ss x
x

Wszystkie umiejętności są okruchami w ciągu 1 roku


Nie zniechęcaj się, jeśli Twoje dziecko nie wie, jak wykonać jedną z poniższych czynności. Niektóre dzieci rozwijają się szybciej, inne wolniej. Są to średnie wskaźniki tego, co może zrobić jednoroczne dziecko. Jest to normalne, jeśli dziecko jest trochę za normą w swoim wieku.

Co dziecko powinno zrobić w ciągu 1 roku? Pamiętaj, że dziecko nie jest nikomu nic winien. Rozwija się, ponieważ jest nierozłącznie związana z jej naturą. Spróbuj z nim pracować, więcej czasu na naukę i opracowywanie przydatnych lekcji. I nie rób pochopnych wniosków. Albert Einstein mówił o trzeciej, a w dzieciństwie był daleko od cudownego dziecka. Tak więc poniższe informacje nie powinny wpływać na twoją opinię na temat dziecka poniżej.

Co dziecko może zrobić w ciągu dwunastu miesięcy?

 • mówić o piętnastu lekkich słowach i ich imitacjach;
 • chodzić bez pomocy;
 • zmienić zachowanie u różnych ludzi;
 • robić niezależne działania;
 • wyraźnie wyrażać negatywne emocje;
 • dodaj piramidy, stwórz wieżę z kilkoma figurami;
 • robić z plastikowych kiełbas lub płaskich ciast;
 • wykazują zainteresowanie niektórymi działaniami, wyrażają miłość lub niechęć do nich;
 • komentować, co dzieje się podczas rysowania;
 • gryzienie i żucie twardej żywności;
 • samodzielne użycie łyżki przy filiżance;
 • Kucnij, wstań na nogi;
 • Wespnij się na sofę i zrzuć z niej;
 • otwierać i zamykać pokrywy puszek, dodawać i usuwać przedmioty;
 • naśladować zachowanie dorosłych - karmić, łajać, dbać o swoje zabawki;
 • otwieraj i zamykaj szafki, kupuj i przechowuj rzeczy;
 • emocjonalnie pokazują różne uczucia;
 • reagować na muzykę;
 • symulować mowę dorosłych;
 • wymachując długopisy jak pożegnanie, robiąc laduszki;
 • rozróżniać i wskazywać obiekty;
 • zrobić grymas.

Pierwszy rok jest najważniejszy. Mały, mało zorientowany w dzieje mały człowiek stał się bardziej pewny siebie, niezależny, teraz mały wie, czego chce i żąda od innych.Teraz już komunikujesz się z nim słowami, ma ich dziesięć lub piętnaście.

W większości przypadków wymowa dziecka jest emocjonalna, sprzeciwia się prawom gramatyki i jest raczej ciągłym wykrzyknikiem. Dzieciak częściej mówi do siebie, ale zwracając się do innych - czeka na zrozumienie z szybką reakcją. Potrafi gestykulować, abyś zrozumiał, czego potrzebuje. On chętnie robi wszystko, co mu polecisz.

Dziecko postrzega słowa zakazu i zachęty, rozumie, kiedy jest karane, i kiedy dają wolność działania. On już zna nazwę klasy. Na przykład chodzenie, jedzenie, odpoczynek i udzielanie odpowiedzi odpowiednio. Mogą się cieszyć lub się oprzeć.


Manifestacja uporu

Dziecko częściej działa niezależnie, staje się dumne i nalega na własną rękę. Jeśli nie zareagują na to, może spaść na podłogę, stemplując stopy i piszcząc.

Trzeba wybaczyć dziecku taką histerię i pomóc mu nauczyć się radzić sobie z emocjami. Jeśli nie nauczy się tego z twoją pomocą, w przyszłości może mieć problemy ze zdrowiem.

Kiedy dziecko zachowuje się w ten sposób, staraj się wytłumaczyć mu, że zrozumiał, czego chciał, postaraj się uspokoić, wstrząsnąć. Kiedy dziecko znowu jest w nastroju, wróć do sytuacji i wyjaśnij, co jest nie tak i dlaczego jego zachowanie było nie do przyjęcia. Więc możesz nauczyć się przezwyciężyć z dzieckiem jego emocjonalne kryzysy i okresy przejściowe.

Spróbuj dać dziecku możliwość niezależności, dokonać wyboru.

Na przykład wiesz, że będziesz ubierać dziecko szybciej lub pośpieszyć, ale pozwól mu przynajmniej wciągnąć czapkę lub skarpetę. Zapewnij dziecku możliwość wyboru ubrań, które dziś chce nosić. Zapytaj, gdzie chce iść i jak się bawić. Zaproponuj wybór kolacji. Te proste, niezależne decyzje pomogą mu zrozumieć, że jest on ważny i że są z nim brani pod uwagę. Rozwinie się w swojej niezależności.

Nie musisz zmuszać dzieciaka do robienia tego, czego nie chce. W granicach rozsądku.

