ss x
x

Leczenie rany pępkowej dziecka za pomocą clothespin


Pojawienie się dziecka jest wydarzeniem powitalnym dla wszystkich członków rodziny. Ale ze szczególnym dreszczem tej radości czeka młoda matka. Jest to pierwsze spotkanie z człowiekiem, który był 9 miesięcy w środku, popchnął i kopnął. Podniecenie przed urodzeniem dziecka, jak zapewnić odpowiednią opiekę dla pierworodnych, aby zrobić to dobrze. Pierwszą rzeczą, która powoduje zamieszanie i wiele pytań - pozostawiając pępka, zwłaszcza jeśli jest clothespin. Bo czym jest, jak się opiekować, jak sobie z tym poradzić, kiedy w ogóle spada i upada.

Leczenie pępka noworodka

Co to jest pępowina

Osobliwa droga, wzdłuż której docierają wszystkie mikroelementy i witaminy niezbędne do życia małego stworzenia. Po urodzeniu potrzeba tego zniknie. Skąpe gotowy do życia na tym świecie, pępowina jest zaciśnięty i pokroić clothespin. Pozostaw tylko 2 cm tego wątku i sam kołek do ubrania. Ale noworodka jest bardzo krucha istota, na które potrzebują szczególnej opieki. Po tym wszystkim, że właśnie przyszedł na świat, a każda otwarta rana - sposób na patogeny. Tak będzie z niewłaściwą troską.

W szpitalu położniczym opiekuje się specjalnie wyszkolonym personelem, wszystkie aspekty i niuanse są pokazywane młodej matce. Staraj się zapamiętać maksimum tych informacji. Przygotować przed narodzinami poprzez czytanie literatury fachowej na temat opieki nad dziećmi w pierwszych miesiącach. Oczywiście, po prostu nie uchtosh nie pamiętam, ale dom będzie musiał zrobić to sama. Najważniejsze to nie wpadać w panikę i być zbierane. Aby studiować teorię, i praktyka przyjdzie sama.

Praktyczne wskazówki

Jeśli pacjent został wypisany ze szpitala na czas, pępek noworodka nadal będzie wyglądał jak clothespin, jak na zdjęciu. Usunięcie go w żadnym wypadku nie jest konieczne, tylko podczas wyjazdu. W rzeczywistości przetwarzanie za jego pomocą nie różni się zbytnio od przetwarzania bez tego obiektu. Ale wiele funkcji, jak to zrobić dobrze, nadal istnieje.

  1. W pierwszych dniach po wypisaniu leczyć pępek 3% nadtlenkiem wodoru. Ten atrybut szafki na leki przydaje się teraz przez długi czas. Pamiętaj, aby trzymać go pod ręką.
  2. Ostrożnie zdejmij klapkę, nanieś pipetę z nadtlenkiem i kroplami kilka kropli na pępku. Upewnij się, że każdy milimetr jest przetwarzany. Nadtlenek pomoże leczyć i wysuszyć. A także odkażać.
  3. Zamaż pępowinę dziecka za pomocą bawełnianej tarczy, ale nie naciskaj, aby nie powodować bólu noworodka. Po prostu usuń wilgoć.
  4. Za pomocą bawełnianego wacika nasmaruj zieloną ranę i pozostałą część pępowiny. Uważaj, aby doskonały zielony roztwór nie wypełniał całego brzucha dziecka. To bezużyteczne.
  5. Potraktuj clothespin nadtlenkiem, a następnie wytrzyj go wacikiem. Debatuj w ten sposób ostrożnie.
  6. Następnym krokiem jest alkohol medyczny do spinaczy do bielizny. Jest sprzedawany w aptekach. Wytrzyj dokładnie, to na pewno zapobiegnie pojawieniu się patogenów na pępku dziecka.
  7. Włóż clothespin z powrotem na miejsce.

Możesz obejrzeć film na temat opieki:

Leczenie powinno być wykonywane przed karmieniem okruchów, dwa razy dziennie. Dobrze jest robić to rano przed jedzeniem, a wieczorem po zabiegach wodnych. Więc noworodek odczuje mniejszy dyskomfort.

j

Uzupełnij nadtlenek wodoru 3%, bawełniane dyski i pałeczki, alkohol 70%, nadmanganian potasu. Ponadto skrzynia lekarska powinna zawierać pipetę, sterylne chusteczki.


