ss x
x

Korzystanie z babyton walker


Szczodrość rodziców nie zna granic. Każda matka i każdy tatuś są gotowi oddać ostatnie pieniądze, aby zadowolić ich okruchy. A przyszedłszy do sklepów dziecięcych, tak trudno jest odmówić zakupu nowych urządzeń, które są zaprojektowane tak, aby zadowolić i rozwinąć dziecko w każdy możliwy sposób.

Jednym z kontrowersyjnych kwestii w pierwszym roku życia dziecka jest zakup spacerowiczów. Opinia zarówno specjalistów, jak i użytkowników radykalnie się różni. Zwolennicy tego urządzenia są przekonani, że spacerowicze pomogą dziecku szybciej chodzić. Druga strona jest przekonana, że ​​odłożą tylko czas pierwszych kroków. I jeden, a druga strona ma swoje argumenty, swoje argumenty i dowody. W rezultacie zrozum, gdzie jest prawda, i gdzie fikcja staje się już dość trudna.

Chodzenie może nadal jest uważane za symulator rozwoju umiejętności chodzenia. Dodatkowo, to urządzenie pomoże matce wyrzeźbić nawet kilka minut cennego wolnego czasu. Ile kosztuje chodzik dla dzieci, które lepiej kupić, więc na pewno zakup był przydatny, pytania nie są proste. I musisz je dokładnie zrozumieć.

uil


Rodzaje piechurów

Zanim kupisz walker, warto dokładnie przestudiować cechy konstrukcyjne każdego modelu, dodatki funkcjonalne i dopiero po szczegółowej analizie dokonać wyboru. Zastanów się więc nad charakterystycznymi kryteriami chodziarki:

 1. Kryterium wieku. Dla dzieci poniżej jednego roku są zaprojektowane modele siedzącego planu. Ich zadaniem jest nauczenie miękiszu podjęcia pierwszych kroków. W nich dziecko może nie tylko poruszać się w niewielkiej odległości po mieszkaniu, ale nawet organizować prawdziwe wyścigi. Dla starszych dzieci, które już stawiają pierwsze kroki, zapewnione są wózki dla dzieci. Jest zabawką w formie stabilnego wózka, którą maluch może wcisnąć przed siebie i jednocześnie przytrzymać go dłońmi.
 2. Możliwość składania.Oba warianty są jednakowo stabilne, ponieważ oba mają sztywne stabilizatory, które mogą trzymać dziecko podczas chodzenia. Wybór zależy wyłącznie od pojemności.
 3. Możliwość manewrowania. Najbardziej wygodne w użyciu będą modele z dużą ilością kół. Jest to również dobre, jeżeli hamulec jest na koła, za pomocą którego można na chwilę zablokować ruch wózka. Pożądane jest, aby koła obracały się o 360 stopni. Pozwoli to dziecku na łatwe manewrowanie i zmianę kierunku ruchu.
 4. Siedzenie. Może być przymocowany do miękkiej lub sztywnej ramy. Bardzo dobrze, jeśli siedzenie jest głębokie. Więc dziecko będzie miało mniejszy nacisk na kręgosłup. Plecy powinny być wystarczająco mocne, aby dobrze trzymać plecy.
 5. Funkcjonalność. Produkt może być jednofunkcyjny, tj. używany tylko jako chodzik i wielofunkcyjny. Wielozadaniowe zwane dalej gokartami - transformatory. Można je przekształcić w wysokie krzesełko do karmienia lub wózek dziecięcy.
 6. Sprzęt. Gokarty mogą być wyposażone z przodu w dodatkowe urządzenia. Na przykład panel dźwiękowy lub zabawki edukacyjne. Takie modele są znacznie droższe. A poza tym cena może przesuwać dla dziecka nacisk z głównego celu spacerowiczów na grę z panelem.

