ss x
x

Umiejętności okruchów w ciągu 8 miesięcy


Dziecko w wieku 8 miesięcy już wie, jak dużo robić. Jego działania są realizowane, on jest bardziej aktywny. Kłamanie jest już nieinteresujące, wiele emocji przytłacza. Istnieje ogromna różnorodność dźwięków, pierwsze słowa mogą się pojawić. Ale na tle takiej aktywności rodzice myślą, ale czy ich dzieci mają rację? Warto pamiętać, że wszystkie dzieci są wyjątkowe, ale nadal istnieje wspólny standard przez które określają poziom rozwoju.


Rozwój fizyczny

8-miesięczny okres, w którym wielu już usiądzie samodzielnie. Nawet leżąc na brzuszku jest bardzo nieciekawe, uchwyty, na których oparte były wcześniej, teraz wykonać wiele manipulacji. Biorą zabawki, zapukają się nawzajem, przywracają oryginalne przedmioty do pierwotnej pozycji. Wiele crawl, wyciągnąć z pozycji siedzącej. Niektórzy aktywiści mogą spokojnie wstać, trzymając się wsparcia. Szczególnie często staje się tyłem łóżeczka. Z powodu niedojrzałości układu nerwowego, który nie ma czasu na rozwój fizyczny, rodzice często mają do normalizacji snu dziecka. Chodzi o to, że nawet w czasie snu nieświadomie maluch próbuje wstać, pełzać, usiąść na łóżku.

Umiejętności okruchów w ciągu 8 miesięcy

Po ośmiu miesiącach okruchy wraz z odsetkami zostaną uwzględnione w grze. Szczęśliwie chowa się za małymi dłońmi, raduje się, gdy samochód się toczy, nawet on próbuje jeździć. Niezgrabnie bierze piłkę i rzuca nią na podłogę lub rzuca nią. Kilka lekcji może go zainteresować w tym samym czasie. A kiedy maluch jest rozproszony z gry, z czasem powróci do tego ponownie. Jest to okres, w którym dziecko wciąż szuka wsparcia od rodziców na nieoczekiwanych wydarzeniach. Na przykład od nieznajomych. Ale jest jeszcze jedna masa wiergotów, którzy nie puszczając matki, patrzą z zainteresowaniem na nieznajomych. Jest ich mniej, a podstawą są oboje rodzice.


Psychologia okruchów

Różnorodność własnych emocji i zrozumienia robią inni dzieciaka stroną szczęśliwe i smutne wydarzenia krewnych. Są w stanie wczuć się i płakać, jeśli dziecko płacze w pobliżu.Ale zły nastrój w jednej chwili może zmienić uśmiech i śmiech, ponieważ dzieci szybko się zmieniają.

8 miesięczne dziecko najbardziej boi się utraty matki. Teraz dużo rozumie i może rzucić prawdziwy skandal, jeśli jego własna matka jest gdzieś daleko. W takim przypadku nie możesz ustawić dziecka na innych, wyjaśnij cierpliwie. Oczywiście może to potrwać dłużej niż miesiąc, ale wynik będzie, jeśli coś zostanie zrobione.

Oprócz tego strachu może pojawić się również strach przed uruchomieniem urządzeń gospodarstwa domowego. Nawet jeśli dziecko nie boi się dołączonego odkurzacza w domu, jego babka może się przestraszyć. Stanie się tak, ponieważ drugi wydaje głośniejszy dźwięk. Dlatego nie należy niespodziewanie włączać tej techniki, trzeba więc cierpliwie wyjaśnić, dlaczego element został utworzony. I lepiej, gdy dziecko jest pod ręką, łącząc je z różnymi dowcipami. Cóż, jeśli możesz zabrać go do innego pokoju i zostawić go komuś z rodziny, lepiej to zrobić. Pomoże to uniknąć niepotrzebnego stresu.

Dzieciak potrafi odróżnić mowę dorosłych, uwielbia, kiedy jest śpiewany i czytany. Patrzy na książki z ciekawością. Kiedy jest wezwana, szuka zabawki. Babbling 8 miesięczne dziecko zawiera wiele dźwięków z rodzimego języka. A potem słychać pierwsze długo oczekiwane słowa. Najczęściej są one związane z bliskimi ludźmi: "ma-ma", "pa-pa", "ba-ba". Dziadek pojawia się trochę później, ponieważ litery te trudniej dostrzec okruchy.

Umiejętności

Porównując umiejętności dziecka z ogólnymi danymi, nie należy wpadać w panikę, jeśli nie pasuje do żadnej ramy. Rozwój dzieci indywidualnie. A jeśli dziecko urodzi się przedwcześnie, skup się na dniu, w którym miałby 8 miesięcy, gdyby urodził się na czas.

