ss x
x
Rozwój umiejętności

Filtry
Jak rozwinąć umiejętności motoryczne małej ręki u dzieci w domu
Jak rozwinąć umiejętności motoryczne małej ręki u dzieci w domu
W jaki sposób można rozwinąć małe zdolności motoryczne u małych dzieci w domu
Czas trwania snu 1-rocznego dziecka Czas trwania snu 1-rocznego dziecka
Ile lat powinno spać jedno-letnie dziecko. Jakimi znakami możesz zrozumieć, że dziecko jest zmęczone. Zalecane przez pediatrów, normy snu dziennego i nocnego. Jak stworzyć sprzyjające środowisko dla snu.
Dlaczego dziecko śpi w ciągu dnia 40 minut Dlaczego dziecko śpi w ciągu dnia 40 minut
Czterdzieści minut snu dziecka do roku jest normalne? Co dziecko powinno spać dłużej? Czy 40 minut naprawdę jest tak mało? Jakiego specjalisty powinienem się skontaktować, jeśli dziecko nie ma dość snu?
Brak snu u miesięcznego dziecka Brak snu u miesięcznego dziecka
Z tego artykułu dowiesz się o normach miesięcznego snu, medycznych i innych przyczyn, dla których nie może spać przez cały dzień oraz o podstawowych zaleceniach dotyczących tworzenia warunków dla ...
Kładziemy dziecko nie kołysząc Kładziemy dziecko nie kołysząc
Jak ułożyć dziecko w sen, a nie je kołysać? Czy muszę zrezygnować z choroby lokomocyjnej? Dlaczego dzieci źle reagują na zmiany w systemie? Jak przygotować dziecko do zmiany sposobu zasypiania?
Stawki uśpienia dla 3 miesięcznego dziecka Stawki uśpienia dla 3 miesięcznego dziecka
Normy dziennego i nocnego snu dla dziecka w ciągu trzech miesięcy. Czy musimy odzwyczaić dziecko, karmi noc. Co zrobić, jeśli dziecko śpi z piersi matki. Jak długo dziecko może spać ...
Pozwalamy dziecku spać z mamą Pozwalamy dziecku spać z mamą
Czy warto uczyć dzieci sypiania na własną rękę? Kiedy odzwyczaić dziecko do roku spać w łóżku rodziców? Od czego zacząć? Jeśli dziecko nie śpi się, mimo wszelkich wysiłków, zawsze jest problem ...
Jeśli dziecko późno kładzie się spać Jeśli dziecko późno kładzie się spać
Dlaczego dziecko późno kładzie się spać? Co mogę zrobić, aby poprawić sytuację? Jak temu zapobiec - główne zalecenia. Główne zasady reżimu życia dziecka według Komarowskiego.
Uspokoić noworodka, gdy płacze Uspokoić noworodka, gdy płacze
Istnieje kilka skutecznych sposobów uspokojenia noworodka, gdy płacze. Jednak nie należy zapominać, że płacz jest jedynym sposobem, aby zgłosić dziecko dyskomfort lub głód.
Jeśli dziecko śpi 30 minut Jeśli dziecko śpi 30 minut
Sen dzienny dziecka trwającego pół godziny - czy to normalne czy nie? W jakim wieku to marzenie jest do przyjęcia? Nocny krótki sen - dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, aby "dostosować" sen dziecka.
Jeśli roczne dziecko często budzi się w nocy Jeśli roczne dziecko często budzi się w nocy
Dziecko w wieku jednego roku śpi w nocy z przerwami, często się budzi. Dlaczego tak się dzieje? Czy dziecko źle się śpi, gdy jest chore lub ma inne przyczyny? Do kogo się zwrócić? Środki zapobiegawcze? Jak poprawić sen ...
Zobacz więcej

Rozwój umiejętności

W pierwszym roku życia dziecko gwałtownie się rozwija. Od bezradnych, nieaktywnych, staje się mobilny, towarzyski i niezależny. Uzyskując doświadczenie, wzmacniając mięśnie i absorbując informacje, dziecko nabywa wiele różnych umiejętności.

Jakie podstawowe umiejętności powstają od narodzin do roku:

  • Postrzeganie: słuchowe, wzrokowe, dotykowe.
  • Ruch: czołganie, przewroty, chodzenie, rozwój drobnych zdolności motorycznych, ogniskowanie wzroku, śledzenie szybko poruszającego się obiektu ...
  • Higiena: trening nocny, mycie, utrzymywanie czystości.
  • Żucie: zacznij opanowywać ząbkowanie.
  • Mowa i komunikacja: kompleks animacji, uśmiech, śmiech, świadoma gestykulacja, chodzenie, pierwsze słowa.

Niektóre umiejętności rozwijają się automatycznie, jeśli nie przeszkadzają, inne wymagają wykształcenia i uformowania, nie tracąc właściwego momentu uderzenia, dając przykład. Uwaga, ciągła komunikacja, miłość rodziców pozytywnie wpływają na rozwój nowej osoby.