ss x
x

Stawki uśpienia dla 3 miesięcznego dziecka


Mama i tata są szczęśliwi, jeśli ich dziecko je z apetytem, ​​śpi doskonale i nie przeszkadza im w nocy, co ułatwia odpoczynek. Jakość snu rodziców i dziecka jest powiązana w ciągu trzech miesięcy. Ciągły sen osoby dorosłej wynosi około 8 godzin, więc często nowonarodzone dzieci próbują przyzwyczaić się do takiego reżimu. Czy zastosowanie takich norm jest możliwe, czy zaszkodzi zdrowiu, jak wiele powinno spać trzy-miesięczne dziecko - wszystkie te pytania często podniecają młodych rodziców.

Karmienie piersią w ciągu trzech miesięcy

Wskaźniki tego, co dziecko chce spać, to zmiana nastroju: zaczyna być kapryśna, ziewa, ostro szarpią nogi i uchwyty. Jeśli nie zwracać uwagę na te przejawy zmęczenia, a następnie zahamowanie fazy dziecko układu nerwowego przejdzie do fazy podniecenia, i umieścić go na łóżko staje się coraz trudniejsze. Najlepszym sposobem, aby pomóc dziecku po 3 miesiącach zrelaksować się i zasnąć, jest dać mu pierś. Dziecko musi komunikować się z matką, a zwłaszcza to objawia się w momencie zasypiania.

Wszystkie dzieci są różne, każdy potrzebuje własnego podejścia. Aby zrozumieć, że dziecko ma wystarczająco dużo snu, może być na następujących podstawach:

 • śpi dobrze zarówno w dzień, jak iw nocy;
 • większość dnia zachowuje się spokojnie;
 • żywo reaguje na wydarzenia dziejące się wokół;
 • może skupić się na poszczególnych przedmiotach;
 • nie podlegają wieczornym kaprysom;
 • Nie obudzić się w pierwszej połowie nocy 1-2 godziny po pościeli;
 • łatwo zasypia przy pierwszych oznakach zmęczenia.

Czas trwania nocnego snu od narodzin okruchów stopniowo wzrasta, umożliwiając wszystkim członkom rodziny całkowite odpocznienie.

Norma dla dziecka w wieku trzech miesięcy to 15 godzin całkowitego snu. Z tych 9-11 godzin dziecko musi spać w nocy. Około pięciu godzin przypada na drzemkę.

Ile dziecko powinno spać w ciągu dnia

Większość dzieci w wieku 3 miesięcy to ostatecznie uformowane cykle snu i czuwania.W nocy następuje przedłużony okres snu, gdy dziecko nie budzi się po posiłku przez 5-6 godzin, a które wzrasta wraz z jego wzrostem. Czas ciągłego czuwania sięga półtorej godziny.

Po południu dziecko powinno spać 5 godzin. Długość czasu dzielenia czasu zależy od jego aktywności i liczby karmień. Zwykle dwa razy dłuższy czas snu osiąga 1,5-2 godziny. Kolejne 2-3 razy dziecko śpi 30-40 minut.

Zdarza się, że dziecko śpi w ciągu dnia znacznie dłużej niż w nocy. Rytmy biologiczne są okruchy są nietrwałe, łatwo reżim może obrócić tak, że dziecko nie śpi i wymaga uwagi krewnych w nocy, a potem spał spokojnie w godzinach popołudniowych. Tę sytuację należy poprawić, ponieważ dosłownie wyczerpuje ona rodziców.

Stawki uśpienia dla 3 miesięcznego dziecka

Przede wszystkim powinieneś sprawdzić, czy mały jest chory. Temperatura, obrzęk brzucha, ból w uchu, kaszel, zaburzenia trawienia wymagają leczenia u lekarza.

Jeśli nie ma problemów ze zdrowiem, to zachowanie dziecka można skorygować, zwiększając aktywność fizyczną i zmniejszając czas snu w ciągu dnia do normy odpowiedniej do wieku.

