ss x
x

Płacz dziecka we śnie: odpowiada Komarowski


Silny zdrowy sen jest pewnym lekarstwem na wszystkie choroby i stresy. I jest to konieczne dla każdej dorosłej osoby, nie wspominając o dziecku. I często zdarza się, że świeżo upieczeni rodzice spędzają całą noc bez przerwy przy dziecięcym łóżeczku. Chodzi o to, że dziecko płacze i płacze we śnie. Jest to szczególnie widoczne w nocy. A czasami mama i tata nie mogą znaleźć wytłumaczenia tego i zastanawiać się: dlaczego ich dziecko płacze i krzyczy we śnie w nocy?

Znany lekarz dziecięcy Komarowski argumentuje, że sen odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Czasami proces spania jest otoczony wieloma problemami, które rodzice muszą rozwiązać, w przeciwnym razie dziecko nie będzie miało dość snu, a jego system nerwowy poważnie osłabnie.

Sen dziecka przez Komarovsky'ego

Dla żadnego z nas nie ma tajemnicy, że dziecko zwykle spędza większość dnia we śnie. Zanim jednak dziecko zasypia, dziecko potrzebuje jedzenia. Stąd można prześledzić bliskie relacje między trybem karmienia i spania. Mama powinna zbudować system zasilania tak, aby w pełni określał, kiedy i ile czasu spać będzie dziecko.

Lament dziecka we śnie

Do tej pory wielu pediatrów dochodzi do wniosku, że dziecko nie powinno karmić się zegarem, ale dokładnie wtedy, kiedy sam tego chce. Dlatego możemy wyciągnąć następujący wniosek: dziecko będzie spać, dopóki sam nie będzie głodny. A jeśli jest nakarmiony, ale nie śpi, to coś jest nie tak. Przyczyną może być dobro dziecka lub pokój, w którym mieszka (może być zimno, gorąco, duszno itp.). Stopniowo pancerz rośnie, a jego okres przebudzenia wzrasta. Jest to całkowicie naturalny, naturalny proces. Ważne jest jednak, aby temu procesowi nie towarzyszył płacz i krzyk. W przeciwnym razie musisz poszukać przyczyny.


Jaki powinien być pokój dziecięcy

Wysoko wykwalifikowany lekarz Komarowski uważa, że ​​jeśli dziecko często budzi się, krzyczy lub płacze we śnie w nocy, to powodem może być jego otoczenie. I bez względu na to, jak bardzo moja mama i tata próbowali uspokoić okruchy, wszystko się nie powiedzie. Na początku trzeba zrozumieć, co należy zmienić w pokoju dziecka.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zrozumieć, czy dziecko mieszka w swoim pokoju, czy też nadal dzieli pokój z rodzicami. Istnieje szereg podstawowych wymagań, które są kluczem do zdrowego i silnego snu dziecka, a także jego matki i taty.

Nie ma nic bardziej szkodliwego dla noworodka niż ciepłe i suche powietrze. Optymalna temperatura powinna wynosić od 18-21 stopni. Ponadto niższa temperatura jest znacznie korzystniejsza niż wyższa temperatura. Bardziej poprawne będzie ubranie dziecka cieplejszego, niż wstawienie jakiejś grzałki.

Ponadto w pomieszczeniu, w którym mieszkają okruchy, w żadnym wypadku nie powinno być żadnych kolektorów pyłu: dywanów, mebli tapicerowanych, zabawek itp. Lepiej, żeby szopka była wykonana z drewna, miała wystarczająco twardy materac i zupełnie brakowało poduszek.

Bardziej poprawnie, jeśli pokój dziecięcy będzie przeznaczony do spania w nocy. W ciągu dnia lepiej spacerować na świeżym powietrzu z noworodkiem. Będzie dobrze, jeśli będziesz spać w tym czasie, to będzie na ulicy. W przypadku niemowląt sen na świeżym powietrzu jest współmierny do chodu. Dlatego w ciągu dnia dziecko musi chodzić tak, jak pozwalają na to mocne strony i możliwości rodziców.

