ss x
x

Dlaczego dziecko nie śpi i nie płacze


Pierwszy miesiąc po urodzeniu dziecka przyzwyczaja się do najmniejszego członka rodziny. Dzieciak z kolei przyzwyczaja się także do nowego świata niezwykłego dla niego i jego rodziców. Gdy dzieci podrosną, matka nauczą się zrozumieć przyczyny łez, ale w pierwszych miesiącach młodych rodziców mogą być trudne do zrozumienia w tej kwestii, zwłaszcza jeśli noworodek jest pierwszym dzieckiem w rodzinie.

Dlaczego płacze noworodek

Dziecko w pierwszych miesiącach życia płacze z powodu najbardziej podstawowych potrzeb. Pragnienie, głód, ból należy przypisać do takich. Dziecko może płakać, jeśli jest zbyt gorąco lub zimno, a także w wyniku przepracowania.

Noworodek płacze najczęściej z głodu, bólu lub strachu. Taki płacz jest najbardziej głośny i nagły:

  • płacz z głodu jest szczególnie głośny i utrzymujący się, stopniowo nasilający się. Jeśli dziecko nie karmi się, płacze. Na samym początku poczucia głodu, dziecko krzyczy wywołując;
  • płacz spowodowany bólem, większość dzieci będzie płakać z taką samą intensywnością. W przypadku nagłego bólu, noworodek może płakać wściekle i głośno;
  • płacz ze strachu będzie nagły i głośny, a nawet histeryczny. Dziecko może przestać płakać tak nagle, jak zaczął.

Jeśli dziecko ciągle płacze i nie śpi, to musi być kontrolowane na obecność owrzodzenia w jamie ustnej lub wysypki alergiczne na skórze, jeśli pojawił pieluszkowe. W niektórych przypadkach dziecko może zacząć krzyczeć przed oddaniem moczu. W niektórych przypadkach może to być objaw zakażenia układu moczowo-płciowego, zwłaszcza jeśli dziecko ma gorączkę. W przypadku braku innych objawów lekarze uważają to za normalne zjawisko.

Jeśli przyczyną płaczu jest głód

W takim przypadku, gdy noworodek jest ciągle płacze i za mało śpi, jeden z najbardziej prawdopodobnych przyczyn tego zachowania jest głód.Mostek zaczyna szukać piersi, uderzając ustami, gdy mama bierze ją w ramiona.

W przypadku, gdy dziecko spożywa mniej niż zwykle i spało nie więcej niż dwie godziny, może płakać w wyniku uczucia głodu. Kiedy dziecko płacze, pierwszą rzeczą jest spróbować go nakarmić, a dopiero potem podjąć inne próby uspokojenia go.

Kiedy miękisz często płacze, śpi trochę, a rodzice zakładają, że powodem tego jest głód, wtedy moja matka uważa, że ​​dziecko nie ma wystarczającej ilości mleka. I w przypadku, gdy dziecko karmi się sztucznie, nie zje części porcji mieszanki. Jednak nie zawsze tak jest.

Dlaczego dziecko nie śpi i nie płacze

Ciągły płacz nie zaczyna się w jeden dzień. Przez kilka dni, dziecko aktywnie jedzenia, całkowicie opróżnić pierś lub butelkę, a następnie wymaga dodawania lub sen, ale sen jest znacznie mniej niż zwykle. Jednak wraz z rosnącym apetytem dziecka wzrasta także produkcja mleka kobiecego. Jest to spowodowane częstym opróżnianiem piersi.

Ilość mleka matki karmiącej może się zmniejszyć z powodu przepracowania, uczuć lub zmęczenia. W tym samym czasie nie powinieneś spieszyć się, aby przenieść dziecko do karmy sztucznymi mieszaninami, jeśli wydaje się jej, że nie ma wystarczającej ilości mleka. Jeśli przyczyną złego snu i ciągłego płaczu jest głód, należy często wkładać dziecko do klatki piersiowej.


Gdy przyczyną płaczu jest ból brzucha

Za każdym razem po jedzeniu, a także, jeśli dziecko się kryminuje, powinno się pozwolić na powrót do pułapkowanego powietrza (nawet jeśli po posiłku udało mu się to zrobić). Dlatego musisz wziąć dziecko na rękojeści i trzymać w pozycji pionowej. Zwykle zajmuje to 10-20 sekund.

W pierwszych 3-4 miesiącach wiele dzieci jest zaburzanych kolką, powodują one ostry ból brzucha w jelicie. Od kolki i gazu dziecko ciągle płacze, czasami nawet przez cały dzień, nie śpi dużo. Podczas płaczu napina nogi, ściska je lub ciągnie.

W niektórych przypadkach okruchy miękiszu mogą codziennie płakać przez kilka godzin i robić to mniej więcej w tym samym czasie. W tym samym czasie dziecko ma dobry apetyt, jest dobry w przybieraniu na wadze.

Jeśli dziecko jest karmione piersią, większość matek zastanawia się, czy zmiana receptury dla niemowląt może poprawić sytuację. Jednak w większości przypadków zastąpienie zmiany dziecka nie przyniesie rezultatów. Ponieważ jakość żywności dla dzieci nie jest główną przyczyną powstawania gazów.

Przyczyną kolki jest niedoskonała praca układu pokarmowego noworodka.Jest to powszechne zjawisko, które dotyka wielu dzieci i nie dotyczy chorób. Po kilku miesiącach dziecko pozbywa się kolki i powstawania gazów, co dzieje się wraz z rozwojem układu trawiennego.