Korzystnym efektem jest utrzymywanie kąpieli powietrznych. Zaleca się wykonywać je 2 razy dziennie przez pół godziny podczas masażu i gimnastyki. Przy każdym opatrunku i zmianie pieluszki dziecko powinno pozostać nago przez 5-6 minut. Wieczorne kąpiele i zaspokojenie ostatniego karmienia zanim dziecko pójdzie spać, są relaksujące i kojące.

Dobry sen ułatwia komfortowe warunki w pomieszczeniu, regularne wietrzenie, obniżanie temperatury i zwiększanie wilgotności w pomieszczeniu.


Jak długo dziecko śpi na ulicy

Optymalna jest opcja, gdy dzienne spanie, które dziecko spędza na świeżym powietrzu. Dzieci zasypiają szybciej, gdyby umieścić w wózku i pójść na spacer w ogrodzie lub parku, gdzie znajduje się zwykle hałasu miejskiego, a powietrze jest bogate w tlen. Możesz umówić się na spanie dziecka na podwórku, na balkonie lub na otwartej werandzie.

W ciepłym sezonie czas spędzany na świeżym powietrzu nie jest ograniczony, w ciągu dnia dziecko może spędzić cały czas na jawie i spać na ulicy. Karetka ze śpiącym dzieckiem położona jest w cieniu, promienie słoneczne nie powinny wpaść w jego oczy. Jeśli temperatura wzrośnie powyżej 30 ° С, lepiej odejść od spacerów.

W zimnych porach roku dokonać grudnichka na sen może chodzić w bezwietrznej pogodzie przez 2 godziny, podczas gdy temperatura nie spada poniżej -10 ° C W sumie 3-miesięczne dziecko w zimie powinno pozostać na ulicy przez około 4 godziny.

Nadmierne zawijanie może prowadzić do przeziębienia. Dziecko najpierw się przegrzewa, potem, a następnie przechładza. Aby zrozumieć, ile ubrań potrzebujesz okruchów, możesz sprawdzić po chodzeniu po plecach i kończynach. Jeśli koszula, głowa i plecy są mokre, oznacza to, że było gorąco. Jeśli gałki i nogi są zimne, dziecko zostaje zamrożone. Nie jest konieczne, aby pokryć twarz kocem, lepiej umieścić go toczyć wokół głowy, tworząc ochronę przed mroźnym powietrzem.

Zimowy sen na ulicy nie jest anulowany z powodu zwykłego przeziębienia. Nos dziecka jest oczyszczony i zakopany, zapewniając swobodny oddech, dziecko nie powinno oddychać ustami. Spacer należy przerwać, jeśli dziecko wybuchnie łzami na ulicy i nie można go szybko uspokoić.

Przy bardzo zimnej i wietrznej pogodzie w ciągu dnia możesz ustawić "ulicę w pokoju" otwierając okno. Dziecko jest dobrze ubrane i uśpione. Ważne jest, aby dziecko nie było w stanie przeciągu.


Co jeśli dziecko śpi z piersi matki

Obok mama dziecko czuje się chroniony, więc jest najpewniejszą drogą do uspokojenia noworodka - go odebrać i pasz. Często dzieci przyzwyczajają się do takiego snu, a próba wyjęcia brodawki z ust dziecka prowadzi do przebudzenia i płaczu. Nawyk dosłownie "wisi" godzinami na piersi matki, uniemożliwia kobiecie pełne odpoczywanie i wykonywanie domowych obowiązków.

W ciągu trzech miesięcy zasypianie piersi matki jest normalne. Problem nie polega na tym, że dziecko nie chce pozostać samotne, ale często staje się jedynym sposobem, aby dziecko spać.

