ss x
x

Wybór srebrnej łyżeczki dla dziecka


Do pewnego święta srebrna łyżeczka dla dzieci będzie wspaniałym prezentem dla dziecka. Taki prezent jest bardzo przydatny na urodziny, na chrzciny lub na dzień pojawienia się pierwszego zęba.

Gdy dziecko jest małe, dają mu łyżeczkę do kawy. Kiedy dorośnie, spodoba mu się deser lub łyżeczka do herbaty.

Na chrzciny będzie łyżka, która przedstawia anioła stróża. Urządzenia z symbolami prawosławnymi / katolickimi są preferowane do chrztu.

Kiedy dziecko dostanie pierwszy ząb ze wspaniałym prezentem, może pojawić się łyżka z obrazem różnych zwierząt lub łyżka z imieniem (nazwiskiem).

Na urodziny można zwrócić uwagę na urządzenie z pozłacaną ozdobą.

Różne święta, na przykład chrzciny, dyktują ich tradycje i warunki wyboru srebrnych łyżek. Na dzisiejszym rynku, są one przedstawiane w ogromnym zakresie, pozwala wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz, ale nie zbyt zaoszczędzić pieniądze i kupić najtańszy srebrną łyżkę. Przez długi czas ten metal uważano za uzdrawiający i cudowny, co oznacza, że ​​absolutnie konieczne jest dbanie o jego jakość. Ogromną zaletą srebra jest czyszczenie cieczy i żywności wchodzącej w jej kontakt, a także niszczenie wirusów i szkodliwych mikroorganizmów. Obecność wystarczającej ilości srebra w ciele - przyrzeczenie dobrej odporności i dobrego zdrowia.

jk

W Rosji często dają dziecku talerze ze srebra. Wynika to głównie z korzystnych właściwości antybakteryjnych, które posiada metal. Srebrna łyżeczka chroni dzieci przed zarazkami, gdy przychodzi czas na karmienie uzupełniające. Zwykle pokrywa się z pierwszymi zębami. Wiele matek, znających tę własność srebra, próbuje kupić swoje dzieci talerze, kubki i inne przybory wykonane z tego metalu.


Ważne daty: urodzenie dziecka i imieniny

W takich przypadkach odpowiednia będzie łyżka deserowa z imionami.Często dni wymienione powyżej wakacji zbieżne z tego prostego powodu, że rodzice dają swoim dzieciom imiona na cześć świętych Boga, aw czasach, gdy dziecko urodziło się właśnie obchodził ich pamięć. Takie prezenty z nazwiskami mają dziś duże zapotrzebowanie. Ta srebrna łyżeczka ma bardzo uroczysty wygląd, więc jest w stanie rozweselić swojego mistrza i przypomnieć mu o swojej uwadze i miłości. Za każdym razem, gdy będzie ona z ukochaną osobą przed jej oczami, z radością uświadomi sobie, że go pamiętają. Jeśli podasz srebrną łyżeczkę z imieniem małego dziecka, pomoże mu to szybciej zapamiętać, jak się nazywa.

Łyżka deserowa jako najbardziej popularny prezent na chrzciny

I nie jest to zaskakujące, ponieważ prezentowanie takiego prezentu uważano za honorowe przez długi czas. Dla osoby, która zna tradycje swojej wiary, swojego kraju, wybór srebrnej łyżeczki jest oznaką jego kultury i inteligencji. Przy okazji łyżka deserowa będzie odpowiednia nie tylko na chrzciny, ale także na rocznicę tego wydarzenia. Mogą go przedstawiać matki chrzestne i matki, a także bliscy i drodzy ludzie.

Ten rodzaj tradycji rozprzestrzenił się na cały świat, choć nieco się zmienił. Na przykład w Anglii łyżka deserowa była z reguły prezentowana przez rodziców. Urządzenie wykonano według następującego schematu: mistrz wyrył dwudziestu apostołów na kotle łyżeczkowym. Dlatego nazywa się to "apostolskim".

Historycznie, ludzie zaczęli używać łyżek przed widelcami, ale czas, w którym to się stało, był nieznany. Wiadomo jednak, że tylko bogaci ludzie mogą kupić srebrną łyżkę. Pierwsza wzmianka o tym urządzeniu odnosi się do roku 1259. Dziś taka łyżka deserowa prezentowana jako dar do chrztu jest symbolem życzenia szczęścia, dobroci i dobrobytu dla dziecka.

Ciekawostka: kiedy ludzie w Rosji chcą powiedzieć, że dana osoba ma szczęście, mówią "urodzili się w koszuli", a w Wielkiej Brytanii powiedzieli "urodził się ze srebrną łyżeczką w ustach". Te słowa są zbudowane na wieloletnim doświadczeniu i wiary. Z głębi serca możesz życzyć dziecku dobrego samopoczucia i dobra, ale nadanie koszulce pierwszego skrzydlatego wyrazu jest nierealne, ale srebrna łyżeczka z drugiego jest o wiele prostsza.

360_280_kak-nauchit-rebenka-est-lozhkoj-devochka-derzhit-lozhku


Pierwszy prezent

Kiedy Jezus się urodził, mędrcy, którzy przyszli do niego, przynieśli mu biżuterię, między innymi złoto. Następnie złoto było symbolem dobrobytu. Ale bardziej dostępnym i cennym metalem, jaki mamy, jest srebro, zastępujące złoto, przyjął to samo biblijne znaczenie dla nas samych.

