ss x
x

Płaczę przed dzieckiem


Według statystyk około 30% dzieci w wieku poniżej jednego roku ma zaburzenie snu. Wyraża się to w trudnym śnie, częste budzenie się, płacz w trakcie, przed i po śnie. Dlaczego dziecko płacze przed pójściem spać? Powody mogą być ustalone, a rodzice powinni działać w zależności od konkretnego powodu. Jeśli nie podejmiesz żadnych środków, mając nadzieję, że płacz przed snem jest związany z wiekiem i dziecko po prostu przerośnie to, później dziecko może mieć poważne problemy nie tylko ze snem, ale także ze stanem psychicznym.

Natura płaczu dzieci

Grudnichki nie wiedzą, jak rozmawiać, dlatego mogą przekazać jakąkolwiek informację dorosłemu tylko za pomocą płaczu. Dzieci krzyczą i płaczą, gdy odczuwają dyskomfort, niekoniecznie związane z ich dobrym samopoczuciem. Przyczyną płaczu mogą być głośne irytujące dźwięki, nadmierne pobudzenie emocjonalne, protest z powodu wpadnięcia w niepowołane ręce, strach przed faktem, że moja matka gdzieś pojechała.

W zależności od siły i głośności płaczu, dziecko może wyciągnąć wnioski na temat swojego stanu zdrowia. Chory i słaby noworodek płacze cicho i żałośnie. Głośny, wymagający krzyk, przyciągający uwagę, mówi o dobrym zdrowiu i żywieniu.

Jeśli przyczyną płaczu jest fizyczna konieczność (na przykład w jedzeniu i cieple), wówczas zatrzymuje się po zaspokojeniu tej potrzeby (po uzyskaniu dostępu do mleka, ociepleniu). Jeśli przyczyną jest nadmierna ekscytacja emocjonalna, wtedy dziecko uspokoi się dopiero po tym, jak rozpryśnie swoje napięcie - będzie płakać, krzyczeć, aktywnie wymachując długopisami i nogami. W ten sposób pozbędzie się stresu.

Funkcje snu dziecka

Sen jest niezwykle ważny dla każdej osoby, a jeszcze bardziej dla rozwijającego się dziecka. To najlepszy sposób na przywrócenie siły spędzonej w okresie czuwania. W procesie spania dziecko rośnie, rozwija się i wzmacnia swój układ odpornościowy, a mózg usystematyzuje uzyskane informacje. Jakość i ilość snu wpływa na zachowanie dziecka w ciągu dnia.

Jeśli dziecko nie ma dość snu, negatywnie wpływa to na jego zachowanie w ciągu dnia. Pamiętał gorsze informacje, je mało, demonstruje swój zły nastrój, krzyki, płacz i kaprysy. Dlatego częste kaprysy mogą czasem wskazywać, że dziecko nie ma dość snu.

Reżim snu musi powstawać od bardzo wczesnego wieku. Zapewni pełny sen nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny. Każdego dnia dziecko musi się kąpać, przebrać w piżamę, poczytać książkę lub zaśpiewać kołysankę, położyć się do łóżka. Przestrzeganie rygorystycznego reżimu wiąże się u dzieci ze stabilnością.


Fizyczne przyczyny płaczu przed snem

Kiedy dziecko nie idzie spać i nie płacze, nie panikuj, krzycz na dziecko, wyrażaj swoje niezadowolenie. Rodzice powinni się uspokoić, zjednoczyć i zidentyfikować przyczynę niepokoju ich dziecka.

Dziecko może odmówić snu i płakać z powodu uczucia głodu. Być może nie jest już spożywane przez mleko matki i musi być karmione mieszanką, jeśli nie ma jeszcze 6 miesięcy, lub dorosłym posiłkiem, jeśli ma więcej niż 6 miesięcy. Kiedy taki problem występuje u dziecka przez okres do sześciu miesięcy, prawdopodobnie oznacza to problemy z laktacją. Matka powinna pić specjalne herbaty, które stymulują produkcję mleka matki, zmieniać pozycję karmienia, skonsultować się ze specjalistą w zakresie karmienia piersią.

