ss x
x

Kładziemy dziecko nie kołysząc


Jak przyzwyczaić dziecko nie wymaga chorobę lokomocyjną i spać spokojnie w łóżku? Prędzej czy później to pytanie pojawi się dla każdego rodzica. Nie tak często dziecko od pierwszych miesięcy śpi sam, nie wymagając uwagi rodziców, jeśli w ogóle. Tak, taki niezależny sen i nie potrzebuje dziecka, a według współczesnych badań nie jest użyteczny. Pierwszy choroba lokomocyjna nie powoduje trudności rodzicom, aw pierwszych miesiącach nawet pytanie, dlaczego go nauczyć spać inaczej.

Ale w miarę upływu czasu, proces „głębokiego snu”, zajmuje więcej czasu, a noszone na rękach swego zbuntowanego dziecka staje się coraz trudniejsze. Dziecko rośnie, staje się cięższe, a teraz kręgosłup matki nie wytrzymuje obciążenia. Oczekiwać, że dziecko „wyrasta” i czekać na „biorąc” ręce nie są tego warte.

Aby nie wywołać nieprzyjemny stan, gdy jesteś już kołysanie dziecka nie może, a on kategorycznie odmawia zasnąć bez aktywnego udziału, trzeba zadbać wcześniej o tym, co dziecko nauczył się zasnąć przez siebie. Dobre rady dotyczące spania dziecka podaje dr Komarovsky.


Dlaczego dziecko nie zasypia sam?

Dziecko, które jest używane do zasnąć do wymiarów bujania, po prostu nie rozumie, że można spać w jakiś inny sposób, nie może on być zastąpiony chorobę lokomocyjną.

Dimensional Wiggle, codziennie w tym samym czasie tworzy pewien stereotyp, że naruszono nawet dorosłym trudno jest dostosować. Ludzie, którzy kiedyś zasnąć przy dźwiękach oceanu, nie mogą spać spokojnie ci, którzy lubią zasypiać przy dźwiękach telewizora oraz w świetle, a potem trudno zamknął oczy w ciemności. Organizm dziecka wytwarza stabilny odruch warunkowy:

 • kołysanie i spanie;
 • Nie wstrząsaj - nie śpię.

Noworodki i niemowlęta są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany w ich życiu. Przystosowując się do jednego rytmu życia, nie potrafią docenić poprawności innowacji i uważają zmiany za niebezpieczne.Zwykły jest bezpieczny, nowy jest niebezpieczny.

Dlatego dziecko, które nie chce zasnąć bez choroby lokomocyjnej, niekoniecznie musi boleć. Po prostu nie może spać spokojnie.

Co należy zrobić, aby bezboleśnie podnieść chorobę lokomocyjną?

Oczywiście moja mama ma przyjemność trzymać miękiszu na rękach, potrząsnąć nim i wygodnie położyć łóżko obok niej. To wszystko jest przydatne dla dziecka i musi być zrobione. Jednak od samego początku warto przygotować dziecko na to, że będzie musiał sypiać na własną rękę. Po pierwsze, dziecko musi być przyzwyczajone do tego, że ma swoje miejsce, własne łóżeczko. Pozwól dziecku spać w nocy z matką, na łóżku, a na sen i gry w ciągu dnia musisz skorzystać z łóżeczka dziecięcego.

Nawet jeśli dziecko musiało kołysać się, umieścić je w łóżeczku, budząc się w nim z zauważalną konsystencją, przyzwyczajają się do faktu, że to miejsce należy do niego i jest tak bezpieczne, jak łóżko matki.

Po drugie, stwórz własny rytuał pójścia spać. Na przykład:

 • kąpiel;
 • masaż relaksacyjny;
 • kołysanka;
 • pocałunek na noc;
 • spać.

Niektóre dzieci ożywiają kąpiel. W takim przypadku może to być inna wersja rytuału:

 • obiad z mlekiem;
 • gra nie jest zbyt aktywna i wypełniona emocjonalnie (15-20 minut);
 • bajka na noc;
 • spać.

Taki rytuał przygotowawczy rozwinie u dziecka pewien stereotyp zachowania, a znajome działania uspokoją go, przygotowując się do snu. Oczywiście, jeśli dziecko nie zmęczy się i nie będzie chciało spać, rytuał wywoła jego sprzeciw.

Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko w pełni uczestniczyło w ciągu dnia (tak jak pozwala na to jego wiek), dobrze jedzą i nie zaniedbują snu w ciągu dnia. Pamiętaj, aby zabrać pokój dziecka przed pójściem spać. Pomieszczenie powinno być czyste, dobrze wentylowane. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić 22-24 O mnieC, lepiej, jeśli jest około 22O mnieC. Jeśli jest zbyt zimno lub zbyt gorąco, dziecko, nawet jeśli naprawdę chce spać, będzie miało trudności z zaśnięciem (nawet z chorobą lokomocyjną). Nie bądź zbyt aktywny, aby bawić się okruchami przed snem, to doprowadzi do nadmiernego podrażnienia, nawet najbardziej pozytywne emocje w dużej liczbie przeszkadzają w wytwarzaniu hormonów snu.

Konieczne jest nauczenie dziecka, aby zrozumiał różnicę między wypoczynkiem w ciągu dnia a snem w nocy. Trudno czekać i nadrobić zaległości. W edukacji te prawdy nie tracą na znaczeniu.Aby nie "dogonić", to nie jest ponowne kształcenie dziecka, możesz od razu zmienić warunki jego snu na dzień i na noc. Na przykład, w ciągu dnia nie trzeba ciągnąć zasłon w oknach, w nocy najlepiej nie zostawiać włączonego światła nocnego. W ciągu dnia nie musisz przestrzegać żadnego szczególnego trybu ciszy (nie oznacza to, że musisz wykonywać prace konstrukcyjne lub naprawcze podczas snu dziecka), możesz zajmować się pilnymi sprawami.

W nocy wpływ zewnętrznych dźwięków lepiej jest minimalizować (wyłączyć telewizor lub centrum muzyczne, wybrać najcichszy pokój w pokoju dziecinnym itp.). Jeśli dziecko budzi się w ciągu dnia, nie musisz go ponownie kołysać, ani dawać butelki (piersi), aby zasnął. W nocy, musisz zapewnić dziecku komfortowy i długotrwały sen. Wszystkie te działania przygotują dziecko do czasu, gdy zacznie się spać bez choroby lokomocyjnej. W takim przypadku uśpienie okruchów będzie znacznie łatwiejsze.


Jak odzwyczaić okruchy od bezruchu bez skandalu?

Jak nauczyć dziecko spać bez długotrwałej choroby lokomocyjnej? Czy można je wymienić? Dr Komarovsky podzieli się swoimi przemyśleniami na ten temat na wykładach i materiałach wideo. Istnieje kilka znanych sposobów, które były używane przez matki wszechczasów i ludzi:

 • śpiewać kołysanki;
 • pozwól mu zasnąć na piersi matki;
 • umieścić w łóżeczku, kiedy zaczynają się rozwijać hormony snu i włączyć muzykę (szum deszczu, odgłosy morza, cicha muzyka klasyczna z serii "spokojny sen");
 • ułożyć się obok siebie i opowiedzieć historię;
 • w wieku do 3 miesięcy nie jest ciasnym pieluszkiem;
 • Proces odsadzania powinien rozpocząć się, gdy dziecko jest zdrowe.

Kołysanka, śpiewana głosem ukochanej matki, jest najlepszym kojącym i hipnotycznym dla dziecka do roku. Nie zastępuje go żadna muzyka, kołysanki, nagrania na pendrive lub opowieści profesjonalnych prezenterów. Miej te narzędzia pod ręką. W trudnym momencie pomogą rozerwać i uspokoić wściekły okruch. Ale nic nie może zastąpić śpiewania mojej matki, nawet jeśli nie ma dobrego ucha lub jest bezbożnie sfałszowana.

Niektóre matki karmią swoje dzieci przed snem. W wieku 3 miesięcy - jest to idealny sposób na "przekonanie" zdrowego okrucha do drzemki, ale ma swoje wady. Jest to ten sam rytuał co choroba lokomocyjna, w odpowiednim czasie będzie musiał odmówić. Do połowy roku dziecko nie powinno spać z zasysaniem piersi lub butelki. Bardzo ważnym punktem dla „prawo” snu to:

 • Tryb (rutyna);
 • Możliwość połowu zmęczenie dziecka.

