ss x
x

Lament jednego rocznego dziecka w nocy


Odnosząc się do pierwszego rocznego kamień milowy w życiu dziecka, rodzice mają już rezerwowych, które wiedzą, jak się zachować w danej sytuacji. Ale jeśli jest to pierworodny, wciąż jest wiele ciemnych plam, z których jedno pomożemy rzucić światło. Powiemy Ci główne powody, dla których twoje potomstwo nie może spać w nocy.


Dlaczego co noc roczne dziecko budzi się i płacze we śnie?

To pytanie często stawia nowe rodziców w martwym punkcie, a oni rzucać swoje ręce, nie wiedząc, co robić. Czy powinienem skonsultować się z lekarzem lub poszukać przyczyny?

Najbardziej absurdalny wniosek, że mogą zrobić - jest zwiększenie obciążenia na dziecko codziennie tak, że (wierzą) spał jak kłoda całą noc.

To naprawdę skuteczny sposób, ale tylko wtedy, gdy twoje dziecko ma 3-4 lata lub więcej. Pomimo faktu, że lekarze nieustannie ostrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi z tą metodą, ogromna liczba nowo matek i ojców popełnia ten błąd co roku. W końcu jedyna alternatywna opcja, aby zrozumieć powody, a nie każdy rodzic chce tracić czas.

Główne powody można zidentyfikować tylko 5. Będziemy pierwszej listy, a następnie analizować je bardziej szczegółowo, więc można na pewno znaleźć taki, na którym jest dziecko płacze przez sen w nocy.

 • Choroba lub złe samopoczucie;
 • niedogodności i brak komfortowych warunków do snu.
 • dziecięce lęki i koszmary;
 • nadmierne podniecenie;
 • irytacja z przyczyn psychologicznych.

A teraz przeanalizujmy każdy powód osobno.

Problemy zdrowotne

Zrozumiałe jest, że gdy dziecko przeżywa ostry ból, to jest mało prawdopodobne, aby zasnąć przez całą noc. Nie wspominając już o łzach. Nawet dorosły, w bólu, może płakać.Jeśli okruchy woła go w nocy, kiedy się do łóżka, zakreślać choroba zawęża wyszukiwanie do zaledwie czterech opcji: zapalenie ucha środkowego (ból ucha), ból gardła (ból gardła), skurcze żołądka (ból brzucha), ząbkowanie. Wszystkie cztery zaburzenia są aktywowane w pozycji poziomej ciała, jest to spowodowane naciskiem na głowę, która wzrasta, gdy dziecko idzie do łóżka. W przypadku kolki nie trzeba konsultować się z lekarzem, istnieje kilka prostych sposobów radzenia sobie z nimi w domu. Z zębami wszystko jest jasne, dziecko musi znosić ból, może mu pomóc tylko żel znieczulający, który zmniejszy stopień nieprzyjemnych wrażeń. Ale w przypadku zapalenia ucha lub zapalenia migdałków, będziesz musiał pilnie skonsultować się z lekarzem. Samoleczenie może spowodować nieodwracalną szkodę.

Sposoby radzenia sobie z kolką

Jeśli nie jesteś w pośpiechu, aby przeszkadzać lekarzowi problemy trawienne może najpierw spróbować metody, że będzie on nadal radzę w pierwszej kolejności, dziecko spali spokojnie przez całą noc:

 • Połóż dziecko na płaskiej powierzchni z opuszczonym brzuchem. Daj mu trochę czasu na leżenie w tej pozie;
 • staraj się naciskać na jego brzuch, kiedy jest na twoich rękach;
 • naucz się prawidłowo go karmić: gardło nie powinno dostać powietrza. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na fakt, że sutek został całkowicie wchłonięty, a wraz z nim część otoczki. W przypadku butelki cały sutek musi zostać zahaczony;
 • Nie należy jeść żywności, które stymulują wzdęcia: ostra, mąka, groch i tak dalej;
 • Używaj tylko wysokiej jakości mieszanki, jeśli nie karmisz jej własnym mlekiem;
 • upewnij się, że dziecko się nie przegrzewa, szczególnie w nocy.

