ss x
x

Brak snu u noworodka w nocy


Współcześni rodzice bardzo często borykają się z problemem braku snu u dziecka. Zużyte nerwy matki mogą poczuć się zmniejszając, a nawet całkowicie tracąc laktację. Tak, a okrucha doskonale odczuwa zmianę nastroju matki. Dlatego musisz się uspokoić i zrozumieć powody, dlaczego noworodek nie śpi w nocy.

Ile noworodków śpi?

Najpierw musisz dowiedzieć się, ile dziecko powinno spać w ciągu dnia. Ten wskaźnik jest oznaką zdrowia dziecka. Oczywiście, jeśli dziecko nie ma dość snu, istnieje powód takiego zjawiska. Być może jest to poważniejsze, niż nam się wydaje.

 • Niemowlę do 3 miesięcy praktycznie spędza cały swój czas we śnie. Z przerwami na karmienie pełnym snem wynosi do 20 godzin. Z każdym miesiącem zmniejsza się potrzeba takiego odpoczynku. Obecnie istnieje duże ryzyko, że dziecko będzie mylić dzień z nocą.
 • Po 3 miesiącach i do sześciu miesięcy dziecko powinno spać około 15 godzin dziennie. Czas odpoczynku nocnego bez przebudzenia może trwać do 6 godzin. Ale często dzieci nadal obudzić się w ciągu 3 godzin, aby być karmione mlekiem matki lub wzoru. Jednak po posiłku muszą znowu zasnąć. Złożyć je ponownie nie jest trudne.
 • Do roku zmniejsza się całkowity czas snu. Z reguły dzieci śpią nie dłużej niż 14 godzin.

Oczywiście wskaźniki te są wzorowane. własny harmonogram każdego dziecka i własne sposoby na zasypianie. Niektórzy po prostu nie da się nie kołysankę lub kołysanie na rękach. Mimo, że wśród lekarzy panuje przekonanie, że grudnichki stanie zasnąć na własną rękę po urodzeniu. Wszystkie dodatki w postaci cichej buczenie i głaszcząc inicjatywy rodziców, dziecko szybko zasnął. A potem, gdy dziecko dorasta, trudno jest nauczyć go zasnąć we własnym zakresie. I jedno, gdy prosi go, by śpiewał, a drugi, kiedy kucnął na rękach.

Ale w każdym razie dziecko potrzebuje pełnego odpoczynku. W świetle dziennym śnie odzyskuje siły.Dlaczego i potrzebna jest analiza przyczyn, które doprowadziły do ​​przebudzenia w nocy.


Przyczyny

Jakość i czas snu dziecka zależy od wielu czynników. Wśród nich, nawet charakteru dziecka. Flegmatyczny znacznie spokojniejsze jego towarzysze optymistyczni. Co do zasady, wśród tych małych dzieci z zaburzeniami snu. Dociekliwości z miękiszu, tym mniej chce się spać. I często, do dwóch lat zaczną robić bez popołudniowej drzemki. Ale przyczyny nocnym przebudzeniu często występować z innych powodów. Wśród nich:

 • Kolka jelitowa.
 • Neurologia. Do tej pory, neurolog jest jednym z must-wizyty. Wśród niemowląt duży procent dzieci z różnymi chorobami. Bardzo często prowadzi to do braku tlenu w łonie matki. W konsekwencji niedotlenienie, zwiększenie lub zmniejszenie tonu. Który wpływa na zachowanie grudnichka. Te dzieci są bardzo mało śpi w ciągu dnia iw nocy. Ciągłe krzyki powinien poinformować rodziców. Doświadczony lekarz musi przepisać dobrego traktowania w połączeniu z masażem. W większości przypadków takie naruszenia są traktowane do jednego roku.
 • Dziecko myli część dnia. Jest to również bardzo częstą przyczyną. Aby odróżnić go od innych trzaskiem. Maluch śpi w ciągu dnia iw nocy zaczyna grać. Gdyby w ciągu dnia nie daje odpocząć zdarzyć napady złości i płacze najsilniejsze. Przyzwyczaić się robić wszystko zgodnie z zasadami takich dzieci jest bardzo trudne. Ale jest tylko jedna pociecha: nie jest to choroba.
 • Jednorazowe overduby pokrywają przyczynę dyskomfortu dziecka. Najprawdopodobniej ma pełną pieluchę lub niewygodne ubrania. Sprawdź, czy nic nie zakłóca komfortowego snu.
 • Głód. Wiele dzieci dało ci znać, że byli głodni. Ale jeśli zjadł 40 minut temu, to mama i myśli nie powstaną, że jej dziecko jest głodne. Jednak może tak być. Sprawdź, czy masz wystarczającą ilość mleka. Być może przestało być pożywne. Zanurz kilka kropli na białym spodku, jeśli kolor zacznie przybierać odcienie cyjanotyczne, tak też jest.
 • Niewygodna sytuacja w rodzinie. Nastrój rodziców, zwłaszcza matek, przekazywany jest noworodkowi. Trzeba starać się obserwować życzliwą atmosferę w rodzinie, w której pojawiło się dziecko.
 • Nadmierna suchość w pomieszczeniu lub ciepło. W pokoju, w którym dziecko śpi, termometr musi się zawiesić. A najbardziej optymalna temperatura wynosi 23 stopnie.Konieczne jest kontrolowanie tego wskaźnika.
 • Nadwrażliwość. Kiedy nadmiar informacji zostanie odebrany na jeden dzień lub reżim dnia zostanie naruszony, może on wyprzedzić okruchy.

