ss x
x

Thoracic płacze podczas karmienia

Wiele matek wpada w panikę i nie wie, jak się zachować, gdy ich dziecko płacze podczas karmienia lub po nim. To na próżno, nie musisz się zastanawiać i poprosić cały świat o radę. Musisz spokojnie zbadać swoje dziecko i zidentyfikować przyczynę płaczu. Jeśli posiadasz niezbędną wiedzę, nie możesz łatwo zdiagnozować siebie. Rozumiem razem!


Płacz noworodka jest metodą komunikacji z matką i otaczającym światem. W pierwszych miesiącach życia płacz dziecka mówi matce, czego potrzebuje w danej chwili, co go martwi.

Bardzo często dziecko płacze podczas karmienia. Niestety, niedoświadczonych matki wpadają w osłupienie i nie wiedział, jak się zachować w takiej sytuacji. Fałszywie wierzą, że dziecko wylewa łzy, ponieważ jest głodne. I staraj się karmić go jak najwięcej. Doświadczenie, ponieważ ich mleko nie jest pożywne, nie smaczne itp. Myśli w tej chwili w głowie mumii wirują najróżniej. Jedynym rozwiązaniem, które przychodzi na myśl młodej matce, jest wprowadzenie przynęty dla dziecka. To duży błąd, ponieważ nie zaleca się wprowadzania przynęty do 1 roku. opinia, że ​​sztucznie karmione dzieci są kilkakrotnie bardziej podatne na zachorowanie niż dzieci, które spożywały mleko matki.

dziecko płacze
Powody, dla których dziecko płacze podczas karmienia:

  1. Dziecko ma ból brzucha
  2. W żołądku nagromadzone powietrze
  3. Uszy dziecka bolą
  4. Wystąpiło zapalenie jamy ustnej
  5. Nie lubię mleka
  6. Mleko jest małe
  7. Nieprawidłowy przepływ mleka
  8. Boli go głowa

To są główne powody, dla których noworodki płaczą podczas karmienia. Ale musisz lepiej zrozumieć i zrozumieć naturę źródła bólu i dyskomfortu.

Dziecko może odmówić jedzenia, jeśli odczuwa ból brzucha. Nowo narodzone dzieci są nadal "niedojrzałymi" mikroflorami przewodu żołądkowo-jelitowego i dlatego trudno jest ciału radzić sobie z ich bezpośrednimi obowiązkami. Nadchodzące jedzenie, choć płynne, jest jeszcze słabo strawione, co powoduje, że po karmieniu dziecko odczuwa ból brzucha. Zrozum, że dziecko cierpi, żołądek nie jest trudny. Mostek w łuk, popycha nogi pod nim, odwraca się z boku na bok.Aby złagodzić cierpienie, można wykonać masaż brzucha, okrężnymi ruchami, aby masować obszar pępka.

Bardzo często w żołądku dziecka gromadzi się powietrze. Dzieje się tak w czasie karmienia. Dziecko wraz z mlekiem matki przejmuje powietrze, które gromadzi się i tworzy pęcherzyk powietrza w żołądku. Daje to dziecku znaczny dyskomfort, płacze, łuki. Jednak cechą zatorów w żołądku powietrza jest grudnichka brzuch spuchnięte, napięta. Aby uniknąć tych problemów, natychmiast po karmieniu zaleca się trzymanie dziecka w pozycji pionowej przez kilka minut. To wystarczy, aby nagromadzone powietrze mogło uciec z żołądka.

płacze

Przyczyną płaczu podczas posiłku może być fakt, że dziecko ma obolałe uszy. Jest możliwe, że noworodek ma zapalenie ucha, a on próbuje płakać z niego z płaczem. Cierpią na tę chorobę najczęściej dzieci do roku. W przypadku zapalenia ucha połknięcie noworodka jest bardzo bolesne, dlatego jedzenie dla niego to mąka. Aby zrozumieć, że dziecko ma zapalenie ucha, wystarczy lekko nacisnąć na uszy. Nie mogąc znieść bólu, dziecko zareaguje na ból spowodowany ostrym okrzykiem.

Jeśli dziecko płacze, rzuca klatkę piersiową podczas karmienia, wtedy jest prawdopodobne, że ma zapalenie gardła lub drozd. Są to nieprzyjemne choroby, w których ssanie powoduje silny ból i podrażnienie. Zauważenie ich jest dość proste, w przypadku zapalenia gardła jama ustna dziecka jest zapalona, ​​a wokół drozda na dziąsłach widać białą tabliczkę.

