ss x
x

Niezawodne mocowanie zworek w drzwiach


Od dawna udowodniono, że aktywność ruchowa pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Jedną z najbardziej popularnych innowacji na rynku sprzętu do ćwiczeń dla dzieci jest skakanie - specjalne urządzenie, które zapewnia dziecku możliwość skakania dla zabawy. Takie urządzenie pozwala dziecku zaspokoić potrzebę aktywności ruchowej i krótko zwolnić rodziców z noszenia dziecka w ramionach. Bezpieczeństwo tego projektu zapewnia proste i niezawodne mocowanie i podpieranie okolicy lędźwiowej dziecka.

Zworki składają się z dwóch głównych części: układu zawieszenia i amortyzatora. System zawieszenia składa się z czterech miękkich zaczepów i siedziska, w których dziecko jest trzymane. Amortyzator zapobiega silnemu kołysaniu, umożliwiając wykonywanie ruchów podskakujących.

mocowanie chodzika

Kim są skoczkowie?

Zasada treningu dziecka jest prosta - dziecko znajduje się na specjalnym siedzeniu w formie majtek, w którym jest trzymane za miękkie zatrzaski. Cała konstrukcja jest zawieszona na sprężystej opasce lub sprężyście, umożliwiając dziecku wykonywanie ruchów podskakujących, odpychając się od podłogi.

Sprzęt do ćwiczeń dla dzieci może być różnego rodzaju. Różnią się one w:

 • Główny element projektu: na sprężynie lub na gumce. Modele na elastycznej taśmie są uważane za najtańsze w całej linii symulatorów, ale nie są one bardzo niezawodne, ponieważ elastyczna taśma rozciąga się w czasie. Element sprężynowy zapewnia większą niezawodność i trwałość, ale zwiększa cenę;
 • Odmiany siedzenia. Tutaj wszystko zależy od wyobraźni producenta: od siedzenia majtkowego z miękkimi zamkami do siedzeń, wykonanymi w formie zabawek, na przykład samochodów lub samolotów. Najczęściej spotykane są dwa rodzaje - foteliki dziecięce w postaci miękkich spodni i siedziska;
 • Według metody instalacji. Istnieją dwie najpopularniejsze opcje - podłoga i wisząca. Zawieszone są głównie przymocowane w drzwiach. Podłoga nie wymaga dodatkowego wysiłku, ale ze względu na jej wielkość zajmują dużo miejsca - co najmniej 4 metry kwadratowe. m.

Po wybraniu i zakupie odpowiedniego modelu, wielu rodziców zastanawia się: jak go zainstalować, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i komfort?

Jak naprawić symulator?

Zgodnie z metodą mocowania, na podłodze i modelach zawieszenia są zainstalowane modele. Konstrukcja podłogi nie wymaga dodatkowego wysiłku podczas montażu, wystarczy go po prostu zmontować na płaskiej powierzchni. Skoki ustalone w otworach są podzielone na dwa typy, w zależności od metody mocowania:

 • Naprawiono za pomocą konwencjonalnych gwoździ, haków lub śrub. Wybierając takie zakotwiczenie należy pamiętać, że po usunięciu lub przeniesieniu struktury, wygląd ściany będzie nieco zepsuty. Ponadto ta metoda utrwalania nie jest bardzo niezawodna;
 • Modele, mocowania, które odbywa się za pomocą klipsów, łączników. Łączniki zapewniają szybkie mocowanie w dowolnym miejscu, bez uszkadzania ścian.

