ss x
x

Dlaczego dziecko śpi w ciągu dnia 40 minut


Wiele matek chce odpocząć w ciągu dnia lub robić rzeczy, które czasami są pilne, podczas gdy ich dziecko spokojnie śpi w łóżeczku. Ale dziecko nie chce drzemać na dłużej niż 40 minut. Zazwyczaj taki sen jest u dzieci od 3-3,5 do 6-8 miesięcy. Jeśli dziecko jest zdrowe, czuje się dobrze i jest aktywny i dobrze śpi w nocy, ten sen jest tylko niedogodnością dla mamy. Wiele matek cieszymy się, gdy dziecko ma 3 miesiące i będzie kolka jelitowa. To kiedy dziecko będzie dobrze spać na kilka godzin i można odpocząć lub coś zrobić. Ale w większości przypadków nie jest to przypadek. A mama szybko zdają sobie sprawę, że do 3 miesięcy maluch śpi nadal bardzo „wygodny”. A teraz spać będzie 20-40 minut i "wrócimy z tobą".

Dlaczego niemowlak śpi przez 40 minut, a potem budzi się i stawia to problem? Jak sprawić, by dziecko spać trochę dłużej? A kiedy to należy zrobić?


Spanie dziecka przez rok - jaki on jest?

Sen niemowlęcia znacząco różni się od snu osoby dorosłej. Dzieci lubią cudzoziemców w wielu parametrów, więc dorośli bardzo trudno je zrozumieć. Każdy z 3-miesięcznym ich zmiana sen. Jest zmieniając częstotliwość, czas trwania, czasem jakość. Nie sądzę, że zmiany zachodzą ściśle po każdych trzech miesięcy. Dzieci są różne, rozwój jest w niektórych trochę szybciej, trochę wolniej niż inni. Niektóre matki zaczynają "płakać" z krótkiego snu 1,5-miesięcznego dziecka, niektóre nawet po 6 miesiącach nie mogą czekać, aż dziecko zacznie w końcu spać całą godzinę lub dwie.

Średnio taki 40-minutowy sen jest typowy dla dzieci w wieku od 3-3,5 miesiąca do 6-6,5 miesiąca.

Potem dziecko zostaje odbudowane na dłuższy sen. A do tego (krótki sen) jest kilka powodów:

 • niedojrzałość układu nerwowego (nie jest to stan patologiczny, wiele układów i narządów ludzkich ulega poprawie po urodzeniu);
 • pobudliwość;
 • koincydencja ruchu dziecka od ramion do łóżka z przejściem od jednej fazy snu do drugiej (kiedy dziecko zacznie zasypiać w łóżeczku sam, będzie spał dłużej);
 • dziecko ma dość snu (uważa się, że pełna reszta dziecka przychodzi po 50 minutach snu, ale są dzieci, które obiektywnie potrzebują mniej czasu na sen).
 • uporczywy niepokój (dziecko budzi się, gdy matka wychodzi z pokoju, po 7 miesiącach musi minąć)

Fazy ​​snu dziecka zmieniają się naprzemiennie, tak jak u dorosłych. Każda faza charakteryzuje się własnym rodzajem snu i nie można ich pomylić. Spokojna, wolna faza charakteryzuje się zrelaksowaną postawą, ciałem spoczywa, oddech jest równy, twarz spokojna. W spokojnej fazie zewnętrzne bodźce wywierają niewielki wpływ na okruchy. Nawet ostre dźwięki lub błyski nie mogą go w pełni obudzić. W tej fazie można go umieścić w łóżeczku bez konsekwencji.

Płytki sen jest inny. Dziecko jest niespokojne, porusza się, szlocha lub śmieje się, jego powieki otwierają się, może nawet całkowicie otworzyć, dziecko rozejrzy się po świecie, a jeśli nic go nie przyciągnie, zasypia dalej. Podczas tego okresu snu jego oddech jest nierówny, przerywany, mięśnie twarzy drgają (dziecko marszczy brwi, uśmiecha się, zakrzywia twarz, jakby miał płakać). Jeśli matka leży obok dziecka, możesz położyć rękę na jego brzuchu, a on ustąpi. Jeśli twoja matka jest zajęta czymś, to nie musisz biegać, aby pomóc i złapać dziecko w swoje ramiona, gdy tylko się poruszy lub płaknie. Najprawdopodobniej będzie płakać i zasypiać dalej, a potem jego sen przejdzie w głęboką fazę. W tej fazie bardzo ważne jest, aby nie obudzić dziecka i pozwolić mu spać w głębokiej fazie.


Dlaczego dziecko się budzi?

