ss x
x

Jeśli dziecko śpi 30 minut


Dość często można usłyszeć pytanie od zmęczonych matek o czasie snu dziecka. Czy dziecko śpi przez 30 minut, kiedy się kończy? Dlaczego śpi tylko pół godziny? Co robić w tym przypadku?

Aby przystąpić do określenia problemu, i czy dziecko naprawdę nie śpi lub po prostu mama nie ma czasu na prace domowe, w czasie, gdy jej dziecko w końcu zamknął oczy i słodko ssanie? Po pierwsze, musisz wiedzieć, ile miesięcy to okruchy. Po drugie, jak długo spać w nocy. Czy jest zdrowy, pogodny, aktywny? I wiele drobiazgów, o których warto wiedzieć wcześniej, "robić coś"?

Jak długo maluch śpi od 0 do 1 roku

Zdrowe noworodki zwykle śpią w nocy od 6 do 8 godzin z rzędu (od 7 do 10 godzin całkowitej liczby snu w nocy). Szczęśliwe dzieci jedzą co trzy godziny. Całkowity czas snu wynosi od 16 do 20 godzin. W ciągu dnia dziecko śpi 5-6 razy dziennie przez 1 godzinę.

Dziecko w wieku od 1,5 do 3 miesięcy śpi od 8 do 11 godzin w nocy, dziecko śpi od 40 do 150 minut (4-5 razy dziennie). Dziecko 3-4.5 miesięcy po południu śpi od 40 do 120 minut (3-4 razy dziennie), w nocy 10-11 godzin. W zakresie od 4,5 do 6 miesięcy dziecko śpi w dzień 1,5-2 godzin (trzy razy dziennie) przez sen w sumie 10-12 godzin. W wieku 6-8 miesięcy, drzemki dziecka wynosi od 2 do 4 godzin (2-3 zestawy), w nocy spać odprowadzane 10-12 godzin. Od 9 miesięcy do roku dzień Pipsqueak śpi 2-3 godzin (ilość snów zredukowana do 1-2 razy), aw ciągu nocy 10-12 godzin. W zależności od pobudliwości układu nerwowego dane te, nawet dla zdrowych dzieci, mogą się nieznacznie różnić.

Nawet jeśli dziecko ma poniżej 3 miesięcy nie wydał mom kłopoty, w tym wieku świat zaczyna się zainteresować dziecko, pojawił się w pełni świadome pragnienia, takie jak „Chcę spać z mamusią!”. Miesiąc później na okruchy zaczyna aktywnie szarpać nogi i ramiona, ciągle obudzić się (być może 30 minut snu nie jest) być zainteresowany i zabawy oczywiście, więc jeśli pyta przewijania.

Pięciomiesięczne dzieci budują już swoje kaprysy na zasadzie: "Chcę mamę za pióra i mleko. Wstrząśnij mną, może zasnę! ".Przez pół roku dziecko zostało już anulowane zbadać cały arsenał „usypiający” oznacza: „Tak, potrząsnął, w porządku, a teraz mleko, długopis matki, a teraz piosenka, a coś innego zaskoczony?” W tym wieku dzieci są już całkowicie zdolny do manipulowania rodzicami .

Siedmiomiesięczne dzieci będą walczyć ze snem do ostatniego. Niektóre zasnąć siedząc, stojąc na czworakach, prawie stojąc na głowie. Ich mottem jest "Spać za słabeusze!". Jeśli prawidłowo zorganizowany tryb dla okruszków stworzyć miły rytuał mu zasnąć do 8-9 miesięcy, dowiaduje się spać w swoim łóżeczku i spać spokojnie bez piosenek i Lulling, nie budzi się co 30 minut. Dzieci są inne, inne dochodzą do tego później.


Półgodzinny sen dziecka

W wieku od 2 do 6 miesięcy nic tragicznego nie oznacza, że ​​Twoje dziecko śpi od 20 do 30 minut co najmniej 4 razy.

Oczywiście, przynajmniej jeden sen w ciągu dnia powinien trwać od 40 minut do 1,5 godziny. Ale nie zawsze osiąga się ideał. Dlaczego dziecko śpi tak mało? Niedojrzałość układu nerwowego, wraz z dużą ilością doświadczeń spowodować krótkie drzemki. W takim przypadku ważne jest, aby obserwować ogólny stan ślimaka. Jeśli dziecko jest zdrowe, energiczne, aktywne, je dobrze i dobry wypoczynek w nocy, 30 minutowe drzemki w określonym wieku - wariant normy.

