalej gurney, miękisz może całkiem, piszcząc z radości, dotykając nogami. Pozostaje pytanie, jak przydatne jest to.

Kwestia korzyści i konieczności zakupu chodzik jest dla rodziców, aby sami decydowali. Transformatory mają mniejszy wpływ na dziecko niż klasyczny spacerowiczów, ale przed zakupem zaleca się skonsultować pediatra, neurolog i ortopeda (chirurga).

Środki bezpieczeństwa dotyczące korzystania z walker

 • nie upuszczaj dziecka gokartyjeśli nie może usiąść i dobrze usiąść, lepiej zacząć robić to nie wcześniej niż 7-8 miesięcy;
 • Nie zostawiaj dziecka samego w urządzeniu;
 • usuń niebezpieczne przedmioty, delikatne i małe, aby dziecko mogło połknąć je z miejsca dostępu.
 • nie używaj maszyny na schodach;
 • Powierzchnia, na której dziecko się porusza, powinna być płaska (usunąć dywaniki, dywaniki, skórki i drobne przedmioty);
 • czas, że maluch posiada symulator nie powinien przekraczać 60 minut, należy zacząć od zaznajomienia dzieciaka z urządzeniem, a następnie można grać przez 5 minut, stopniowo zwiększając czas trwania ćwiczeń;
 • wybierając spacerowiczów, kupuj produkt wysokiej jakości, z dostępnością certyfikatu bezpieczeństwa.


Powiązane publikacje