Jeśli dziecko płacze dużo, nie spać lub zbyt mało snu w ciągu dnia iw nocy lub masz jakieś znaki ostrzegawcze w jego zachowania (nie zainteresowane w zabawkach, powolny, lub odwrotnie nadpobudliwych, wymiotuje lub obfity czkawka, a potem się uspokaja i zasypia) pokazują neurologa dziecięcą .

Ale jeśli dziecko śpi nie dłużej niż 40 minut w ciągu dnia, nie oznacza to, że jest chory. Dlaczego tak się dzieje? Istnieje wiele możliwych przyczyn, na przykład:

 • on jest głodny;
 • nie jest mu wygodnie;
 • strasznie (z niepokojem);
 • bodziec zewnętrzny działał budząc się w szybkiej fazie snu lub podczas przejścia od fazy do fazy;
 • opracowano pewien tryb uśpienia;
 • dziecko jest przepracowane;
 • nie ma reżimu dziennego;
 • bardzo pobudliwy układ nerwowy.

Bardzo często dziecko jest karmione, karmione, ma suchą pieluchę, ale jednak budzi się po krótkim czasie. Ważne jest, aby zrozumieć, od czego to się zaczęło. Na przykład, dziecko nie było zdrowe, a on spał, moja matka trzymała go w ramionach podczas jednego dnia snu przez kilka godzin. Jeśli to powtórzy się kilka razy, zapewnij, wszystkie próby umieszczenia dziecka w łóżeczku zakończą się szybkim przebudzeniem.W wieku jednego roku dziecko powtarzające kilkakrotnie działanie postrzega jako system. I spróbuje pójść za tym. A jego naruszenia będą postrzegane z wrogością. Karmiłeś piersią dziecko, a on zasnął dobrze i spał słodko? Powtórz to kilka razy, a Twoje dziecko zasypia tylko na twoich rękach i sutku "w zębach".

Jeśli dziecko jest wykorzystywane do zasypiania w mama w ramionach, a następnie przenieść go na zimno, nie zapachu matka szopka - budzi się. Jest szczególnie wrażliwy na te zmiany podczas zmiany fazy. Za 20 minut i za 40 minut. Z tej sytuacji, tylko dwa wyjścia, leżeć blisko okruchy, umieścić go na swoim łóżku (w wieku 3-6 miesięcy, to nadal jest dozwolone, ale potem musiał przekwalifikować wszystkie takie same). Albo nauczyć dziecko zasypiać w łóżeczku, kręcąc go, można śpiewać kołysanki, zamiast nosić dziecko w ramionach.

Jeśli dziecko nie śpi, nie oznacza to, że nie musisz go wkładać i kołysać. Jeśli czekasz, aż dziecko jest tak zmęczone, że rozłączasz się, grasz, nie dziw się, że jego sen, dzień i noc, nie będzie długi i nie będzie pełny. Jeśli dziecko nie spać spokojnie w nocy, nie wystarczającej ilości snu, to jest trudne do snu w ciągu dnia do końca. I odwrotnie.

W pierwszej połowie dnia jest inna dla dziecka od drugiej połowy to na stopień wyczerpania układu nerwowego. Po południu zmęczenie rośnie, więc nawet u dzieci, które mają zmiany faz trzykrotnie we śnie, że jest to pierwszy sen w ciągu dnia może wynieść 1,5-2 godzin, sjesta będzie krótszy. Fazy ​​snu będą miały czas na zmianę tylko raz. A sen niemowlęcia będzie około 40 minut.

W niektórych przypadkach układ nerwowy dziecka jest wyjątkowo pobudliwy. W związku z tym, nawet minimalne obciążenie i mały strumień nowych doświadczeń prowadzi do jego przeciążenia. A dzieciak nie może już spać.

Co powinienem zrobić?

Zamówienie jest bardzo ważnym elementem w wychowaniu dziecka. W pierwszych miesiącach życia dziecka jest trudno sobie wyobrazić żadnego specjalnego traktowania, wciąż nie rozumie różnicy między dniem i nocą, a większość dnia spania. Ale przez 2. miesiąca, nawet jeśli jest karmione „na żądanie”, to zaczyna wyglądać snu i czuwania, a także posiłki. Jeśli matka próbuje karmić dziecko mniej więcej w tym samym czasie, chodzić z nim przez określoną liczbę godzin w tym samym czasie, aby kąpać się i położyć na łóżku według harmonogramu, wkrótce dziecko samo poprosi o jedzenie i oznaki zmęczenia w pobliżu zwykłego dla tego działania czasu.

