ss x
x

Korzystanie z chodzików dla dziewcząt


Wraz z pojawieniem się dzieci w rodzinie, młodzi rodzice mają wiele pytań związanych z prawidłowym wychowaniem i opieką nad dzieckiem. Często rodzice, nawet przed urodzeniem dziecka, nabywają wszystko, co niezbędne dla niego, dotyczy to spacerowiczów. Niemniej jednak, w jakim wieku bezpiecznie będzie położyć dziecko na spacerowiczu? Pytanie to jest również interesujące dla rodziców dziewcząt, kiedy młode kobiety mogą zostać wprowadzone do tego urządzenia i ile miesięcy będzie ono bezpieczne dla organizmu w przyszłości?


Cechy fizjologicznego rozwoju dziewcząt

Kiedy dziecko się rodzi, jego kręgosłup jest bardzo cienki, nie radzi sobie z żadnym stresem, dlatego noworodek siedzi tylko w pozycji leżącej. Z czasem wzmacnia się, aby dziecko uczyło się różnych ruchów, uczyło się przewracać, czołgać się, siadać, a potem chodzić.

6597c620f0c10643c70ba4b0bdc94d78

Niektórzy rodzice zachęcają dziecko do siedzenia w wieku 4 miesięcy. Ale to niemożliwe, ponieważ organizm dziecka nie jest jeszcze gotowy na to. Niezależnie dziecko będzie mogło usiąść w wieku około sześciu miesięcy (6-7 miesięcy). Często zdarza się, że dzieci najpierw uczą się czołgać, dopiero potem udaje im się usiąść na własną rękę. Odpowiadając na pytanie, od ilu miesięcy możesz umieścić dziecko w chodzikach, musisz upewnić się, że dziecko opanowało już odpowiednie etapy jego rozwoju.

Należy zauważyć, że ryzyko dysplazji stawów biodrowych u dziewcząt jest znacznie wyższe. Jeśli w pierwszych miesiącach życia dziecka choroba ta nie zostanie ustalona, ​​może być ona wywołana przez zbyt wczesne nadużywanie chodzików. Dlatego zanim włożysz dziecko do wózka, powinieneś upewnić się, że jej ciało jest już na to przygotowane.

Aby uniknąć chorób układu mięśniowo-szkieletowego (dotyczy to stawów, kości i kręgosłupa), należy zwrócić uwagę na zdrowie dziewczyny, ponieważ w przyszłości będzie ona miała macierzyństwo.

Funkcje korzystania z walker

Żaden lekarz dziecięcy nie odważy się wskazać dokładnego wieku dziecka, ile miesięcy możesz umieścić dziewczynę w walkerze?. Wynika to z indywidualnego rozwoju każdego dziecka. Konieczne jest przestrzeganie następujących funkcji:

 • Dziecko nie powinno być krótsze niż 7-8 miesięcy (niektórzy pediatrzy zalecają odczekać do 9 miesięcy). W tym wieku mięśnie dziewczyny są już wystarczająco przygotowane, a dziecko może być w pozycji pionowej. Dziecko powinno być w stanie wstać sam, trzymając się wsparcia.
 • Do czasu rozwoju piechura dziewczyna musi być w stanie usiąść pewnie. W tym samym czasie każde dziecko siedzi w różnym wieku, ktoś w wieku 6 miesięcy, a niektóre dzieci tylko w wieku 8 lat.
 • Dziecko powinno się czołgać. Jeśli dziecko przyzwyczai się do spacerowiczów, może on w ogóle nie opanować tego okresu swojego naturalnego dorastania.

Konieczne jest ograniczenie czasu, w którym dziewczyna jest w urządzeniu. Nie powinno to przekraczać 45-50 minut dziennie. W takim przypadku każdy pobyt w urządzeniu powinien być ograniczony do 15 minut.

Dzieje się tak dlatego, że małe dziecko nie powinno znajdować się w tej samej pozycji zbyt długo. W przypadku dłuższych pobytów w chodziku wzrasta obciążenie wciąż kruchego kręgosłupa. Dlatego nie możesz zbyt wcześnie wstawić dziecka do wózka.

388353da4d7c

Nie wolno nam zapominać, że dziecko musi stać na podłodze z całą powierzchnią stopy. Aby to zrobić, musisz dostosować urządzenie do wzrostu dziecka.

 • Nie używaj walkera w obecności następujących przeciwwskazań:
 • są oznaki rozwoju krzywicy;
 • Wiek dziecka jest zbyt wczesny, kiedy nie wie, jak siedzieć samotnie;
 • mięśnie nóg mają zwiększony lub zmniejszony ton;
 • są jakiekolwiek choroby związane z układem mięśniowo-szkieletowym;
 • dziecko boi się być w urządzeniu.

Podczas gdy dziewczyna jest w walker, musisz zawsze opiekować się nią, aby uniknąć obrażeń.


