ss x
x

Dlaczego miesięczne dziecko płacze bez odpoczynku


Od chwili urodzenia dziecka do momentu pojawienia się mowy płacz jest głównym sposobem komunikacji. Jedynym sposobem może pokazać co chce narzekać na fakt, że jest to problem, coś wzbudza. Zdarza się, że dziecko płacze, nie ze względu na dyskomfort, ale z powodu kaprysów, ale jeśli płacz towarzyszy brak snu, to rodzice powinni traktować go bardzo poważnie, i tak szybko, jak to możliwe, aby ustalić, dlaczego dziecko jest zaniepokojony.


Cechy płaczu dzieci

Pierwszym krzykiem dziecka jest jego płacz zaraz po urodzeniu. Jest protestem separacji od matki. Z racji, że lekarze płaczą wyciągać wnioski na temat rentowności dziecka, jego stanu zdrowia. Dziecko płacze często, ale z czasem zaczyna płakać mniej, a matka może już zrozumieć dokładnie, czego potrzebuje dziecko.

Ważne jest, aby wiedzieć, że płacz jest szkodliwy dla Twojego dziecka! Nie zrobił na lekkie pociągi i hartuje charakter, ale raczej osłabia układ nerwowy i pozbawia zaufania do bezpieczeństwa i przyjazności świata. Długotrwały płacz może prowadzić do powstania przepukliny pępkowej.

Starsze dzieci mogą płakać z powodu nastrojów, ale nie dotyczy to miesięcznych dzieci. Płacz dziecka, które miało zaledwie miesiąc, jest reakcją na prawdziwy problem. Dlatego trzeba na nią natychmiast zareagować - aby wziąć dziecko w ramiona, zamachnąć się, uspokoić.

Dlaczego dziecko płacze, a nie śpi?

Miesiąccze dziecko może źle spać i stale płakać z powodu głodu. Nawet jeśli ostatnio jadł, istnieje możliwość, że nie jadł. Dzieje się tak, gdy dziecko jest niewłaściwie przyłożone do klatki piersiowej. Bierze w ustach sutek, bez halo, mleko psuje, dostaje zmęczony i idzie spać głodny. Głodny płacz wydaje się wymagający i przerywany.

Nawet jeśli dziecko zjadło, mógł pozostać niezadowolony z odruchu ssania. Jeśli dziecko jest karmione piersią, próbuje zaspokoić ten odruch, często leżąc przez długi czas na piersi matki. Dzieci potrzebują sztucznych sutków.

Rodzice sztucznych dzieci powinni uważnie monitorować ilość jedzenia spożywanego przez dziecko. Mieszanina z butelki zaczyna płynąć od razu i wypływa szybko (nie mleko z piersi), więc dziecko szybko wącha, ale kontynuuje ssanie mieszaniny, aby zaspokoić odruch ssania, aw rezultacie przejadać. Od przejadania się po jedzeniu żołądek może być obolały, sen jest zaburzony.

Dlaczego miesięczne dziecko płacze po karmieniu?? Układ trawienny dziecka nie jest jeszcze wzmocniony, znajduje się w fazie rozwoju i adaptacji do warunków otaczającego świata. Niestrawność żołądka może powodować spożywanie pokarmów przez matkę w okresie laktacji. Z powodu nadużywania produktów gazotwórczych przez matkę (mleko krowie, fasola, warzywa i owoce, bogate w błonnik) lub w wyniku spożycia dziecka przez dziecko podczas karmienia, występuje obrzęk brzuszny. Staje się twardy, bolesny. Wiele dzieci cierpi na kolkę, która zaczyna się w wieku jednego miesiąca i kończy się po 3 miesiącach. Na kogo wcześniej, u kogo później, ale w ogóle kolka całkowicie przestaje przez pół roku - początek okresu wprowadzenia uzupełniającej żywności.