Na przykład, nie musisz siłą narysować, spasować kostek, jeśli nie chce tego teraz. Korzyści z takiego przymusu nie są obecne, a dziecko może psychicznie cierpieć z powodu przemocy rodziców.

Za rok dzieci idą bez pomocy. Bardzo lubią rzeczy, które można przewrócić przed sobą. Może to być na przykład wózek.

Jeśli dziecko w ogóle nie chodzi, nie denerwuj się. Warto poświęcić więcej czasu na gimnastykę z masażem. Niedługo zacznie chodzić.


Test wytrzymałości dla mamy

Jednym z jego postępów jest zdolność do manifestowania się inaczej w różnych ludziach. Im bardziej ktoś mu jest bliski, tym bardziej się psuje i psuje. Z nieznajomymi jest najbardziej wykształconym i skromnym dzieckiem.

Kiedy moja matka jest w pobliżu, dziewczynka walczy, psuje, tupie nogami, wypluwa jedzenie. Mama może się wydawać, że czuje jej miłość do siły.

Rzeczywiście, dziecko jest ważne, aby upewnić się, że jego matka pokocha wszystkich.

A im szybciej to zrozumie, tym mniej będzie szkodliwe. Jeśli matka niewłaściwie reaguje na takie rozpieszczanie - zachowanie dziecka tylko się pogarsza.

W roku w diecie okruchów wszystkie produkty mogą już zostać wprowadzone.

Ale potrzebujesz zakazu słodkich, pikantnych przypraw, pomidorów, twarogu, kiełbasek.

Pragnie, aby dziecko zręcznością trzymało łyżkę widelcem, wie, jak z nich korzystać. Znane butelki ze smoczkiem można zmienić na kubki lub napoje. Przynajmniej w domu.

Gry dla roczniaków

Pchanie

W ciągu roku dzieci lubią naciskać obiekty. Lubią podążać za ruchem, lubią to, że sprawiają, że te rzeczy się poruszają. Rozgrywka daje dzieciom poczucie siły i własnej siły. Jest to wspaniała metoda edukacji zaufania i rozwijania koordynacji dzieci.

Możesz wziąć kilka rzeczy, które można łatwo zepchnąć. Mogą to być wszelkiego rodzaju zabawki, samochody. Kosztem trzech pchnij go i zmotywuj, by zrobić to samo dla dziecka. Kiedy dziecko będzie stale powtarzać to konto, oznacza to, że lubił grać w ten sposób.

Uważaj

Że dziecko się pokochało, zagraj w tę grę. Siedząc na podłodze, położył swoje dziecko na miękkich zabawkach. Spośród nich wziąć jedną caress, shake, rozmawiać z nią delikatnie, sprawiają, że kilka komplementów. Następnie delikatnie pieszcz dziecko. Następnie daj dziecku jedną z zabawek i poproś ją o zwierzaka. Kontynuuj grę tak długo, aż się znudzi. Wtedy zobaczysz, jak dziecko zacznie grać sam. W ten sposób wpajasz zdolność pokazywania miłości innym.

wszystkie umiejętności są okruchami w ciągu 1 roku

Pishchalki

Spróbuj subtelnego głosu, aby zaśpiewać ulubione piosenki. Weź to w swoje ramiona, zaśpiewaj piosenkę zwyczajnym tonem, a potem cienkim głosem. Uwaga dziecka będzie wyższa po raz drugi.Jeśli słowa są wypowiedziane cienkim głosem, dziecko koncentruje się bardziej na nich.

Bum!

Połóż dziecko na kolanach do twarzy. Na rachunku: jeden ... -trieg-boom ostrożnie oprzyj go o czoło. Następnie, na tym samym koncie, oprzyj jego dziobek i za każdym razem naciśnij nową część ciała.

Żałować tego

Weź miękiszu na uchwyty i kołysząc, pop kołysanka lub inne kojące piosenki, takie jak "Baiushki". Podobne ruchy okruchów ukoją i wzmocnią ufne więzi między wami. Pod koniec utworu przyciśnij go mocno do siebie i pocałuj.

Wejdź do dziury

Potrzebujemy naczynia o dużych ustach, a nawet patelni. Daj obiektów podrzędnych wepchnąć z powrotem. I za każdym razem, wybierz naczynie z wąską szyjką, aż dojdziesz do butelki z tworzywa sztucznego. Powiązać obiekt na sznurku długim dwudziestu centymetrów i pokazać dziecku, jak oporową i kłuć obiekt do butelki i na zewnątrz. W tym ćwiczenie, rozwijasz małą mechanikę rąk dziecko, a także zręczność, czujność. Możesz kupić coś w rodzaju sklepu. Na przykład, deska rybacki, w którym za pomocą magnesu można złapać rybę przynętę. Ale jeśli zrobisz to sam, istnieje pewna różnorodność, a dziecko nie znudzi się zabawką.

Wszystkie dzieci są indywidualne, nie zapomnij o tym! Nie dostosowuj dziecka do ogólnych wzorców, edukuj osobę.


Powiązane publikacje