ss x
x

Wybór i korzystanie z bucika Babyton


Za mną były pierwsze niepokojące dni i nieprzespane noce. Twoje dziecko w końcu zaczęło stać na nogach. Wielu rodziców natychmiast nabywa dla swoich dzieci cudowne urządzenie - chodziek. Czym jest ta "bestia"?

1b30281c6f84fe2cceb126e2da5afff0

Czym jest chodzik i czym one są?

Walkers - projekt stworzony dla ruchu dziecka, które jeszcze nie wie, jak chodzić sam. Dziecko zostaje umieszczone na specjalnym miękkim krzesełku i trzyma ręce na blacie lub długopisach. To pozwala mu poruszać się samodzielnie, odpychając stopy od podłogi. Są odpowiednie dla dzieci, które nauczyły się dobrze siedzieć i trzymać z tyłu. Nie znajdują się na liście obowiązkowych dóbr dziecięcych, ale ułatwiają życie rodzicom - przez pewien czas niespokojne dziecko angażuje się w możliwość samodzielnego przeniesienia.

Przede wszystkim spacerowicze różnią się charakterystyką wiekową. Oprócz różnicy wieku istnieje jeszcze kilka odmian:

 1. Klasyczny. Najpopularniejsza opcja, czyli wysokie krzesełko z szerokim blatem, umieszczone na szerokiej stabilnej podstawie. Konstrukcja ma dodatkową wargę lub zderzak, który chroni przed urazami podczas zderzenia z przeszkodą. Z reguły takie modele mają jasne zabawki na blacie, które dodatkowo zajmują dziecko. Jednym z najpopularniejszych spacerowiczów w tej wersji są gokarty babyton fl 619. Są idealne dla małych dzieci, które dopiero zaczynają wstawać.
 2. Modelowy wózek inwalidzki. Przeznaczony dla starszych dzieci, które z pewnością staną na nogi i zrobią pierwsze kroki. Zewnętrznie wygląda jak duży model maszyny do pisania, trójkołowego lub innego środka transportu (wszystko zależy od wyobraźni producenta). Dziecko trzyma się wsparcia i podejmuje próby chodzenia.
 3. Transformatory. Walker-skoczek. Model wygląda jak wersja klasyczna, ale ma rozszerzony zestaw funkcji: może być używany jako krzesełko do karmienia, skakania lub tylko do strefy gry.

Na rynku towarów dla dzieci istnieje wiele firm oferujących wszelkiego rodzaju spacerowiczów.W zakresie Babyton, możesz wybrać spacerowiczów każdej modyfikacji iw każdym wieku.

14068982361321963086

Wybieramy spacerowiczów - co jest ważne dla rodziców, aby wiedzieć?

Przy wyborze większości rodziców popełniamy powszechny błąd - zwracają uwagę na drobne szczegóły, nie zwracając uwagi na główne. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego zabawnego symulatora dla swojego dziecka, dokładnie przestudiuj:

 • Wymiary. Szczególnie ten parametr jest ważny dla małych mieszkań, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca na "pokatushki".
 • Obecność kół na obwodzie. Istnieją dwa typy: sparowany i niesparowany. Modele optymalne uważa się za koła bliźniacze, od 6 do 8 par. Wykonane są z plastiku lub silikonu. Silikonowe koła zapewniają lepszą przyczepność do powierzchni, nie uszkadzają podłogi. Jeśli w domu znajdują się puszyste dywany lub zwierzęta domowe, należy zwracać uwagę na spacerowiczów z odpinanymi kółkami - są łatwe do czyszczenia z wełny i drzemki. W celu dodatkowego zabezpieczenia koła są czasami wyposażone w blokady zatrzymania.
 • Wymiary i materiał siedzenia. Konieczne jest mocne plecy bez depresji - zapewni to dziecku pewne i bezpieczne wsparcie pleców. Materiał powinien być miękki, dolna część siedzenia nie powinna być mniejsza niż rozmiar dziecka, docisnąć i przetrzeć delikatną skórę. Przy wyborze lepiej jest umieścić miękiszu na miejscu w sklepie i sprawdzić, czy jest dla niego wygodne. Najbardziej praktyczne modele to te ze zdejmowaną pokrywą, która jest łatwa do mycia.
 • Niezawodność blatu i zderzaka. Ważna część wózka, zapobiegająca obrażeniom. Wysokiej jakości blat nie wygina się po naciśnięciu, wszystkie elementy dekoracyjne (grzechotki, peepery itp.) Powinny być mocno zamocowane. W modelach z "akompaniamentem muzycznym" sprawdź poziom głośności - czasami muzyka może być zbyt głośna dla Ciebie i dla dziecka. Zderzak musi koniecznie krążyć po obwodzie, nie dotykać podłogi i nie mieć deformacji ani pęknięć.
 • Dodatkowe wsparcie. Niektóre typy wózków są dodatkowo wyposażone w podtrzymującą "poprzeczkę" umieszczoną pod siedzeniem. Ta funkcja podtrzymuje nogi dziecka, nie pozwalając mu na odbijanie się i uderzanie w podłogę. Żywym przykładem modelu z dodatkowym wsparciem są gokarty bujane babyton j207.

u


Podstawowe zasady użytkowania

Niezależnie od tego, jakie korzyści przyniesie spacerowiczom, nie należy zapominać, że mają też zasady eksploatacji:

 • Przed zakupem skonsultuj się z pediatrą na temat możliwości korzystania z wózka dziecięcego.
 • Nie zaczynaj za wcześnie. Jeśli dziecko próbuje tylko trzymać głowę i ledwo wstaje, nie siadając - nie próbuj usiąść w chodzaku.
 • Śledź czas. Nie pozostawiać okruchów w bucie przez dłużej niż 15-30 minut. Całkowity czas w ciągu dnia nie powinien przekraczać godziny.


Powiązane publikacje