ss x
x

Lament trzy-miesięcznego dziecka przed snem


Kiedy rodzi się dziecko, rodzice chcą wierzyć, że ich dziecko będzie dobrze jeść, dobrze się wyspać, szybko się rozwijać i odczuwać niewielki ból. Niestety rzeczywistość jest daleka od ideału. Rodzicielskie serce pęka, gdy matka lub ojciec słyszą płaczliwy płacz jej dziecka. Chcę tylko zwrócić się do klasyków. Kto jest winien? I co powinienem zrobić? Dlaczego dziecko jest rozdarte?

Dla 3-miesięcznego dziecka płacz jest jedynym sposobem, aby powiadomić świat, że coś jest z nim nie tak.

Co dokładnie nie może zorganizować dziecka przed pójściem spać? Z jakiego powodu płacze w czasie zasypiania lub stale budzi się z płaczem? Spróbujmy zrozumieć.


Cechy snu 3-miesięcznego dziecka

  • powierzchowność;
  • wrażliwość;
  • odwrócenie faz snu odwrotnego;
  • brak rozpoznania w czasie dnia.
Sen dziecka jest bardziej powierzchowny niż u dorosłych i bardziej wrażliwy - jest to absolutnie normalne. Sen każdej osoby składa się z 2 faz głębokiego snu na początku fazy i niespokojnego (szybkiego) snu na końcu. U dzieci w wieku do sześciu miesięcy wszystko jest dokładnie odwrotne.

We śnie dziecko może się uśmiechać, śmiać się, płakać (szlochać), rzucać się mocno. W takim przypadku jego oczy mogą być lekko otwarte. Nie musisz go kołysać, śpi. I nie musisz się o to martwić. Ta faza jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Niemowlę nie wie o zmianie dnia i nocy, je, kiedy jest głodne i we śnie, kiedy jest zmęczony, musi przywyknąć do reżimu przyjętego w społeczeństwie ludzkim. Jeśli z jakiegoś powodu okazało się, że dziecko spało wiele razy w długim okresie czasu i ryczało w nocy, zachowywałby się w ten sposób jeszcze dalej, gdyby nie próbował się przekwalifikować. Dlatego jeśli próbujesz uśpić osobę, która dobrze spała w ciągu dnia, spodziewaj się ryk.


Cechy psychiki niemowlęcia 3 miesiące

Układ nerwowy noworodka nie jest wystarczająco dojrzały, aby przytłoczyć ilość danych, które spadły na niego w krótkim czasie. Jego psychika jest chroniona przed przeciążeniem przez długi sen.Jeśli jest za dużo informacji i emocji, wieczorem, gdy system nerwowy jest przeciążony, "wpada w szmaty". Dziecko chętnie uciekłoby i poszło spać, ale nie może. Płacze, próbując usunąć niepotrzebne napięcie. Szczególnie wyraźnie można prześledzić zależność płaczu przed snem, podczas snu lub we śnie od nowych wrażeń. Na przykład, rodzina przyszła odwiedzić, ściśnięte dziecko, syusyukali. Dziecko lubiło wszystko, zachowywał się dobrze, a przed snem wpadał w histerię przez kilka godzin, nie zasypiał po karmieniu i uspokoił się po 24.00. Jest to klasyczny przykład reakcji układu nerwowego na zbyt wiele nowych wrażeń.

W takiej sytuacji istnieje opinia, że ​​dziecko było "oszukane". Psychologicznie pogląd ten nie jest całkowicie bezpodstawny. Nie w tym sensie, że ktoś ma "ciężki" wygląd, albo jakaś babcia biegnie po domu z głową odciętego koguta. A fakt, że zbyt wiele informacji, które spadają na dziecko wraz z przybyciem nieznanych mu osób, prowadzi do nadmiernego podekscytowania jego układu nerwowego (nowe zapachy, nowe głosy, inna energia). Psychiczne okruchy po prostu nie mogą sobie z tym poradzić. Musi jakoś "rozładować". I reaguje w jedyny dostępny mu sposób - płacze.

Nawet podczas spaceru z dzieckiem, to lepiej zachować to więcej razy „twarzą do niego.” Dzieciak, oczywiście, jest interesujący, aby spojrzeć na wszystko dookoła, może nawet "nalegać", że nosisz go "twarzą w twarz". Ale musi być zrobione bardzo umiarkowanie, ponieważ dla okruchów tak duża ankieta to nieograniczony dostęp do zewnętrznych informacji, które są wysyłane do wszystkich analizatorów z dużą prędkością i bez przerwy. Niektóre dzieci nawet wyłączone i objęte przedawkowania informacji „wisi” od matki z jej ramion.

