ss x
x

Przyczyny stałego płaczu noworodka


Po długich miesiącach oczekiwania na narodziny dziecka mama i noworodek są w domu. Jednak za kilka dni rodzice muszą szukać odpowiedzi na pytanie, co zrobić, jeśli dziecko ciągle płacze. Może ma coś boli, a ty musisz pilnie zadzwonić do lekarza lub sam możesz rozwiązać ten problem?


Dlaczego noworodek płacze

Wielu rodziców uczy się rozumieć bez słów, co może powodować płacz dziecka. W niektórych rodzinach nie tylko matki, ale i ojcowie osiągają pełne zaufanie dziecka. Jednak ze względu na fakt, że matka spędza dużo więcej czasu z dzieckiem niż reszta krewnych, a także wszystko inne i karmi go piersią, mają szczególny związek.

Jednocześnie zrozumienie między rodzicami i dzieckiem jest zwykle dostosowane do dwóch lub trzech miesięcy. Podczas gdy w pierwszych tygodniach noworodek i rodzice przyzwyczajają się do siebie nawzajem. Dlatego w każdym kolejnym miesiącu proces wychowania i rozumienia dziecka wydaje się znacznie łatwiejszy w pierwszych tygodniach po porodzie.

Pomimo faktu, że każde dziecko jest indywidualne, istnieje kilka typowych przyczyn płaczu noworodków:

  • głód;
  • dyskomfort z powodu wysokiej lub niskiej temperatury;
  • ból w brzuszku.
Najczęstszym powodem, dla którego dziecko ciągle płacze, jest głód. Aby zrozumieć, czy tak jest naprawdę, możesz dotknąć swojego sutka palcem ust. Głodny noworodek zaczyna odwracać głowę, otwierając usta i próbując chwycić palec. Takie dziecko musi być karmione natychmiast.

Dyskomfort z upału lub zimna, noworodek zwykle wyraża się w formie długiego skowytu. Aby sprawdzić stan dziecka, możliwe jest dotknięcie jego uchwytu w obszarze nadgarstka (jeśli do palpacji palców dziecka można wyciągnąć niewłaściwe wnioski).Jeśli twoje nadgarstki są zbyt chłodne, powinieneś ogrzać dziecko. Jeśli twoje nadgarstki są spocone i zbyt gorące, musisz usunąć nadmiar odzieży od dziecka.

Nie zapominaj, że w gorączce noworodków czujesz się znacznie gorzej niż podczas hipotermii. Ten punkt powinien być brany pod uwagę przy ubieraniu dziecka na spacer lub na noc.


Co jeśli dziecko ciągle płacze z powodu bólu brzucha?

Rzadko, jak rodzice mogą unikać kolki - w pierwszych miesiącach martwią się okruchami. Przyczyną bólu w brzuchu, które uniemożliwiają sen dobrze dziecko i rodzice w pełni się zrelaksować, to raczkujący i powstała praca układu pokarmowego, ponieważ jest to tylko po urodzeniu zaczyna funkcjonować, trawieniem.

Noworodek może krzyczeć i płakać z powodu takich bólów w brzuchu. Może wpaść w histerię od płaczu, szarpnięcia nóg, zaciskania ich i poważnego wysiłku. Od silnego płaczu nawet się rumieni. Taki płacz z kolki trudno jest pomylić z okrzykiem wywołanym innymi przyczynami.

Bardzo trudno jest dziecku pozbyć się tego problemu. Można spróbować umieścić dziecko do piersi, jednak jeśli niemowlę zaczęło płakać po zjedzone, podobny proces nie jest prawdopodobne, aby pomóc.

W niektórych sytuacjach można użyć rury gazowej. Jest sprzedawany w prawie wszystkich aptekach. Istota procedury jest następująca:

  • dziecko leży na boku;
  • cienka koniec rurki parowej smarowane kremu dziecięcego (doskonałe dopasowanie i wazelinę) i wprowadza się do odbytnicy (około 1 cm);
  • drugi koniec rury jest opuszczany do pojemnika wypełnionego wodą (na przykład do szklanki).

W przypadku, gdy przyczyną silnego płacz dziecka gromadzą się w gazów żołądkowych, wtedy nie będzie pęcherzyki w szkle. Ponadto, stosowanie rolek umożliwia ruch jelit, która może również łagodzić stan dziecka.

W tym samym czasie zbyt często nie można używać rury wylotowej gazu. Jeśli noworodek płacze zbyt często, przydatny może być masaż brzucha. Ta metoda pomaga również pozbyć się gazu i kolki. Kiedy masaż jest konieczny, delikatnie naciśnij brzuszek, masując go ruchem okrężnym.

Po procedurze karmienia dziecka konieczne jest pozwolenie mu na regurgitate uwięzionego powietrza.Jest to ważne w zapobieganiu gromadzeniu się gazów w jelicie. W trakcie karmienia dziecka, a także po zakończeniu karmienia, musisz trzymać dziecko w pozycji pionowej. Możesz umieścić go na ramieniu na 3-5 minut. Należy jednak zauważyć, że nie we wszystkich przypadkach taka procedura pozwala na łagodzenie i zapobieganie problemom związanym z kolkami u dzieci.

Co zrobić, gdy masaż, niedomykalność powietrza i rura gazowa nie przynoszą rezultatów? Możesz próbować położyć niemowlę na brzuszku, kładąc pod nim podkładkę grzewczą, owiniętą w ręcznik lub pieluchę. Przed położeniem dziecka na poduszce grzewczej należy upewnić się, że nie jest zbyt gorąco. Niektóre noworodki są dobrze wspomagane przez bulion koperkowy.

