ss x
x

Funkcje chodziarza dla chłopców


Małe dziecko najlepiej poznaje otaczający go świat, będąc w rękach swojej matki. W tej sytuacji może rozejrzeć się, próbując wziąć w garść obiekty znajdujące się blisko siebie.

Wielu rodziców woli spacerowiczów. To urządzenie pozwala dziecku poruszać się samodzielnie, dając rodzicom możliwość tzw. Wytchnienia. W takim przypadku pytanie staje się pilne, kiedy można umieścić dziecko w chodziku, przez ile miesięcy jest ono dla niego bezpieczne? Szczególnie ten problem dotyczy rodziców chłopca.

51521-620x388

Pozytywne i negatywne strony spacerowicza

Gokarty dla dzieci mają wiele zalet i wad. Po pozytywnej stronie chodzika dla dzieci można przypisać:

 • wiele matek rozdarło się między dzieckiem, konieczność wykonywania prac domowych i innych członków rodziny. W rezultacie narastają zmęczenie, drażliwość, nastrój pogarsza się, wszystko to może prowadzić do zmniejszenia laktacji. Nabywanie spacerowiczów ułatwia brzemię rodziców, matka może zajmować się innymi sprawami, obserwować dziecko z boku.
 • Wiele dzieci lubi być w tym urządzeniu; - Dziecko w chodzaku otrzymuje nowe możliwości. Wstaje i chodzi, a wszystkie ruchy pomagają wzmocnić mięśnie;
 • Dziecko w budzie rozwija się szybciej, ponieważ jest w pozycji pionowej i może lepiej opanować środowisko. Teraz widzi znacznie więcej z tej sytuacji;
 • Chodziki są zaprojektowane w taki sposób, że dziecko w nich nie może dostać niebezpiecznych przedmiotów w domu, na przykład przewodów lub gniazd;
 • Zabawki, z którymi urządzenie jest wyposażone, mają korzystny wpływ na rozwój umiejętności motorycznych;
 • Dziecko może aktywnie poruszać się, bawić, doświadczać pozytywnych emocji, które najlepiej wpływają na jego rozwój.

W tym samym czasie istnieją również negatywne aspekty tego urządzenia:

 • Dziecko, które jest postawione w chodzaku, nie aspiruje do niezależnego rozwoju nowych ruchów, małe dzieci w chodzikach zaczynają robić pierwsze, samodzielne kroki później, na dzieciach rozwijających się bez spacerowiczów;
 • Nie zaleca się pozostawania w chodzeniu przez dłuższy czas, ponieważ prowadzi to do nadmiernego obciążenia kręgosłupa, może ulec zniekształceniu. Ponadto, nie wcześnie ładuj nogi;
 • Stawianie stóp w walkerze jest złe. Dziecko stoi na palcach, w wyniku czego nie działają grupy mięśni, a kostka rozwija się nieprawidłowo;
 • Dziecko nie chce się czołgać po skorzystaniu z chodzików. A proces pełzania jest naturalnym przygotowaniem mięśni ciała do chodzenia;
 • Osobliwością spacerowiczów jest to, że trudno je pokonać w drzwiach w obecności wiosła, mogą też przylgnąć do mebli, które sprawią, że dziecko poczuje się niekomfortowo, może się przewrócić.

249


Kiedy możesz umieścić chłopca w walkerze

W wieku 6 miesięcy wiele dzieci zaczyna aktywnie czołgać się, a po 7 miesiącach dobrze się czuje. Dzięki nowym możliwościom swojego ciała, dziecko zaczyna uczyć się nowych przestrzeni w domu, często prosi o matkę w swoje ramiona, starając się widzieć jak najwięcej.

To jest powód zakupu chodzików. Rodzice słusznie martwili się o to, ile miesięcy można umieścić chłopca w chodzaku.

Jeśli szukasz porady od pediatrów, możesz upewnić się, że nie ma zgody wśród pediatrów. To urządzenie ma dużą liczbę zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy lekarze uważają, że chodziki nie są pożądane do użytku przez małe dzieci, inni radzą im kupić, aby dziecko szybciej rozwijało się z ich pomocą.

Rodzice często zadają pytanie, przez ile miesięcy można bezpiecznie chodzić? W każdym razie, jeśli rodzice chłopca zdecydowali się na zakup chodzików dla chłopca, powinny być używane dopiero po 6-7 miesiącach. I ten wiek jest uważany za warunkowy. Należy pamiętać, że nie można usiąść w chodzaku chłopca, jeśli jeszcze nie wie, jak usiąść na własną rękę i nie wie, jak utrzymać plecy proste bez wsparcia.

W każdym przypadku lekarze zalecają umieszczenie dziecka w chodzeniu w wieku 7-8 miesięcy. Większość dzieci w tym wieku może nie tylko siedzieć i trzymać głowy, ale także stać z wsparciem i czołgać się.

15

W ciągu 7-8 miesięcy dziecko nie jest zalecane na dłuższy pobyt w jednej pozycji, ponieważ stan układu kostnego i mięśniowego jest na etapie formowania. Nadmierny pobyt w chodzaku grozi złym rozwojem mięśni i kości. Niektórzy lekarze zalecają, aby nie wkładać dziecka do wózka przed 9 miesiącami.

Czy mogę wcześniej włożyć dziecko do wózka? Aby uniknąć dalszych problemów z układem mięśniowo-szkieletowym, lekarze nie zalecają tego.

