ss x
x

Przyczyny płaczu dziecka podczas karmienia


Niepokój dziecka niedoświadczonego dziecka często odpisuje na kaprysy. Jednak musimy natychmiast nauczyć się prawdy, że w pierwszych miesiącach życia świadomych nastrojów dziecko po prostu nie istnieje. Jeśli płacze, krzyczy, a nawet wije się, oznacza to, że coś jest nie tak z małym organizmem. W ten sposób mała kobieta "mówi", że cierpi. Płacz i niepokój w żerowaniu są szczególnie alarmującymi sygnałami. W takich przypadkach musisz być uważny, a następnie możesz określić, dlaczego dziecko płacze podczas karmienia.

Czynniki są różne. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie przyczyny płaczu w dzieciństwie podczas jedzenia można podzielić na dwie kategorie:

  • niedogodności, których doświadcza dziecko;
  • bolesne doznania.

Różne tymczasowe niedogodności

Ta niedogodność może być elementarna. Niemowlę, zwłaszcza noworodek, nie wie, jak od razu przyjąć pierś. Odruch ssania nie jest jeszcze rozwinięty, nie otrzymuje wystarczającej ilości mleka lub po prostu jest niewygodny w piciu. Dlatego dziecko jest niespokojne. Z tego powodu, że często zdarza się, że z mlekiem dziecko połyka powietrze, które dostaje się do układu pokarmowego i powoduje dyskomfort. Mogą również powodować niezwykły smak mleka, jeśli matka nie przestrzega diety i zje coś ostrego lub ciężkiego na trawienie. Przyczyną jest także ilość mleka - zarówno jego niedobór, jak i nadmiar. Przy niewielkiej liczbie nawet noworodek nie je. Pociąga za klatkę piersiową, płacze i nie chce zasnąć, a także nie przybiera na wadze. Jeśli za dużo, dziecko nie ma czasu na przełknięcie i zakrztuszenie.

Wszystkie te powody są łatwe do wyeliminowania, jeśli prawidłowo ustaliłeś, dlaczego Twoje dziecko ma problemy z jedzeniem. Jeśli dziecko jeszcze nie nauczyło się prawidłowo przyjmować piersi, po prostu trzeba okazać cierpliwość. Zwykle przez kilka dni rozwinie się odruch ssania, a proces karmienia wróci do normy. Jeśli jest to połykać powietrze, sporo minut po posiłku (nawet gdy śpi grudnichok), aby utrzymać go w pozycji pionowej, tak że nadmiar lewe powietrze. Aby mleko było pożywne i smaczne, matka musi przestrzegać specjalnej diety.Po pierwsze, taka dieta zakłada porzucenie niepotrzebnych i ostrych produktów, które mogą podrażnić układ pokarmowy niemowlęcia, który jeszcze się nie uformował. Jednocześnie musisz wzbogacić swoją dietę w witaminy, minerały i inne przydatne substancje, które dziecko otrzyma z mleka. Brak mleka zostanie zrekompensowany przez wartość odżywczą. A jeśli wciąż jest za dużo, nadmiar można wyrazić.

Jeśli występują przejściowe trudności w karmieniu piersią, nie przyzwyczajaj dzieci do butelki lub smoczka. Potrafi przyzwyczaić się do łatwiejszego sposobu na mleko i rezygnację z piersi. Daj mleko i wodę z małej łyżeczki.

Poważniejsze powody

Sytuacja jest znacznie poważniejsza, gdy dziecko płacze podczas karmienia z powodu bólu. Lekarz będzie mógł dokładnie określić, dlaczego tak się dzieje. Ale rodzice powinni znać pewne oznaki.

Postaraj się spojrzeć w małe usta. Być może przyczyną jest drożdżyca lub zapalenie jamy ustnej. Odporność u noworodków jeszcze nie istnieje, więc każda infekcja może się ujawnić, nawet jeśli przestrzegasz wszystkich standardów higieny. Powinieneś także spróbować zbadać swoje gardło. Dzieciak może skomleć, ponieważ wywołuje ból gardła i boli go połknąć. Należy pamiętać, że wielu procesom zapalnym towarzyszy wzrost temperatury ciała.

Ale otitis to tylko wyjątek od tej zasady - nie zawsze z tą chorobą może być wysoka gorączka lub inne charakterystyczne objawy. Ale prawdopodobieństwo zapalenia ucha jest łatwe do sprawdzenia. W tym celu należy delikatnie przycisnąć tragus ucha. Jeśli dziecko zareagowało płaczem, nadszedł czas, aby wezwać lekarza pilnie.

Jeśli dziecko ma już kilka miesięcy, wyrzuty pierwszych zębów często powodują, że płacze, gdy je. Każdy ruch szczęki przyniesie ból w obrzęk dziąseł.

Trudności z oddychaniem spowodowane zatkaniem nosa są często przyczyną płaczu w dzieciństwie podczas karmienia. Jeśli jest to początek zimna, temperatura może wzrosnąć, nie wydaje się, kaszel. Jeśli jest to reakcja alergiczna, musisz szybko zidentyfikować alergen i go wyeliminować. Zdarza się, że duszność nosa jest spowodowana zwykłą suchością powietrza. Zwiększając wilgotność w pomieszczeniu, szybko pozbędziesz się tego problemu.

Jeśli niemowlę ma jakiekolwiek zaburzenia neurologiczne, może cierpieć na ból głowy, który wzrośnie podczas karmienia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę powodzenie wewnątrzmacicznego rozwoju i porodu. Jeśli istnieje taka możliwość, konieczne jest poinformowanie o tym pediatry.

Przyczyny płaczu dziecka podczas karmienia

Nie należy samodzielnie diagnozować, a zwłaszcza nie podawać dziecku lekarstwa według własnego uznania. Nawet jeśli ma oczywiste objawy rozwoju choroby, należy poczekać na przybycie lekarza, powiedzieć mu wszystkie swoje obserwacje i postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty, który określi, dlaczego płacze dziecko podczas jedzenia.


Jak uniknąć problemu

Wiedząc, dlaczego dziecko może martwić się podczas karmienia, nie można temu zapobiec. Aby spełniać wszystkie standardy higieny, diety, zapewnić dziecku niezbędne warunki i troskę - nie jest to trudne. Zawsze musisz być uważny. Wszakże nawet jeśli płacz sygnalizuje początek choroby, możesz rozpoznać objawy w czasie i szukać wykwalifikowanej pomocy. Podjęte w porę działania pomogą szybko i bez komplikacji poradzić sobie z problemem.

Eksperci twierdzą, że większość trudności wynika właśnie z niewłaściwego postępowania z dzieckiem. Jeśli dasz nowonarodzonemu człowiekowi maksymalną uwagę, cierpliwość i obserwację, możesz uchronić się od niedogodności jego i ciebie.


Powiązane publikacje