Jak wybrać odpowiednią łyżkę

Ważne jest, aby zrozumieć, że srebrne urządzenia dla dzieci powinny mieć najlepszą jakość. Nie staraj się wybierać najtańszego łyżkę. Jeśli cena jest zbyt niska, wówczas stop ma dużo zanieczyszczeń. Najprawdopodobniej normom łyżka z niskim podziałem wkrótce stracić reprezentacyjny wygląd. I tego właśnie nie chcielibyśmy.

Srebro może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Zawiera jony, które są środkiem dezynfekującym i niszczą szkodliwe mikroby.

Dowodzą tego fakty historyczne:

  • W starożytnych Chinach, a także w Portugalii i Hiszpanii w leczeniu żołądków, ludzie celowo połykali małe srebrne tabletki w postaci paciorków.
  • Egipscy wojownicy przyłożyli do dotkniętego obszaru talerz tego metalu do gojenia się ran.

Według przedstawicieli publicznej służby zdrowia bardzo przydatna jest woda pitna zjonizowana srebrem. Aby go przygotować, umieść w wodzie dowolne srebrne urządzenie i zostaw tam na noc. Napój będzie gotowy do rana.

Bardzo małe dziecko nie potrzebuje jadalni ani łyżeczki do deserów, najlepiej na miękiszu. Dzięki jej pomocy w karmieniu dziecko będzie bardziej wygodne. Kiedy zaczyna dorastać, możesz nadal dawać srebro takim instrumentom - herbacie, łyżce deserowej, a następnie widelcu. Nie wątp, takie prezenty pozostaną w jego pamięci przez długi czas.

Na łyżeczce z pozłacanym pięknym wzorem i wygląda dobrze, ale na nim nie powinieneś zatrzymywać uwagi. Złoto i srebro nie są ze sobą "przyjaciółmi". Przejawia się to w fakcie, że złoto dąży do zablokowania antybakteryjnych właściwości srebra, dzięki czemu ma tak wielką wartość. Taka łyżka będzie dobra jako urządzenie dekoracyjne, ale nie nadaje się do karmienia dziecka.

Jeśli spojrzymy trochę dalej, zrozumiemy, że gdy dziecko dorośnie, będzie chciał sam wziąć łyżkę. Dlatego konieczne jest, aby dzieci były wygodne w trzymaniu. Taka łyżka powinna mieć dość głęboką szufelkę i szeroką łodygę.Pozwól dziecku uczyć się na wygodnych urządzeniach, ponieważ wciąż ma tak mało umiejętności.

Łyżki na zębach mogą być śmieszne. Jubilerzy z twórczej wyobraźni mogą tworzyć swoje dzieci w formie małych zwierząt lub zabawek do radości dziecka, a jednocześnie pobudzić apetyt.

wybierz srebrną łyżeczkę dla swojego dziecka

Srebrna łyżeczka na pierwszym zębie

W Rosji istnieje tradycja podawania takiej łyżki do pierwszego zęba. Zobaczmy bardziej szczegółowo, z czym jest związany, skąd pochodzi i jak wybrać łyżkę.

Jest zwyczajem w starożytnym Rosja przedstawiana łyżkę dziecka srebra na pierwszym zębie i przewracając go na niej. Dokonano tego, aby zęby były jędrne. Dzieciak, który otrzymał taki dar, musiał dorastać zdrowy, silny i mieć wystarczająco dużo materialnego bogactwa. W tym czasie srebro było oznaką dobrobytu. Ciekawe, że nawet wtedy nasi przodkowie domyślili się o jego właściwościach dezynfekujących. Srebrne urządzenie było bardzo przydatne, gdy dziecko zbliżało się do otrzymania niesterylnego pokarmu po mleku matki.

Jeśli jesteś zajęty robieniem łyżki, pamiętaj, że dzieci zawsze i wszyscy wciągają w usta. Zwróć uwagę na brak zaostrzonych krawędzi. Dlatego musisz kupować tylko bezpieczne i wysokiej jakości urządzenia.

Trochę historii

Jeśli spojrzymy w przeszłość, to i wiem, że łyżki srebrne były popularne w okresie panowania Piotra I. W wiekach XV-XVI, metal ten był już drogie i symbolizują dobrobyt i bogactwo, i zwyczaj zaprezentować dary to rozprzestrzenia. Ponieważ nie tylko bogaci, ale także zwykli ludzie.

W Rosji obowiązywał zwyczaj prezentowania w prezencie zestawu instrumentów srebrnych, w tym 12 tytułów. Ludzie z niewielkim dochodem dali podobny zestaw, w którym co najmniej jedna łyżka była wykonana ze srebra.

Ogólnie rzecz biorąc, w Rosji to urządzenie miało wielkie znaczenie dla ludzi. Jeszcze przed XIX wiekiem. była tradycja odwiedzania jego łyżki. Traktowano go bardzo ostrożnie: wkładano do pudełka lub zawijano w szmatę. Stosunek Rosjan do łyżek znajduje odzwierciedlenie w wielu starych przysłowia. Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z następujący: „Droga łyżką na obiad” „oszczędny gościa bez łyżką nie wychodzi” lub

Dzisiaj okazja do świętowania duchowego narodzenia dziecka jest świętem w Krestach. Po ceremonii otwiera się przed nim wejście do Kościoła Chrystusowego. Dlatego chrzest odgrywa ważną rolę w edukacji religijnej, więc prezent powinien być odpowiedni.


Powiązane publikacje