Możesz wykluczyć dziecko z tego nałogu na następujące sposoby:

 • Nie wolno ci nadmiernie wypróżniać. Zauważając pierwsze oznaki zmęczenia, powinieneś wyeliminować wszystkie irytujące okoliczności: światło, hałas, obecność obcych.
 • Dziecko potrzebuje pomocy, aby zasnąć. W godzinach popołudniowych podczas początkowej mama snu lekkiego może pozostać u boku, a kiedy widzi, że dziecko śpi, należy delikatnie zwolnić piersi i zostawić.
 • U niektórych dzieci zachowanie zapachu znanej mamy jest kojące. Możesz spróbować zostawić szatę w łóżeczku.
 • Jeśli karmione dziecko sam wypuszcza sutek, ale nie spać bez matką, przed pójściem do łóżka można trzymać go w ramionach, potrząśnij ją, aby chodzić z nim po całym pokoju.

Nocne karmienie

Rodzice są zawsze szczęśliwi, jeśli dziecko śpi w nocy tak samo jak dorośli. Ale czy jest to przydatne dla dziecka w wieku trzech miesięcy?

W nocy dzieci często budzą się, ponieważ chcą jeść. Karmienie pozwala nie tylko zaspokoić głód i wypełnić utraconą, kruchą ciecz, ale także przyczynia się do powstawania hormonów w kobiecie karmiącej, które stymulują produkcję mleka. W przypadku laktacji szczególnie przydatne jest umieszczenie dziecka na piersi w godzinach porannych.

Dziecko karmione na żądanie określa, ile razy będzie jadł w nocy. Dziecko karmione sztucznie w ciągu 3 miesięcy zaleca karmienie 1-2 razy. Żeby budzić się rzadziej, trzeba go nakarmić do ostatniego wieczornego karmienia.

Mama łatwiej było wejść w nocy do wylęgu mogą ćwiczyć łóżko rodzinne lub postawić łóżeczko jak najbliżej do rodzica. Jeśli dziecko od urodzenia śpi w tym samym łóżku z matką, to w nocy rzadko zupełnie się budzi. Najczęściej podczas szybkiego snu, zaczyna szukać klatki piersiowej, obracając głowę i sprawiając, że jego usta zasysają ruchy. To budzi matkę, która nie musi wstawać, aby zaspokoić głód dziecka. W tym przypadku zarówno matka, jak i dziecko mają możliwość lepszego wypoczynku.

Aby pokazać maleństwo tej nocy czas na sen i dzień - obudzić, trzeba podczas nocnych przebudzeń budować komora klimatyczna: mówić cicho i nie bawić się z dzieckiem, nie zawierają jasne światło, tylko nakarmić i położyć do łóżka.

Syndrom "dobrego dziecka"

Czasami długotrwały sen jest przejawem niebezpiecznego dla zdrowia zjawiska okruchów, który został nazwany syndromem "dobrego dziecka". W tym przypadku obiektywnym wskaźnikiem są:

 • spać w jednej pozie przez ponad trzy godziny;
 • sucha skóra i powierzchnie śluzowe;
 • mała ilość moczu;
 • podwyższona temperatura ciała;
 • zapadnięty fontanel;
 • cichy, wyczerpany płacz.
Jeśli dziecko śpi znacznie ponad normę, ssie słabo, co prowadzi do braku żywności i niedowagę, trudno jest się obudzić w okresie czuwania nie jest aktywna i nieaktywna, należy natychmiast skontaktować się z pediatrą.

Brak płynu w organizmie, powodując zahamowanie wzrostu, zmęczenie i ospałość. Istnieje rodzaj błędnego koła, kiedy dziecko coraz częściej śpi, a jedzenie gorzej, a matka dostaje mniej mleka. Przyczyn tego zjawiska może być dziecko z choroby, słabe przywiązanie do dyskomfortu w klatce piersiowej, który występuje podczas karmienia.

Senne dziecko, które powoli przybiera na wadze, trzeba się obudzić, jeśli zasypia szybko po rozpoczęciu karmienia. Możesz to zrobić lekko dotykając policzka. Jeśli dziecko nie obudzi się w ciągu dnia 2-3 godziny po karmieniu, nie należy go spać dłużej niż godzinę. Musimy go obudzić podczas lekkiego snu.


Powiązane publikacje