ss x
x

Przyczyny płaczu w śnie czteromiesięcznego dziecka


Śpi jak dziecko. Znajomy dla nas wszystkie skrzydlate zwroty, co oznacza - silny, słodki, pełny. Ale każda mama wie, że prawie żadne dziecko nie śpi. Noworodki cierpią na kolkę, niemowlęta ząbkują, są zalewane nową wiedzą i wrażeniami. I o spokojnym śnie nie chodzi, zarówno dla dziecka, jak i dla matki.

Jeśli dzieci często płaczą, babcie mówią "odrastają". Oczywiście, dziecko dorośnie, wiele problemów zniknie, ale czy warto czekać na problem z nieznanymi konsekwencjami, aby przestać być oczywistym? Prawdopodobnie lepiej to zrozumieć w odpowiednim czasie i pomóc dziecku w przystosowaniu się. Dlaczego płaczą dzieci w wieku 4 miesięcy?

Kiedy dziecko płacze?

Pytanie brzmi właśnie, kiedy dziecko płacze przez 4 miesiące? A jak płacze i ile? Czy on śpi z matką lub w łóżku?

Na przykład dzieci mogą płakać lub śmiać się we śnie w jego szybkiej fazie. Jest to absolutnie normalne. Po 3 miesiącach niemowlęta zaczynają widzieć sny, niektóre z nich mogą powodować płacz. Ten fizjologiczny płacz jest całkiem normalny. Z biegiem czasu minie.

A okruchy nie potrafią się śmiać jak dorośli i wydają dźwięki, które nie kojarzą śmiechu z zaspaną matką, może się nawet wydawać, że dziecko płacze i czuje się źle. Ale tak nie jest.

Głównymi przyczynami płaczu przed snem, podczas snu i podczas przebudzenia są:

 • zwiększona pobudliwość układu nerwowego;
 • przepracowanie;
 • zaburzenia nerwowe;
 • początek choroby;
 • przegrzane, przesuszone powietrze, duszność;
 • głód i pragnienie;
 • dyskomfort (niewygodne łóżeczko, ciasne lub grube ubranie, mokra pieluszka);
 • ząbkowanie;
 • anomalie pogodowe (burze magnetyczne, zmiany ciśnienia atmosferycznego);
 • zły stan zdrowia.

Nocny płacz związany ze stanem układu nerwowego

Jeśli dziecko szlocha przed pójściem spać lub budzi się z rykiem i nie może się uspokoić, być może jego układ nerwowy jest przeciążony.Przepracował się w czasie czuwania i nie odpoczywał podczas snu. W tej sytuacji mały człowiek potrzebuje pomocy. Jeśli Twoje dziecko zasypia ze łzami i walką, nocny sen będzie sporadyczny i niespokojny. To naprawdę problem, którym należy się zająć. Na przykład, racjonalne obciążenia fizyczne i psychiczne (w tym wieku gry z nowymi podmiotami są pracą emocjonalną, intelektualną i fizyczną, dla małego człowieka dość ciężkiego). A także tworzenie systemu snu i czuwania.

Przyczyną stałego płaczu przed snem i we śnie mogą być problemy neurologiczne. Pomoże to w wyjaśnieniu neurosonografii (jeśli nie przeprowadzono jej w szpitalu położniczym) oraz doświadczonemu neurologowi.

dziecko 4 miesiące płacze we śnie

System nerwowy dziecka może być zorganizowany w taki sposób, że procesy hamowania przeważają nad procesami hamowania (masz choleryczny wzrost). Oznacza to, że "zaczyna się od pół obrotu", a pod dużym obciążeniem "idzie na szmaty", ponieważ trudno jest zatrzymać się i "schłodzić", więc jest zorganizowany. Potrzebuje pomocy, uważnie obserwując zachowanie i przy pierwszych oznakach zmęczenia, uspokój się i spróbuj. Wszystkie dzieci po 3 miesiącach są bardziej zainteresowane otaczającym światem i zmagają się z sennością ze wszystkich swoich sił, ale pobudliwe dzieci są specjalną kategorią. Spróbują oni szczególnie gorliwie.

Cztery-kids dotkliwie odczuwać brak mojej matki, budzą się nie od razu po jej odejściu, ale w szybkim fazy snu, kiedy zaczynają się przewracasz, reaguje na bodźce. Wtedy czują, że są sami i potrafią płakać we śnie, a nawet się obudzić. Możesz potrząsnąć dzieckiem i spróbować złożyć go ponownie, możesz zostać z nim podczas szybkiej fazy snu lub przyzwyczaić miękiszu do niezależnego snu.

W odniesieniu do tych drugich nadal istnieje debata wśród pediatrów z doświadczeniem i zaangażowanych w prace naukowe. Niektóre są przeznaczone do samodzielnego snu dziecka, niektóre uważają za konieczne mieć wspólne marzenie matki i jej dziecka.