Dyskomfort

Ważne jest, aby budować w nocy dziecko maksymalny komfort, inaczej nie zdziw się, kiedy budzi się i płacze. Jest tu wiele parametrów i trzeba je wszystkie rozważyć, przez rok musieliście się tego nauczyć, jeśli nie, czas to naprawić. Może to niewygodna piżama, z której już dorósł i ona go naciska. Przyczyną może być również duszność lub przeciąg. Szorstka pościel, zmięte poduszki, obsesyjne zwierzęta i tak dalej. Przeanalizuj wszystkie możliwe wyzwalacze.

Dlaczego dziecko cierpi na nocne koszmary i koszmary?

Najczęstszą przyczyną lęku jest zerwany kontakt z matką.Rok to wiek, w którym wielu rodziców przestaje spać w tym samym łóżku z dzieckiem, aby rozwinąć w nim taką cechę charakteru, jak niezależność. Oczywiście, jest przerażony, gdy budzi się w nocy zupełnie sam w pokoju, a obok nie ma nikogo, kto by się pieścił i uspokajał. W tym przypadku są dwa wyjścia. Po pierwsze, miej cierpliwość i dalej śpij z nim, aż przestanie się bać. Po drugie, zostaw go w spokoju ze swoimi lękami i poczekaj, aż je wygra. Trudno powiedzieć, jaki typ wybrać. Różni nauczyciele zalecają inne podejście. Niektórzy twierdzą, że w drugim przypadku nerwica może rozwijać się do końca życia. A inni odwołują się do faktu, że później będzie mu trudno nauczyć się rozwijać samodzielnie, bez wsparcia rodziców.

Dlaczego zmęczone dziecko często budzi się w nocy w pierwszym roku życia?

Na pierwszy rzut oka wygląda to dziwnie, ale rozwiązanie jest bardzo proste. Przyczyną tego hormonu jest kortyzol. Jest to hormon żywotności, który nasze ciało nauczyło się rozwijać w stresujących sytuacjach przez wieki ewolucji. Nasi dalecy przodkowie musieli nieustannie walczyć lub uciekać przed drapieżnikami. To dzięki kortyzolowi człowiek mógł wyprzedzić lwa lub tygrysa w walce o życie. Oczywiście, wszystkie te niebezpieczeństwa już dawno minęły, ale ciało zostało zrekonstruowane przez setki lat.

W 80% przypadków, gdy mumie zwracają się do lekarza z reklamacjami, że ich maluch, który ledwo świętował rok, często budzi się w nocy, to wina kortyzolu.

Rezultatem jest błędne koło: w nocy Twoje dziecko nie może zasnąć i odzyskać siły. Następnego dnia ponownie przepracowany i znowu nie śpi. Złamanie tego kręgu jest proste - dać odpocząć jego ciału, zmusić kilka dni do spania w łóżku. Daj go w ręce tabletu z ulubionymi grami i kreskówkami, aby takie wakacje nie były ciężarem. A w przyszłości trzeba będzie uważać, by okruchy poszły spać wcześniej. Nie obawiaj się, że wstanie wcześnie rano i zepsuje mu dzień. Tylko we śnie w nocy, całe zmęczenie nagromadzone w ciągu dnia jest odrzucane. Im dłużej to zajmie, tym mniej śladu pozostanie rano.

Przyczyny psychologiczne

Jeśli dasz dziecku wystarczająco dużo czasu i uwagi, wtedy zaczyna czuć się opuszczonym i zapomnianym. Ma to odzwierciedlenie w śnie, często budzi się, a nawet płacze w nocy.I czuje intuicyjny nastrój swoich rodziców, w tym konflikty i skandale. Wszystko to pozostawia ślad w jego psychice, dzięki której przeżyje wszystkie te wydarzenia na nowo we śnie.

