ss x
x

Pozwalamy dziecku spać z mamą


Wspólny sen matki i noworodka ma wiele zalet związanych nie tylko z wygodą dorosłych członków rodziny, ale także z potrzebami dziecka.

Inni członkowie rodziny, z wyjątkiem mojej matki, to wybór miejsca do spania dziecko jest bardzo wygodne, gdyż zapewnia wiele spokojnych nocy. Mamo, trochę łatwiej opiekować się dzieckiem. Takie wspólne marzenie jest obarczone niebezpieczeństwem, że matka, będąc w stanie senności, może uszczypnąć dziecko.

Wrażliwość snu, nawet pobudzana przez instynkt macierzyński, jest wciąż inna. Instynkt tkwi w kobietach, które nie są zaraz po urodzeniu okruszkiem. Mimo to wiele matek nadal śpi z dziećmi w jednym łóżku. Jednak z czasem staje się to niewygodne z wielu powodów. Nadszedł czas, aby dziecko nie spało razem.


Dlaczego wspólny sen zaleca ćwiczenia?

Jeśli mama i dziecko śpią razem - jest to bardzo przydatne dla okruchów zdrowia.

Po spędzeniu 38-42 tygodni w sercu matki i w brzuchu, w ograniczonej przestrzeni, noworodek nie czuje się bezpiecznie w tym rozległym i wrogim świecie. A dziecko może być przerażające. Zapach jej matki, jej ciepło, dźwięk jej serca, przytulanie się do niej, kojący wpływ na okruchy.

Wspólny sen nie tylko zaspokaja zapotrzebowanie na okruchy w obecności matki i bliski kontakt z nią, ale także zmniejsza ryzyko nagłej śmierci niemowląt we śnie. Gdy okruchy kolki, jeśli nie są one bardzo intensywny ból, ręka mojej matki na brzuszku dziecka może wystarczyć, aby złagodzić dyskomfort i spokojny sen. Żadne ciepłe pieluchy ani suche ciepło w postaci semoliny (soli) ogrzewanej na patelni nie zastępuje ciepła ludzkiego. Zwłaszcza jeśli to ręce mamy. Niektóre dzieci zasypiają przyzwyczajeni do matki na brzuchu. Rozgrzewają się i czują się chronieni.

Poprawia to jakość ich snu. Nawet moja matka, mimo że musiała nakarmić okruchy i spać z wyczuciem, czas na relaks przy wspólnym śnie, w każdym razie na to będzie miała więcej czasu, niż gdyby prowadził do innego pokoju i „przekonał” niegrzeczne dziecko do spania. Ponadto niektóre noworodki wolą spać na brzuchu.Próbują się przewrócić, a jeśli nie mogą (i we wczesnym wieku nie mogą tego zrobić), uspokój się tylko wtedy, gdy są połoŜeni na brzuchu. Pozycja na brzuchu dla snu jest dobra dla wielu, ale jest uważana za potencjalnie niebezpieczną. Noworodek nie może się odwrócić, jeśli wsadzi nos w poduszkę.

Nawet nie spróbuje się uwolnić, jeśli coś blokuje jego nosowe kanały, tylko dławiki. Dlatego zostawiaj okruchy na całą noc (niektóre noworodki śpią przez 6 godzin lub dłużej w nocy), twoja matka może się bać. Ale po mojej stronie, pozwalając okruszkowi siedzieć przez kilka godzin na moim brzuchu, nie wydaje mi się to zbyt ryzykowne. Zatem główne powody, dla których głosują "za" marzenie z matką, nadane przez pediatrów to:

  • bardziej spokojny sen dla dziecka;
  • Możliwość relaksu dla mamy.

Argumenty przeciwko snu z rodzicami to twierdzenie, że takie marzenie przeszkadza małżeńskim związkom małżeńskim, a matka potrafi uszczypnąć i okaleczyć dziecko we śnie. Zarówno pierwszy, jak i drugi argument są dość kontrowersyjne. Każda para mająca normalne relacje między małżonkami będzie w stanie rozwiązać kwestię ich związku nie kosztem zdrowia dziecka i nie obrażając się nawzajem. W drugim przypadku, jeśli matka nie śpi zbyt wrażliwy, albo jest bardzo duże i poitsya zaszkodzić jego bezkrwawy, możliwe jest, jako opcja nabycia kokon dla noworodków. W nim, a dziecko będzie lepiej spać, a moja matka będzie spokojna. Lub znaleźć inne rozwiązanie, nie odbierając dziecku siebie w wieku noworodka.