Przyczyny złego snu niemowląt

 • Kolka jest najczęstszą przyczyną złego snu u małych dzieci w nocy. A to nie jest choroba lub patologia, nie da się jej wyleczyć. Wystarczy poczekać, aż zostanie ustalone funkcjonowanie przewodu żołądkowo-jelitowego. U noworodków proces ten trwa około trzech do czterech miesięcy. Przed pójściem spać należy masować brzuch, ułatwiając skurcz jelit. Stopniowo zaczniesz zauważać, że dziecko budzi się w nocy znacznie rzadziej.
 • Przyczyną płaczu we śnie może być głód. Ale ten problem można łatwo poprawić, oferując dziecku pierś lub mieszaninę.
 • Brak reżimu może również prowadzić do kaprysów. Często noworodek nie rozróżnia pory dnia przed pójściem spać, więc może obudzić się w nocy i znaleźć się w ciemności, aby się przestraszyć i zacząć płakać. W tym przypadku dr Komarovsky radzi stopniowo, aby zaszczepić dziecko w reżimie. Należy jednak pamiętać, że wszystkie dzieci są inne, niektóre problemy ze snem zanikają o 6 miesięcy, a inne tylko o 2 lata.
 • Utrata kontaktu z mamą jest również popularnym powodem, dla którego dziecko krzyczy we śnie.Dziecko ma silny związek z matką, więc w nocy budzi się w łóżeczku i nie czuje tego, ale może zacząć płakać bardzo, nazywając najbardziej rdzenną osobę.
 • Kiedy okruchy odczuwają pewien dyskomfort, zaczyna płakać. Czasami rodzice nie rozumieją, dlaczego tak się dzieje. Odpowiedź jest prosta. Dziecko najprawdopodobniej pokakal, lub w nim lub on mokre rozpieszcza. Duszny pokój może również powodować niedogodności dla dziecka. Musisz sprawdzić, o ile stopni temperatura powietrza, i w zależności od tego, przewietrzyć pomieszczenie, lub ciepło ubierać dziecko.
 • Niespokojny sen często występuje u dziecka, nawet gdy jest chory. Zwykle przeszkadza mu wysoka gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa, ból gardła lub kaszel. Dlatego przed pójściem do łóżka konieczne jest, by dziecko kapało do dziobka, dawało tabletki przepisane przez pediatrę i obniżało temperaturę.
 • Po pięciu miesiącach dziecko zaczyna wybuchać zębami. I ten okres może również negatywnie wpłynąć na sen dziecka, szczególnie w nocy. Dziecko odczuwa swędzenie w dziąsłach i ból, stale budzi się, może skakać na tle tej wysokiej gorączki. Dlatego przed snem zaleca się nasmarować gumę specjalnym żelem przeciwbólowym. Czas trwania tego stanu będzie zależał od okresu ząbkowania.
 • Dziecko w tym wieku może doświadczać tak zwanego stresu dziecięcego. I to może być powód, dla którego dziecko budzi się we śnie i zaczyna płakać. Wywoływanie stresu to zwykła wizyta na wizytę, ostra zmiana sytuacji, nieznane osoby itp. Dlatego dr Komarovsky zaleca stopniowe zaznajamianie dziecka z krewnymi, przyjaciółmi itp.Dziesięć zasad zdrowego snu, co zaleca Komarovsky

 1. Pierwsza zasada mówi, że dziecko przede wszystkim potrzebuje zdrowych i wypoczętych rodziców. Wszelkie niedobory, stresy wytrącają nas z koleiny, zmuszając nas do złości i przeklinania. Ale w domu, w którym są dzieci, musi panować harmonia i przytulność. Dlatego przed każdą ważną sprawą najważniejsze jest, aby mieć dobry sen.
 2. Musisz ustawić tryb uśpienia. Musi być całkowicie podporządkowany porządkowi rodziny. Dobrze, jeśli wszyscy pójdą spać razem. Naukowcy udowodnili, że w tym przypadku dziecko budzi się znacznie rzadziej.
 3. Musimy zdecydować, gdzie, kiedy i z kim dziecko będzie spać.Istnieje kilka opcji: w łóżku, ale w sypialni rodziców - ważna opcja do trzeciego roku życia; w swoim łóżeczku w pokoju dziecięcym - idealny, ale dla dzieci trochę starszy; wraz z rodzicami - nie jest to korzystna opcja, która nie ma nic wspólnego ze zdrowym i zdrowym snem dziecka.
 1. Nie pozwalaj dzieciom spać więcej niż normalnie. W przeciwnym razie nocny sen będzie bardzo gorączkowy. Ponadto rodzice będą stale obserwować, jak ich dziecko budzi się i zaczyna płakać.
 2. Stopniowo, konieczne jest ustalenie harmonogramu żywienia, a wcześniej, aby dowiedzieć się kilka ważnych pytań: Czy to możliwe, aby korzystać z piersi jest nie do karmienia, ale aby zaspokoić odruch ssania, czy rodzice całą noc, można You Rock dziecku, a rano iść do pracy lub nadal wykonywać inne prace domowe itd . innymi słowy, nie rozkoszuj się dzieckiem. Kiedy wszystkie główne aspekty zostaną wyjaśnione, to możemy zrobić pierwszy krok w kierunku prawidłowego i zdrowego snu.
 3. Dzień okruchów powinien być aktywny. Wtedy dziecko będzie spać spokojnie w innych działaniach, on po prostu nie pozostanie siły i problemy ze snem cofać się w tło.
 4. Często przewietrz pomieszczenie.
 5. Przed pójściem spać, ćwiczyć kąpiel w dużej wannie, przyczyniają się do kumulacji zmęczenia.
 6. Materac w łóżeczku dziecka powinien być sztywny, nie powinno być poduszek. Jeśli sytuacja w łóżeczku jest niewygodne, na pewno usłyszy dziecko płacze w nocy.
 7. Wygodna pieluszka.


Powiązane publikacje