ss x
x

Dlaczego potrzebuję dziecka chlorofilowego?


Uzdrowienie pupochka noworodka odbędzie się szybko i bez problemów, jeśli używasz dobre narzędzie, gdy jest on przetwarzany. Najlepszym lekiem na to jest chlorofil.


Chlorophyllipt - najlepszy sposób opieki nad dziećmi

Narodziny dziecka przynosi radość domowi i dodaje troski. Że dziecko dorasta zdrowe, konieczne jest zorganizowanie kompetentnej opieki nad nim. W tym konieczne jest, aby chronić noworodka przed uszkodzeniami i infekcjami.

Szczególna uwaga w tym względzie wymaga pępka. W warunkach szpitala położniczego noworodki leczono codziennie raną pępkową za pomocą specjalnych środków. Zrobili to za pomocą nadtlenku wodoru lub "nadmanganianu potasu" (nadmanganianu potasu). W domu młodzi rodzice powinni samodzielnie monitorować stan pępka. Kiedy mama jest w szpitalu, uczy się kąpać dziecko i smarować ranę pępowinową.

A8qe3F8zdwE


Dlaczego pępek musi być leczony?

To miejsce na ciele noworodka wymaga szczególnej troski. Pępek to rana, w której gromadzą się chorobotwórcze bakterie. Poprzez niezagojone tkanki infekcja może łatwo przeniknąć do ciała noworodka. Najbardziej niebezpieczne zakażenia dziecka jest uważany za gronkowce, można je złapać w szpitalu iw przychodni iw domu. Trudno jest zwalczyć taki problem, ponieważ prawie wszystkie leki zabijają nie tylko gronkowce, ale także pożyteczne bakterie.

Szczególnie złe jest uzdrowienie pępka niespokojnego dziecka, które często często krzyczy i odwraca się. W celu uniknięcia infekcji należy leczyć pępek dziecka dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Konieczne jest również monitorowanie stanu rany pępowinowej: powinna być sucha, pieluchy lub pieluchy nie powinny przecierać tego miejsca. Dla noworodka są specjalne pieluszki z wycięciem na pępek.

Pępek można leczyć za pomocą nadmanganianu potasu. Jednak rozpuszczanie nadmanganianu potasu jest bardzo niewygodne.Nawet niewielka substancja krystaliczna może powodować poparzenia skóry delikatnie, tak, że jest konieczne, aby dokładnie rozpuszczają się w dużej ilości wody i napięcia przez gazę, zagięte w kilka warstw. Do każdego zabiegu konieczne jest przygotowanie świeżej porcji roztworu.

W użyciu łatwiej jest "zielony" (alkoholowy roztwór o jaskrawej zieleni). Roztwór jest gotowy do użycia, odpowiedni dla skóry noworodków. Ale nie tylko zielona plama skóra dziecka, ale także ubrania na ten kolor będzie trudne, aby zobaczyć kolor skóry w tym obszarze. I aby monitorować zmiany w skórze jest ważne, w celu wykrycia początku stanu zapalnego. Najlepiej jest użyć roztworu chlorofilu.

Chlorophyllipt - dlaczego i dlaczego

To jest preparat ziołowy. Oparty jest na ekstraktach z chlorofili wyekstrahowanych z liści eukaliptusa. Jest zdolny do zwalczania procesów zapalnych, drobnoustrojów, jest bardzo aktywny przeciwko gronkowcom. Dzieje się w postaci roztworu olejowo-alkoholowego, sprayu i tabletek.

W przypadku niemowląt stosuje się wyłącznie roztwory. Olejowy jest używany do wkraplania w dziobek, leczenia błony śluzowej jamy ustnej, smarowania małych ran i pryszczów. Alkohol jest stosowany w leczeniu pępka.

Przed innymi preparatami do pielęgnacji skóry chlorofil ma wiele zalet:

  • nie niszczy pożytecznej mikroflory;
  • pomaga w leczeniu zakażeń gronkowcami;
  • nie powoduje dysbiozy;
  • dobrze pomaga z wacikiem;
  • nie plami rany, daje możliwość zauważenia stanu zapalnego;
  • nie powoduje oparzenia;
  • na skuteczność porównywalną do antybiotyków, ale nie toksyczną;
  • ma dobrą tolerancję;
  • nie powoduje poparzenia.

k

Jedynym minusem tego leku jest wysoka cena. Ale łatwość użycia i wysoka wydajność są warte takich funduszy.