Zwykle głodny płacz zaczyna się od kwilenia, a następnie przechodzi w głośny, wymagający okrzyk. To dziecko kręci głową z boku na bok, szukając piersi lub butelki.

Wiele dzieci nie chce zasnąć, gdy mają pełną pieluchę. Zgłaszają to, krzycząc.

Płaczliwy okrzyk świadczy o bólu.

Ząbkowanie jest nieprzyjemnym procesem, który powoduje dyskomfort u wielu dzieci. Nawet jeśli są daleko przed pojawieniem się, dziecko może odczuwać swędzenie, które nasila się do wieczora, gdy dziecko jest zmęczone. Aby uspokoić swędzenie, zastosuj specjalne maści lub żele.

Dziecko płacze, gdy nie może spać. Różne czynniki środowiskowe mogą w tym przeszkadzać: głośne dźwięki (w tym telewizor, hałas autostrady, młotek lub wiertło podczas naprawy), jasne światło (lepiej użyć nocnej lampki podczas kładzenia dziecka do łóżka), duszności lub zimna. Jeśli dziecko jest gorące, jego twarz staje się czerwona, a temperatura wzrasta. Nie może spać prawidłowo w słabo wentylowanym pomieszczeniu.Brak czyszczenia na mokro, nieświeże powietrze i kurz nie pozwolą dziecku spać spokojnie. Jeśli dziecko nie wie, jak się odwrócić, płacze z powodu niewygodnej pozycji. Ciasne lub nieprzyjemne ubranie wywoła oburzenie dziecka. Może być ściskany przez fałdy bluzki na plecach, przecieranie szwów lub metki.

Kiedy dziecko zasypia, nie powinno być głośnych, głośnych dźwięków. Niemniej jednak nie powinien spać w całkowitej ciszy. Lepiej, żeby przyzwyczaił się do snu pod monotonne dźwięki tła - praca pralki, stłumione głosy członków gospodarstwa domowego. Więc jego sen będzie silniejszy, a rodzice w międzyczasie będą mogli spokojnie zaangażować się w normalny biznes, nie bali się obudzić dziecka.

Dziecko w wieku od 1 do 6 miesięcy może cierpieć na kolkę jelitową. Pojawiają się nieoczekiwanie późnym wieczorem, często przed zaśnięciem. Dziecko może prawie bez przerwy krzyczeć godzinami dwie godziny. W tym samym czasie robi na drutach, zaciska pięści. Po tym, jak znikają krzyki i bolesne odczucia, zwykle zasypia. Aby pomóc dziecku z kolką można umieścić na brzuch ciepły pieluchy, głaszcząc go w kierunku ruchu wskazówek zegara wokół pokoju noszenie dziecka brzuszek dół. Niektórzy rodzice użyć suszarki do włosów, kierując strumień ciepłego powietrza na jego brzuchu, okruchy najważniejsze - nie palą i nie przestraszyć dziecko. Brzuch ogrzewa się i uspokaja, a monotonny szum suszarki uspokaja. W wyjątkowych przypadkach kolka używa rurki wylotowej gazu lub najmniejszej gruszki gumowej z rozciętym dnem. Tak skutecznie wychodzą gaziki, ale z nieostrożnym traktowaniem, możesz spowodować krzywdę dziecka.

Aby pozbyć się kolki, możesz pić dziecko z koprem, a matka karmiąca - z herbatą i koprem. Dziecko może być podawany lek Infacol, Espumizan, Bobotik, SUB-Simplex lub itd Oni wszyscy mają jedną substancję czynną. - symetykonowa. Po leku dziecko szybko zasypia. Należy zachować ostrożność, ponieważ smaki w tych preparatach mogą powodować alergie.