Połknięcie dużych ilości powietrza dziecku podczas karmienia występuje w przypadkach, gdy jest nieprawidłowo przyłożone do klatki piersiowej. Dzieje się tak z powodu niewygodnej pozycji karmienia. Sztuczne dzieci połykają powietrze, jeśli w smoczku butelki znajduje się zbyt duży otwór. Po karmieniu, musisz utrzymywać dziecko "w barze". Nawiasem mówiąc, niewłaściwie dobrana mieszanka może również powodować kolkę, tak naprawdę, mleko matki, jeśli dziecko nie toleruje go.

Kolka może być oznaką poważnych chorób żołądka lub jelit (zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zapalenie jelit, fermentopatia, dysbioza).

W kolce dziecko ostro i przenikliwie zaczyna płakać, zaciskać pięści, twarz staje się czerwona, jego brzuszek staje się twardy, zaczyna szczypać nogami (następnie dociskać je do brzucha, a następnie wyprostować całkowicie). Aby wydobyć gazy szybciej, możesz umieścić na brzuchu butelkę z ciepłą wodą lub prasowaną pieluchę. Możesz wziąć nasiona lnu, zszyć go w tkaninę, robiąc małą poduszkę. Musi być wyprasowany z obu stron i przymocowany do chorego żołądka. Nasiona lnu utrzymują ciepło dłużej niż zwykły materiał.

Kiedy dziecko choruje, nie śpi i ciągle płacze. Może być zimno.Wtedy dziecko będzie miało takie objawy, jak gorączka i przekrwienie błony śluzowej nosa, kaszel. Miesięczne dziecko może złapać infekcję żołądkowo-jelitową. W takim przypadku chore dziecko może mieć biegunkę, wymioty.

Zaburzenia snu i pojawienie się bolesnych odczuć w połączeniu z płaczem obserwuje się przy zwiększonym ciśnieniu wewnątrzczaszkowym.

Dziecko cierpi i nie śpi przez cały dzień podczas ząbkowania. W ciągu miesiąca takie przypadki są rzadkie, ale wciąż się zdarzają.

Aby dziecko dobrze spało, należy stale dbać o czystość i suchość. Niektóre dzieci nie reagują w żaden sposób na mokrą pieluchę, inne nie mogą spać w takiej sytuacji. Rodzice nie powinni wybierać marki pieluchy, opartej wyłącznie na reklamie lub poradzie znajomych. Ten temat higieny powinien być indywidualnie dobierany dla dziecka. Lepiej jest spróbować kilku marek, aby znaleźć idealne pieluchę - takie, że dobrze się wchłania, nie jest wciśnięty, nie wcierać, nie kruszyć, nie przepuszczająca płyny, niedrażniący i przetarcia. W dyskomfortu od mokrych pieluszek dziecko płacze uporczywie i żałośnie.

Dziecko w wieku jednego miesiąca nie śpi i płacz z powodu dyskomfortu z niewygodnej odzieży dziecięcej (ze szwami do wewnątrz lub ruchami krępującymi), głośnymi dźwiękami, jasnym światłem, dusznością lub chłodem. Jeśli dziecko kichnie, aktywnie porusza nogami i długopisem, a następnie zostaje zamrożone, jeśli jego twarz staje się czerwona, zaczyna się pocić, a potem jest gorąco. Rodzice mogą z góry wykluczyć pojawienie się większości z tych negatywnych czynników. należy ciągle utrzymywać dziecko w pokojowej wymaganej temperatury (do 22 ° C) i wilgotności (nie mniej niż w 60%) z powietrzem, co praniu dzień i wentylowania pomieszczenia przed snem wyciszenia (Zasłony), nie należy utworzyć źródła hałas i ostry. Oczywiście nie można przewidzieć wszystkiego z góry, a zatem regularny hałas wiertła lub młotka z sąsiedniego mieszkania, w którym naprawa może być problemem.

Jeśli miesięczne dziecko nie śpi, powodem tego może być poczucie samotności, niepewności. Dziecko musi stale czuć ciepło matki, wąchać, słyszeć rodzimy głos w pobliżu.

Dlaczego miesięczne dziecko płacze bez odpoczynku

Dlaczego dziecko nie śpi przez cały dzień? Być może to wina pogody.Dzieci reagują bardzo wrażliwie na różne naturalne zjawiska pogodowe - burze magnetyczne, zmiany ciśnienia atmosferycznego. Nawet fazy księżyca mogą wpływać na sen.