Dziecko cierpiące na kolkę powinno być częściej pokazywane lekarzowi. Również takie dziecko poczuje się lepiej w pozycji na brzuchu. Jeśli uspokoi się z powodu choroby lokomocyjnej lub bycia na rękach, wtedy należy go używać w taki sposób. Stosowanie jakichkolwiek leków w celu złagodzenia stanu dziecka należy uzgodnić z lekarzem.


Inne przyczyny płaczu

Powód, dlaczego dziecko zawsze płacze i źle śpi, może stać się chorobą. Najczęściej niemowlęta chorują na przeziębienia i choroby jelit. W przypadku przeziębienia, kaszlu lub nietypowego stolca można mówić o obecności choroby. Inne choroby rzadko przeszkadzają dzieciom w pierwszych miesiącach życia.

W przypadku, gdy dziecko nie tylko płacze, ale także jego zachowanie się zmieniło, należy zmierzyć temperaturę ciała i skonsultować się z pediatrą.

W młodym wieku zdarza się, że mokre lub brudne pieluszki są przyczyną płaczu. Niemowlęta nie czują tego przez 3-4 miesiące. Przydałoby się wymienić okruchy pieluchy, jeśli płacze.

Istnieje dość powszechna opinia, że ​​noworodek płacze z powodu zepsucia. Jednak w przypadku rodziców dzieci, których wiek nie osiągnął 3 miesięcy, przedmiot ten można bezpiecznie usunąć. Noworodki jeszcze się nie rozpieszczają.

Innym powodem, dla którego dziecko ciągle płacze i nie śpi, może stać się zmęczenie. Kiedy miękiszu doświadcza emocjonalnego przewrotu, na przykład podczas gry, w społeczeństwie nieznanych dorosłych. Wręcz przeciwnie, wydaje się, że dziecko musi zasnąć ze zmęczenia, ale tak się nie dzieje. Próby uspokojenia go spokojną rozmową tylko pogłębiają sytuację.

W niektórych przypadkach dzieci nie mogą spokojnie zasnąć. Wynika to z nadmiernego zmęczenia podczas czuwania, służy jako rodzaj przeszkody w rozpoczęciu snu. Takie dzieci nie mogą spać bez płaczu. Zazwyczaj okruchy zaczynają płakać głośno i głośno, po czym uspokajają się i zasypiają.

Tak więc, jeśli dziecko płacze pod koniec czuwania, możemy założyć, że jest bardzo zmęczony.Aby zasnąć, musisz umieścić go w łóżeczku i pozwolić mu płakać przez kilka minut. Niektóre dzieci śpią dobrze same, gdy nikt nie odrywa ich od snu. Tak czy inaczej, należy nauczyć się zasypiać dla wszystkich dzieci.

Mimo to niektóre dzieci dobrze się uspokajają podczas choroby lokomocyjnej. Do tych celów spacerowicz, łóżeczko (można je spokojnie potoczyć w obecności kółek) lub można kołysać, biorąc na rączki. Najlepiej śpij w zaciemnionym pokoju. Jednocześnie eksperci nie radzą dziecku tak komfortowo każdego dnia. Przyzwyczajając się do spania w ten sposób dziecko będzie trudniejsze do nauczenia samodzielnego zasypiania. To w końcu będzie nużące dla rodziców.

Jeśli dziecko jest niespokojne

Wiele niemowląt w pierwszych tygodniach życia płacze dużo, ataki płaczu mogą trwać do późnej nocy lub przez większość dnia. Takie dziecko niewiele nie śpi. A okresy silnego płaczu zostają zastąpione przez bardzo głęboki sen. Takie zachowanie może nie być oznaką żadnej choroby.

Niektóre doświadczone pielęgniarki radzą uspokoić takie niespokojne dzieci, umieszczając je w ciasnej przestrzeni. Może to być kosz dziecięcy lub wózek spacerowy.

Przebudzone dziecko z reguły jest małe i niespokojnie śpi. Takie dzieci zazwyczaj nie lubią kąpieli w ciągu pierwszych 2-3 miesięcy życia. Dla nich należy starać się zachować spokojne otoczenie, ograniczać odwiedziny gości, unikać głośnej muzyki czy telewizji.

Jak być, jeśli dziecko ciągle i dużo płacze

Rodzice mają bardzo trudny czas, jeśli noworodek jest zaburzony przez gaz, kolkę lub jest zaburzony, bardzo trudno go uspokoić. Jeśli pomimo wszelkich wysiłków, dziecko nie śpi dobrze, stale płacze, a lekarz nie ujawnił żadnych chorób podczas badania, najprawdopodobniej po kilku miesiącach dziecko się uspokoi, jego sen zostanie przywrócony.

Jednak w tej chwili mama powinna starać się odpoczywać jak najwięcej. Wiele matek bardzo się martwi, gdy ich dziecko dużo płacze, co negatywnie wpływa na stan psychiczny. Dlatego matka powinna często być bez dziecka, co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Pozwoli to uniknąć stanu obniżonego. Aby to zrobić, możesz poprosić o zasiadanie z krewnymi lub tatą dziecka. Pożądane jest, aby tata dziecka również 1-2 razy w tygodniu odpoczywał od dziecka.

Odwrócenie uwagi od płaczu dziecka zachowa emocjonalną równowagę rodziców, co ma korzystny wpływ na dziecko i na relacje w rodzinie.


Powiązane publikacje