Cechy korzystania z walker dla chłopców

Wielu rodziców zastanawia się, czy nie jest szkodliwe umieszczanie małego chłopca w chodzaku, nie wpłynie to dalej na rozwój układu moczowo-płciowego, ponieważ obszar krocza pociera się. Czy jest kompresja genitaliów?

Lekarze zalecają ścisłe monitorowanie stanu i zachowania dziecka. Możesz umieścić chłopców w walkerze, ograniczając w nich swój pobyt. W ciągu dnia dziecko powinno przebywać w nich nie dłużej niż 40-45 minut, a jedna sesja powinna wynosić około 10 minut.


Kiedy jest zabronione korzystanie z walker

Pomimo faktu, że opinie lekarzy w tej sprawie są bardzo sprzeczne, należy zauważyć, że w czasach Związku Radzieckiego wstrzymano produkcję chodzików dla dzieci. Co do Kanady, to przedsiębiorstwo nie produkuje ich, a ponadto nie mogą importować.

Spacerowicze nie mogą być używane przez dzieci, jeśli:

 • dziecko jeszcze nie nauczyło się siedzieć pewnie i bez pomocy, by trzymać się prosto;
 • obecność wysypki pieluszkowej lub stanu zapalnego w obszarze ciała, który jest w kontakcie z urządzeniem;
 • dziecko nie lubi bycia w walkerze;
 • są przypadki naruszenia napięcia mięśni nóg, pojawia się symptomatyczny krzywica.

Właściwe korzystanie z walker

Jeśli Twoje dziecko osiągnęło już wiek 7-8 miesięcy, a zdecydowałeś się skorzystać z chodzika, szczególną uwagę należy zwrócić na jego prawidłowe użycie.

Kiedy urządzenie jest używane po raz pierwszy, dziecko musi siedzieć w nim nie dłużej niż 3 minuty. Każdego dnia, zwiększając czas pobytu na kilka minut.Ile wynosi maksymalny czas spędzony przez chłopca w ciągu dnia? Uważa się, że 40-45 minut dziennie dla dziecka będzie bezpieczne.

0d9d25c15fcdec9a84ccbf946807bae3

Zasady korzystania ze struktury są następujące:

 • Bez względu na to, ile miesięcy dziecko jest, konieczne jest baczne obserwowanie go w chodzaku;
 • musisz monitorować pozycję nóg. Konieczne jest, aby dziecko chciało wejść na podłogę całą stopą, a nie stać na palcach. To pozwoli uniknąć płaskich stóp;
 • Nie możesz umieścić dziecka w chodzaku, jeśli nie możesz indywidualnie dopasować wysokości zgodnie ze wzrostem;
 • Przydadzą się buty ze stabilną podeszwą w bucie;
 • Nie wolno pozwolić, aby małe dziecko w chodzeniu zbliżyło się do niebezpiecznych miejsc, krawężników, schodów lub innych przeszkód, które mogłyby doprowadzić do upadku lub przewrócenia.

Przed zakupem tego urządzenia potrzebujesz wstępnej konsultacji z lekarzem, oceny stanu dziecka.

Których spacerowiczów powinienem wybrać dla mojego dziecka

Kiedy podejmuje się decyzję o zakupie, a rodzice zaczęli wybierać chodzików, należy zwrócić uwagę na pewną liczbę punktów.

Piechurzy muszą mieć niezawodną, ​​szeroką i stabilną bazę. Pozwoli to dziecku chronić się przed upadkiem i przewróceniem. Należy preferować chodniki z gumową podstawą zderzaka, ta część pomaga zmiękczyć uderzenie podczas kolizji z przeszkodami.

Pożądane jest posiadanie dużej liczby kół. Zapewnia to największą stabilność piechura. Koła powinny się dobrze obracać.

Konstrukcja musi mieć regulację wysokości. Aby upewnić się, że dziecko może położyć nogi na podłodze całą powierzchnią stopy. Nie zginaj nóg w kolanach ani nie stawaj na palcach.

Środek powinien być wykonany z gęstego materiału, o ile nie jest zbyt twardy. Konieczne jest posiadanie dobrej ramy dla oparcia. Możliwość usunięcia materiału będzie pozytywna. Umożliwia to mycie siedzenia.

Przyjemnymi chwilami dla rodziców będzie możliwość złożenia konstrukcji. Nie zajmą dużo miejsca w domu i można je zabrać ze sobą na wycieczkę.

Obecność zabawek muzycznych przyjemnie podoba się dziecku i przyciągnie jego uwagę, a także rozwinie zdolności motoryczne w wyniku zabawy z nimi.

Projekt powinien być bezpieczny dla dziecka. Z reguły jest on przeznaczony do wagi dziecka do 12-14 kg ze wzrostem o 80-82 cm.Gdy parametry dziecka nie pasują, w żadnym wypadku nie należy go lekceważyć.

Ponieważ wśród lekarzy i doświadczonych matek nie ma zgody co do dokładnego czasu i czasu, w którym można umieścić dziecko w chodzaku, należy to potraktować z najwyższą starannością, obserwując czas pobytu dziecka w tym urządzeniu, a także starannie je dobierać. dla twojego dziecka. Jeśli środki ostrożności zostaną odpowiednio przestrzegane, chodzący nie zaszkodzą zdrowiu dziecka.


Powiązane publikacje