Płacz spowodowany czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi

Zbiór powodów, dla których dziecko może płakać do roku, nie zależy od okresu jego życia. Dotyczy to przyczyn związanych z warunkami środowiskowymi:

 • temperatura;
 • wilgotność;
 • zapylenie;
 • bodźce szumu i światła.

Przyczyny wewnętrzne powodują wzrost nerwowości u dzieci co najmniej tak często, jak ciepło lub głośne dźwięki, na przykład:

 • głód i pragnienie;
 • ząbkowanie;
 • dyskomfort z mokrych pieluch lub ciasnych i grubych ubrań;
 • meteofaktory.

Jeśli dziecko jest gorące, duszne, jego łóżeczko znajduje się w pobliżu baterii, nie będzie w pełni odpoczywać. Eksperci zalecają nawet zimą, kładąc dziecko do łóżka, zostawiając otwarte okno, aż temperatura spadnie do -15-18oC. Przed udaniem się na spoczynek należy dobrze przewietrzyć pomieszczenie, z tym że sytuacja może się zdarzyć, gdy dziecko ma sezonowy katar sienny. W tym przypadku, ostudzić, odświeżyć i nawilżyć lokal będzie musiał pomóc utrzymać mikroklimat (Split-Systems) urządzeń.

Uczucie głodu często budzi dzieci do roku w środku nocy. Początkowo oni skomleć we śnie, jeśli dają mleko lub vodichku - uspokaja je, jeśli nie dostaną to, czego chcą, a potem obudzić płacz. Jeśli dziecko traci kalorie w ciągu dnia, w nocy będzie wymagać jedzenia więcej niż jeden raz. Spowoduje to zakłócenia snu, zarówno dziecka, jak i matki. Dlatego lepiej jest karmić go w wystarczających ilościach w ciągu dnia. Jeśli dziecko karmi piersią i karmi je na żądanie, mama powinna pomyśleć o jakości swojego mleka. I spójrz, jak dziecko je. Niektóre dzieci nie ssą piersi do końca, otrzymują tylko płynne mleko powierzchniowe i dlatego wyglądają na stale głodnych.

Zubki, a dokładniej proces ich erupcji, niewielu dla kogo jest niezauważone. Zwykle jest to bardzo bolesne dla dziecka i bardzo wyczerpujące dla jego matki. Czasami zęby przebijają się parami, a czasami nie pojawiają się nagle, a następnie pojawiają się 4 zęby naraz. To bardzo bolesne dla dziecka. Dyskomfort w jamie ustnej zwłaszcza wieczorem prowadzi do tego, że mały człowiek stara się żuć wszystko, co przychodzi ich droga, niegrzeczny, zły sen, płacze przed snem. Śpi też niespokojnie, płacze we śnie i po przebudzeniu.

To smutne przyznać, ale dzisiaj wiele współczesnych dzieci jest meteosensywnych. Reagują na działanie słońca, na zmiany parametrów środowiska w wietrzną pogodę lub w okresie przejściowym od słonecznego dnia do pochmurnego dnia.Szczególnie źle się czują, gdy następuje gwałtowna zmiana warunków i ulewa (opady śniegu, grad). Częściej takie uzależnienie cierpi dzieci po cięciu cesarskim, trudnym rodzaju, przenoszone zakażenia wewnątrzmaciczne. Szczególnie dostaje dziecko o zwiększonym ciśnieniu wewnątrzczaszkowym. Takie dzieci mogą nagle mieć atak bólu głowy, który spowoduje płacz przed pójściem spać lub podczas nocnego odpoczynku. Dowiedz się, co się dzieje, ponieważ dziecko nie jest jeszcze możliwe, a przewidywanie rozwoju tej choroby jest trudne. Najczęściej rodzice, którzy rozpoznali obecność takiego problemu ze swoim synem lub córką, dopiero po fakcie mogą zrozumieć, dlaczego ich dziecko zachowywało się tak podekscytująco i kapryśnie. W takim przypadku bez konsultacji ze specjalistą neurologiem nie można tego zrobić.


Co jeśli dziecko płacze?

Spróbuj znaleźć przyczynę i ją wyeliminować. Jeśli dziecko płacze przez cały czas, oczywiście nie ma powodu, jest to konieczne dla specjalisty (neurologa, psychologa, pediatry).

Z czasem rodzice uczą się rozpoznawać, płacząc z powodu. Kiedy dzieci są nieszczęśliwe i krzyczą, próbują wycisnąć łzę, aby pokazać swoją niezgodę, kiedy są głodne, albo są zranione, albo kiedy są bardzo zmęczone.

Aby zmniejszyć liczbę skarg dziecka (przed pójściem spać lub zaraz po nim), należy przygotować łóżeczko, w którym będzie spał najlepiej z materacem ortopedycznym. Lub miejsce na swoim łóżku, wygodne i ciepłe. Stwórz wygodne środowisko do spania okruchów: przewietrz i umyj pokój. Nie zawijaj go za dużo. Zmień pieluchę, upewnij się, że jest pełna. Jeśli zęby zostaną posiekane, dziecko może być wystarczająco długie, aby być kapryśne w nocy i niespokojnie spać. W takiej sytuacji lepiej skonsultować się z pediatrą i pobrać odpowiednie kropelki żelu lub żelu, aby usunąć obrzęk i stan zapalny dziąseł.

