ss x
x

Co dziecko może zrobić w ciągu 3 miesięcy


Zaledwie trzy miesiące minęły od narodzin dziecka, a on już bardzo różni się od okruchów, które niedawno sprowadzono ze szpitala. To zmieniło wszystko od c, że Twoje dziecko jest znacznie zwiększone w wysokości i masy ciała, do owalnego ukochanej twarzy i już tak znaczące, a nie wędrowny oka. Co powinien być w stanie dziecko w 3 miesiące?

Jest to dokładnie moment, w którym rozwój dziecka przechodzi w fazę aktywną, a wiele matek pierworodnych jest zainteresowanych pytaniem, czy ich dzieci rozwijają się prawidłowo. Po tym wszystkim, są one tak różne i fizyczne dodawanie i temperament, a genetycznie. Dlatego tak ważne jest, aby nie wiedzieć o tym powinno być w stanie zrobić dziecko w ciągu 3 miesięcy, ale co najbardziej zdrowe dzieci mogą robić w tym młodym wieku, że tak powiem, przeciętnych normach wieku. Daje to młodym matkom możliwość zrozumienia, jak dobrze rozwija się ich dziecko, czego szukać i do czego dążyć.

 

zmiany w zachowaniu


Ile dziecko zmieniło w ciągu trzech miesięcy?

Przez trzy miesiące życia miękisz "poderwał" trochę tłuszczu podskórnego, a jego ciało stało się zauważalnie pełniejsze. Jednakże, jeśli dziecko jest karmione piersią, odstaje w wadze od standardowych norm lub nieznacznie je przekroczyć, nie martw się. Mleko od mam różni się kalorycznie, a dzieci uczą się na różne sposoby.

Po trzech miesiącach mięśnie dziecka są już nieco silniejsze iw większości przypadków uwolnione od hipertonii, ruchy przestały być chaotyczne. Płacz ustąpił teraz w tle i staje się wyrazem zwykłego dyskomfortu odczuwanego przez dziecko. Reakcje dziecka stają się bardziej znaczące i muszą płakać z określonych powodów, takich jak głód, ból, niezadowolenie lub pragnienie snu. Jego dziecko nauczyło się wyrażać radość z uśmiechem, chichotliwym śmiechem lub ostrym, radosnym okrzykiem. Specjaliści-neonatolodzy mają 3-miesięczne dzieci do 70 różnych rodzajów uśmiechów.
komunikacja z dzieckiem

Komunikacja i jeszcze raz komunikacja.

Mały mózg aktywnie się rozwija, a dziecko już uczy się być kapryśne. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że po prostu się nudzi.Na przykład dziecko już doskonale wie, że w rękach dorosłych jest znacznie wygodniejsze i przytulniejsze niż w łóżeczku. Na tym dziecku bardzo się podoba, kiedy jest zabierany i często wymaga tego. Okropne, dziecko zaczyna jęczeć, płakać "dla zabawy", ale jeśli tylko weźmiesz go w ramiona, porozmawiasz z nim, czytasz wiersz lub trochę soku, jak się uspokoi, a na jego twarzy znów pojawi się uśmiech.

Już od trzech miesięcy dzieci pachną, więc teraz twój syn lub córka uczy się nie tylko głosu i umysłu, ale także zapachu. Gdy tylko rodzice zbliżają się do pola widzenia dziecka, zaczyna gwałtownie reagować, krzyczeć, bełkotać i chodzić. Spacer w tym wieku objawia się jaśniej, ale składa się w przeważającej części z samogłosek. Jeśli przekonasz go w zamian, dziecko będzie zachwycone. W rozmowie zwykle uczestniczy w całym ciele, aktywnie kołysząc rękami i nogami.

Kamery w tym wieku zwykle są już w pełni rozwinięte, a dziecko lubi je oglądać, oglądać, bawić się nimi i wkładać do ust. Aby nadciśnienie szybko minęło, a kamery otworzyły się, można regularnie miażdżyć palce dziecka. Pomoże to rozwinąć umiejętności motoryczne. Lekcje wideo z prostego masażu długopisów dla dzieci można łatwo znaleźć w Internecie.

Zabawki, wiszące nad łóżeczkiem, dzieciak jest już szczęśliwy, próbując je zdobyć. To samo dzieje się z nogami, palcami i piętami, które są również wysyłane do nauki w jamie ustnej.

W tym wieku, większość dzieci karmionych piersią w celu zapobiegania rozwojowi krzywicy, pediatrzy przepisują witaminę D3, ponieważ poziom jej zawartości w mleku matki nie jest wystarczający. Ale do normalnego rozwoju potrzebne są nie tylko witaminy. Konieczne jest zachęcanie w każdy możliwy sposób do aktywności fizycznej dziecka. Kiedy została odkryta i uznał istnienie dłoniach i stopach, można stopniowo wprowadzać go do reszty ciała, szczególnie twarzy. Na przykład matka może, trzymając dziecko w ramionach, aby utrzymać jego pióra jednego po drugim na własną rękę, a jego twarz pokazano oczy, usta, nos. Najpierw w domu, a potem w dziecku.
gry z rodzicami


Pierwsze gry z mamą

Znajome jarzmo w "ku-ku" - w (chowanego) powinno zaznajomić się z dzieckiem w tym wieku. Dorosły może rzucić się szalikiem lub szalikiem z napisem: "Oooo! A gdzie jest matka? Gdzie ona się chowała? "A potem zrzuć zasłonę, mówiąc do dziecka:" Ku-ku! Oto, mamo! Tam właśnie się ukryła! "Potem możesz zrobić to samo, ale już rzucasz chusteczką na dziecko.

