ss x
x

Brak snu u miesięcznego dziecka


Noworodek je i śpi przez większość dnia. Spędza tak mało czasu na studiowaniu świata. Dzieciak, który osiągnął wiek jednego miesiąca, spałem trochę mniej niż miękiszu ze szpitala bardziej aktivnichaet i biorąc pod uwagę środowisko i ludzi. Ale nadal musi dobrze spać. We śnie ciało dziecka rośnie i rozwija się. Brak snu jest niebezpieczny dla zdrowia. W tym przypadku jest to nie tylko sen nocny, ale także sen.


Stawki za miesięczne dziecko

Dzieci śpią średnio 18-20 godzin dziennie. Zegarki te są rozciągnięte na dzień i na noc. Zwykle dziecko śpi 1,5-2,5 godziny, budząc się do karmienia. Często musi jeść, ponieważ jego żołądek jest mały, mleko szybko się wchłania. Niektórzy rodzice mają problem, gdy ich miesięczne dziecko nie śpi w ciągu dnia. Ktoś z krewnych lub przyjaciół może powiedzieć, że nie ma nic złego, a jeśli dziecko nie śpi w ciągu dnia, będzie dobrze spać w nocy. W rzeczywistości tak nie jest.

Sen dzieci nie mogą być porównywane z dorosłymi, ponieważ ciało dziecka w pierwszym roku życia rośnie i rozwija się bardzo szybko, szybko przystosowuje się do świata zewnętrznego i dlatego potrzebuje dużo snu. Więc jeśli twoje miesięczne dziecko nie śpi dobrze w ciągu dnia, powinieneś zwrócić na to szczególną uwagę. Być może jest chory. W każdym przypadku konieczne jest, aby pokazać dziecku lekarz, ponieważ niektóre choroby mogą wystąpić bez wymawiane zewnątrz objawów.

W żadnym wypadku nie należy podawać dziecku środków uspokajających ani innych leków bez recepty lekarskiej. Mogą prowadzić do poważnych zaburzeń w rozwijającym się organizmie. Nawet leki homeopatyczne (oparte na ziołach) mogą wywoływać najsilniejszą reakcję alergiczną.

Główne powody, dla których dziecko nie może spać w ciągu dnia

Dla komfortowego spania dziecko powinno stworzyć wszystkie warunki. Miesięczne dziecko nie jest w stanie wyeliminować przyczyny swojego niepokoju, więc daje krzyk lub płacz rodzice rozumieją o swój wygląd.

Dlaczego miesięczne dziecko nie może spać przez cały dzień? Najczęstszą przyczyną jest głód. Jeśli matka karmi go ściśle przez godzinę i nie trzyma go długo w klatce piersiowej, może po prostu nie mieć czasu na zjedzenie. W tym przypadku częściej jest oferowanie dziecku piersi.

Aby dowiedzieć się, czy matka ma wystarczającą ilość mleka, należy zważyć dziecko przed i po jedzeniu. Dziecko w wieku jednego miesiąca powinno spożywać 90-100 g mleka matki na jedno karmienie i 600 g na jeden dzień.Jeżeli dziecko spożywa mniej niż norma, prawdopodobnie powodem tego jest niewłaściwe dostosowanie karmienia. Matka powinna zaprosić konsultanta karmiącego piersią. Jeśli nie może pomóc, dziecko będzie musiało uzupełnić mieszankę.

Przejadanie się może powodować ból brzucha, aw rezultacie zły sen. Dzieci karmiące piersią rzadko przejadają się, ale dzieci z mieszanym lub sztucznym karmieniem często stają przed tym problemem. Mieszanina z butelki płynie szybciej niż mleko z piersi iw większych ilościach.

Po zjedzeniu dziecka należy go pozostawić na 10 minut w pozycji "bar", aby uwolnić całe powietrze połknięte podczas karmienia.

Drugą najczęstszą przyczyną zaburzeń snu jest mokra pieluszka lub pieluszka. Aby dziecko spało lepiej, musisz wybrać odpowiednią i wygodną pieluchę, która dobrze wchłania wilgoć i nie powoduje dyskomfortu dziecka.

Dziecko może zakłócać jego ubranie. Niektórzy rodzice nabywają piękne, ale niewygodne dziecięce rzeczy od syntetyków. Odzież dziecięca powinna być wykonana z bawełny, a szwy na niej muszą być wykonane na zewnątrz. Więc dziecko nie będzie niczego pocierać, dźgać. Ubrania nie powinny być ciasne, aby dziecko mogło swobodnie poruszać nogami i ramionami.

Miesiąccze dziecko może nie spać w ciągu dnia z powodu nieodpowiedniego środowiska:

  1. Jasne światło dzienne, nie stłumione przez zasłony lub rolety.
  2. Ostre, głośne dźwięki działającego odtwarzacza muzycznego lub dołączonego telewizora, hałas z ulicy (dźwięki budowy, przejeżdżające samochody itp.).
  3. Zła jakość powietrza. Jeśli pokój jest rzadko wentylowany, może być zakurzony, duszny, stęchły. Przerywane powietrze może zakłócać sen. Niska wilgotność powietrza często występuje w ogrzewanych pomieszczeniach.
  4. Wysoka lub niska temperatura powietrza. Dziecko może być gorące lub zimne.

Wysoka aktywność fizyczna i psychiczna wyczerpuje układ nerwowy dziecka.Przebudzone dziecko nie może zasnąć. Nie uspakaja się, porusza dłońmi i stopami, krzyczy. W takim przypadku pomoc może przynieść. Kończyny są unieruchomione, ognisko wzbudzania w mózgu gaśnie, dziecko uspokaja się i zasypia.