Jeśli dziecko nie śpi zbyt długo, nadmierna ekscytacja i zmęczenie mogą wywołać rodzaj nerwowego stresu, z powodu którego nie śpi.

Jeśli oprócz złego snu i płaczu, dziecko ma częsty luźny stolec z domieszką śluzu lub krwi, upadek ciemiączka, wysoką gorączkę i wysypkę skórną, pilne jest wezwanie karetki. Mogą to być objawy choroby zakaźnej lub patologii, która wymaga pilnej interwencji chirurgicznej (na przykład, atak zapalenia wyrostka robaczkowego).


Co robić, gdy dziecko płacze?

Przede wszystkim musisz się uspokoić, ponieważ nerwowość matki łatwo przenosi się na dziecko. Często dzieci szybko osiedlają się w rękach Papy, ale wszystko dlatego, że mężczyźni reagują mniej dotkliwie w wielu sytuacjach, a w większości są bardziej spokojni niż kobiety.

Sposoby uspokojenia dziecka, które płacze:

 1. Zaproponuj piersi. Ta metoda sprawdza się w 80% przypadków, gdy miesięczne dziecko płacze podczas naturalnego karmienia. Sztucznemu dziecku można zaoferować butelkę z mieszanką lub smoczkiem, jeśli niedawno je spożywał.
 2. Sling to wspaniałe urządzenie, alternatywa dla długiego leżenia z dziećmi, które śpią wyłącznie na piersiach. Dziecko czuje się stale w pobliżu ciepła matki, można je stosować do klatki piersiowej, kiedy tylko chce. Więc miesięczne dziecko szybko się uspokaja, łatwo zasypia, śpi mocniej. Z procą, jedno ramię mamy jest darmowe. Potrafi poruszać się po mieszkaniu i wykonywać pewne prace domowe. Dzieci w temblaku łatwiej się zapadają.
 3. Zmień pozycję dziecka: nosić go z "kolumną" lub brzuch w dół.
 4. Odwrócenie uwagi dziecka, po tym, jak zainteresował go świetnym przedmiotem, jasną zabawką do dzwonienia, zawierającą zawieszenie mobilne.
 5. Dołącz muzykę, piosenki z kreskówek dla dzieci.
 6. Porozmawiaj z okruszkiem, zmieniając intonację, by przyciągnąć jego uwagę.
 7. Śpiewać kołysankę.
 8. Opublikuj nietypowy, rozpraszający dźwięk (na przykład warczenie lub wciskanie języka).
 9. Rytmicznie chodź z dzieckiem po pokoju śpiewając piosenkę.
 10. Aby zmienić rękę, to oddać dziecko tacie, babci lub innym bliskim krewnemu, którego dziecko dobrze zna. Tak więc matka będzie miała okazję uspokoić jej nerwy, a dziecko może się uspokoić, będąc w innych rękach.
 11. Zmiana scenerii: przesunąć dziecko w wózku, lub dzieci szezlong, wprowadzają go na balkon lub na zewnątrz jeśli pogoda jest ciepło na zewnątrz i nie trzeba długo nosić.
 12. Obracaj się z dzieckiem w ramionach po pokoju, trochę przykucnij.
 13. Pokaż domową roślinę. Dzieci bardzo lubią zielenie i kwiaty.
 14. Przyciemnić pokój i włączyć światła nocnego lub piękne gwiaździste niebo projektora, jeśli jest dostępna.
 15. Aby kąpać dziecko.

Dziecko nie spać przez cały dzień tuż obok matki, ale w tym śnie zawsze czuł jej obecność, można umieścić obok niego chusteczkę nasączoną mlekiem.

Jeśli miesięczne dziecko nie śpi i ciągle płacze, rodzice nie powinni oczekiwać, że uspokoić. Dziecko potrzebuje pomocy. Jeśli nie możesz go uspokoić, powinieneś pilnie skontaktować się ze specjalistą.


Powiązane publikacje