jak zamocować skoczekWiszenie systemu jest łatwe. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, skorzystaj z instrukcji dotyczącej zdjęć lub wideo. Przed instalacją przeczytaj zasady wyboru i naprawy kompleksu:
 1. Pamiętaj, aby skonsultować się z pediatrą. Wiele dzieci ma przeciwwskazania do korzystania z takich modeli.
 2. Wiek okruchów powinien wynosić 5-6 miesięcy. Jeśli dziecko jest młodsze, nie ma dobrej głowy lub jeszcze nie nauczyło się usiąść, nie używaj skoczka.
 3. Zmierz siedzenie na dziecku. Wszystkie blokady powinny być wyregulowane, delikatnie podtrzymuj plecy i nogi dziecka. Upewnij się, że zasadziłeś okruchy prawidłowo, patrząc na zdjęcie.
 4. Dostosuj wysokość konstrukcji. Siedząc na siedzeniu, dziecko musi spocząć na podłodze całą stopą i nie stać na palcach. Wysokość powinna wystarczyć, aby dziecko ugięło się lub wyprostowało nogi.
 5. Załóż buty. Pediatrzy zalecają stosowanie butów ortopedycznych, aby Twoje dziecko nie bolało kostek.
 6. Postaraj się, aby czas "skakania" nie przekraczał 20-30 minut.
 7. Cały system musi być zamontowany w szerokich otworach lub w dużych odległościach od ścian. Lepiej nie używać do powieszenia przegródki gipsowo-kartonowej - nie mogą wytrzymać obciążenia.
 8. Obserwuj maksymalne dopuszczalne obciążenie. Z reguły jest to 10-12 kg. Dokładniejsza waga jest podana w paszporcie produktu.
 9. Dokładnie sprawdź, jak zamocować wszystkie elementy mocujące przed użyciem.

mocowanie zworek


Wisząca instrukcja

Klasyczna wersja fiksacji to zawieszenie na kołku uderzającym o otwór drzwiowy. Ważne jest, aby przymocować "huśtawkę" dzieci na kołku, a nie na gwoździu. Podczas wieszania, weź pod uwagę odległość od drzwi i drzwi, aby dziecko mogło spokojnie huśtać się w różnych kierunkach.

Istnieje możliwość zamocowania konstrukcji na haku zamontowanym w suficie. W takim przypadku Twoje dziecko będzie miało więcej miejsca na ruch. Najlepszą opcją dla tej opcji jest haczyk i karabinek. Wywierć otwór, przekręć hak i zatrzaśnij na nim karabinek. Teraz możesz powiesić skoczków. Pamiętaj, że wywiercony otwór musi być nieco mniejszy niż koniec haka. Po instalacji należy sprawdzić masę montażową osoby dorosłej.

Jeśli dom ma ścianę sportową lub kompleks, siedzenia są łatwo przymocowane do poprzeczek.

Najbardziej "projektant" opcja - aby umieścić specjalną ruchomą belkę pod sufitem. Ta metoda jest wygodna, ponieważ w razie potrzeby cały system można łatwo przenieść do pożądanej odległości od ściany. Z tym zapięciem nie można się obawiać, że dziecko uderzy o framugę drzwi lub drzwi. Jeśli masz wątpliwości, obejrzyj film wideo dotyczący prawidłowego umieszczania wiązki.

W nowoczesnych modelach zestaw zawiera specjalne zaciski do mocowania. Za ich pomocą można naprawić strukturę bez wiercenia otworów. W swoim wyglądzie to przywiązanie przypomina fonendoskop - dwa "uchwyty" -suby wyposażone w specjalne uszy. Utrwalanie odbywa się poprzez dostosowanie zszywek wzdłuż szerokości ściany.

Modele dziecięce zainstalowane na podłodze również były szeroko rozpowszechnione. Ich jedynymi wadami są uciążliwość i duży obszar, dlatego w małych mieszkaniach nie jest to najlepsza opcja.

wiszące z walker

Skoki: plusy i minusy

Wielu rodziców ma wątpliwości, czy uczyć tego okrucha w takim zawodzie. Czy częste skoki nie zaszkodzą układowi mięśniowo-szkieletowemu dziecka? I jak przydatne jest zaufanie twojemu skarbowi do takiego urządzenia?

Zalety:

 • Sama miękisz rozwija się i wzmacnia układ mięśniowo-szkieletowy, mięśnie rąk i nóg.
 • Aparat przedsionkowy aktywnie się rozwija. Zaczyna próbować określić swoje położenie względem środowiska.
 • Wiszenie w symulatorze mieszkania to najlepszy sposób, aby zapewnić dziecku morze pozytywnych emocji i zajmować go przez długi czas.

Wady:

 • Jeśli zasady i wymogi bezpieczeństwa nie będą przestrzegane, Twoje dziecko może zostać ranne.
 • Przedłużony pobyt w skoku może spowodować deformację kręgosłupa i kostki.

Bardziej szczegółowo, wszystkie medyczne aspekty korzystania z wyposażenia do ćwiczeń dla dzieci zostały ujawnione w jego wykład wideo pediatry Dr Komarovsky.


Powiązane publikacje