Stan emocjonalny matki wpływa na sen dziecka. Jeśli jest zdenerwowana, zmartwiona, w konflikcie z innymi krewnymi, dziecko może doświadczać stresu.


Medyczne przyczyny złego snu

Aby dowiedzieć się, dlaczego miesiąc nie śpi w ciągu dnia, wrażliwi rodzice zwracają się do pediatry, który bada i waży dziecko. Jeśli przyczyny złego snu pozostają niezidentyfikowane, pediatra udziela skierowania do neurologa. Będzie mógł określić obecność lub nieobecność naruszenia centralnego układu nerwowego.

Przyczyny chorób neurologicznych są zwykle traumą porodową. Podczas ciężkich porodów tkanka mózgowa może ulec traumatyzacji, co prowadzi do braku tlenu, niedostatecznego rozwoju organizmu.

Pilnie powinien pokazać dziecku specjalistę, jeśli rodzice nie mogą go położyć, płacze, a jego obszar między nosem a ustami robi się niebieski.

Choroby niezwiązane z zaburzeniami neurologicznymi nazywane są somatycznymi. Ich obecność jest określana przez pediatrę. Częstą przyczyną zaburzeń snu u niemowląt jest krzywica - naruszenie metabolizmu wapnia fosforu związany z niedoborem witaminy D. Little perevozbuzhdonnym staje się niespokojny, obawiając się, rozdrażnienie. Nie śpi dobrze, drży podczas snu, mocno się poci podczas snu i karmi. W takich przypadkach lekarz zaleci przyjmowanie witaminy D w kroplach, a problem znika.

Wiele dzieci w pierwszym miesiącu życia zaczyna odczuwać kolkę - ból w jelitach spowodowany dużą ilością gazów. Mama może wykonać prosty masaż brzucha, głaszcząc go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na brzuchu można umieścić ciepłe, wyprasowane pelenochku. Więc gazy opuścić szybciej. W aptece można kupić specjalną rurkę pary, ale jest on stosowany tylko w wyjątkowych przypadkach i ze szczególną ostrożnością, tak aby nie doprowadzić do uszkodzenia jelit. Zamiast rury gazowej można wziąć niewielką gruszkę gumową, pociąć na dwie części tak, aby gazy mogły swobodnie z niej wychodzić.Dziecko może otrzymać specjalne lekarstwo na kolkę - Infakol, Espumizan, Bobotik lub inne.

Problemy z żołądkiem mogą być związane z karmieniem matki karmiącej. Pewnie, że używa produktów, które powodują wzdęcia (fasoli, kapusty, napojów gazowanych), fermentacja (słodkie wypieki i czekoladą), alergie (owoce cytrusowe, czerwone jagody i owoce). Używanie przez matkę kawy i herbaty w dużych ilościach prowadzi do zwiększonej pobudliwości dziecka, co niekorzystnie wpływa na sen.

Zimno może zrujnować każde marzenie, a co dopiero dziecko. Zwiększona temperatura ciała, ogólne pogorszenie samopoczucia, przekrwienie błony śluzowej nosa - wszystko to nie pozwala prawidłowo spać.

Bardzo rzadko, ale zdarzają się przypadki, kiedy miesięczne dzieci zaczynają wybić zęby. Oprócz bólu dziąseł mogą mieć objawy, które łatwo można pomylić z objawami przeziębienia (temperatura, katar). W tym okresie następuje spadek odporności.

Ogólne zalecenia dotyczące tworzenia warunków dla dobrego snu.

Powietrze w pokoju dziecinnym powinno być czyste, wilgotne i świeże. W tym celu przeprowadza się codzienne wietrzenie i czyszczenie. Konieczne jest monitorowanie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Nie powinno być powyżej 22 stopni Celsjusza. Zgodnie z temperaturą powietrza i porą roku musi być koc, który dziecko przykrywa i ubrań na nim. Dziecko nie może być przepełnione, więc nie ma przegrzania. Należy zadbać o to, aby nie został zamrożony.

Aby nawilżyć powietrze, możesz użyć specjalnie zakupionego urządzenia lub ułożyć kubki z wodą dookoła pokoju, powiesić mokre ręczniki na bateriach w sezonie grzewczym.

Większość miesięcznych dzieci zasypia na świeżym powietrzu. Jeśli nie możesz często chodzić z dzieckiem, możesz umieścić wózek na balkonie.

Być może dziecko w wieku jednego miesiąca nie może zasnąć z powodu braku wystarczającej ilości ciepła matki. W takim przypadku powinieneś ofiarować mu pierś, uścisnąć mu dłonie lub po prostu położyć się obok siebie, pogłaskać oparcie i zaśpiewać kołysankę.

Nie twórz całkowitej ciszy podczas snu dziecka. Powinien przyzwyczajać się do snu pod monotonnymi domowymi dźwiękami - praca pralki, suszarki do włosów dla fanów wachlarza, przytłumione głosy rodziców.

Rodzice powinni stworzyć reżim snu dziecka, próbując umieścić go w określonych godzinach po pewnych procedurach - spacery na świeżym powietrzu, pływanie itp.

Jeśli właściwie zajmiesz się małoletnim dzieckiem, otocz go ciepłem i troską, stwórz komfortowe warunki dla zdrowego snu, wtedy ryzyko bezsenności będzie minimalne.Jeżeli miesięcy dziecko nie śpi w ciągu dnia, a następnie trzeba dokładnie zrozumieć przyczyny tego i spróbować je wyeliminować.


Powiązane publikacje