ss x
x

Stanowi dziecko we śnie


Wiele matek zauważa, że ​​ich dziecko śpi na brzuchu, pijąc. Niektóre mamy tak bardzo boją się tej niezwykłej pozy. Rodzice zaczynają się zastanawiać, dlaczego ich dziecko woli spać, czy to stanowi zagrożenie dla jego zdrowia?


Dlaczego dzieci śpią?

Natychmiast możemy zapewnić młodym rodzicom, czy ich dziecko jest spanie na czworakach, a jego sen trwa co najmniej 3 godziny, dziecko bardzo spokojny, nie zmienia postawę, a moja matka nie podskakuje w nocy przez jego krzyk, a potem po prostu nie trzeba się martwić. Większość dzieci śpi dokładnie w nocy, przyklejając swój tyłek. Wielu specjalistów, obserwując sen dzieci, dochodzi do wniosku, że ta sytuacja jest charakterystyczna dla dobrze odżywionych dzieci.

pediatrzy Ogólne niedużo zwrócić uwagę na to, jak sen noworodków, ale psychologowie uważają, że sen postawa może wiele powiedzieć o dziecku, z punktu widzenia psychologii, każda pozycja jest interpretowany w bardzo różny sposób, to mówi się o przyszłość charakteru dziecka. Spanie na czworakach okruchy wykazać, że jako dorośli, będą one podlegać okolicznościach stają się zależne od swoich rodziców, będzie niepewny ludzie sami. Później, dzieci tej pozycji spać na boku, co z psychologicznego punktu widzenia oznacza zadowolenie i przyzwolenie charakter. Niektórzy psychologowie, wręcz przeciwnie, uważają, że dziecko śpi na brzuchu, to mówi o upartej naturze, że taka osoba w przyszłości weźmie wszystko „brązowy”.

Jeśli mówimy o zdrowiu, pozy pozy ma wiele zalet w przypadku okruchów:

 • gdy dziecko śpi na brzuchu, nogi schowane pod nią samochody GAZ odejść lepiej, dlatego nie jest nękane przez kolki jelitowej. W tej pozycji znajduje się naturalny masaż brzucha, który pozytywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego;
 • także ta postawa doskonale nadaje się do prawidłowego rozwoju stawu biodrowego dziecka;
 • niektórzy specjaliści obserwujący noworodki dochodzą do wniosku, że dzieci śpiące na czworakach zaczynają trzymać głowę szybciej niż inne dzieci;
 • nawet w tej pozycji mama nie powinna martwić się faktem, że jej dziecko może się cofnąć, więc nie można w nim utopić.

Jakie jest niebezpieczeństwo spania na czworakach?

Jednak wypicie snu może samo w sobie stanowić zagrożenie. Fakt, że w tym położeniu dziecka zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci. Zjawisko to jest najczęstszą przyczyną śmierci dzieci poniżej jednego roku życia, szacuje się, że co trzeci grudnichok zmarły zginął właśnie z tym zespołem. Interesujące jest to, że podczas otwarcia u takich dzieci nie występują żadne uszkodzenia ani odchylenia w pracy organizmu.

Przyczyny, które prowadzą do zespołu nagłej śmierci:

 • dziecko śpi na brzuchu;
 • w pokoju jest zbyt suche powietrze;
 • ten zespół dotyka chłopców;
 • dzieci poniżej 3 miesiąca życia (rzadziej do 6 miesięcy);
 • rodzice palą;
 • zbyt miękki materac;
 • przekrwienie błony śluzowej nosa u dziecka.

Specjaliści biją na pytanie: dlaczego grudnichok umiera nagle doszedł do wniosku, że dziecko umiera z tego, co jest po prostu zapomina wdech-wydech. U noworodków występuje odruch retencji oddechowej, w przypadku ułożenia kanału nosowego lub innej trudności w oddychaniu. Pozy na czworakach może dodatkowo pogorszyć obraz.

Dlatego pediatrzy ostrzec rodziców, że dziecko może pomieścić łupy tylko w tych przypadkach, gdy jest to absolutnie zdrowe, świeże w pokoju nawilżane materac dość twarde. No i oczywiście w pobliżu jest jeden z rodziców. Obserwując śpiące dziecko, muszą patrzeć, jak kanały nosowe są wolne, obracać głowami w różnych kierunkach.

Jednym z negatywnych aspektów snu na brzuchu, jest to, że przepis ten może mieć niekorzystny wpływ na rozwój układu sercowo-naczyniowego dziecka.


Opinia dr Komarowskiego o śnie na czworakach

Widoki pediatrów w kwestii śpiące dziecko booty górę odbiegają najbardziej doświadczony nadal doradzać rodzicom ściśle monitorować dziecko, kiedy jest w tej pozycji.

Autorytatywny pediatra, dr Oleg E. Komorowski uważa, że ​​zwiększone ryzyko nagłej śmierci niemowląt z zespołem.

Jak mówi pediatra, mama i tata muszą po prostu zadbać o wszystkie warunki, które przyczyniają się do zdrowej śpiochów. Jeśli rodzice nie palą, dziecko jest zdrowe, materac jest twardy, to nic nie warte. Naruszenie co najmniej jednego z tych przedmiotów może spowodować nagłe zatrzymanie oddechu dziecka.

Uśpienie stanowi sygnał dobrego samopoczucia dziecka

Wielu ekspertów uważa, że ​​postawa, w której dziecko śpi, mówi wiele o swoim zdrowiu. Jest przypadek, że dziecko spędza noc na swojej ulubionej pozycji, a potem nagle zmienia swoją pozycję na inną. Co to znaczy?

Dziecko śpi na brzuchu, zginając nogi pod nim. Jeśli miękisz zmienił swoją ulubioną postawę na to stanowisko, być może nie tak dawno temu, poważnie uszkodził sobie głowę. Albo ma problemy z brzuchem, być może silną akumulacją gazów. W niektórych przypadkach dzieci kładą się spać, kiedy nos jest wypchany, a na plecach niewygodne jest spanie.

Stanowi dziecko we śnie

Jeśli miękisz zmienił pozycję do pozycji, w której śpi na plecach z odrzuconą głową i pochyloną klatką piersiową, oznacza to, że noworodek może mieć problemy z oddychaniem. Rozłożona pozycja klatki piersiowej pomaga mu lepiej oddychać.

Okruchy śpi na boku, kładąc rękę pod jego policzek. Ta pozycja oznacza, że ​​dziecko jest absolutnie zdrowe, zrelaksowane i nie zawraca sobie głowy. Oznacza to, że dziecko jest nieświadomie otwarte na świat.

Również sen na plecach i rozłożonych ramionach jest oznaką zdrowego snu, dziecko nie przeszkadza w niczym, nic nie boli.

Należy pamiętać, że jeśli nagle nagle zmieniło się nawykowa postawa, w której spędził noc, na innej, często niewygodnej, wymuszonej postawie, podczas gdy staje się kapryśne, należy skonsultować się z kompetentnym lekarzem, może coś martwi się o okruchy.


Powiązane publikacje