ss x
x

Jeśli dziecko późno kładzie się spać


Znajdź przyczynę, a jeśli jest wymienna - wyeliminuj! Rekomendacja, która odpowiada na pytanie jednym zdaniem. Obejmuje on prawie cały zakres problemów, które powodują późniejsze zasypianie, i nie pomaga rodzicom, choć w swej istocie jest absolutnie poprawny.

Oczywiście wszyscy ludzie, w tym dzieci, mają swoje własne biorytmy, dziecko może okazać się "suvenk", ale nawet "suvenok" musi zmieścić się w łóżku nie później niż o 22.00. Jeśli dziecko zasypia o 1 rano, nie jest to normalne.

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, co zrobić, jeśli dziecko późno kładzie się spać, należy odpowiedzieć na kilka równie ważnych pytań. Na przykład, ile miesięcy ma dziecko? Co było przyczyną takiego naruszenia reżimu? O której śpią członkowie rodziny? O której godzinie mama poszła spać, gdy była w ciąży z dzieckiem?

Dlaczego dziecko nie nadaje się do snu przed północą?

 • ciężarna matka poszła spać późno;
 • dziecko jest "frajerem", rodzice kładą się spać późno;
 • żadnego reżimu ani nie został naruszony, nie było właściwego związku ze snem;
 • nie jest to wygodne środowisko do zasypiania;
 • zęby są zranione, brzuch boli, i tak dalej;
 • przepracowanie;
 • niewystarczające obciążenie fizyczne i intelektualne dziecka.

Wszystko to jest charakterystyczne dla problemów ze zdrowymi dziećmi. W przypadku dzieci z patologią neurologiczną lub inną patologię należy rozpatrywać osobno.

Wiele przyszłych matek podczas urlopu macierzyńskiego "wisiało" w Internecie, rozmawiały z przyjaciółmi lub matkami wieczorami, wykonywały prace domowe i spały po północy. I w każdy możliwy sposób nie pozwalali swojemu nienarodzonemu dziecku odpocząć. Get - znak.

Dobry ginekolog położnik radzi ciężarnej kobiecie, aby nie przeciążała się i nie kładła wcześnie spać, niektórzy lekarze nawet szczegółowo wyjaśniają, dlaczego tak się dzieje. Ale młode kobiety sądzą, że prawdopodobnie jest to przesada, a wszystko jest inaczej. Jesteś pewien? Począwszy od 3-6 miesięcy (niektóre dzieci wcześniej, inne później), dziecko stopniowo próbuje wyrosnąć na "sowę", kładąc się spać później i później. Czy można przyzwyczaić dziecko do bardziej odpowiedniego dla niego reżimu? Jest to możliwe i konieczne. Konieczne jest, aby zacząć to robić od pierwszych dni życia dziecka i stopniowo tworzyć normalny tryb snu i czuwania.

Jeśli wszyscy członkowie gospodarstwa domowego do 21.00 (lub nowszy) idą do domu, aby rozpocząć kolację, aby aktywnie komunikować wywyższony opowiedzieć wiadomość, że można oczekiwać od dziecka? Woda i porady są udzielane tylko tym, którzy ich proszą. Prośba została wyrażona, ale w tym przypadku udzielić porady, najprawdopodobniej próżnej pracy. Ponieważ musisz zmienić cały rytm i tryb życia rodziny. Na tych dorosłych ludzi raczej nie pójdzie.

Być może dziecko zasnęło normalnie i spało dobrze. Ale goście przyszli wieczorem, dziecko było zmęczone i zasnęło późno. A następnego dnia nie poszedł ponownie spać. Zaczyna się tworzyć błędne skojarzenie ze snem. Trzy powtórzenia wystarczy do tych lub innych działań, aby zdobyć przyczółek na okruchy mózgu jako składnik systemu.

Być może dziecko nie wie, czym jest reżim. Do trzech miesięcy nie wpłynęło to zbytnio na zachowanie się okruchów, a rodzice byli pod wrażeniem tego. Ale po trzech miesiącach za granicą, nagle zauważył, że dziecko nie zmieniło, dojrzewa, staje się inne łóżko i położył na przespanej nocy w 20.00-21.00 po prostu nie chce. Uważa się, że rozpoczęcie tworzenia reżimu dnia jest potrzebne od 1,5-3 miesięcy. Ale lepiej jest to robić od pierwszych dni dziecka w domu.

Śpiące dziecko powinno być wygodne, przyjemne i wygodne. Oznacza to, że powietrze w pomieszczeniu musi być czyste, chłodne i wilgotne. Pokój powinien być ciemny i nie powinno być żadnych obcych dźwięków. Pieluszka powinna być sucha, a ubrania - luźne, miękkie, nie gromadzą się nigdzie i nie pocieraj. Mokry i śpiący w dusznym wnętrzu nawet nie chce dorosłego.

Dzieci poniżej 3 miesięcy zakłócony kolki jelitowej, po upływie 3 miesięcy za granicą, problem ten stopniowo się pogarszają, ale jak tylko zaczniesz zwabić, mogą wystąpić sporadyczne przypadki wzdęcia.

