ss x
x

Płacz dziecka o zwiększonej produkcji gazu


Wielu rodziców musi stawić czoła sytuacji, gdy noworodek płacze i płacze. Ta manifestacja kolki jelitowej u dziecka często występuje i powoduje dość silny ból małego dziecka. Niestety, prawie niemożliwe jest uniknięcie kolki u noworodków. Każde dziecko w tym lub innym stopniu cierpi z tego powodu. Wynika to z faktu, że dziecko przez długi czas w brzuchu matki stosowało jedną metodę, a po urodzeniu natychmiast atakowało wiele czynników prawdziwego życia. Noworodek ma stałe pragnienie przebywania z matką w zwykłych uściskach na przemian z niezrozumiałymi bólami w brzuchu. Stąd stały płacz i kaprysy.

Przez kilka miesięcy potrzebne jest dziecko, aby jego układ trawienny poradził sobie z ładunkiem. I cały ten czas dorastania przewodu żołądkowo-jelitowego u rodziców dziecka będzie musiał zyskać siłę i czekać. Tylko twoja cierpliwość, miłość i troska pomogą dziecku w tym trudnym okresie. Ułatw sobie okresową kolkę, gazikam i zmianę stolca dziecka.

Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji nie jest panika, ponieważ kolka jest bardzo częstym zjawiskiem u niemowląt. A z paniki i ciągłego niepokoju mleko może zniknąć u matki karmiącej. Przejście od karmienia piersią do sztucznego spowoduje jeszcze większy atak kolki u dziecka!

Spokojnie zrozumiemy wszystkie zawiłości tego przypadku, poznajemy przyczyny powstania, sposoby walki i zapobiegania.


Przyczyny kolki u noworodków

Głównym powodem tego problemu jest niedojrzałość układu trawiennego. Przed narodzinami dziecko nie miało do czynienia z trawieniem pokarmu, dla niego to była moja matka. Teraz, gdy matczyne lub sztuczne mleko dostaje się do brzucha, następuje aktywne pienienie i uwalniane są gazy.Sytuację dodatkowo pogarsza duża ilość powietrza, które dziecko często połyka podczas posiłków.

Zwróć uwagę na poprawność przyłożenia dziecka do klatki piersiowej! To nie tylko pomoże mu w pełni jeść, ale także zmniejszy siłę kolki w brzuszku swojego dziecka. Im mniej powietrza połyka dziecko, tym mniej gazikova gromadzi się w jego jelitach!

Również u małych dzieci w tym wieku występuje często trudne przejście kału. Fermentacja dziecka nie ma czasu na poradzenie sobie z przychodzącym mlekiem. Krohie trudno jest poradzić sobie z zupełnie nowym zadaniem usuwania kału i gazików z brzucha. Nauczenie się tego wszystkiego wymaga czasu, ale na razie dziecko płacze i płacze.

Również nieprawidłowy sposób odżywiania matki karmiącej wpływa na kolkę i aktywną alokację gazików. Powinieneś zwrócić uwagę na fakt, że ona je i rejestruje reakcję dziecka na te produkty. Rozpocznij specjalny dziennik jedzenia dla dziecka i wyraźnie nagrywaj tam całą dietę.

Przypomnijmy przyczyny kolki u noworodków:
  • Adaptacja dziecka do "dorosłej" żywności;
  • Ostre przejście od karmienia piersią do sztucznego;
  • Powolny proces karmienia uzupełniającego;
  • Niewłaściwy wybór formuły;
  • Matczyne odżywianie matki.

Colic jest normą dla dzieci?

Naturalnie bardzo trudno jest wszystkim rodzicom zobaczyć płaczące dziecko. Dziecko mocno się rumieni, odciąga, potem pierdzi i krzyczy. To sprawia, że ​​jego rodzice odczuwają wielkie podniecenie dla zdrowia swojego dziecka. Dlaczego on to robi? Co to boli? A może dysbakterioza?

Niepokoje i doświadczenia są dość jasne, ale nie zawsze uzasadnione. Jeśli dziecko dobrze się rozwija, ma stały wzrost wagi i ma doskonały apetyt, wtedy problem nie dotyczy go, ale jego rodziców! Wskaźniki te sygnalizują, że organizm dziecka działa idealnie i nie ma żadnych odchyleń ani zakłóceń. Farts i płacze? W porządku! Zaczekaj kilka miesięcy, a wszystko zostanie z tyłu.

Płacz dziecka o zwiększonej produkcji gazu

Dziecko uczy się kontrolować, jego układ trawienny i układ nerwowy będą silniejsze. Daj mu trochę czasu!

Jeśli dziecko ma nieprawidłowości w prawidłowym przybieraniu na wadze, nie ma apetytu, konieczne jest pokazanie tego dziecku lekarzowi! Przeprowadzi serię testów,wyznaczy pewną dietę dla matki karmiącej i przepisze niezbędne leki do leczenia.


Kiedy będzie kolka u dziecka?

W wieku 3-4 miesięcy niemowlęta rozwijają pełnowartościowy układ trawienny, a kolka stopniowo wypada z równowagi. W niektórych przypadkach dzieje się to znacznie później. Chłopcy są szczególnie podatni na to ze względu na specyfikę struktury ich układu nerwowego.

Leczenie i zapobieganie objawom kolki

Od razu chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że leczenie powinno być przepisywane wyłącznie przez lekarza prowadzącego. Samoleczenie może spowodować poważne uszkodzenie zdrowia twojego cudu!

Kilka prostych wskazówek dotyczących zapobiegania:

  • Często pojawia się aktywna manifestacja kolki, gdy nadejdzie wieczór. Dziecko zaczyna jęczeć, jęczeć, pierdnąć i krzyczeć. Czasami płacz mija po pomyślnym wycofaniu gazika z jelita, a czasami dziecko może płakać kilka godzin do rzędu. Wieczorne "koncerty" są bezpośrednio związane ze zmęczeniem układu nerwowego dziecka. W ciągu dnia maluch uczy się otaczającego go świata, słucha nieznanych głosów i widzi twarze, z których rozpoznaje tylko twarz matki. Wieczorem, po otrzymaniu masy wrażeń, następuje eksplozja z powodu niepokoju w brzuchu. Aby tego uniknąć, staraj się unikać w każdy możliwy sposób hałaśliwych kłótni i skandali w pokoju, w którym znajduje się małe dziecko. Korzystne otoczenie domowe pomoże zarówno niemowlęciu, jak i jego matce poradzić sobie z tym małym problemem.
  • Częściej staraj się rozłożyć dziecko na brzuszku i bawić się z nim w tej pozycji. Pediatra może również zalecić użycie specjalnej piłki do gimnastyki brzucha dziecka. Po prostu nie rób tych ćwiczeń, gdy dziecko je tylko je. Gimnastyka jest również bardzo przydatna dla małego karapuza. Pociągnij nogi w swoją stronę, a następnie przyciśnij je do brzucha. Pomoże to w łatwym i bezbolesnym usunięciu gazów i stolca. Podczas takich ćwiczeń noworodek jest łatwo pierdnięty i nie odczuwa dyskomfortu.

Często lekarze dzieci przepisują leki do leczenia kolki u noworodków w celu normalizacji mikroflory jelitowej (Bifiform, Hilak forte, itp.). Również przepisane i leki, które mają zdolność do niszczenia wewnątrz pęcherzyków gazu jelita (Espumizan, Bebinos).

Jest możliwe, że twój pediatra doradzi mu doić dziecko z wywaru kopru włoskiego, anyżu lub rumianku.

Bądź zdrowy!


Powiązane publikacje