Skrót jedna sesja drzemki charakterystyczny czas przejścia od 4 do Dzień 3 Dzień śnie, i od 3 do 2. małych odstępach drzemki mogą wystąpić w okresie aktywnych ząbkowania. Spójrz na dziecko w jamie ustnej, jeśli jego dziąsła są lekko spuchnięte, obserwuj aktywną ślinę, możesz poczuć gratulacje z początkiem długiego procesu powiększania się zębów.

Jeśli ząbkowanie maluch lub urządzenie nie może wpływać na układ nerwowy, to jest jeden z powodów, dla krótkich epizodów snu w ciągu dnia, to zależy od rodziców. Jest to brak reżimu dnia i systematyczny charakter procesu wychowania. Krótki sen to po prostu nawyk dziecka lub konsekwencja braku codziennej rutyny i nagromadzenia zmęczenia. Jeśli dziecko będzie starało się wcześnie spać, nie będzie zmęczone lub spóźnione, przepracowane, wynik będzie jeden - mocno przylegający, trochę uśpiony.

Marzenie dziecka może być krótkie, ponieważ rodzice "pozwalają na" owski "reżim dnia.Jeśli dziecko kładzie się spać po 21-22 godzinach, prawdopodobnie jego suma w ciągu dnia będzie krótka i gwałtowna.

Śpiące dziecko może trwać 20-30 minut, a ponieważ sam lub obce bodźce będą nim, przechodząc z jednej fazy snu do drugiej. Obie fazy (szybkie, powierzchowne i głębokie) trwają 20 minut. Jeśli miękisz został wstrząśnięty przez 15-20 minut, zdawał się zasypiać, a on został przeniesiony do łóżeczka, mógł się obudzić, gdy ruch spadł na zmianę fazy. Każdy głośny dźwięk, błysk, opieka mamy w tym momencie mogą obudzić dziecko. I jeszcze raz będzie to trudne. Dzieci poniżej 4 miesiąca życia lub z wymarłym odruchem Moro, kiedy skaczą z jednej fazy do drugiej, drżą ("zwymiotują"). Więc mogą się obudzić.

Ponadto, nowoczesne dzieci obiektywnie śpią mniej niż ich rodzice, a zwłaszcza dziadkowie w ich wieku. Są tylko dzieci, które śpią, i dzieci, które w przyszłości staną się wyraźnymi sowami. Takie dzieci można wieczorem spać późno, bez uszczerbku dla ich zdrowia.

Półgodzinna drzemka dziecka

W każdym wieku dziecko nie powinno spać w takim napadzie i zaczyna. Musi być jakiś powód do tego. Jeśli zaobserwowano to zjawisko jeden lub więcej razy (ale nie często), być może dziecko było przepracowane. Lub spał dobrze w ciągu dnia. Oznacza to, że do 24.00 spał dobrze i przeszedł na tryb dzienny. Najgłębszy sen występuje od 19 do 24 godzin. Jeśli tym razem dziecko spędza czas na grach i rozrywce, jego system nerwowy jest przeciążony, a wtedy pełny odpoczynek nie jest już możliwy. W takim przypadku dowolny czynnik może wywołać wyciek:

  • światło nocne;
  • Dźwięk telewizora lub inne odgłosy (rozmowa za ścianą) 4
  • Oddzielny niepokój z powodu nieobecności matki, która po upływie 7 miesięcy musi minąć;
  • Przerażenie podczas snu, jest to możliwe po 10 miesiącach itp.

Dlatego reżim jest bardzo ważny. Jeśli dziecko obudzi się w nocy, nie trzeba go spowalniać, bawić się rozmowami lub uśmiechami. Jeśli nie jest to konieczne, nie musisz ponownie zmieniać pieluchy. Jeśli okruch był przestraszony, warto go przytulić lub podnieść. Przed snem należy unikać jasnej i silnej wizualnej stymulacji dziecka. Zdjęcia mogą być po prostu jasne (nie znaczy źle), tworząc silne wrażenie na miękiszu. Te obrazy mogą być modyfikowane w mózgu, a nerwowy układ nerwowy dziecka jest postrzegany jako coś przerażającego.

Mogą być złe skojarzenia ze snem, na przykład dziecko zasypia na rękach matki. Kiedy wkłada ją do łóżeczka, jest zdenerwowany i próbuje przywrócić przyjemny stan. Dziecko może się obudzić, jeśli nie był "karmiony" w ciągu dnia, głód lub pragnienie bardzo często prowokuje nocne przebudzenia. Potrzebujesz mocniej do karmienia dziecka w ciągu dnia, jeśli dziecko nie jest noworodek, nocne karmienia należy unikać, oczywiście, jeśli dziecko chce jeść, to nie trzeba głodować. Możesz spróbować zastąpić nocne karmienie sokiem lub herbatą dziecięcą, a następnie odmówić picia w nocy.