Gdy matka trzyma dziecko twarzą do niego, mógł zakopać jego twarz w nim, zmniejszając w ten sposób przepływ informacji, gdy zmęczony. Prawdopodobnie wielu zauważyło, że gdy nieznana osoba przychodzi do dziecka, on, jakby zawstydzony, ukrywa twarz w piersi swojej matki. W ten sposób izoluje się od informacji, że nie jest gotowa do przetworzenia. Nadmiar informacji jest tak samo zły, jak jej brak. Hamuje funkcje adaptacyjne organizmu, rozwój psychiki i układu nerwowego.

Jeśli dziecko normalnie je, wypróżnia, oddaje mocz, bez wyraźnego powodu nie jest, ale często można nosić dziecko „twarzą do świata” nie zdziw się, że często płacze przed snem, nawet po karmieniu, podczas snu i podczas snu, niespokojny sen i ciągle budzi. W przypadku 3-miesięcznego dziecka należy podać informacje (na poziomie emocji, wrażeń).I stopniowo zwiększaj jego objętość.

Dziecko może być absolutnie zdrowe, nie jest przeładowane, rodzice obserwują jego reżim, a mimo to płacze przed pójściem spać. Zjada okruch naturalny, zasypia po karmieniu, ale potem budzi się z rykiem i nadal "warzy wodę" przez długi czas. Jest to możliwe, jeśli klimat psychologiczny rodziny jest w stanie burzy. Dzieci są bardzo wrażliwe na emocje rodziców, zwłaszcza matki. Jej nerwowość jest przekazywana dziecku i wpływa na jakość jego snu.

Co sprawia, że ​​aktywne dziecko jest ryczącą krową

Wielu rodziców skarży się, że ich dziecko często szlocha przed pójściem spać nawet po karmieniu. Niektóre okruchy płaczą przez długi czas. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn może być wiele, ale aby zapytać dziecko i mógł odpowiedzieć na język zrozumiały dla dorosłych, wszystko sprowadzałoby się do trzech prostych rzeczy:

  • boli;
  • jeść;
  • spać (i nie mogę zasnąć).

W wieku 3-3,5 do 5-5,5 miesiąca rodzice często na to narzekają dziecko płacze przed snem lub podczas snu. Po 3 miesiącach kolka może mu przeszkadzać. Jeśli brzuszek boli, dziecko nie będzie w stanie zasnąć, a nawet raniąc pierś matki, będzie chichotać we śnie. Nic dziwnego w tym, że bez karminowych środków dziecko nie śpi dobrze i bez przerwy się budzi. Zwykle w tym wieku obserwujące matki na dodatkowych znakach rozumieją, czy brzuszek szkodzi dziecku, czy nie. Pediatra otrzymał już informacje, co oznacza, że ​​lepiej mu je podać.

dziecko 3 miesiące płacze przed snem

Uważa się, że pierwsze zęby dziecka pojawiają się przez pół roku. Jeśli matka przyjmowała multiwitaminy i specjalistyczne kompleksy z witaminą D, zęby mogą wybuchnąć, a po 4 miesiącach. W niektórych przypadkach dzieci rodzą się z zębami lub pojawiają się w ciągu 1-2 miesięcy, chociaż ta norma nie jest brana pod uwagę. W każdym razie erupcja nie jest procesem jednodniowym. Dziąsła mogą okresowo pęcznieć i swędzić. To przeszkadza dziecku, co czyni go układu nerwowego bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne (bardziej pobudliwych) i zaburza sen, niewiele można stale przebudzeniu, odwrócić głowę, jakby próbując zarysować dziąsła.

W przypadku ciężkiej pracy, cięcia cesarskiego lub niedotlenienia płodu, dziecko może mieć problemy z profilem neurologicznym. Na przykład zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe, któremu towarzyszą bóle głowy. Jeśli dziecko w oddziale położniczym lub w pierwszym miesiącu po wypisaniu ze szpitala, z jakiegokolwiek powodu, nie sprawia, że ​​obowiązkowe USG czaszki, konieczne jest, aby wydać. Być może, zgodnie z wynikami ankiety, powód długiego płaczu dziecka przed pójściem spać stanie się jasny.