Ustanowić reżim, którego potrzebujesz od pierwszych miesięcy życia dziecka.Mama na pewno trzeba odpocząć, więc w nocy śpi razem, co jest użyteczne dla dziecka, pozwolić jej spać. A za dnia trzeba zbudować odpowiednią codzienną rutynę na okruchy. Karmili się - położyli na kołysce - po lewej stronie. Potem nie będzie tak wrażliwy na nieobecność matki, przyzwyczaić się do tego rzędu (łóżeczko / kołyski) jest jego schronieniem, że jest to bezpieczne miejsce, gdzie może spać spokojnie. Pomoże to przedłużyć sen okruchów. Nie trzeba czekać, aż się zmęczy i zasypia się i tworzą zmęczenie koło poręcz (nie spać w nocy - nie spać w ciągu dnia, nie spać w ciągu dnia - nie spać w nocy).

Ważne jest, aby znać nie tylko fazę uśpienia w celu zapewnienia całkowitego odpoczynku dla dziecka, ale również oznaki zmęczenia okruchy. Jeśli dziecko ziewa, staje się ospałe, ściera oczy, uszy i głowę - jest zmęczony. Jeśli przyjrzeć się bliżej małej twarzy dziecka, oczywiste jest, że jego powieki lekko opuchnięte i zaczerwienione policzki puchną rumieniec (zwłaszcza jasne, te zmiany mogą być postrzegane w jasnej karnacji dzieci) - to znaczy, że dziecko jest aktywnie walczyć, aby nie zasnąć. W tym czasie dziecko może rozrzucać zabawki, rzucając je z większą siłą niż zwykle. Głośniej było zażądać drinka i mama wzięła się za uchwyty.

Ważne jest, aby złapać moment zmęczenia dziecka i umieścić go czasu na odpoczynek. Jeśli dziecko jest zmęczone nieco przed czasem reżimu, nie trzeba czekać kolejne 20-30 minut, aż nadejdzie godzina "H". Połóż go do spania, aż nadmiernie obciążony system nerwowy. Bo jeśli przegapisz moment i dać „drugi oddech” Twoje dziecko nie będzie zasnąć przez dłuższy czas, a kiedy w końcu uspokoić, sen jest krótki i nerwowo, nie dając dobry wypoczynek.

Pokój dla dzieci lepiej wybrać cichy i bez przeciągów. Zanim umieścisz dziecko, musisz dobrze przewietrzyć pomieszczenie. Wygodne temperatura, brak intensywnego hałasu, świeże powietrze, wszystkie warunki do wygodnego zasypianiem dziecka.

Ale co, jeśli mimo wszystkich wysiłków (tryb tworzenia, tworzenie korzystnego klimatu, wielką starannością, próbując uśpić dziecko, kiedy zaczyna się budzić, długie spacery, podczas których miał tak słodko śpi) dziecko wyraźnie śpi jego 40 minut, następnie się budzi?

Dlaczego dziecko śpi w ciągu dnia 40 minut

Jeśli lekarze specjaliści przeczytać, że dziecko promieniuje zdrowie, być może nie trzeba niczego. Mama musi przejść przez ten okres czasu.Skąpe aktywnie zaczynają odkrywać świat, jego układ nerwowy przystosowuje się do ciągłego strumienia danych, uczy się je obsługiwać. Mózg dostosowuje się do nadejścia jasnych i różnorodnych informacji. Główny nacisk należy położyć na zdrowie dziecka, a nie na czas jego snu. Dziecko staje się starszy, a jego ciało po raz kolejny zostać zrekonstruowana, a spać w dzień staje się dłuższy, a liczba spadła ponownie do jednego.

Jeśli dziecko w wieku 3-6 miesięcy śpi 40 minut w ciągu dnia, jest on aktywny, wesoły, je dobrze, dobrze śpi w nocy, dobrze, nic alarmującego o nim.

Jeśli dziecko śpi 30-40 minut w innym przedziale wiekowym, pokaż je lekarzowi. Jeśli lekarz przeprowadzi badanie i niczego nie znajdzie, być może 40 minut to indywidualna stawka dla danego dziecka. Potem budzi się wypoczęty i czuje się świetnie.

Istnieją przypadki, gdy matka stara się sprawić, że dziecko spać dłużej, a przed czasem trwa od dwóch do jednego dnia snów. A dziecko nadal śpi 40 minut, a następnie skrapia. Nie spiesz się, aby zmniejszyć liczbę snów. Być może 40 minut to norma dla twojego dziecka.

Jeśli nadmiernie zwiększona pobudliwość układu nerwowego dziecka, trzeba uważnie szukać przyczyn tego zjawiska (u zdrowych dzieci, takie urządzenie - to rzadkość). W takim przypadku lekarz może przepisać uspokajające krople lub lekkie pigułki nasenne, jeśli uzna, że ​​sen dziecka jest zbyt krótki, a to wpływa na jego zdrowie. Ale taki środek, ekstremum.


Powiązane publikacje