Jeśli reżim, właściwe karmienie i rytuały kładzenia się do łóżka nie przyniosą normalnego snu, należy skontaktować się ze specjalistą.

Jeśli dziecko jest podekscytowane, pora dnia i nocy znacznie różni się od norm wieku, nie śpi dobrze i często budzi się, płacze dużo - zawsze musisz skontaktować się z neurologiem.


Co sprawia, że ​​sen dzienny dziecka trwa?

Co powinienem zrobić, aby dziecko dłużej nie spało? Jeśli dziecko budzi się co pół godziny, pomóż mu podczas przejścia z jednej fazy snu do drugiej. Jeśli potrząśniesz nim w swoich ramionach, potrząśnij przez 30 minut, a następnie włóż go do łóżeczka. Jeśli dziecko ma mniej niż 3 miesiące, a odruch Moro jest wyraźnie wyrażony, możesz go przewinąć.

Jeśli dziecko jest starsze, możesz po prostu trzymać jego dłonie, poshushukat trochę w uchu, dobrze pomóc kołysance z obfitością syczenia. Ułóż okruchy do snu w przygotowanym pomieszczeniu (czystym, wentylowanym, nie przegrzanym). Wspaniałe dzieci śpią z matką u ich boku, jeśli jest czas, możesz po prostu położyć się obok dziecka. Jeśli na zewnątrz jest gorąco, a dziecko często się budzi, możesz podać mu drinka (sok lub herbatę dla dzieci). Obserwuj codzienną rutynę. Odłóż swój chłopczycę do 21.00.

Jeśli z powodu rosnących zębów pojawi się zbyt wiele problemów, skonsultuj się z pediatrą, aby nie natłuścić obrzękniętych dziąseł. Uniknąć zmęczenia dziecka, jeżeli dziecko jest zmęczony i chce spać, walka do ścisłego przestrzegania reżimu nie jest to konieczne, mogą być wprowadzane do okruchów łóżko i trochę wcześniej (20-30 minut). Począwszy od wieku 3 miesięcy, rosnący mały człowiek jest tak zainteresowany poznaniem świata, że ​​będzie zmagał się ze snem, dopóki nie zostanie przytłoczony.

Jeśli rodzice uważają, że ustanowienie dnia i nocy spać można pominąć ich dziecko chodzić, męczą się i zasnąć, to nie ma sensu, żeby go położyć, to problem spania w pół godziny gwarantowana. Kiedy osoba, w tym trochę zmęczony, ale z jakiegoś powodu nie jechać na wakacje, organizm próbuje przystosować się i wytwarza specjalny hormon (kortyzol), która aktywuje wszystkie systemy, w tym ośrodkowego układu nerwowego. W tym stanie, okruchy trudno spać, oczywiście, wcześniej czy później, wyłącz dziecko obudzić nikt nie dowiedział się, jak to zrobić. Ale nie może w pełni odpocząć.

Jeśli dziecko śpi 30 minut

Zbuduj tryb lub zmień go płynnie. Dla niemowląt stałość jest równa bezpieczeństwu. Na twoje polecenie nie może szybko i bezboleśnie zrestrukturyzować. Wszelkie znaczące zmiany nieuchronnie doprowadzą do negatywnej reakcji Twojego dziecka.

Nie należy mylić nadpobudliwości z głodem w ciągu dnia. Przyjrzyj się dziecku, zanim podasz pierś lub sutek, może pora spać? Jest prawdopodobne, że Twoje dziecko nie zrezygnuje z jedzenia, jeśli je zaoferujesz. I zasnąć, ssąc mleko. Ale w ten sposób powstanie niepoprawny odruch (sen podobny do pożywienia), z którym o pół roku będzie trzeba aktywnie walczyć. Skąd wiadomo, że dziecko jest już zmęczone i chce spać?

Przez kilka łatwo obserwowalnych cech: Dziecko aktywnie tert twarzy, oczu, uszu, nosa, skomlenie, kapryśnych i łobuzami (może ciągnąć włosy mojej matki, lub bite), jego zły nastrój, a on rzuca rzeczy i zabawki (nie tylko z zainteresowania, w których upadnie, jakim dźwiękiem, ale z oczywistym gniewem). Stracił zainteresowanie swoim zajęciem, jego oczy wyglądały na zaspane, krew płynęła mu do policzków. Jeśli chwila, w której można przegapić "drugi wiatr", rozpocznie się etap nadmiernego podniecenia.


Powiązane publikacje