ss x
x

Naucz się jeść samodzielnie łyżeczką


Okruchy, które niezależnie od łyżki stoją przy stole, są nie tylko nieodzowną pomocą dla matki, ale także ważnym etapem rozwoju dziecka. Początkowo, człowiek rodzi się bez posiłku umiejętności używając sztućców. Jednak z upływem czasu, w procesie uczenia się i samodzielnego, indywidualnego przynosi to zdolność do pełnego automatyzmu. Ale czy uciekać się do edukacji dzieci jest niezbędne w tej sprawie, czy twoje dziecko się stanie opanować tę naukę?

Wielu rodziców karmi swoje dzieci do ostatniej, nie pozwalając im wykazać żadnej inicjatywy przy stole. Oczywiście z czasem i te dzieci zabrać sztućce w pióra i zaczyna jeść samodzielnie. Ale z drugiej strony, edukacja dziecka nigdy nie będzie mieć problemów z jedzeniem w przedszkolu, albo w dniu urodzin, małego towarzysza. Poza uczyć dziecko od samego początku wszystkich zasad etykiety tabeli, będzie można zarządzać w przyszłości dodatkowy aspekt problemu. Mimo wszystko, jeśli absolutnie bezsporny fakt, że dziecko jest w stanie bez pomocy osoby dorosłej, aby nauczyć się jeść sam, ale co zrobi to dobrze - bardzo wątpliwa propozycja.

nauczyć dziecko jeść łyżką

Pierwszą i najważniejszą umiejętnością, którą rodzic musi wpoić dziecku, jest niezależność. W końcu niepodległość, jak nikt inny, nie może pomóc małemu człowiekowi w jego późniejszym, dorosłym życiu. Rozwój tej umiejętności zależy bezpośrednio od umiejętności jedzenia bez pomocy dorosłych.

Przygotowanie moralne

Naucz dziecko jest sobą - zadanie nie jest łatwe. Zanim zaczniesz podejmować działania, pamiętaj, że nie jest to kwestia jednego dnia. Rodzice w tym okresie będą potrzebowali dużo cierpliwości i wytrwałości, ponieważ dziecko nie tylko nie może wnieść wkładu w proces, ale także aktywnie mu się opiera! Z góry przygotuj się na to, że jedzenie będzie nie tylko w misce młodzików, ale także na stole do karmienia, ubraniach (twoje, w tym), podłogach, a może nawet ścianach i sufitach. Częściowemu zapobieganiu tego zanieczyszczenia można zapobiec przez pokrycie powierzchni stołu dziecięcego ceratą lub papierem.W tym celu stare gazety mogą idealnie pasować.

Gdy jesz, dziecko powinno być ubezpieczone fartuchem. Nowoczesne plastikowe śliniaki są odbierane negatywnie przez dzieci i nie pozwalają im jeść spokojnie. Dlatego lepiej wybrać zwykłe fartuchy z materiału ceratowego. Pomimo tego, że są one mniej trwałe w działaniu, dzieci lubią je o wiele bardziej plastyczne innowacje.


Zacznijmy naukę

Psychicznie i fizycznie dziecko jest gotowe do spożycia przez dziesięć do jedenastu miesięcy. Przeważnie ten moment jest uwarunkowany potrzebą poznania otaczającego go świata. To w tej chwili najłatwiejszy sposób, aby zacząć uczyć dziecko używania sztućców.

Po pierwsze, przechowuj specjalny zestaw jadalny dla najmłodszych. Łyżka i widelec z wygodnymi wgłębieniami pomagają zmniejszyć straty żywności, a powierzchnia reliefowa uchwytów pomoże utrzymać je w małej rączce. Płyty dla początkujących entuzjastów, aby jeść wyposażone w przyssawki, które nie pozwalają na odchylanie żartownisiów jedzenie na podłodze.

Pierwsze próby nauczyć dziecko do samodzielnego przyjmowania pożywienia, to najlepiej, aby usunąć go od ścian i przedmiotów, zanieczyszczenia, które przyniesie Ci dodatkowy problem. Aby jednak osiągnąć lepsze wyniki w przyszłości, dziecko powinno zostać przeszczepione do wspólnego stołu. Jedzenie z dorosłymi odtwórczy aktywuje potrzebę dziecka, dzięki której obejmie najbardziej wrażliwe rodzina Kultura zachowania przy stole.

Innym bodźcem do nauki jedzenia bez pomocy dorosłych, może służyć jako ulubione danie dla dziecka. Po prostu zaproponuj temu drugiemu smakosze, co mu się spodoba - i pójdzie znacznie szybciej!

Zanim nauczysz dziecko jeść łyżeczką, poinformuj o tym wszystkich członków rodziny. Jest to konieczne, aby od samego początku szkolenia nikt nie przeszkadzał dziecku w nauce jedzenia. Jeśli dziecko zjada obiad sam, a jego kolacja łyżka-feed babcię, cały proces poznawczy może nie udać, a dziecko rozwija się leniwy, aby działać niezależnie.

j

Aby przyzwyczaić dziecko do łyżki, należy ćwiczyć codziennie. Oczywiście, z różnych powodów, na przykład - choroby, konieczne jest wcięcie ze szkolenia. W innych przypadkach trzymaj się codziennej praktyki.

