ss x
x

Przyczyny odchudzenia pępka noworodka


Narodziny dziecka w młodej rodzinie przynoszą wiele radości i powodują, że rodzice zanurzają się w niekończących się troskach o swoje dziecko. Jednym z problemów, z jakimi borykają się młode mamy, jest pępek noworodka.


Jak wygląda okres gojenia się pępowiny?

Za pomocą pępowiny w łonie dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W pierwszych chwil życia, pępowina jest cięte i zaciśnięty specjalną clothespin, a ona rany leczone. Po kilku dniach resztki pępowiny wysychają i odpadają, a kable na miejscu tworzą pępek zwykle dla nas. Jeśli taki proces nie przejdzie, wówczas końcówki są starannie przycięte i nałożony jest bandaż. Na okres gojenia się ran może mieć wpływ wiele czynników. W tym okresie, dla młodej matki jest ważne, aby przestrzegać podstawowych wymogów higienicznych i przeprowadzenia procedury obchodzenia się z rany na szybkie gojenie. Aby się przestraszyć, nie jest to konieczne, a pępek jest zjawiskiem powszechnym. I jak właściwie dbać o niego w szpitalu.

klizma-grudnichku-2

Co należy zrobić, jeśli noworodek ma pępek z pępkiem?

Zauważając, że ciecz jest stabilna od pępka i okres gojenia się wydłuża, to przede wszystkim powinieneś powiedzieć to pediatry.

Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi pediatrycznemu, że rana pępkowa twojego dziecka staje się mokra

Tylko lekarz może prawidłowo ocenić powagę sytuacji i ustalić, dlaczego pępek noworodka jest mokry. Po przeanalizowaniu informacji może wyznaczyć właściwe leczenie.

Warto, jeśli zobaczyłeś lub poczułeś:

  • Ropne wydzielanie w ranie;
  • Krwawe absolutorium;
  • Nieprzyjemny zapach.

Pojawienie się takich objawów może wskazywać na osłabienie odporności lub wniknięcie obcego ciała. Główną przyczyną takiego problemu może być głębokie lub zbyt duże zranienie.Eksperci nie zalecają układania dziecka na brzuchu aż do trzeciego tygodnia życia, w przeciwnym razie można oderwać gojącą się ranę, a następnie trwać będzie okres leczenia. Jeśli nie zwrócisz uwagi na główne objawy, prędzej czy później rozpocznie się proces ropienia, aw przyszłości - infekcja i sepsa (na zdjęciu).

Jeśli zauważysz obrzęk lub zaczerwienienie skóry u miesięcznego dziecka w miejscu zranienia, przyczyną może być zapalenie głowy. Jest to zakaźna infekcja skóry. Dziecko może mieć gorączkę, jego zachowanie staje się ospałe, apetyt znacznie się pogarsza, a on przestaje przybierać na wadze, co jest bardzo ważne w pierwszym miesiącu życia. Pediatra będzie w stanie prawidłowo zdiagnozować przyczyny moczenia się pępka noworodka. Po ustaleniu rozpoznania na pewno zaleci odpowiednie leczenie i powie jego matce, co musi zrobić dalej, i jakie procedury powinny być podjęte wobec dziecka.

pępek będzie mokry od noworodka

W żadnym wypadku nie jest to konieczne, aby zaryzykować zdrowie Twojego dziecka, ćwiczyć samoleczenie lub posługiwać się metodami ludowymi.

Nie ma potrzeby plombowania rany pępowinowej. Może to prowadzić do rozwoju niebezpiecznych mikroorganizmów.


Jak dbać o pępowinę noworodka

Ostrożnie obchodź się z raną pępka raz dziennie po zabiegach wodnych. Aby nie przenosić infekcji, musisz dobrze się umyć przed wykonaniem wszystkich manipulacji ręką. W leczeniu ran pediatrów zaleca następujące narzędzia:

  • Nadtlenek wodoru;
  • Roztwór antyseptyczny;
  • Nalewka z chlorofilu;
  • Zelenka;
  • Sterylna wata bawełniana.

Aby nie wywoływać alergii u miesięcznego dziecka, nie zaleca się stosowania jednocześnie kilku antyseptyków. Do przetwarzania można użyć tylko nadtlenku lub słabego roztworu manganu i zelenok. Inne leki mogą być stosowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza pediatry. Jeśli wokół pępka tworzą się skorupy żółtego odcienia, można je usunąć za pomocą wacików z nadtlenkiem i bawełny. Aby usunąć strupy bez problemów, możesz dołączyć do nich kompres. Po kilku minutach zmokną i łatwo odejdą. Nigdy nie można ich wyrwać, ponieważ można zranić delikatną skórę dziecka.

W celu przeprowadzenia tego rodzaju procedury należy regularnie w razie potrzeby, w przeciwnym razie tworzy się ciasto może stanowić podłoże do rozwoju drobnoustrojów.

j

Wilgotny pępka należy regularnie zorganizować basenów, tak rana wysycha szybciej.

Ostrożnie trzeba nosić pieluchy bez dotykania lub uszkodzenia pępek. Dzisiaj producenci oferują modele ze specjalnymi wycięciami.

Jakość wody w kąpieliskach powinna zdecydowanie zagotować i dodać rosół rumianku lub sukcesji. Jeśli szczątki sznurka zostaną usunięte z rany pępowinowej, po zabiegu dziecko można wytrzeć bez kąpieli w wannie. Po wszystkich procedur delikatnie zimnica ranę szmatką, uważając, aby nie dotknąć krawędzi.

Jeśli wystąpi problem nie zagojone rany pępowinowej, to czego nie powinien robić to, aby opóźnić leczenie. Terminowe przyjęcie środków pozwoli uniknąć wielu poważnych problemów, i uczynić macierzyństwo jest najbardziej zadowolony.


Powiązane publikacje