ss x
x

Jak pomóc dziecku, gdy pęka pępek

Tworzenie się pępka u dziecka rozpoczyna się w chwili odcięcia pępowiny i zastosowania ściskania klamry po urodzeniu dziecka. Po zastosowaniu zacisku pozostałość pępowinowej zaczyna zmumifikowane. W ciągu 3-10 dni w normalnym toku zdarzeń zmumifikowanych znika i pozostałości powstałych rany pępowinowej, która wymaga właściwej i starannej konserwacji. Wiele matek martwi się o pytanie, dlaczego krew pępka noworodka? A co, jeśli zaczął krwawić? Odpowiedź jest prosta - procesowa.


jeśli pępek jest skulony u noworodka

Rana pępkowa może normalnie mało krwawienie, lub może zostać przydzielone saccharum. To jest naturalny proces.

Wizualnie, obecność odłączalnego można rozpoznać po utworzeniu skorupy i syczeniu nadtlenku wodoru w ranie pępowinowej. Przy odpowiednim traktowaniu powierzchni rany leczy szybko i bezboleśnie. Ale w niektórych przypadkach rana pępowinowa krwawi wystarczająco długo.

Przyczyny urazu pępowiny

 1. Grubość pępowiny: jeśli pępowina jest gruba, pozostała pępka przez co najmniej 10 dni, a pełne gojenie się rany pępowinowej następuje w 3. lub 4. tygodniu.
 2. Naruszenie sterylności w przetwarzaniu pępka (opcjonalnie, brak gotowanej wody). W takim przypadku dochodzi do kontaminacji bakteryjnej powierzchni rany i rozpoczyna się proces zapalny.
 3. Prenatalne wewnątrzmaciczne zakażenie bakteryjne.
 4. Urazowe uszkodzenie powierzchni rany związane z chęcią oczyszczenia rany przez matkę. Gojenie uszkodzonej powierzchni pierścienia pępowinowej usunięcie skórki MATERIAŁÓW zgrubnego (wacik, na przykład). Uszkodzenie może również nastąpić ze względu na wczesne wprowadzenie niektórych dziecko na brzuchu. I ten fakt może przyczynić się do tego, że pępek zaczął intensywnie leczyć.
 5. Warunki anaerobowe w ranie, które mogą wystąpić z powodu nieprawidłowo założonej pieluszki lub innej pieluszki z włókniny. A także w wyniku sklejenia pępka z pomocą bandaża. Na przykład, jeśli rodzice pomyślą, że to uchroni ranę przed infekcją.
 6. Osłabienie odporności noworodka prowadzi również do tego, że rana pępowinowa krwawi przez długi czas.
 7. Fragmenty ciał obcych w ranie, na przykład kawałki wacika.

Zasady leczenia rany pępowinowej

W każdym przypadku należy przestrzegać zasad opieki nad pępkiem dziecka poniżej. Na zalecenie pediatrów opieka nad powierzchnią rany odbywa się za pomocą:

 • brylantowy zielony;
 • nadmanganian potasu;
 • nadtlenek wodoru;
 • roztwór chlorofilu.

Depositphotos_46400219_l-20

W większości przypadków, gojenie ran polecić kąpieli dziecka w przegotowanej wodzie o słabym roztworem nadmanganianu potasu (nadmanganian potasu), aby zapobiec przedostawaniu się infekcji bakteryjnej. W niektórych źródłach jest informacja, że ​​mangan przesadza ze skórą dziecka. Nadmanganian faktycznie wysusza skórę, ale jeśli się słaby roztwór do kąpać dziecko i 1 razy dziennie, wszystko będzie dobrze. Ale trawy najlepiej nie używać.

Obsługuj pępek dziecko najczęściej zaleca się stosowanie nadtlenku wodoru i roztworu zieleni brylantowej (zelenki).

Aby poradzić sobie z spadła do nadtlenku wodoru, rany, a następnie, po końcowym syk, ciecz ostrożnie usunięto przy pomocy wacika można stosować uszu do coli. Następnie rana pępowinowa jest traktowana zielonym roztworem, używając innej czystej różdżki z wacikiem. Obróbkę przeprowadza się nie więcej niż 2 razy dziennie (aby umożliwić zaciśnięcie powierzchni rany). Jednak liczba zabiegów mogą być korygowane z pediatrą, w zależności od tego, ile przydzielonych sanies. Zabieg należy wykonać po każdej kąpieli. Przetwarzanie wykonywane aż do nadtlenku wodoru, po pierwszym zatrzymuje się kapanie pianki żołądka. Jest to znak, że krew lub słodycze przestały się wyróżniać.

Ważne! Smarować skórę wokół pępka zieleń brylantowa, nie jest konieczne, ponieważ w przypadku wystąpienia zapalenia i zaczerwienienia będzie to widoczne na podstawie warstwy barwnika. Nie można uszczelnić pępka, aby nie blokować dostępu tlenu. Nie trzeba się rozprzestrzeniać dziecko na brzuchu, aż rana pępka zostanie wyleczona.

Istnieje kilka punktów, w których należy zachować zaloty zarówno zmumifikowane kikut (reszta), a na pozostałej po upadku z rany. Na przykład, często można zaaranżować wanienki, jeśli pozwala na to temperatura w pomieszczeniu.Nie jest konieczne przegrzewanie dziecka, między innymi będzie to sprzyjało rozwojowi bakterii na oddzielonej powierzchni rany. Komfortowa temperatura dla dziecka wynosi od 22 lat oС do 25oC. Pieluchę należy wybierać za pomocą wygięcia pod pępkiem lub zakładki na przedniej krawędzi, pozostawiając otwartą pępowinę. Ubrania nie powinny w ogóle ściskać skóry dziecka, aw szczególności rany.

Kiedy szukać wykwalifikowanej pomocy medycznej

Jeśli pępek jest przykucnięty u noworodka, w takim przypadku należy uzyskać kwalifikowaną pomoc medyczną? Musisz to zrobić, jeśli:

 • krwawienia z pępowiny przez ponad miesiąc;
 • pępek obficie zamknięty;
 • wokół pierścienia pępowinowego tworzy się strefa obrzęku, zapalenia i zaczerwienienia;
 • pojawił się zgniły zapach;
 • z wyjątkiem krwi i kiły wydziela się ropna wydzielina;
 • temperatura ciała wzrosła do postaci gorączkowych;
 • dziecko zaczęło słabo przybrać na wadze, spać, okazywać troskę i często płakać.

j

Objawy te mogą być wskaźnikiem rozwoju uszkodzenia rany na powierzchni rany. Podłoże zawierające krew lub czopek ma w swoim składzie i temperaturze bardzo korzystny wpływ na rozwój bakterii chorobotwórczych.

W takiej sytuacji lepiej skonsultować się z pediatrą prowadzącym twoją stronę. Diagnostyka laboratoryjna nie jest wymagana, wystarczy zdać egzamin zewnętrzny. Na jego podstawie lekarz i przepisać leczenia. Najprawdopodobniej antybiotyk maść zostanie przypisany. Jeśli stan nie jest zbyt skomplikowany.


Powiązane publikacje