 • Odwróć się z powrotem do brzucha iz powrotem.
 • Niezależnie usiądź i idź do łóżka.
 • Trzymaj się wsparcia, wstań. Ale nie każdy jest zdolny do tego wyczynu.
 • Szczególnie interesujące są gry z imitacją dorosłych.
 • Słuchają tego, co usłyszeli z wielkim zainteresowaniem. Ważne jest, aby czytać wiersze i baśnie z aktywnym wyrazem, to przyciągnie uwagę młodzieńca.
 • Sznurowanie pierścieni na pręcie, więc dobrze jest mieć zabawkę zwaną "piramidą". Powtarza się, gdy dorosły rzuca piłkę, kołyszą lalkę, której towarzyszą dźwięki.
 • Biorąc pod uwagę rodzinny album, może znaleźć się na zdjęciu. Raduje się, gdy widzi siebie w lustrze, uświadamiając sobie, że to on.
 • Powraca do niedokończonego zadania.
 • Aby wystawić dużą liczbę dźwięków i sylab. Być może pierwszy wymowę słów.
 • Picie sam, spróbuj trzymać łyżkę.
 • Wesoła muzyka jest bardzo zabawny, robi to w ramach aktywnych ruchów.
 • Wykonywanie prostych wniosków, na przykład, aby obsłużyć.
 • Stanie podjąć małych części w uchwycie.
 • Raduje się, gdy grając w swoją ulubioną grę kilka dni temu. To wskazuje na rozwój pamięci.

1416653568_child-8 miesięcy

Jak widać, sporo umiejętności. W miarę rozwoju mowy trzeba często rozmawiać z okruszkiem. Rozmawiaj o wszystkim, co się dzieje wokół. Na ulicy pokaż drzewa i zwierzęta, porozmawiaj o tym, jaki kolor ma bluzka dziecięca itp. Zwróć uwagę na rozwój umiejętności motorycznych. Zapytaj swojego malucha złożyć pobliżu jedno lub drugie.

Pomoc w rozwoju

W każdym wieku, maleńka istota potrzebuje pomocy i wsparcia ze strony bliskich. Z tego właśnie wynika, że ​​właściwy rozwój umiejętności fizycznych, zdolności umysłowych i zdrowia psychicznego w dużej mierze zależy. Konieczne jest, aby pokazać i poprowadzi.

 1. Cóż zrobić 8 miesięczne dziecko lekki masaż. Profesjonalny może być wyznaczony tylko przez lekarza. Od rodziców potrzebują lekkiego dotyku i głaskania. To wzmacnia pozytywne emocje i krążenie krwi.
 2. Rozwijać dobre mięśnie zajęcia w walker, ale nie więcej niż 40 minut dziennie. W przeciwnym razie, kręgosłup ucierpią ogromne obciążenie, ale może zranić.
 3. Pokazuje duża liczba działań: do wątku pierścienie na pręcie, kołyski lalki play „sroka - sroka”, zbudować dom z bloków. Malyshok chętnie spróbuje powtórzyć po ciebie.
 4. Dobrze stymulować dzieci, które nie może indeksować. Połóż go na łóżku lub podłodze i umieść swoją ulubioną zabawkę z przodu. Więc stopniowo będzie się czołgał. To samo ćwiczenie można zrobić dla dzieci, nie gwałtowny usiąść.
 5. Jeśli krohotuli ponad 3 zęby, możliwe jest, aby dać miękkie biszkopty dla dzieci, plasterki banana. Powinno to być zrobione na rozwój umiejętności żucia.
 6. Pamiętaj, aby kupić książki prosty dzieci. Powinny być duże jasne zdjęcia i minimum słów. Uczyć parę wersów, będzie służyć jako doskonałe rozrywki lub nieuwagi, gdy dziecko jest zdenerwowany o czymś.

k

Nadchodzi czas aktywności malucha. Nie ostrzeże, kiedy wstanie i pójdzie.Więc nie zostawiaj go samego, i dbaj o szafki zamknięte, szafki nocne. Istnieją specjalne środki utrwalające, które nie pozwalają dziecku na otwieranie drzwi. W końcu dziecko może nie tylko uszkodzić rzeczy, ale także nieumyślnie uszczypnąć palcem. To samo dotyczy drzwi wewnętrznych. Uważaj, aby dziecko nie mogło ich całkowicie zamknąć, aby uniknąć niebezpiecznych obrażeń.

Wzrost i waga

Wielu rodziców obawia się wzrostu i wagi w ciągu ośmiu miesięcy. Oczywiście jest to ważny czynnik, ale warto pamiętać, że zależy to nie tylko od odżywiania. Jest to ważne tutaj i dziedziczenie i narodziny dziecka w czasie. Jeśli Twoje dziecko rodzi się przedwcześnie, ogólne standardy nie są odpowiednie. Lepiej patrz, ile on podnosi co miesiąc, czy dobrze je. A reszta rodziców też nie ma sensu, jeśli dziecko nie pasuje do ogólnie przyjętego schematu. Tylko kontrola, nastrój, ogólny rozwój i sytość młodzieńca.

Zgodnie z normami, waga chłopca w ciągu ośmiu miesięcy wynosi od 8,3 do 9,5 kg. Dziewczęta w tym wieku ważą średnio 8 - 9 kg. A dla tempa wzrostu dla samca od 69 do 72 cm, natomiast w małych księżniczkach 68 - 71 cm.

Jak widać, chłopcy nie są dużo, ale wyprzedzili piękną połowę tych wartości. Chociaż czasami może być większa dziewczyna, na przykład, jeśli ona pierwotnie urodziła dużą wagę. Tak więc rozpacz nie jest tego warta. W końcu główny wskaźnik zawsze pozostał i pozostaje zdrowy.


Powiązane publikacje