Aby zrozumieć, jak pomóc zasnąć, potrzebujesz jasnej analizy wszystkich przyczyn.


Jak pomóc dziecku?

Pełny odpoczynek jest wymagany zarówno dla noworodka, jak i jego rodziców. Dobrze jest stworzyć przejrzysty harmonogram. Wtedy ciało dziecka pozna się, kiedy będzie musiał iść spać. Kolejny zalecany przed snem w nocy każdego dnia, aby wykonać tę samą procedurę, by tak rzec, rytuał. Dla bardzo młodych takich opcji będzie: karmienie, kąpiel, spanie. Sekwencja czynności pomoże nauczyć dziecko zasypiania w określonym czasie.

Około 2 tygodnie po urodzeniu dziecko zaczyna rozdzierać kolkę jelitową. Ból w brzuchu może wystąpić każdego dnia o określonej porze. I tym razem często staje się noc. Jak pomóc uspokoić okruchy i uśpić go? W takich przypadkach trzeba mieć gotowe specjalne leki przepisane przez lekarza. Dobrze jest założyć ciepłą pieluchę na brzuchu lub po prostu przycisnąć dziecko do siebie. Wielu ekspertów zaleca wykonanie lewatywy lub założenie rury gazowej. Ale dzieje się tak na wypadek, gdyby dziecko w ogóle nie poszło do toalety, ale brzuch jest spuchnięty z gazów.

Bardzo dobrym środkiem jest codzienne zapobiegawcze układanie na brzuchu, z nogami zgiętymi w kolanie. Ta postawa pomoże lepiej oddzielić gazy. A wieczorem żołądek nie będzie tak mocno napompowany. Eksperci są nadal podzieleni w opiniach, dlaczego są bóle jelitowe. Ale krzyki z tego powodu mogą trwać kilka godzin. Umieszczenie dziecka w tej sytuacji jest niezwykle trudne.

Brak snu u noworodka w nocy

Ale jeszcze trudniejsze było postawienie dziecka, gdy mieszał części dnia. Dlaczego tak się dzieje? Tylko urodziwe dziecko dużo śpi. A rozróżnianie dnia na noc jest trudne. Zwłaszcza w ciągu dnia wiele matek stara się zapewnić całkowitą ciszę. A gdy potrzeba snu zmniejsza się, nie zawsze jest możliwe, aby okruchy rozróżniały czas nocny. Aby pomóc zaangażować wszystkich członków rodziny.

 • Po południu nie trzeba zasłaniać zasłon i tworzyć iluzji nocy. Zgodność z całkowitym milczeniem jest również przeciwwskazana.
 • W nocy, wręcz przeciwnie, trzeba rozmawiać z dzieckiem szeptem.
 • Jeśli musisz podejść do tego, nie spiesz się, aby zapalić światło. Dość będzie lekkim światłem nocy.
 • Wiele matek bierze dziecko do snu z nią w łóżku.Ale lepiej popchnąć kolebkę dziecka do swojego miejsca do spania. Obecność rodzimej osoby pomoże szybko zasnąć zmęczonemu dziecku.

Niektóre matki próbują nauczyć dziecko spać w nocy przez pieluszki. Ale warto pamiętać, że podejście do każdego dziecka jest czysto indywidualne. Najważniejsze, aby dokładnie zrozumieć, dlaczego noworodek nie zasypia. Ale jedna wskazówka jest taka sama dla wszystkich dzieci bez wyjątku: jest to rodzicielska miłość i cierpliwość. A z czasem będzie można przyzwyczaić nawet najbardziej kapryśną dziewczynkę.


Powiązane publikacje