Jak ułożyć dziecko do snu przez całą noc?

Jeśli gotujesz okruchy do snu w prawidłowy sposób, będzie mniej szans, że w nocy obudzi się we łzach. Istnieje kilka sposobów, które pomogą spędzić noc bez kaprysów:

 • kąpiel. Ciepła woda rozluźnia ciało, zwłaszcza niemowlęcia. A jeśli dodasz tam również zioła uspokajające, płukanie w takiej wodzie stanie się podstawą zdrowego i pełnego snu. Kupuj bomby do kąpieli i organizuj co wieczór trochę zabawnej kąpieli;
 • kołysanka. czuły głos matki stworzy dobry nastrój na całą noc, śpiewać i cieszyć się jak twoja ulubiona dziecko uśmiecha się we śnie. W skrajnym przypadku można umieścić zapis, ponieważ ze współczesnym tempem życia, rodzice często nie mają czasu na takie względy, stosując technikę, która wykonuje swoje funkcje. W tym samym schemacie działają również bajki;
 • lampa zapachowa. Aromat niektórych roślin działa kojąco na dzieci i dorosłych we śnie. Jeśli użyjesz aromatycznych lamp, Twoje dziecko będzie mogło spędzić noc bez odpoczynku;
 • tryb. Aby dziecko dobrze spać codziennie, trzeba dać mu takie rzeczy jak w trybie dziennym. Każdego dnia musisz go uśpić w tym samym czasie. Bardzo przydatne może być również opracowanie serii skojarzeniowej z przygotowaniem do snu. Aby to zrobić, każdej nocy przed pójściem spać należy kreskówki lub przeczytać tę samą opowieść. Z czasem, nawet przy jej dźwiękach, zapadnie w sen;
 • żywność. Mleko matki nasyci okruchy, tak że zaczyna zasypiać;

Zamień te metody, eksperymentuj. Znajdź dokładnie te, które pasują do Twojego dziecka indywidualnie.

Dlaczego dziecko często budzi się w nocy do picia, a następnie nie może zasnąć

Nierzadko zdarza się to w przypadkach, gdy młody człowiek zaczyna dręczyć pragnienie we śnie, co powoduje, że się budzi. Potem dużo trudniej jest zasnąć, zaczyna płakać i być kapryśnym. Aby tego uniknąć, najpierw musisz dowiedzieć się, dlaczego chce pić w nocy. Zwróć uwagę na wilgotność i temperaturę w jego pokoju, spróbuj kupić nawilżacz i klimatyzator. Optymalna temperatura wynosi 20-22 °.Nie zapomnij przewietrzyć pokoju wieczorem i zrobić czyszczenie na mokro, we śnie okruchy są bardzo wrażliwe na kurz i brud.

Lament jednego rocznego dziecka w nocy

Może być w żywności. Rok po urodzeniu dieta stopniowo się zmienia, a miękisz może po prostu nie być gotowy na słone i pikantne potrawy. Postaraj się zmniejszyć ilość nietypowego jedzenia na stole do karmienia. Ponadto, usterka może służyć jako niedoboru wapnia, organizm przyzwyczaja się do otrzymania go przez płyn i sygnalizuje sygnały mózgowe pragnienia. Jeśli odzwyczajasz go od klatki piersiowej i nie karmisz nim przed pójściem spać, zwiększ ilość wieczornych posiłków.

Te wskazówki są uniwersalne, ale nie panaceum. Istnieje wiele innych powodów, dla których dzieci często zachowują się we śnie w nocy, że nie wspomniano. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj spędzić przynajmniej jedną noc w tym samym łóżku z dzieckiem. Być może, wtedy da ci wskazówkę, co było jego winą w jego zachciankach.


Powiązane publikacje