W tym ostatnim przypadku, gdy oczy tert dziecko (w wieku od 3 miesięcy jest jak on zaczyna wykazywać zmęczenie), ziewa, staje się słaby, to zakłócony koordynacji, a więc nie jest bardzo dobry - oznacza to, że proces wytwarzania hormonu snu, i mózg przygotowuje się do odpoczynku. W takim przypadku nie trzeba męczyć dziecka, wykonując cały rytuał "przedmowy". Możesz go znacznie zmniejszyć lub nawet obniżyć, po prostu umieszczając okruchy w łóżeczku. Zgaśnie, przytulić i zaśpiewać piosenkę (głos matki, która wciąż jest używany Crumb w łonie matki, uspokajająco). Jeśli zgadniesz chwilę, dziecko szybko zasypia, bez problemów i spać spokojnie. Można słuchać opinii pediatry Komarovsky, w jaki sposób umieścić dziecko spać w najlepszy sposób dla niego.

Bardzo ważnym punktem na relaksujący snu lub sen dziecka jest jego zadowolenie w komunikowaniu się z najbliższymi w ciągu dnia i wspaniała atmosfera w domu.

Dzieci, jeśli doświadczają głodu emocjonalnego, brak deficytu uwagi dorosłego ich miłość zaczyna „wymusić” im. To znaczy, płacz, krzycząc, przyciągając uwagę. Żądaj, żeby mama wzięła je na ręce. Ponieważ nie ma innego sposobu, aby to zrobić. Jeśli matka z tego czy innego powodu nie może poświęcić więcej czasu swojemu dziecku, możesz pozwolić mu zasnąć, trzymając się jej piersi. Znajomy zapach bijącym sercem matki i jej ciepły, uspokoić okruchy i nadrobić brak komunikacji z człowiekiem rodzinnym w ciągu dnia.

Kładziemy dziecko nie kołysząc

Jest niezwykle trudno umieścić dziecko, zwłaszcza jeden w łóżeczku jeśli rodzina konfliktów. Nawet jeśli terminowo przyzwyczaić dziecko do snu i bez kołysania się, umieścić okruchy w łóżku i ściany w tym czasie poukładać podniesionym głosem, maluch nie będzie spać. Będzie płakał, a gdy tylko nauczy się umiejętności chodzenia, użyje swojej matki, by ryknąć. W tym wieku małego chadushki tak wrażliwy na nastroje matki, nawet jeśli ona się uśmiecha i „sprawia, że” konflikt przez próg, czują jej nerwowe podniecenie lub urazy. Jest przenoszony przez zakażone je dosłownie.

Czują zagrożenie i trzeba wziąć je w ramiona, potrząsnął, bronił. Harmonia w rodzinie to gwarancja dobrego snu i łatwego zasypiania dziecka.Jeśli masz jakieś pytania, zapoznaj się z filmem doktora Komarowskiego. Dziś jest najpopularniejszym pediatrą.

Co promuje dobry sen miękiszu?

Bez względu na to, jak nauczysz dziecko zasypiania, jeśli ma zły lub nieodpowiedni materac, jest niewygodne lub nie lubi łóżka, nie będzie dobrze spać. Dobry materac, który uczyni ulubione łóżeczko i ochroni mały kręgosłup przed niepotrzebnymi deformacjami, jest tym, czego potrzebuje okruchy. Jeśli dziecko jest gorące i duszne lub zimne, jest głodne, zasypia bez ruchu, a nawet z nimi będzie to trudne. Małe dzieci nie mogą tolerować głodu. Głodne dziecko, nawet jeśli się trzęsie, z trudem zasypia w wirówce i często budzi się, bez względu na zmęczenie.

Dobre wygodne łóżko, pełny posiłek po południu, wystarczająca ilość gier i zajęć, sen dzienny, wszystko to w kompleksie pomoże maluchowi zmęczyć się i zasnąć z radości. Są dzieci, które kochają jedną zabawkę, są tacy, którzy mają ulubiony koc. Niektórzy lubią pewną bajkę.

Twoja ulubiona zabawka lub pościel muszą koniecznie pozwolić Ci zabrać dziecko ze sobą "spać". Ulubiona opowieść, nawet jeśli powtórzysz ją po raz setny, musisz powiedzieć. Kiedy ulubiona historia nudzi dziecko, sam ją pokaże. Oczywiście, telewizor, a nie najlepsza niania, i przyzwyczajenie dziecka do niego nie jest konieczne tak długo, jak to możliwe. Ale jeśli członkowie rodziny (mama lub tata) spędzają czas z telewizorem na dziecku, a dziecko musi na to patrzeć, lepiej pokazać mu 3-minutową animację przed pójściem spać, niż wiadomościami lub jakimś filmem akcji.


Powiązane publikacje