Na stronach i forach młodych matek łatwo znaleźć inne proste filmy z grami, w które możesz grać z dzieckiem.

Z okazji nakłucia nóg kulki umieszczonej w łóżeczku lub na arenie, dziecko będzie zachwycone. A jeśli weźmiesz dziecko w ramiona i obrócisz się po pokoju, kołysząc się, jak taniec, ruchy dorosłych przejdą do dziecka, a jego mięśnie również zostaną wzmocnione.

Niektórzy z radością mogą powiedzieć, że ich dzieci w wieku trzech miesięcy próbują już usiąść. Co więcej, aktywnie pomagają dzieciom w tych próbach, nakładając się na poduszki. Nie ma jednak potrzeby dążyć do tego, a już na pewno nie zachęcać do posiedzenia trzymiesięcznego dziecka. Znany pediatra Komarovsky E.O. nie w jednej z lekcji wideo mówi, że niezależnie od płci i cery, dzieci nie siedzą same przez trzy miesiące. A nawet za cztery miesiące.

W tak młodym wieku ciało dziecka nie jest jeszcze całkowicie przygotowane do siedzenia. Mięśnie kręgosłupa i pleców są nadal zbyt słabe ... Inne układy ciała nie są przygotowane na tak poważne obciążenia. Ostatnio w modzie obejmuje tak zwane mostki - urządzeń, które są podłączone z elastycznych pasów lub sprężyny na wszystkich rodzajach urządzeń (drzwiach, na przykład). W takim podobieństwie dziecko może siedzieć i jednocześnie jego nogi dotykają podłogi.

dziecko na krześle

Oczywiste jest, że za trzy miesiące dziecko, czując podpórkę pod stopami, oderwie się od podłogi i wskoczy do podobnego urządzenia. Niektórzy producenci zworek twierdzą, że ich produkty mogą być bezpiecznie stosowane dla dzieci w wieku od trzech miesięcy. Rzeczywiście, wiele projektów skoczków wydaje się dość niezawodne dla tych dzieci. A niektórzy rodzice starają pełen siły i, sądząc, że w dziecku przez takich symulatorów wzmacnia mięśnie nóg i służy zacząć chodzić. To jest złudzenie. Nie możesz nauczyć się chodzić bez nauki czołgania się.

Za pomocą zworek w tak młodym wieku, oczywiście, pomaga wzmocnić mięśnie nóg, ale prowokuje niedorozwój mięśni rąk dzieci, które są wzmocnione tylko na indeksowanie. Nie zapominaj, że grzbiet dziecka jest nadal zbyt słaby na takie obciążenia. Dr Komarovsky często mówi, że trzymiesięczne dziecko powinno być wspierane w swoich wysiłkach przewrócić, perekotitsya, dostać się na dłoniach i wypycha nogi w pozycji poziomej. Takie ćwiczenia i mózg dziecka postrzegają normalnie.Bluzy tak dobrze, i spacerowiczów, podnieść dziecko w pozycji pionowej znacznie wcześniej niż w momencie, gdy będzie on gotowy zrobić to sam.

Takie adaptacje działają zamiast dziecka i takie etapy rozwoju, jak zwijanie i czołganie, są po prostu pomijane. Umieścić dziecko w skoczku nie powinno być wcześniej niż w momencie, gdy skończy półrocze. Jego pobyt w podobnym symulatorze również powinien być ograniczony. Nie jest konieczne trzymanie dziecka w skokach przez więcej niż 5-10 minut.

używając zworek

Nawet w tym wieku możesz pokazać dziecko i zdjęcia. Doskonale, jeśli każdemu z nich towarzyszy krótki wiersz o tym, kto jest na nim przedstawiony. Zdjęcia pomagają kształtować wyobrażeniowe myślenie dziecka i rozwijają zdolność koncentracji, jednak nie warto przeciążać małego mózgu takimi obrazami. Pokaż obrazy nie powinny przekraczać jednego lub dwóch dla jednego podejścia.

Co należy zrobić z dzieckiem w ciągu trzech miesięcy, a nawet wcześniej, więc należy je przeczytać. W szczególności poetyckie bajki lub po prostu małe rymowanki. Dzieci doskonale czują poetycki i muzyczny rytm. Nawet bez zrozumienia znaczenia słów miękisz jest już w stanie zareagować na intonację, którą czyta poezja dorosłych. Jeśli rytmiczna mowa brzmi zabawnie, dziecko może się uśmiechać wesoło i wesoło. I na odwrót, kiedy mama lub tata czyta się z poważną intonacją - a dziecko stanie się poważne. Ta lektura wierszy jest siedmio-ligowym krokiem w emocjonalnym rozwoju dziecka.


Powiązane publikacje