ss x
x

Rozpoczęcie korzystania z walkerów na Komarovsky


Aktywność dorosłego dziecka rośnie każdego dnia. Sen jest podana coraz mniej czasu, a wszystkie wolne dzieci czas poświęcić na zapoznanie się z tym światem - on jest przeszukiwania, badając cały smak i dotyk, uczą się wstać na nogi. Rodzicom trudniej jest śledzić dziecko. Ktoś radzi sobie sam, a ktoś szuka urządzeń, które mogą chronić dziecko. Jednym z takich środków są spacerowicze.

Niewątpliwie jest to wygodne urządzenie, które pozwala na chwilę pożyczyć dziecko i trochę rozładować matkę. Ale czy naprawdę potrzebują dziecka? Nikt jeszcze nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Aby umieścić swoje dziecko w chodzaku - decyzja należy do każdego. Ale przed nabyciem tego urządzenia, konieczne jest zbadanie niektórych jego funkcji.

00000136-bc9d-ac1d-58d4-cc2327490500


Jak się chodzą

Do chwili obecnej istnieją dwa główne typy spacerowiczów: siedziska i pchacze. Pierwsze są podobne w konstrukcji do krzesełka dla dziecka do karmienia - wsparcie na kółkach, blacie stołu, siedzisku. Jedyna różnica polega na tym, że nogi dziecka znajdują się na podłodze, tak że odsuwa się od niego i uczy się poruszać.

Chodniki to panel do gry na nogach z kółkami, wyposażony w wsparcie ręki i wiele rozwijających się zabawek. Przesuwając cokół, dziecko się rusza. Wiele modeli łatwo zmienia się w składany stół.

W swoim wideo na temat "Walker-skoczek" znany pediatra Komarovsky EO. odpowiada na to i inne powiązane tematy. Zdaniem lekarza chodziki są urządzeniem, które rodzice potrzebują dziecka, aby młoda matka mogła na krótko uwolnić ręce i robić inne ważne rzeczy. Ale im później dziecko uczy się chodzić samotnie, tym silniejsze i bardziej przygotowane do pionowych obciążeń będą jego mięśnie.

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie - czy można umieścić dziecko w chodzaku? - Dr Komarovsky nie daje, ale podkreśla, że ​​w każdym razie wszystko wymaga środka. Nic strasznego się nie stanie, jeśli włożysz dziecko w walker przez pół godziny - godzinę dziennie.Ale jednocześnie rodzice muszą niestrudzenie monitorować ruch okruchów, ograniczając dostęp do wszystkich niebezpiecznych części domu.

Jeśli chodzi o wiek, lekarz nie zaleca umieszczania niedojrzałego dziecka w chodziku. Najbardziej optymalny wiek, w którym można z nich korzystać, wynosi od 9 miesięcy. Bardziej szczegółowo na temat korzyści i niebezpieczeństw chodzących, lekarz mówi w swoim filmie "spacerowiczów".


Korzyści i szkoda piechura

Do pozytywnych cech tego urządzenia można zaliczyć fakt, że spacerowicze pozwalają na krótki czas na dziecko w wieku 8-10 miesięcy, dając rodzicom przerwę. Dzięki swobodzie ruchów dziecko lubi odkrywać świat wokół siebie, dokonując nowych odkryć. Dla większości dzieci jest to dużo pozytywnych emocji - wolne ręce pozwalają ci wziąć wszystkie przedmioty zainteresowania, możesz się odwrócić, dogonić swoją matkę i wiele więcej. Pozycja pionowa dziecka daje szansę na lepszy rozwój społeczny i emocjonalny.