Jak uspokoić dziecko, jeśli płacze

Jeśli wszystkie opcje są wypróbowane, a noworodek wciąż płacze, musisz spróbować go uspokoić na inne sposoby. I kolka po kilku miesiącach minie, kiedy układ trawienny działa poprawnie.

Aby uspokoić dziecko, możesz nim potrząsnąć, tańczyć, trzymać w ramionach. Niektóre dzieci uwielbiają, gdy ruchy dorosłych w tańcu przypominają walca, inni podoba im się, gdy taniec jest jak marsz. Możesz trzymać dziecko w różnych pozach - w pozycji pionowej, na brzuchu, kładąc je na kolanach lub kładąc na brzuchu z osobą dorosłą. Większość dzieci lubi to, gdy są one umieszczone na ramieniu w taki sposób, że głowa znajduje się na zakręcie łokcia, a brzuch ogrzewa dłoń matki lub ojca.

Począwszy od wieku dwóch miesięcy i starszych, dzieci zaczynają płakać ze zmęczenia. Wtedy dziecko może cierpieć z powodu tego, że nie spać w wyniku przepracowania. Wynika to z nadmiernego nadmiernego pobudzenia emocjonalnego, które rodzice powinni zmniejszyć. Aby się uspokoić i zasnąć, należy się nim wstrząsnąć, zaśpiewać kołysankę, biorąc pod uwagę smoczek lub matkę przyłożoną do klatki piersiowej.

Nie bój się zepsuć dziecka kołysząc lub śpiewając kołysanki. Jeśli rodzice są spokojni, troszczą się o dziecko i cierpliwość, wtedy uspokoi się. Po kilku miesiącach dziecko nauczy się uspokajać i zasypiać bez choroby lokomocyjnej.

Niemowlęta nauczyły się samodzielnie zasypiać, musi mieć pewność, że w razie potrzeby rodzice zawsze tam będą.

Dlaczego dziecko rzuca pierś i płacze?

Często matki muszą stawić czoła sytuacji, kiedy dziecko zaczyna jeść, a po chwili rzuca skrzynię i płacze mocno. Co robić w podobnej sytuacji? Z reguły, jeśli dziecko jest noworodkiem, przyczyną tego może być rozwój zapalenia jamy ustnej.

Ta dolegliwość jest łatwa do rozpoznania przez tworzenie białych plam na języku, dziąsłach, wewnętrznej stronie policzków, podniebienia, a nawet na ustach. Zachowanie dziecka staje się kapryśne, niespokojne. Objawy zapalenia jamy ustnej wyrażane są swędzeniem i pieczeniem. Negatywnie wpływają na zdrowie dziecka i odmowę jedzenia. Przyczyną choroby może być infekcja, której organizm nie może znieść.

Przy pierwszych objawach zapalenia jamy ustnej należy podjąć natychmiastowe działania. Rodzice w żadnym wypadku nie potrzebują samoleczenia, najlepiej poszukać wykwalifikowanej pomocy medycznej. Lekarz będzie mógł zdiagnozować i przepisać odpowiednie leczenie.

Innym powodem, dla którego dziecko nie chce jeść, może być erupcja pierwszych zębów. Zwykle dotyczy to dzieci powyżej 3 miesiąca życia. Pomimo faktu, że same zęby mogą nie pojawiać się wystarczająco długo, mogą powodować niespokojne zachowanie i płacz dziecka. Objawami wybudzenia zębów są zwiększone wydzielanie śliny, co może prowadzić do zaczerwienienia i podrażnienia skóry w jamie ustnej i brodzie.

Jak pomóc dziecku, jeśli nie chce jeść?

Przed karmieniem w pokoju dziecka można przesuwać zasłony, a tym samym zaciemnić pomieszczenie. Pożądane jest, aby nic nie zirytowało i nie rozproszyło dziecka, pokój powinien być spokojny.

W niektórych przypadkach pomocne może być karmienie w pozycji stojącej. Możesz wykonywać płynne ruchy kołysania - to uspokoi dziecko. W przypadku, gdy noworodek odmawia piersi, możesz najpierw spróbować go nieco uspokoić (zatańczyć z nim, potrząsnąć nim), a następnie spróbować nakarmić.

Przyczyny stałego płaczu noworodka

Nie panikuj w takich sytuacjach. Wiele matek karmiących piersią sugeruje, że powodem, dla którego dziecko zaczęło odmawiać jedzenia, jest mleko matki, które jest nieatrakcyjne dla dziecka lub ma gorzki smak. W rzeczywistości widać, że dziecko zaczęło oddawać pierś tylko w określonym czasie, a nie przy każdym karmieniu. Z reguły karmienie nocne jest normalne.Taki kryzys może trwać kilka tygodni, po czym sytuacja się znormalizuje.

Każdy opiekuńczy matka w końcu nauczyć się zrozumieć naturę jej płacz dziecka i odróżnienia ich potrzeb, czy to uczucie głodu, dyskomfort i ból. Przyczyną tego ostatniego może być również choroba zimna, której zwykle towarzyszy wzrost temperatury ciała lub pojawienie się przeziębienia. W takich przypadkach należy koniecznie wezwać lekarza.

W przypadku, gdy przyczyna płaczu pozostaje nieokreślona, ​​należy skonsultować się z lekarzem w celu wyeliminowania choroby.


Powiązane publikacje