Ząbkowanie to osobny temat do rozmowy. Niektóre dzieci, których zęby są przecinane jeden po drugim, mijają ten okres z minimalnymi stratami, ale większość dzieci cierpi raczej źle. Jest to szczególnie niepokojące dla dzieci, których zęby są rozdrabniane kilka razy (więcej niż dwie) na raz. Swędzenie, przewracając się z bólu w kilku miejscach na raz, może zakłócać nikomu snu.

Sen może być zakłócony, jeśli dziecko jest zbyt aktywny w godzinach wieczornych, robi się dużo jasnych emocji i bodźców wzrokowych. Rozważa nowe zabawki lub gry, goście przychodzą lub gra z włączonym telewizorem.Układ nerwowy jest przeciążony, a dziecko nie może się uspokoić i dochodzi do stanu zbliżonego do snu.

Bardzo często słychać, że przyszła do mnie moja teściowa, a potem dziecko nie mogło spać przez dłuższy czas. Nie chodzi o to, że przyszła teściowa, to był tylko obcy, który pachnie inaczej, ma nieznany głos i na ogół nie jest obeznany z dzieckiem. Nie bez powodu mówili, że noworodka nie powinno się pokazywać przyjaciołom, a nawet bliskim ludziom. To nie jest przesąd, ale zrozumienie, w jaki sposób nadmiar informacji znajduje odbicie w układzie nerwowym dziecka.

Nie zapominaj, że w edukacji, popiersie i niedobory są równie niedopuszczalne. Brak aktywności fizycznej i rozwijanie gier prowadzi do tego, że dziecko nie jest wystarczająco zmęczone, aby iść spać. On nie chce jeszcze spać.


Jak naprawić sytuację?

Przeanalizuj, co było punktem wyjścia do zmiany reżimu dziecka. Jeśli jest zbyt gorąco lub niewygodny poślizg na noc, po prostu nie możesz na to pozwolić. Rozpocznij tworzenie trybu dziennego. Staraj się wychodzić z dzieckiem w tym samym czasie, jeść, bawić się, pływać. Jeśli okruchy przyzwyczają się do porządku akcji: bawią się, słuchają opowieści, kąpią się, kładą do łóżka. Po wyjściu z wanny zaczyna ziewać, jego ciało będzie gotowe do spania.

Ale w pewnym momencie ten mechanizm może nie działać. Na przykład, po chorobie dziecka, że ​​nie spać w nocy, przez długi czas nie może spać, spał w ramionach matki. W takim przypadku konieczne jest ponowne utworzenie reżimu. Święta, kiedy mama również chce pozostać przy stole, lub musi gotować coś pysznego, może też "przełamać" reżim. Trzeba uważać, że te zmiany były najbardziej minimalne.

Jeśli dziecko ma żołądek po 3 miesiącach, matka karmiąca piersią powinna pomyśleć o swojej diecie. Być może twoje dziecko, coś z twoich dań "nie poszło". W Internecie można znaleźć wiele wskazówek, co jeść mama w okresie laktacji. Niektórzy radzą już przez trzy miesiące mieć wszystko oprócz szczerej fast food. Oszczędź swoich jelit dziecka, nie musisz jeść roślin strączkowych, wprowadzaj ich później do diety, delektuj się słodyczami, ciasto z kremem jest w porządku, ale nie dla dziecka.

Być może jesz "nie wszystko", obserwuj swoją dietę i dziecko, które w wieku, w którym już pozbyło się kolki, wciąż "skarży się" na brzuchu i nie śpi dobrze. Zauważ, który produkt ma negatywny wpływ, a jednak go nie spożywaj.Co jeśli Twoja dieta jest bardzo surowa i problemy pozostają? Zwróć się do pediatry, być może, konieczne jest sprawdzenie mikroflory jelita dziecka. Dzieci karmione piersią rzadko cierpią na dysbiozę, jeśli one lub ich matka nie otrzymały antybiotyków, ale mimo to warto je sprawdzić.

Jeśli dziecko jest przemęczone, słabo zasypia, spać będzie dłużej niż zwykle, spróbować zrekompensować brak snu podczas snu w nocy i ponownie spróbować grać do północy. Tego nie można tolerować. Rano obudź dziecko w normalnym czasie. Pozwól mu grać przez kilka godzin. Konieczne jest prawidłowe obudzenie, w fazie powierzchownego snu. Wtedy wystarczy dotknięcie lub hałas w kuchni, więc się budzi.

A wieczorem idź spać o ustalonej porze. Jeśli dziecko nie zasnąć od razu, nie ma potrzeby, aby zabrać go w moich ramionach znowu grać, aby świetlicę dla towarzyskich z rodziną. Daj mu szansę na uspokojenie i zasypianie, możesz zaśpiewać kołysankę lub po prostu porozmawiać. Jeśli nie możesz od razu przesunąć czasu zasypiania na pożądane liczby, rób to stopniowo. Codziennie okruszki wkładaj do snu wcześniej na 5-10 minut. To zajmie trochę czasu, ale sprawi, że zabieg będzie bezbolesny.