Jeśli dziecko płacze cały czas przed pójściem do łóżka, nie uspokoić przez długi czas, i trudno się kołysać do snu albo wielce zaskoczony podczas zasypiania, wstawania stale lub budzi się z płaczem, że czasem drży podbródek, pokaż go do neurologa.

Wielu rodziców nie spieszy się, aby pokazać dziecko specjalistom, ponieważ myślą, że "przerośnie". Jeśli nie było prenatalnej zakażenie zasłonięty pracy, niedotlenienie płodu u dzieci można zaobserwować nagromadzenie płynu mózgowo-rdzeniowego w mózgu (a niekiedy wartość jest niewielka, czasem tworzy wodogłowie) lub noworodka mogą tworzyć torbieli w mózgu, dla tych samych powodów. Takie torbiele ustępują po 6-12 miesiącach, niektóre bez interwencji lekarzy. Ale zdecydować, czy należy leczyć specjalistę. Takie dziecko, które "wyrosło" z problemu przez pół roku, może mieć problemy w przyszłości.

Jeśli dziecko jest głodne, nie może zasnąć. Niemowlęta nie są w stanie walczyć z uczuciem głodu. Dziecko je, a kiedy chce, i płacze, kiedy jest głodne. Nawet jeśli w jakiś sposób będzie można odkaszlnąć, w ciągu 20-30 minut obudzi się i będzie płakać z jeszcze większą goryczą.

Jeśli dziecko spożywa dobrze, nie jest zbyt przeładowany informacjami, nie chory z chorobami układu oddechowego, ale nadal często budzi się płacz, szloch i drga we śnie, jak to można wytłumaczyć? Początkowy etap krzywicy. Krzywica, kolejny powód, dla którego dziecko może płakać przed snem, we śnie lub często budząc się. Przejawia się w postaci wzmożonej lęku, oczywistych oznak niepokoju bez znaczących przyczyn, drażliwości i płaczu przed snem. Kiedy zasypiasz lub śpisz, dzieci drżą gwałtownie.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy dziecko płacze, jest to, że jest głodny. I nie je, ani nie je trochę i płacze po karmieniu. Ale może to być mokra pieluszka lub przepełniona jednorazowa pieluszka, mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale także ból przy oddawaniu moczu, szczególnie u chłopców. Przepełnione prasy pieluszki na penisie, gdy opiera się o gęstą warstwę.

Tryb dla 3-miesięcznego dziecka

Dlaczego dzieci potrzebują reżimu? Jeśli w tym wieku nie jest jeszcze ustalony reżim dnia, tata wraca do domu późno i 21.00 tylko zaczyna komunikować się z dzieckiem, nie jest zaskakujące, że zły sen, i płacze przed snem.Tryb racjonalne dnia, nowe informacje o dawkowaniu i żywienia (niech dziecko zjada kiedy chce, jeśli jest karmione piersią), pomoże zorganizować Dzień Dziecka, będzie zmęczony we właściwym środkiem, i spać spokojnie.

W tym wieku konieczne jest stworzenie rytuału pójścia spać. Na przykład wiele dzieci pomaga relaksująca kąpiel. Często w takim wieku dziecko zasypia, kiedy je. Karmienie dziecka w tym wieku to najłatwiejszy sposób na spanie bez płaczu. Jeśli jest z pewnością głodny i je z apetytem. Ale z takim nawykiem w ciągu kilku miesięcy będzie musiał walczyć.

Bardzo pomaga reżimowi dzieci, których system wzbudzenia przeważa nad układem hamulcowym. Jest to „Tiger” (postać z „Kubusia Puchatka), który jest gotowy, aby przejść przez cały dzień, walka do ostatniego snu. W takim przypadku dziecko, nawet bardzo zmęczone, będzie walczyć ze snem, starając się niczego nie przeoczyć. Nawet przy karmieniu takiej przynęty trudno jest spać.

Dlatego musisz stworzyć odpowiednie skojarzenia ze snem. Sekwencja działań (np cichy gry 15 minut, relaksującą kąpiel, kołysanka, snu) powinny zachęcać dziecko do snu. Nawykowe rytm i spójność dla dziecka oznacza bezpieczeństwo, pomaga uspokoić i odruch warunkowy przez powodować senność. Wieczorem lepiej nie planować kilku godzin przed snem: odwiedzając gości lub grając w aktywne gry. Konieczne jest unikanie sytuacji, które mogą powodować przemęczenie dziecka i prowadzić do zaburzeń snu.


Powiązane publikacje