739153

Wraz z pozytywnym wpływem na rozwój dziecka, korzystanie z chodzików może również powodować szkody. W przypadku nieprawidłowego lub zbyt częstego korzystania z nich, możesz ponieść takie konsekwencje:

 • spędzając dużo czasu w chodziku, okruchy mogą ominąć jeden z najbardziej niezbędnych etapów rozwoju fizycznego - poruszające się raczkowanie;
 • stosowanie chodzików w zbyt wczesnym wieku pociąga za sobą zakłócenie struktury kości;
 • w chodzeniu na spacer dziecko często polega nie na pełnej stopie, ale tylko na skarpetkach, przenosząc cały swój ciężar na krocze. Taka postawa jest obarczona rozwojem płaskich stóp, nieprawidłowym położeniem stopy, a nawet przemieszczeniem stawu biodrowego;
 • jak pokazuje praktyka, dzieci, które korzystały z walkerów, zaczynają chodzić później samodzielnie. Możesz stawić czoła takiej sytuacji, gdy dziecko, z racji swojego przyzwyczajenia do spacerowiczów, odmawia chodzenia samemu.

Jak widać, możesz bezpiecznie umieścić dziecko w chodzaku. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad i nie używanie ich przed upływem 6 miesięcy.

Jak wybrać chodzik

Jeśli zdecydujesz się kupić walker w formie popychacza, to przede wszystkim zwróć uwagę na ich stabilność. Przy zbyt lekkich niestabilnych spacerowiczach dziecko często upadnie, co może spowodować nieodwracalną szkodę. Konsola musi zawierać wiele zabawek edukacyjnych. Również bardzo ważnym warunkiem są duże stabilne koła.

Chodzenie na siedząco powinno również spełniać szereg wymagań. Po pierwsze jest to szerokość podstawy, której dolna część powinna być dwa razy większa od wierzchołka. Fotel powinien być głęboki, niezbyt miękki. Pamiętaj, aby kupić model, który odpowiada wieku i wadze dziecka.

jkl

Jak prawidłowo korzystać z walkera

 1. Nie możesz umieścić dziecka w chodzaku, jeśli nie chce. Być może w ogóle go nie potrzebują.
 2. Maksymalny czas spędzony przez malucha w chodziku nie powinien przekraczać 1,5 godziny dziennie. Cały czas powinien zostać podzielony na równe interwały.
 3. Obowiązkowe jest używanie obuwia, najlepiej miękkiego, lekkiego z podeszwą na gumie.
 4. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w chodzeniu bez opieki.
 5. Upewnij się, że wszystkie przedmioty, które mogą zaszkodzić dziecku, nie są osiągalne.

Więcej funkcji prawidłowego użycia można zobaczyć na wideo na ten temat.

Kiedy nie możesz korzystać z walkera

Każda młoda matka powinna wiedzieć, kiedy postanowi kupić chodzik, że najpierw trzeba skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć następujące punkty:

 • dziecko nie jest w stanie spokojnie siedzieć;
 • zwiększone lub zmniejszone napięcie mięśni;
 • jest taka choroba jak krzywica;
 • obecność chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Jeśli pediatra nie ujawnił żadnych przeciwwskazań, dziecko osiągnęło wiek 6-7 miesięcy, niezależnie siada i mocno trzyma plecy - można bezpiecznie sadzić go w chodzaku, biorąc pod uwagę wszystkie zasady.

-do dziecka 31-e1424437292710

Nieporozumienia na temat korzystania z walker

 1. Dziecko uczy się chodzić. To stwierdzenie jest niepoprawne, ponieważ podczas chodzenia w chodziku dziecko przesuwa środek ciężkości.
 2. Walkery wzmacniają mięśnie nóg. To nie tak. Te mięśnie są ćwiczone tylko podczas ruchu czołgającego się, kucającego i chodzącego samotnie.
 3. Dziecko w chodzaku jest chronione przed upadkiem. Dla harmonijnego rozwoju fizycznego dziecko musi samodzielnie nauczyć się upadać. Piechurzy pozbawiają dziecko formowania poczucia zagrożenia, grupowania mięśni podczas upadku i ochrony przed uderzeniami.


Powiązane publikacje