Ważne! Przeciwwskazaniami do stosowania może być alergia. Przed przetworzeniem pępka noworodka chlorofilem, należy przeprowadzić test na czułość.

Przy pomocy pipety należy wstrzyknąć kilka kropli leku do ust dziecka. Powinien to być roztwór olejowy. Jeśli nie możesz go wstrzyknąć, możesz nasmarować sutek piersi (lub końcówkę brodawki sutkowej), a następnie podczas karmienia lek będzie nadal opadał na błonę śluzową jamy ustnej, a ta ilość wystarczy. Zaczekaj 10-12 godzin.Jeśli występują oznaki reakcji alergicznej (zaczerwienienie i obrzęk warg, śluzówka jamy ustnej), lek nie jest odpowiedni.

Kolejność leczenia pępka chlorofilem

Do tej procedury należy przygotować 3-procentowy roztwór nadtlenku wodoru, roztworu chlorofilu, alkoholu, pipety, wacika. Zabieg przeprowadza się po kąpieli. Aby przyspieszyć gojenie się rany, można dodać zioła do kąpieli, takie jak rumianek lub nagietek. Ale z ziołami trzeba uważać, aby nie wywołać reakcji alergicznej.

Po kąpieli dziecko należy położyć na plecach, na płaskiej powierzchni. Musimy uważnie rozważyć brzuszek pod dobrym oświetleniem, zwracając uwagę na skórki i zaczerwienienia. Następnie za pomocą pipety kapać na pępek nadtlenkiem wodoru. Jeśli jest piany, w ranie nadal jest trochę krwi, w pierwszych dniach jest to normalne. To spienianie zwykle ma miejsce w 14 dniu po urodzeniu.

Nadtlenek wodoru stosuje się w celu zmiękczenia istniejących skorup. Waciki powinny ostrożnie usuwać zmiękczone kawałki. Jeśli nie są namoczone, będziesz musiał trochę poczekać.

Nie możesz ciągnąć, pchać i wybierać rany pępowinowej! Takie działania mogą powodować krwawienie.

Następnie należy obficie natłuścić pępowinę chlorofilem, można użyć tylko 1% roztworu alkoholu. W aptekach jest sprzedawany i olej, ale do obróbki pępka nie jest używany. Nie bój się dotknąć rany pępowinowej, ponieważ noworodek to miejsce nie jest bolesne (jeśli nie ma procesu zapalnego).

Chlorophyllipt - najlepszy sposób opieki nad dziećmi

W celu leczenia skóry dziecka w innych miejscach, na przykład, gdy jest spękana, lepiej jest zażyć słaby roztwór chlorofilu. Rozcieńczenie może być zwykłą wodą lub solą fizjologiczną. Ale w obszarze nosa i ust roztwór alkoholu nie musi być leczony. Dziecko może wdychać kilka duchów i zatruć się.

Udowodniono, że jest chlorofilem z leczeniem otarć i zadrapań. Po ukąszeniu komara możliwe jest również uniknięcie nieprzyjemnego swędzenia przy pomocy tego środka.

Problemy z gojeniem rany pępowinowej

W ciągu trzech tygodni pępek zwykle leczy. Jeśli to nie nastąpi, należy skonsultować się z pediatrą o poradę. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli to jest prawie wyleczone pępek zaczyna zamoczenia. Proces gojenia może być spowolniony ze względu na stan zapalny, którego objawy jeszcze nie pojawiła.Na przykład może to być przetoka pępkowa lub przepuklina.

Ale musimy pamiętać, że w pierwszym tygodniu życia niewielkie ilości kiły są możliwe dzięki pępowinowej ranie. Aby ustalić, że nie jest to oznaką stanu zapalnego, jest bardzo prosta - zapach. Skarb nie śmierdzi, ale ropny wyładowanie charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem.

Antybakteryjne właściwości chlorofilu będą unikać procesów zapalnych. A następnie rana pępowinowa zagoi się na czas i bez problemów.


Powiązane publikacje