Plusy i minusy korzystania z walker

Przed dokonaniem zakupu należy zważyć wszystkie za i przeciw zakupu. Jest to szczególnie ważne, gdy kupujesz prezent dla swojego ukochanego dziecka. A więc zalety korzystania z walkera:

 1. W ogromnej większości przypadków, gdy dziadkowie nie mogą pomóc młodym rodzicom w wychowaniu rosnącego dziecka, matki są zestresowane z powodu braku czasu, co prowadzi do złego samopoczucia, spadku siły i katastroficznego zmęczenia. Spacerowicze pozwolą ci na długo wyczekiwane minuty wolnego czasu, a co za tym idzie, utrzymają dobry nastrój matki, tak potrzebny w wychowaniu dziecka.
 2. Dziecko może samodzielnie uczyć się świata, poznawać otaczającą przestrzeń bez udziału dorosłych. W tym samym czasie znajomość pojawia się z radością i zabawą.
 3. Korzystanie z walker przedstawia świat w pozycji pionowej do miękiszu, co ma korzystny wpływ na rozwój aktywności mózgu.
 4. Będąc w chodziku dziecko jest całkowicie chronione przed uderzeniami o wystające przedmioty.Osiąga się to dzięki rozmiarowi symulatora. Na zewnątrz dziecko nie może się dodzwonić, więc twoje ściany, zasłony i przedmioty wewnętrzne będą całkowicie bezpieczne przed wytrwałymi dziecięcymi piórami.

© Copyright 2012 CorbisCorporation

Jednakże, oprócz tak doskonałych zalet, chodzący mają również wady w użyciu:

 1. Być może późniejszy rozwój niezależnych umiejętności chodzenia. Ponieważ dziecko ma możliwość i osiągnąć cel, nie ma potrzeby chodzić samotnie.
 2. Jeśli często i przez dłuższy czas wkładasz dziecko do wózka, istnieje ryzyko odkształcenia stopy.
 3. Zastosowanie chodzik ma wpływ na funkcjonowanie móżdżku. Móżdżek otrzymuje informację, że podczas chodzenia zawsze można się na czymś oprzeć. W rezultacie koordynacja ruchów zostaje zapamiętana niepoprawnie, a kiedy ciało porusza się niezależnie, ciało jest zwinięte. W rezultacie dziecko upada częściej.
 4. Umiejętność "prawidłowego upadku" nie jest tworzona. Oczywiście, żaden z rodziców nie chce zobaczyć na swoich dzieciach zbytecznych stożków i otarć. Ale aby uzyskać możliwość grupowania, zamykania znaczących części ciała, dziecko będzie w stanie to zrobić tylko wtedy, gdy upadki będą nieuniknione podczas pierwszych niezależnych kroków. Spacerowcy nie pozwalają miękiszu na stawianie czopków, a co za tym idzie, uniemożliwiają mu naukę prawidłowego upadku. Co z kolei może zagrozić w przyszłości poważniejszymi obrażeniami.
 5. Kiedy jesteś w chodzaku, dziecko nie odczuwa niebezpieczeństwa, nie rozumie, że będzie ono bolesne podczas kolizji z przedmiotem. W rezultacie podczas poruszania się bez wózka można uzyskać poważne obrażenia. W tym przypadku dziecko jest pozbawione możliwości poznania świata poprzez dotknięcie jego dłoni, ponieważ zapobiegają temu chroniące zderzaki.
 6. Sami trenerzy mogą spowodować obrażenia. W nich dziecko może się przewrócić, utknąć w drzwiach, wypaść z nich. W tym samym czasie, po rozwinięciu znacznej prędkości i przesuwaniu kołków, nawet niewielkich, ryzyko obrócenia miękiszu. A trauma otrzymana przy takim upadku jest wiele razy bardziej niebezpieczna niż wtedy, gdy dziecko pada sam.
 7. Brak przejścia do stania na całej stopie. W rezultacie trudno jest uzyskać równowagę i uniemożliwiać prawidłowe poruszanie się dziecka. Ortopedzi często zakazują używania chodzików, mówiąc o ryzyku konsekwencji niewłaściwej pozycji stóp, ponieważ dziecko jest już przyzwyczajone do chodzenia na palcach.Mówią także o nadmiernym obciążeniu pleców, ponieważ dziecko nie ma możliwości zmiany pozycji z pionowej na wygodniejszą dla niego.