Kolka może być spowodowana błędami w diecie matki karmiącej lub dysbakteriozy. W pierwszym przypadku, matka powinna ponownie rozważyć swoją dietę, natomiast druga będzie musiała zostać przetestowane i na drinka kurs leków, jeśli to konieczne, laktoza lub Bifidobacterium (takich jak Bifiform dziecka). Jeśli dziecko jest na sztucznym karmieniu, kolka może powstać ze względu na to, że jest karmiona nieodpowiednią mieszaniną.

Czasami kolka, żadna z powyższych nie jest pomocna. W takich przypadkach rodzice muszą mieć cierpliwość i czekać na nich.

Jeśli ciało dziecka nie ma wystarczającej ilości witaminy D, dochodzi do naruszenia metabolizmu fosforowo-wapniowego, co prowadzi do pojawienia się krzywicy. We wczesnych stadiach choroby obserwuje się wysoką pobudliwość nerwów odruchowych, objawiającą się płaczem i pogorszeniem snu. Dziecko staje się lękliwe, drażliwe. Objaw ten objawia się zwykle po 3-4 miesiącach, ale czasami nawet po 1,5 miesiącu.


Emocjonalno-psychologiczne przyczyny płaczu

Dziecko może płakać bardzo dużo przed zaśnięciem ze względu na zmęczenie nagromadzone w ciągu dnia. To często zdarza się u dorosłych. Dlatego, kiedy jest właściwy czas na sen, trzeba zatrzymać wszystkie aktywne gry z dzieckiem i zaczynają angażować się w spokojniejszych zajęć, kojące i dostosowuje się do snu. W tej chwili zaleca się spacer po świeżym powietrzu. Jeśli nie ma sposobu, aby wyjść na zewnątrz, możesz ograniczyć się do balkonu.

płacz dziecka

Jeśli dziecko płacze przed pójściem spać, przyczyną tego może być nadmierne wzbudzenie. Na jeden dzień dziecko dostaje wiele wrażeń, zwłaszcza gdy przychodzą do niego krewni. Z płaczem i płaczem łagodzi napięcie, uspokaja. Dziecko powinno być pocieszane przez głaskanie, delikatne słowa, śpiewanie kołysanki. Na początku może nie działać, ale jeśli powtórzysz to z każdym stresem emocjonalnym, przyzwyczai się do niego, a od tych działań szybciej się uspokoi.

Według statystyk, 70% dzieci w wieku poniżej 3 lat neuropatologów zdiagnozowano "zwiększoną pobudliwość nerwową". W tym nie ma się czym martwić. Dzieci z tą diagnozą po prostu nie mogą zasnąć, aż "wykrzyczą" całą swoją dodatkową energię. Ich sen jest wrażliwy, powierzchowny, często przerywany płaczem.

Płaczące dziecko może być protestem, że starają się położyć go do łóżka bez matki. Jeśli rodzice wyraźnie zdecydowali, że dziecko powinno spać osobno, w łóżeczku zaprojektowanym dla niego, wówczas będą musieli stabilnie reagować na jego protesty. Jeśli im trudno jest usłyszeć płacz ich dziecka, to warto zaaranżować wspólny sen. Dziecko poczuje ciepło mamy obok niej, jej zapach, usłyszy pukanie jej serca, uspokoi się i będzie spać spokojnie. Tak więc cała rodzina może odpocząć, ale proces "przesiedlenia" w osobne łóżeczko w przyszłości może być bardzo bolesny.

Tak więc płacz dziecka przed pójściem spać jest sygnałem, że coś go dręczy, nie pozwala zasnąć. Rodzice powinni odpowiednio wcześnie zareagować na ten sygnał, zidentyfikować przyczynę dyskomfortu i maksymalnie wykorzystać możliwości jego wyeliminowania.


Powiązane publikacje