Należy zadbać o to, aby dziecko otrzymało pełne obciążenie dla ciała i umysłu. Dziecko, nawet noworodek, potrzebuje uwagi nie tylko w zaspokajaniu swoich naturalnych potrzeb (nakarmienie, umycie, owinięcie), trzeba z nim rozmawiać, ćwiczyć, a kiedy staje się starszym (od 3 miesięcy) do gry, ciągle komplikując grę.


Zapobieganie późnemu zasypianiu

Zawsze łatwiej jest zapobiec problemowi, niż później skorygować konsekwencje. Tryb i jeszcze raz tryb. Od pierwszych dni konieczne jest przyzwyczajenie dziecka do faktu, że istnieje porządek, nawet jeśli miękiszu karmi się na żądanie. Chodzenie, pływanie i gra lepiej według harmonogramu.

Oczywiście, jeśli matka wychowująca dziecko "myli dzień z nocą", nie można tego zmienić. Jeśli nie udało jej się zrobić inaczej, na przykład praca w toku, na przykład, ważniejsze jest, aby od pierwszego dnia życia zacząć kształtować styl życia swojego dziecka w ciągu dnia.

W pokoju dziecka powinna znajdować się minimalna liczba "odpylaczy", mebli z miękką tapicerką, miękkich zabawek. Oczywiście, fajnie jest mieć niedźwiedzia lub tygrysa w rozwoju dorosłego mężczyzny, a rosnące dziecko z przyjemnością przeczołguje się nad nim. Ale nie musisz przechowywać zabawki w pokoju okruchowym.Gromadzą się w nich kurz, domowe mini-roztocza osiedlają się na nich, może wywoływać alergię u dziecka i zły sen.

Dziecko w wieku od 3 do 6 miesięcy wystarczy 3-5 powtórzeń, aby stworzyć stereotyp zachowania. Dlatego, pozwalając (umożliwiając) dziecko „tylko raz jeden„iść do łóżka po północy, aby grać na ekranie telewizora pracującego lub wyciągnąć matkę zamka (bo lepiej jest spać), podczas tworzenia precedensu, że maluch z pewnością będzie starał się powtarzać i powtarzać, wprowadzi do systemu. Nie jest to konieczne. Jeśli dziecko przyzwyczaja się do gry pod Płaczu TV, może odmówić zrobić bez takiego przetwarzania audio i wideo, 8-9 miesięcy dziecko jest zupełnie w stanie grzebać palcem w stronę ekranu i wymagają włączenia się do płaczu.

Uważa się, że lepiej jest uśpić tę samą osobę. W przypadku karmienia piersią okazuje się, że jest to mama. W tym przypadku lepiej jest, że kładzie się do łóżka, jeśli nie z dzieckiem, nie każdy może iść spać o 20:00, a następnie nie później niż 22.00. To będzie przykład dla dziecka. Budząc się, znajdzie w pobliżu swoją matkę i spokojnie zasypia dalej.

Jeśli dziecko późno kładzie się spać

Zniszcz miejsce jedzenia, miejsce zabaw i miejsce snu dla dziecka. Najtrudniejszy moment karmienia tutaj. Ale w każdym razie, od szóstego miesiąca życia, należy zwalczać stowarzyszenie "jedzenie = sen". W przeciwnym razie, bez butelki lub ssania piersi matki, dziecko po prostu nie może zasnąć. Nie będzie wiedział, że taki reżim jest możliwy.

Pediatra Komarowski, obecnie najsławniejszy pediatra w naszym kraju, odnosi się do kilku zasad:

 • prawidłowo wybrać materac dla dziecka (powinien być ciasny, średniej twardości), poduszka dla dzieci w wieku od 0 do 1 roku nie jest potrzebna;
 • rodzice - przykład dla dziecka (traktować siebie szacunku, miłości, iść do łóżka przed północą, a dziecko będzie spokojny i zdrowy);
 • obserwuj codzienną rutynę;
 • aktywnie spędzają czas w ciągu dnia;
 • optymalną opcją do spania w Komarovskym dla dziecka od 0 do roku jest jego łóżko w sypialni rodziców;
 • Nie pozwól na nadmierny sen w ciągu dnia;
 • po 6 miesiącach odstawia okruchy od nocnego karmienia;
 • przygotować miejsce dla dziecka do spania, wentylować i obserwować temperaturę powietrza;
 • używać wysokiej jakości pieluszek;

Nie wszyscy specjaliści, a nie wszystkie te punkty są gotowi się zgodzić, ale większość zaleceń ma racjonalne ziarno.Podążając, przynajmniej w większej części, możesz uniknąć kłopotów z późnym zaśnięciem swojego dziecka.

Nawet tryb obserwacji, i robi wszystko w porządku, nie będzie chronić dziecko przed chorobą, można przyjść na wizytę, imprezy wystąpią że doprowadzi do zmęczenia dziecka. A od czasu do czasu będziesz musiał doświadczyć zakłóceń w trybie, płaczu nocnego i złego snu. Do tego musisz być gotowy. Tryb musi zostać przywrócony, zdarzenia przeżyją i przejść dalej.


Powiązane publikacje