Oczywiście, dziecko w wieku 9-12 miesięcy jest już czasem na przyzwyczajenie się do niezależności. W każdym razie, całkiem możliwe jest rozpoczęcie tego procesu. Pośpiesz się, trzaskaj drzwiami i zostawiaj dziecko samego ze swoim strachem lub urazą, nie jest tego warte. Przyzwyczajenie miękiszu do łóżeczka jest konieczne bez histerii i stopniowo.

Dlaczego konieczne jest nauczenie dziecka, aby najbardziej spało?

Istnieje więcej niż jeden powód tego. Dziecko, które może zasnąć i samo spać, ma mniej problemów z zasypianiem w przedszkolu. Przyzwyczaja się do drobnych lęków, by stłumić się, nie reagować ostro na codzienne hałasy itp. Ponadto rodzice mogą decydować o innym dziecku, które również potrzebuje miejsca na łóżku rodziców. Argument - "ustąp pierwszeństwa bratu / siostrze", nie najlepszy dla 3-letniego dziecka. I dla starszego dziecka.

Może to spowodować urazę, złość, silną zazdrość i inne negatywne uczucia dla urodzonego dziecka. Jeśli w rodzinie jest inne dziecko, eksmitowanie z łóżka rodzica starszego syna jest już nieco spóźnione. Oczywiście, wcześniej czy później dziecko będzie chciało mieć własne łóżko, własny kącik. Ale czekanie, aż to się stanie, nie jest tego warte, ponieważ dorosłe dzieci śpiące w łóżku rodziców nie są całkiem dobre. Dzieci są inne, niektóre łatwo przyzwyczajają się do samodzielnego spania, a do tego czasu mogą spokojnie spać i spokojnie spać całą noc. Niektórzy w wieku do 3 lat nadal potrzebują matki u boku i śpią mocno tuż obok niej. I nawet przyzwyczaić się spać na łóżku, te dzieci mogą wymagać obecności efektu, to znaczy, że wymagają w trakcie zasypiania z nich ktoś siedział, trzymając ją za rękę, albo powiedzieć.

To, co zminimalizowałoby trudności w przyszłości dziecka, powinno zacząć się w czasie, aby przyzwyczaić się do niezależnego snu.

Na przykład, umieszczając przy sobie półroczne okruszki w nocy, po południu można z łatwością umieścić je na arenie. Jeśli tak naprawdę nie chce zasnąć w swoim łóżeczku, zaproponuj mu miękką zabawkę. Oczywiście nie zastąpi ona swojej matki, ale może również pomóc w zasypianiu.


Jak nauczyć dziecko spać w spokoju?

Jak zniechęcić dziecko do snu z matką lub jak nauczyć go spać w samotności? Zalecenia zależą od wieku dziecka. Dla dziecka w wieku do roku najczęściej można spotkać się z tezą: daj mu zabawkę. To jest dobra rada. Ale to nie wystarczy. Aby nie powodować problemy się w przyszłości, sen separacji zacząć dbać w pierwszych dniach życia i okruchów zapamiętać kilka wskazówek, nie są skomplikowane:

  • dziecko do swojej szkoły jeździectwa powinno zacząć się uczyć tak wcześnie, jak to możliwe;
  • nauczyć dziecko spać nawet podczas konieczności dzień, kiedy jest zdrowy (jeżeli rozpoczęcie procesu będzie w stanie złym stanie zdrowia, będą stanowić negatywny skojarzenia u dziecka);
  • obserwuj reżim (dzień w ogóle, aw szczególności spać);
  • pod każdym względem miara, konsekwencja i życzliwa wytrwałość;
  • nie łamcie przyzwyczajeń dziecka, które sami stworzyli, i stopniowo wychowujcie nowe;
  • w ciągu dnia dziecko musi być zmęczone fizycznie i intelektualnie;
  • dziecko powinno uzyskać maksymalną komunikację z matką po południu;
  • dziecko nie powinno przepracowywać.

Oczywiście, w wieku noworodka, po karmieniu o godzinie 24.00 miękisz może być łatwo podawany matce z boku. Ale w innym czasie, zwłaszcza w ciągu dnia drodze dziecko jest w swoim łóżeczku, krótkoterminowy przebudzeniu godzin grając w nią i śpi w ciągu dnia, również na swoim materacu, w swoim łóżku. Do miesiąca dziecko jest w stanie rozpoznać swoje łóżko, wózek.