Cechy pierwszych dni opieki nad noworodkiem

Nowo wybite matki szukają porad zarówno od przyjaciół, jak i babć, aby dbać o okruchy, całkowicie zapominając o pediatrach okręgowych. W ciągu 3 dni lekarz musi odwiedzić Ciebie w domu, zbadać dziecko i jego pępek. Pamiętaj, aby zapytać go o wszystkie aspekty. W razie potrzeby utwórz listę pytań, których nie rozumiesz. A jednak nie wahaj się do niego zadzwonić. To jest praca pediatrów, obserwujących dzieci. Oczywiście, babcie, które wychowały 5 dzieci, to dobrze. Ale lekarz zobaczył twoje dziecko i ocenił je z medycznego punktu widzenia. Uwierz mi, on wie lepiej. Roztropne matki czasami powodują nawet karetkę, jeśli istnieje niezrozumiała sytuacja. Czasami zdarza się, że na próżno. Lepiej jednak być w reasekuracji i po raz kolejny zapytać personel medyczny.

Podczas gdy pępowina nie odpadła całkowicie, konieczne jest ścisłe nadzorowanie tego, co na wodzie pępka nie ma. Podczas kąpieli lub kąpieli staraj się tego unikać. W końcu środowisko wodne będzie wchłaniało to, co próbuje wyschnąć i leczyć nadtlenek.Można odmówić kąpieli i na początku zrobić specjalne mokre serwetki. A dla tych, którzy nadal zdecydowali się umyć noworodka, trzeba użyć wywar z rumianku. Dokładną recepturę, o której można przeczytać, można przeczytać na opakowaniu.

Jeśli zdecydujesz się przewinąć dziecko, nie musisz robić tego bardzo mocno. A kiedy używasz pieluszek, zostaw miejsce pod pępkiem. Dobrze jest kupić specjalne pieluszki z wycięciem. Na szczęście są one już w sprzedaży. Zasadniczo należy uważać, aby do pępka nie było nacisku.

Bielizny dnia z reguły spada z 3 na 6. Ale są wyjątki, kiedy dzieje się to dopiero po miesiącu. Nie ma sposobu, aby to promować, nie jest tego warta. Niektórzy próbują poluzować, oderwać, co jest ściśle zabronione. Możesz pomóc w prawidłowym leczeniu pępka. Pamiętaj, że każdy noworodek jest inny na swój sposób. Jeśli nadal jesteś zawstydzony przez długie uzdrowienie, pochyl się i poczuj zapach pępka. W przypadku obecności cuchnącego zapachu należy pilnie wezwać lekarza w domu! Może to być spowodowane przedostaniem się patogenów podczas leczenia. Wtedy mogą pojawić się poważne i poważne konsekwencje. Jeśli nie zostanie znaleziony, nie musisz się martwić.

pupochek_prodoljenie


Kiedy clothespin zniknął

Pamiętaj, że z należytą starannością clothespin znika sam. Kiedy tak się stanie, nie powinieneś się martwić. Leczenie należy kontynuować. Nastąpi rana pępowinowa, opóźniająca się przez 14-30 dni. Używamy tych samych środków co wcześniej. Kąpiel nie jest zabroniona. Ale w tym procesie dobrze jest użyć wywaru z rumianku lub słabego roztworu nadmanganianu potasu. Kontrola stężenia u pediatry. Substancje te są dobrze wysuszone, zdezynfekowane i zagojone. Etapy przetwarzania w teorii i wideo:

  1. Ostrożnie odepchnij ranę i ścieknij nadtlenek wodoru z pipety. Nie martw się, jeśli się spieni, to zjawisko jest całkiem normalne.
  2. Wymyj czystą szmatką lub sterylną gazą. Tylko nie naciskaj. W przypadku strupów nic nie musi być rozdarte. Usuń je z cielaka, gdy spadły.
  3. Za pomocą bawełnianego wacika przetwarzamy miejsce zranienia. Używamy zelenku lub nadmanganianu potasu (manganu). Mangan ma najlepszy wpływ na opiekę nad ranami, ponieważ szybko wysycha. Ale upewnij się, że rozwiązanie nie trafi w okolice pępka. Może rozpocząć się silny peeling.

Nie próbuj porównywać prędkości dokręcania rany całego okruszka z kimś innym. Na przykład z nowo narodzoną dziewczyną. Dotyczy to nie tylko uzdrowienia pępka, ale rozwoju dziecka jako całości. Każde dziecko jest indywidualne, ktoś szybciej staje się wolniejszy. Najważniejsze jest to, abyś wszedł we wspólne standardy i ramy. Uważaj na jakość, a nie na szybkość.


Powiązane publikacje