Ale zdarza się również, że przyczyną płaczu dziecka podczas karmienia jest sama matka. Niewiele młodych matek wie, że podczas karmienia piersią należy przestrzegać ścisłej diety. Zarówno pod względem jedzenia, jak i napojów. W żadnym wypadku nie można jeść tłustych, smażonych, wędzonych, solonych, pikantnych. Napoje gazowane, kawa i alkohol są również przeciwwskazane. Ponieważ wszystko, co dostaje się do matki w żołądku, natychmiast przenika do jej mleka. To znaczy, jeśli powiedzieć w prostych słowach, wszystko, co rodzic zje, później dziecko to spróbuje. I odpowiednio, dziecko płacze, pasuje i nie chce jeść. W przypadku, gdy nadal spożywał taki pokarm, może mieć kolkę, ból brzucha. Dlatego matki muszą monitorować swoją dietę i ograniczać się do szkodliwej żywności.

Najbardziej nieszkodliwym powodem, dla którego dziecko płacze podczas karmienia lub po karmieniu jest brak mleka. On po prostu nie je i płacze, wyjaśnia to jego matce. Możesz oczywiście wprowadzić przynętę i nie martwić się. Ale istnieje wiele sposobów na zwiększenie ilości mleka i jego zawartości tłuszczu. Mama musi pić więcej płynów, na przykład herbaty, kompotu, morsu, ziołowych wywarów. Konieczne jest również wprowadzenie orzechów diety, świeżych warzyw, kaszek mlecznych. Ostatecznie ilość mleka i jego zawartość tłuszczu wzrośnie i nie będzie potrzeby przenoszenia dziecka na sztuczne odżywianie.

dlaczego dziecko płacze

Mama nie ma możliwości kontrolowania przepływu mleka w klatce piersiowej. Zdarza się, że dziecko pasuje i płacze podczas karmienia, ponieważ przepływ mleka jest zbyt szybki lub odwrotnie, zbyt wolny. W przypadku, gdy przepływ jest szybki, dziecko zaczyna się dusić, ssać i ostatecznie przestać jeść. Jeśli jednak przepływ jest powolny, jest zmęczony wysiłkiem i rzuca klatką piersiową. W obu przypadkach łzy, histerycy i głodne dziecko. Aby rozwiązać ten problem, możliwe jest, że jeśli przepływ mleka jest zbyt szybki, należy częściej wkładać dziecko do klatki piersiowej, w wyniku czego napływ zmniejszy się kilka razy. Jeżeli jednak przepływ jest powolny, wówczas możliwe jest przemycie mleka do butelki i na zmianę karmienie dziecka. Najpierw pierś, potem butelka. Podczas gdy dziecko będzie jadło z butelki, pierś zostanie przelana, a w niej trzeba zgromadzić ilość mleka, aby uzyskać mocniejszy napływ.Jeśli dziecko często płacze podczas karmienia z powodu bólów głowy. Może to być szereg nieprawidłowości neurologicznych. Jeśli dziecko płacze i nie ma innych objawów, warto zwrócić się do neurologa. Możliwe jest oczywiście, że alarm jest fałszywy, ale lepiej być bezpiecznym.

płacz podczas karmienia


Jak prawidłowo zorganizować miejsce do karmienia

Aby zminimalizować dyskomfort podczas karmienia, konieczne jest prawidłowe zorganizowanie miejsca dla siebie i dziecka. To powinno być spokojne miejsce, odizolowane od zgiełku domowników, urządzeń gospodarstwa domowego itp. Lepiej jest, jeśli jest to sypialnia, ponieważ można tam wygodnie usiąść na miękkim łóżku.

Przed rozpoczęciem karmienia należy porozmawiać z dzieckiem, poklepać po głowie. Musi czuć, że jego matka jest blisko, że go kocha i że nie jest zagrożony. W tym przypadku nie będzie płakał i będzie kapryśny.

Konieczne jest, aby starannie ofiarować piersi noworodkowi, jeśli dziecko odwróci się, łuki, wtedy nie ma potrzeby nalegać. Lepiej odłożyć karmienie później. Jeśli dziecko zostanie zmuszone, zacznie być kapryśne i ostatecznie płacze.

Oczywiście możesz niezależnie zrozumieć ten problem, ale mimo to warto zwrócić się do pediatry i dowiedzieć się prawdziwych przyczyn płaczu podczas karmienia i po nim. Nowo narodzone dzieci są bezbronne, nie mogą powiedzieć o swoich lękach, bólach i trudnościach. Dlatego każda łza Twojego dziecka powinna być traktowana jako wezwanie do pomocy.


Powiązane publikacje