Zaczyna powoli rozumieć, że jego osobiste terytorium, wydzielona i ograniczona przestrzeń wielkiego świata, jest bezpieczniejsza niż reszta przestrzeni. Bycie w łóżku nie jest takie samo jak w brzuchu matki, ale lepsze niż na dużym łóżku. Zdając sobie sprawę, że jego łóżko i tylko jego dziecko nie będą miały ostrej potrzeby spania tylko z mamą w przyszłości. Zrozumie, że jest to miejsce, w którym może kłamać, jak mu się podoba, na boku, na brzuchu, na plecach, dotykając wszystkiego rękami.

Z biegiem czasu możesz pozwolić dziecku zasnąć obok matki, na łóżku, oprzeć głowę na brzuchu lub potoczyć się po jej boku, a następnie przenieść do łóżeczka. Najpierw warto po południu, a potem na nocny sen. Budząc się w łóżku, dziecko stopniowo przyzwyczaja się do oglądania na obrzeżach areny. Dlatego może zasnąć, widząc je bez większych trudności.

Następnym krokiem jest wspomniany już pomocnik-zabawka - może to być pluszowa zabawka lub dowolne ulubione dziecko drobiazgów, z którym jest spokojny i wygodny. W pierwszych tygodniach, a może kilka miesięcy będzie musiał siedzieć obok okruchy po nim Seasick i położyć do łóżka. A skoro skończył już 9 miesięcy, powinien zostać złożony już bez chorób lokomocyjnych, ale trzymanie za rękę przed pójściem spać, śpiewanie i opowiadanie bajki to rytuał, który pomoże dziecku spokojnie zasnąć.

Pozwalamy dziecku spać z mamą

Nie rozpoczynaj procesu od złożenia dziecka, wyjdź i zamknij za sobą drzwi, mimo ryk dziecka, tylko po to, aby je zdobyć. Tłumić wolę okruchów nie jest tego wart. Jeśli od razu nie może spać w pokoju sam, musisz go nauczyć krok po kroku. Krok po kroku i systematycznie - gwarancja sukcesu. Możesz najpierw umieścić dziecko na arenie, która znajduje się blisko łóżka rodziców. Gdy problemy z zasypianiem nie można naciskać na arenę, zwiększając odległość (jakim pokoju) z siebie i dziecka. W końcu możesz umieścić arenę w przedszkolu.

Spokój i bezpieczeństwo u dziecka wiążą się z powtarzającymi się działaniami (na pewno nie traumatycznymi). Na przykład grali z Papą, kupili, opowiedzieli bajkę, zasnęli. Przestrzeganie reżimu i jednolitych działań powoduje, że dziecko ma silne powiązania asocjacyjne. Dlatego ostatecznie, pójście do łóżka będzie oznaczać trudny i łatwy do spania. Bardzo ważnym momentem w procesie komunikowania się z dzieckiem jest spokój i cierpliwość rodziców. Nie wszystko się ułoży, jak chcą, i z taką szybkością, że wydaje się być do przyjęcia. Dziecko może mieć inne zdanie.

W ciągu dnia dziecko powinno otrzymać maksymalną uwagę. Że był usatysfakcjonowany komunikacją z tobą, aw nocy nie musiał kontaktować się z matką, lub potrzebował mniej. Dziecko będzie łatwiej i szybciej zasnąć, a mniej (rzadziej) się obudzi. Kiedy był na tyle zmęczony, byłby szczęśliwy spać w swoim łóżku, a niekoniecznie tuż obok matki, lub głowę na jej brzuchu. Będzie zadowolony z poduszki. Jeśli dziecko jest przepracowane, nie rozumie, co się dzieje, nie może zasnąć i kanibali. W tej sytuacji trudno go spać, zarówno na arenie, jak i na łóżku rodziców.

A jeśli mimo wszystkich twoich wysiłków, samo dziecko śpi źle, pokaż je specjalistom (neurologowi, psychologowi) i pomyśl o swoim związku.

Jesteś pewien, że chcesz, aby dziecko przeniosło się z małżeńskiego łóżka do jego łóżka. Jeśli systematycznie angażujesz się w edukację okruchów, pokazując właściwą determinację i wytrwałość, najbardziej kapryśne dziecko w końcu przyzwyczai się do ustalonych zasad. Jeśli tak się nie stanie, to korzenie problemu leżą znacznie głębiej niż na pierwszy rzut oka. A może nie chodzi o wychowanie dziecka. Może potrzebujesz pomocy z małżeństwem.


Powiązane publikacje