Sprzeczne opinie na temat spacerowiczów

Wielu rodziców dziewczynek niepokoi kwestia, ile miesięcy włożenia dziecka w chodzikach będzie bezpiecznych dla zdrowia.

Nie ma jednoznacznej opinii na temat tego, ile miesięcy można umieścić dziewczynę w chodziku i czy należy jej używać nawet dla dziecka.

Piechurzy mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników.Niektórzy eksperci są zdania, że ​​nie ma potrzeby ich zakupu. Ponieważ sam chłopiec nauczy się wstawać i chodzić, gdy nadejdzie czas.

Złożoność ich użycia polega na tym, że dziecko może później odczuwać strach w samo-poruszaniu się. Jednym z powodów, dla odmowy walker według ich przeciwników jest fakt, że aby poruszać się po mieszkaniu lub domu, dziecko używa różnych grup mięśniowych niż te używane podczas normalnego chodzenia.

kogda-mozhno-rebenka-prisazhivat

W każdym razie, nie zaczynaj umieszczać dziecka w chodzeniu dzieci przed 6-7 miesiącem, podczas gdy on jeszcze nie opanował umiejętności czołgania się. Ten etap przygotowuje mięśnie dziecka do naturalnego chodzenia.

Zalety i wady chodzika

Najbardziej podstawową zaletą korzystania z tego urządzenia można uznać za wolność matki. Które mogą poświęcić trochę czasu innym członkom rodziny i pracom domowym. Jako korzyść dla dziecka z korzystania z walkera można zauważyć:

 • pozytywne emocje dziecka;
 • Pozycja pionowa pozwala dziecku lepiej i szybciej opanować otaczający świat. Widzi i dotyka tego, do czego nie mógł dotrzeć;
 • dziecko ma więcej ruchów - stoi, chodzi w różnych kierunkach, rozwija się.

kruchankova_maya_articles_main_big

Istnieją wady tego urządzenia:

 • dziecko w chodzeniu traci motywację do samodzielnego opanowania nowych ruchów, takie dzieci często zaczynają robić pierwsze kroki nieco później niż ich rówieśnicy;
 • przedłużony pobyt w chodzaku grozi rozwojem skoliozy i deformacji nóg;
 • urządzenie może dotykać mebli, dziecko ma trudności z pokonaniem różnych przeszkód, takich jak próg między pokojami.

Wskazówki dotyczące wyboru urządzenia

Kiedy rodzice zdecydowali się na zakup chodzików, należy je bardzo starannie dobierać. Należy zwrócić uwagę na następujące kluczowe punkty:

 • Konieczne jest nadanie pierwszeństwa urządzeniu posiadającemu niezawodną i stabilną podstawę. To, że dziecko kilkumiesięczne nie przejdzie w nim w próbie skłonności;
 • dobrze, gdy podstawa zderzaka jest wyposażona w gumową powierzchnię;
 • duża liczba kół zapewni dobrą manewrowość i stabilność. Konieczne jest sprawdzenie kół pod kątem łatwości obrotu i obrotu;
 • musi nastąpić korekta zgodnie ze wzrostem dziecka.Pozwoli to uniknąć zginania palców u nóg i chodzenia po skarpetkach;
 • Urządzenie powinno być z wygodnym siedziskiem i wysokim, solidnym oparciem.

Podczas gdy dziecko jest w chodziku, zaleca się noszenie butów ortopedycznych, aby noga miała dobry kontakt z powierzchnią podłogi.

Możesz wybrać urządzenie ze zdejmowaną pokrywą, która ułatwi jego czyszczenie z brudu. Pamiętaj, aby przestrzegać wymogów bezpieczeństwa i nie używaj urządzenia przekraczającego ciężar i wysokość dziecka.

v,

Możliwość złożenia urządzenia stanie się również wygodna. To zabierze go ze sobą na wycieczki lub kompaktowo umieścić w przestrzeni mieszkania.

Wyposażanie piechura w różne przedmioty do grania lub muzyki, aby dziecko było w nim zainteresowane. Dziecko powinno być pod opieką dorosłych, aby dziecko nie przewróciło się, trzymając się mebli.

Ponieważ nie ma jednomyślnej opinii specjalistów na temat możliwości korzystania z chodzików dla dziecka, każdy rodzic może odpowiedzieć na to pytanie samodzielnie. Pamiętaj też, że indywidualny rozwój każdego dziecka decyduje o tym, kiedy możesz umieścić dziecko w chodziku.

Kiedy rodzice zdecydowali, że dziecko może zostać wprowadzone do chodzenia, należy dokładnie monitorować ruchy dziecka nawet w normalnym mieszkaniu, a także przestrzegać wszystkich powyższych zasad, aby zapewnić bezpieczeństwo i zapobiec uszkodzeniu zdrowia dziecka.


Powiązane publikacje