Aby wziąć jedzenie, musisz zająć określoną liczbę godzin.Warto też preferować grube potrawy, takie jak tłuczone ziemniaki i owsianka. Ze względu na ich konsystencję dziecko będzie łatwiej trzymać jedzenie na łyżce i przynosić do ust. Zupy i buliony przyniosą miękiszu wiele rozczarowań, ponieważ będą się pluskać w trakcie transportu.

Zanim dziecko zacznie jeść samodzielnie, włóż łyżkę prawidłowo do jego pióra i pokaż, jak prawidłowo go używać. Aby to zrobić, pomóż mu ręką, aby zgarnąć zawartość talerza i przynieść go do ust. Następnie wykonaj tę manipulację kilka razy, aż dziecko zrozumie, co jest wymagane.

Jeśli skupisz się na tym, jak nauczyć dziecko prawidłowego trzymania łyżeczki, jesteś tymczasowo zdenerwowany. Dziecko, ze względu na to, że jego zdolności motoryczne nie osiągnęły jeszcze odpowiedniego poziomu, jest w stanie jedynie zamocować sztućce w krzywce. Koordynacja ruchów w tym wieku również nie sprzyja przestrzeganiu etykiety przy stole, więc czasowo odłóż ten aspekt na późniejszy czas. Twoim prawdziwym zadaniem jest nauczyć dziecko przynosić jedzenie do ust. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to dość proste ćwiczenie, ale w przypadku okruchów jest to prawdziwa praca. Możesz po prostu pokazać mu, jak prawidłowo trzymać sztućce, to już będzie skuteczny trening.

Aby dziecko mogło opanować łyżkę, jak już wcześniej powiedziano, poważna praca. Dlatego jeśli twoje dziecko jest przykucnięte podczas posiłku, jest to pewny znak, że dziecko jest zmęczone. W takim przypadku rodzic powinien go uzupełnić. Również przyjmowanie pokarmu dla dziecka można przetłumaczyć na formę gry: jedna łyżka jest podawana przez rodzica, druga rodzi dziecko. Są nawet przypadki, gdy dziecko nie jest w stanie zebrać we własnym łyżką. Możesz rozwiązać ten problem, oferując z góry okruchy pełne sztućce.

kak_nauchit_rebenka_est_lozhkoj


Czego nie robić

Wielu rodziców, z powodu swojej niekompetencji, niecierpliwości lub złego przykładu popełnia te same błędy, gdy uczy dziecko jeść bez pomocy dorosłych. Oto najczęstsze z nich:

  1. Dziecko jest zmuszone jeść wbrew swojej woli.
  2. Ciągle ciągnięty i pośpieszny.
  3. Pozostaw dziecko w spokoju za talerzem.
  4. Dołącz kreskówki podczas posiłków.
  5. Wyrzut.
  6. Wyeksponuj zawyżone wymagania.
  7. Dorośli robią dla dziecka coś, z czym doskonale by sobie poradził.

Kiedy dziecko zaczyna jeść tylko samodzielnie, nie może być zmuszane do jedzenia.W przeciwnym razie twoje dziecko może po prostu rozwinąć niechęć do tego procesu, który jest obarczony konsekwencjami.

Kiedy się spieszysz, twoje dziecko jest szybsze, wtedy zabierasz radość z chwili nowego odkrycia. Tak, a fast food nie przyniesie korzyści ciału. Nawet wszyscy dietetycy tego świata twierdzą, że musisz jeść dokładnie i powoli.

Kiedy dajesz dziecku coś do jedzenia, nie zostawiaj go bez opieki. Został on nagrany wiele przypadków, w których małe dzieci są pozostawione same z płytą, dusił i rodzice nie mają czasu, aby zamknąć.

W tym kreskówek dziecko na stole, to odciągnąć jego uwagę od procesu jedzenia, które nie prowadzi do trawienia i wchłaniania składników odżywczych przez organizm. Nie tylko dzieci, ale także dorośli podczas jedzenia powinni skupić się na swoim talerzu.

Wyeliminować wyrzuty nauki, ponieważ, aby skutecznie opanować łyżka się, dziecko potrzebuje twojej pochwały i wsparcia.

Nie ustawiaj zbyt wysokich wymagań - nie prowadzą one do niczego dobrego. Pamiętaj, że dziecko przyszło na ten świat bardzo niedawno i jest bardzo głupie, aby wymagało wiele.

Nie zbierać łyżką u dziecka, poprosi cię o pomoc, gdy zmęczony, żeby sobie z tym poradzić. Tylko wtedy możesz wziąć cały proces w swoje ręce. A co najważniejsze - kochaj swoje dziecko, bo twoje ulubione dzieci zawsze pracują!


Powiązane publikacje