Wpływ chodziarza na rozwój umysłowy dziecka

Mówiąc o wpływie spacerowiczów na rozwój okruchów z jakiegoś powodu, kwestia wpływu na rozwój umysłowy pozostaje bez uwagi. Być może wynika to z bardziej opóźnionej manifestacji czasu. Jednak nie myśl, że ten moment nie jest ważny.

hodit

Piechurzy zaczynają korzystać, gdy dziecko może już wstać, ale nadal nie może chodzić. To znaczy, podczas gdy on jest jeszcze w okresie pełzania. Czas, w którym dziecko uczy się poruszającego się na czworaka świata, odnosi się do okresu aktywnego rozwoju w mózgu połączeń między półkulami, co z kolei jest kluczem do harmonijnego wzrostu dziecka. Konsekwencje nieprawidłowego tworzenia połączeń półkulistych prowadzą do trudności w uczeniu się. Jeśli etap przeszukiwania został pominięty lub był nieznaczny, dziecko może mieć powolny odczyt. I prawie nikt nie będzie pamiętał, czy dziecko wczołgało się jako dziecko. Jeśli oglądasz dziecko, które chce osiągnąć cel, możesz zobaczyć, ile energii i energii jest w stanie przez niego wydać. Zmaga się z całą swoją siłą, próbuje się złączyć, czołgać bliżej. Jeśli dziecko jest w walker, cel jest albo nieosiągalny w zasadzie, albo bardzo łatwo. W rezultacie dziecko nie rozwija pragnienia walki w celu uzyskania pożądanego.

Z jednej strony wydaje się, że dziecko w chodziku może poruszać się swobodnie w przestrzeni. Jest to jednak tylko zewnętrzna manifestacja. W rzeczywistości okruchy są silnie ograniczone w ruchach. Nie może się tak wygodnie obrócić, jego ciało jest unieruchomione w jednej pozycji. W rezultacie ograniczone ruchy mają wpływ na rozwój procesów umysłowych, co jest szczególnie ważne w pierwszym roku rozwoju.

Niezwykle ważne jest, aby dziecko uświadomiło sobie i odczuwało granice i możliwości swojego ciała. Pieszych ograniczają pełną aktywność ruchową. W rezultacie dziecko traci doświadczenie dotykowe i rozumie możliwości swojego ciała. A umiejętności fizyczne, szczególnie umiejętności pierwszego roku rozwoju, ostatecznie wpływają na kształtowanie umiejętności intelektualnych.

Dla dziecka opanowanie umiejętności siedzenia, raczkowania i wstawania są bardzo ważne i znacznie bardziej użyteczne niż pozostawanie w chodzaku.I mogą dać swoim rodzicom czas wolny nie więcej niż piętnaście minut dziennie. I na pewno każda mama wie jak i jak nosić okruchy na ten czas.

Ale pomimo wszystkich możliwych zagrożeń wymienionych, najważniejsze jest obserwowanie równowagi we wszystkim. Nie zostawiaj dziecka samego w walkerze, obserwuj czas jego pobytu w nich i kontroluj niebezpieczne momenty upadku.

Zasady korzystania z walkera

Opinie są jednoznaczne co do konsekwencji korzystania z chodzącego tam. Jeśli zdecydujesz się kupić chodzik dla swojego dziecka, wszystko co musisz zrobić, to przestrzegać prostych zasad korzystania z symulatora:

 1. Stopy dziecka muszą całkowicie dotykać podłogi. Nogi powinny być lekko zgięte, a dziecko powinno siedzieć ciasno w fotelu. Wymaga to precyzyjnej regulacji wysokości. Na nogach dziecka można założyć sandałaki.
 2. Nie zostawiaj swojego dziecka bez opieki, szczególnie w pobliżu niebezpiecznych miejsc.
 3. Nie możesz używać chodziarza przez długi czas. Tylko trzydzieści minut dziennie przez dwa razy.
 4. Wskazane jest, aby rozpocząć korzystanie z walkera nie wcześniej niż siedem miesięcy. Pod warunkiem, że okruchy już siedzi, próbując wstać i co najmniej trochę gęsią skórkę. Jeśli dziecko nadal siedzi niepewnie, lepiej odłożyć znajomość z symulatorem. Słaby kręgosłup szybko się męczy, w wyniku czego dziecko się ugnie, a później może doprowadzić do skoliozy.
 5. Uważaj, aby dziecko nie sięgało krawędzi granicznego stołu palcami. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uderzenia palcami w ruch.
 6. Nie przekraczaj dopuszczalnego obciążenia na piechur. Z reguły jest to około 15 kg. Istnieją również ograniczenia w zależności od wzrostu dziecka.
 7. Nie można umieszczać dzieci w chodzaku, które już dobrze chodzą.
 8. Nie używaj złamanych walkerów.

Zasady są dość proste. Ich użycie gwarantuje ci wiele przyjemnych i przydatnych minut. Jeśli zdecydujesz się kupić chodzikom jako prezent, zrób to najlepiej tylko po uprzednim uzgodnieniu z rodzicami dziecka.

cf3f56d056ff032fdc0b164db058

Kiedy korzystanie z chodzików jest zabronione

Zanim kupisz walker, powinieneś sprawdzić przeciwwskazania do użycia i upewnić się, że Twoje dziecko może z nich korzystać. Cóż, jeśli pozwolenie wydaje lekarz, który obserwuje okruchy.

Ale są ogólne ograniczenia:

 1. Dzieciak nie jest fizycznie gotowy do pozostania w chodzaku. Oznacza to, że dziecko nadal źle trzyma plecy lub nadal siedzi niepewnie.Należy pamiętać, że zalecenia dotyczące wieku są raczej arbitralne, ponieważ każde dziecko jest indywidualne w swoim rozwoju.
 2. Na nogach lub okolicy pachwinowej występują wysypki lub zaczerwienienia. Od kontaktu z siedziskiem już uszkodzonej skóry dziecka może być większa szkoda.
 3. Ton nóg. Stosowanie chodzików jest przeciwwskazane zarówno w nadciśnieniu, jak i niedociśnieniu. Wraz ze zwiększonym napięciem mięśnie są silnie zaatakowane, dziecko mocniej przyciska palce do nóg, a ton wzmacnia się jeszcze bardziej. Z obniżonym tonem, obciążenie nóg nie będzie, ale plecy będą napięte, co będzie miało zły wpływ na kręgosłup.
 4. Krzywica dowolnego stopnia.
 5. Zakłócenia w rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego.
 6. Niedostępność psychiczna dziecka do korzystania z symulatora. Jeśli dziecko płacze, w każdy możliwy sposób pokazuje niezadowolenie z siedzenia w chodziku, to znaczy, że odkłada ich użycie na jakiś czas.

Ważne punkty przy zakupie walkerów

Podobnie jak w przypadku każdego innego zakupu, zakup piechurów powinien zostać całkowicie uzbrojony. Przed zakupem tego symulatora należy dokładnie ocenić, czy jakość produktu odpowiada deklarowanej wartości. Co musisz zwrócić uwagę w momencie zakupu:

 1. Oszacuj stosunek górnej ramy i podstawy. Idealnie podstawa powinna być dwa razy większa od blatu. Projekt będzie więc możliwie jak najbardziej stabilny i nie musisz się martwić, że dziecko może wypaść z wózka.
 2. Przedni zderzak powinien być miękki, aby po uderzeniu dziecko nie zostało ranne. Również dobre, jeśli jest stół z przodu, to również dobrze ochroni dziecko przed uderzeniem.
 3. Wymiary walkera pasują do wymiarów mieszkania. Aby nie musieć zwracać zakupu, należy najpierw dokonać pomiarów w mieszkaniu. Przed wizytą w sklepie należy najpierw zmierzyć wymiary bram.
 4. Piechur powinien być w stanie dopasować się, gdy dziecko rośnie. Oznacza to, że zwróć uwagę, czy możesz zmienić ich wysokość.
 5. Zakup powinien być całkowicie odpowiedni dla Twojego dziecka. Każdy model różni się na swój sposób. Oceń, czy wybrany model pasuje do Twojego miękiszu pod względem wieku, wzrostu i wagi. Nieprawidłowo wyselekcjonowani piechurzy mogą być niebezpieczne dla dziecka.
 6. Najbardziej stabilne są chodziarki dla dzieci z prostokątną podstawą. W przeciwieństwie do rundy są trudniejsze do obalenia.
 7. Koła z zakupu muszą wynosić co najmniej cztery. Idealnie sześć do ośmiu.Im więcej kół, tym bardziej stabilny jest projekt. A jeśli uda się je zastrzelić, jest to dodatkowy plus. Ta funkcja pozwoli ci łatwo umyć produkt po użyciu go na ulicy, co jest bardzo ważne dla właścicieli prywatnych domów.
 8. Obecność blokady koła nie jest kaprysem, ale ważną koniecznością. W przeciwnym razie niemożliwe będzie utrzymanie konstrukcji w miejscu, w którym dziecko decyduje się zostać.
 9. Jeśli masz w domu laminat lub parkiet, najlepiej wybrać koła z silikonową powłoką, w przeciwnym razie nie da się uniknąć zadrapań na posadzce. Oprócz łatwości przesuwania, silikon nie wytwarza zbyt dużego hałasu.
 10. Fotel musi być szeroki i wodoodporny. Tak więc okruchy będą wygodne i w razie sytuacji awaryjnej krzesło będzie zawsze gotowe do użycia w ciągu kilku minut.
 11. Modele z blatem są wygodne i funkcjonalne. Tutaj ważnym punktem jest możliwość usunięcia górnej jednostki. Jest to wygodne, jeśli to konieczne, do mycia stołu. Po prostu sprawdź, czy są jakieś miejsca, w których dziecko może przypadkowo wcisnąć palec.

1603_slider

Walker którego producenta wybiera

Polskie wózki dziecięce od dawna podbijają nasz rynek. Ale to nie wszystko, co polscy producenci mogą nam sprawić przyjemność. W kwestii produkcji chodzików zajmują również honorowe miejsce wiodące w kwestii ceny i jakości. Szczególnie warte wspomnienia bramkarze firmy Capella. Czy ich symulatory znajdują się na obszarze trzech tysięcy rubli. A za te pieniądze dziecko otrzyma doskonałą jednostkę jakości.

Jeśli jesteś zadowolony z bezpieczeństwa i najpierw zastosuj to kryterium, zwróć uwagę na gokarty od Chicco. Ich cena jest nieco droższa. Ale to jest gwarancja czasu użytkowania modelu przez żadne dziecko, podczas gdy są one wykonane w całości z naturalnych i przyjaznych dla środowiska materiałów.

Ale producent firmy Brevi zaskoczy nawet najbardziej wymagających klientów. Kosztują około 8000 rubli, ale jednocześnie łączą wiele funkcji.

Piechurzy krajowych producentów mogą również zadowolić się jakością i funkcjonalnością. Warto zwrócić uwagę na markę TypeTop. Modele są wyposażone w dodatkowy uchwyt, który umożliwia rodzicom łatwą obsługę symulatora. W tym samym czasie cena jest bardzo lojalna. Taki zakup będzie kosztować około 3000 rubli.

Wśród wózków spacerowych preferowane są modele z firmy Fisher-Price. Jasne, łatwe w użyciu i bardzo funkcjonalne.Zadowolą każde dziecko. I można kupić takie nowe modele od dwóch i pół tysiąca rubli.

Decyzja o zakupie jakiegokolwiek nowoczesnego urządzenia dla dziecka leży całkowicie na ramionach rodziców. A jeśli zdecydujesz się kupić chodzik dla dzieci, pamiętaj, że nie ma zgody co do ich krzywdy lub korzyści. I z należytą uwagą, troską i właściwym podejściem, spacerowicze z pewnością zadowolą Twoje dziecko i będą dobrym początkiem na progu pierwszych niezależnych kroków.


Powiązane publikacje