Czasami rodzice nie mogą znaleźć przyczyny, zrozumieć, dlaczego ich dziecko płacze tak gorzko i myślą, że nie ma go wcale. Być może ten mały jest po prostu bardzo ekscytujący i łatwo przechodzi od burzliwej radości do niepohamowanego płaczu. Takie dziecko pokazuje długie i ciche spacery, a następnie aktywne aktywności fizyczne. Szczególnie dobre 4-miesięczne okruchy uśpione na ulicy. Często zasypiają słodko, ale nie na długo, przez 40-50 minut. Chociaż niektórym szczęśliwcom udaje się "przekonać" ich do spania nieco dłużej.

Głośna muzyka, zjawisko programów telewizyjnych w obecności takich dzieci jest nie do przyjęcia. Nawet mówienie o wysokich tonach między rodzicami może sprowokować go do przeciążenia układu nerwowego i zakłócenia snu. Irytujące i ekscytujące czynniki powinny być ściśle racjonowane i przyzwyczajeni do nich miażdżyć stopniowo, wtedy będzie mniej łez. Nawet śmieszne gry, pisanie przez papieża, które dziecko widzi rzadko i bardzo szczęśliwy z powodu komunikacji, powinny być dawkowane. Podekscytowanie i entuzjazm mogą bardzo szybko przekształcić się w ekscytację i ryk.

Niezależnie od tego, czy twój syn lub córka jest podekscytowany, dlaczego on (ona) płacze, a kiedy to nastąpi przed pójściem spać lub po przebudzeniu, istnieje kilka zasad, które najlepiej przestrzegać:

 • jeśli miękisz płacze, musisz szybko wyeliminować przyczynę lub odwrócić uwagę od problemu (śpiewaj piosenkę, twarz);
 • jeśli dziecko płakało, nie możesz tego zignorować;
 • należy zachować spokój w obecności dziecka, nerwowość dorosłych jest bardzo szybko przenoszona na dziecko.

Niektóre matki i tatusiowie, zwolennicy surowej edukacji, uważają, że reagowanie na płacz dzieci nie jest celem pedagogicznym, w przeciwnym razie dziecko dorośnie zepsute i kapryśne. Zawsze trzeba reagować, inną rzeczą jest to, jak to zrobić. Nadmierny żal nie jest tego wart, nawet jeśli boli. Możesz poklepać po głowie, pocałować i spróbować szybko zmienić dziecko na coś interesującego. Dzieci bolą szybciej niż dorośli. Jeśli rodzice ignorują skargi dzieci, wyrażone we łzach, dzieci obiektywnie płaczą mniej. "Jaki jest sens dzwonienia lub narzekania, jeśli nadal nie przychodzisz." Takie dzieci dorastają, jeśli nie zamykają się w sobie, to z ostrą nieufnością do pokoju i ludzi.

Jeśli dziecko jest „słaby na łzy”, spróbuj nawiązać kontakt z nim rozmawiać i grać częściej, jeśli mimo najlepszych starań, nie działa, należy skontaktować się z ekspertem: psycholog (będzie on nawiązać kontakt z dzieckiem) lub neurologa (który, jeśli uzna to za konieczne , zaleci łagodny środek uspokajający).


Dziecko płacze we śnie

Jeśli ukochane dziecko jęknęło we śnie, nie spiesz się, aby wziąć go w swoje ramiona i huśtać się. Być może to tylko szybka faza snu. Jeśli się natarczywy krzyk, ale nie obudzić miękisz, można położyć rękę na jego brzuchu, lub delikatnie odwrócić okruchy na boku, uścisk, delikatnie klepiąc po plecach, półgłosem rozmawiać z nim, co sugeruje, że matka w pobliżu i nie ma niebezpieczeństwa. Może po prostu nie ma dość ciepła matki, a kontakt fizyczny poprawi sytuację. Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie maluch jest głodny, chce pić lub ma mokrą pieluchę.

Jeśli nocne kaprysy zaczęły się w tym samym czasie, kiedy dorosłe dziecko postanowiło snuć samodzielnie, prawdopodobnie jest to spowodowane. W takim przypadku dziecko może płakać, a przed snem i nocą. Dzieci nie dostrzegają zmiany, a zmiana łóżek rzadko jest im łatwo. Jeśli po 3-4 nocach sytuacja się nie zmieniła, należy ją zwrócić do skrzynki nadrzędnej i spróbować ponownie trochę później. Pościel przed snem w ciągu dnia. Najpierw przesuwa się po zaśnięciu, a następnie początkowo układa okruchy na arenie.


Powiązane publikacje