ss x
x

Jeśli niemowlę wystaje z pępka


Tutaj urodził się ukochany, drogi i długo oczekiwany - dziecko (lub dziecko). Alarmy z pierwszych godzin pojawienia się nowego życia są już za nami. Wtedy matka, ojciec i wszyscy krewni ludzi rodzi się człowiek czeka i nieprzespane noce i kłopoty kąpieli i karmienia. Stojak problemów o różnym charakterze i złożoności opieki nad córką zdrowia, synka, wnuczka, wnuczka. Wśród nich będzie niewątpliwie to: dlaczego pępek wystaje z noworodka?

noworodek ma czerwony pępek

Trochę anatomii

Główka miękiszu i jego brzuszek z pępkiem po raz pierwszy będą najważniejszymi częściami łydki, wrażliwe, a zatem przyciągające szczególną uwagę dorosłych. Wynika to z fizjologicznej struktury człowieka w najwcześniejszym okresie życia.

Tameochko, lekko pokryty skórą, a pępek to najbardziej wrażliwe miejsca dla noworodka.

Oba stanowią prawie otwartą bramę dla niebezpieczeństwa, przenikania infekcji do organizmu dziecka. Mamy zwrócił uwagę na akapit drugi, na opiekę i emocji, że zaczyna przeszkadzać młodym rodzicom, aogda się zastanawiać - dlaczego pępek wystaje z tylko urodzonego potomstwa?

W wewnętrznej ścianie przedniej brzucha (wyśrodkowanej) znajduje się pierścień pępowiny, z którego emanuje pępowina dziecka. Przy urodzeniu, jest odcięta, szczelnie obandażowaną nić jedwabną lub catgut (ostatnio używane Uchwyty specjalne), pozostawiając kawałek wysoki (kikut). W czasie, gdy zgodne z prawdą przenoszenia, około 6-10 dni to wither i mieszczą się oczywiście schowane wewnątrz jamy brzusznej. Na górze musi być czysty wgłębienie.

Tak powinno być. Niestety, w tym naturalnym procesie występują komplikacje. Kiedy po wypisaniu ze szpitala pępek noworodków wystaje na długi czas, nie cofa się samoczynnie i występują niepokojące zmiany.

Czy dziecko grozi takim pępkiem? Opis objawów i zaleceń

Aż do roku ten mały człowiek jest praktycznie bezradny.Podczas gdy młode zwierzęta po kilku godzinach podążają za mamą. A nasze dzieci wymagają bliskiej codziennej uwagi, opieki i pomocy. Tak w przypadkach, gdy pępek wystaje u noworodka - potrzeba maksymalną koncentrację i odpowiedzialność za 1-3 miesięcy.

Nie ma następujące objawy:

1. Naturalne wybrzuszenie. Jak kopiec różowego, zdrowego koloru, bezbolesny, miękki. Z górnej rany nie ma płynu. Trochę spokojnie reagować na badania palpacyjnego (wyciskanie), nie ma obrzęk tkanek leżących u ich podstaw. Sytuacja ta sugeruje, że najprawdopodobniej podczas porodu dokonano wysokiego opatrunku. Nie ma się czym martwić na takim zdjęciu, ale konieczne jest wyeliminowanie tego niedociągnięcia! Po pierwsze, ze względów estetycznych i jako ostrzeżenie prewencyjne wpływów mechanicznych w przyszłości. Pępowinowej brzucha, że ​​sztyfty, sztyfty mogą być poddane urazowi, rozerwania, wejdzie w kontakt z (gumką spodnie) odzież, powodując swędzenie i otarcia skóry. Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się tego defektu kosmetycznego.

 

kupanie

2. przepuklina pępowinowa. Nad ogólną powierzchnią jamy brzusznej pojawia się nagle mocno wystający skórzany woreczek. Mocno w dotyku, choć na początku może być dość miękki. Fakt, że wyżej wymienione pępowinowej pierścień pusty zachowane przez pewien czas po zakończeniu gojenia rany pępowinowej. W stanie nadmuchanym brzusznego kolki, zaparcia lub biegunka spowodowana nieprawidłowym karmienia diety niedożywionych - tworzą wzdęcia (akumulacji gazu w jelitach). Małe dzieci tak bardzo martwią się ostrymi bólami charakterystycznymi dla takich zaburzeń, że są histeryczne, z napięciem "do błękitnego" krzyczą. Oczywiście przeciążony słaby obraz mięśni brzucha, pępek wystaje w grożącej sposób, jakby to teraz pęka.

Dziecko jak to wydmuchuje (lub jak mówią „obłoczki”) przez segment wydrążonego szczelinowa jelit. Bez wątpienia konieczna jest konsultacja pediatrów. Tylko oni będą w stanie naprawić i naprawić nowotwór w odpowiedni sposób. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą nieprzewidywalne i smutne, aż do chirurgicznego pilnej interwencji.Możliwe konsekwencje:
  • zapalenie z obrzękiem;
  • naruszenie martwica jelita z sektora zewnętrznego;
  • ogólna niedrożność jelit;
  • zapalenie otrzewnej (zapalenie, sepsa wszystkich narządów wewnętrznych otrzewnej)

3. Przetoki na pępkach noworodków. Przyczyną jest, w opinii położnych, niedorozwój żółtka i dróg moczowych płodu w rozwoju wewnątrzmacicznym. Przez pępowinę trafiły do ​​niego nie tylko ważne składniki odżywcze, ale także jego "odpady" (mocz, kał) również zostały wydalone. Kiedy ciąża ma miejsce w idealnym, patologicznym wariancie, te kanały (wygięcia w pępowinie, które owinęły się wokół małego) powinny zamknąć się w 3-5 miesiącu ciąży. Wtedy mały pazur się wkurza i pompuje do płynu owodniowego.

Ale paradoks polega na tym, że (często żałujemy, że obraz jest obserwowany wśród przyszłych matek w ciąży), gdy dziecko ma układ moczowy przez pępek po porodzie, Możliwe jest rozwiązanie tego problemu wyłącznie poprzez operację chirurgiczną. Należy pamiętać, że odmiany garbnikowe są: wewnętrzne i zewnętrzne. O pierwszym zgłoszeniu, które otrzymałeś. Co do innych - tutaj klinika jest prosta. Brud, infekcja, nieprzestrzeganie sterylności, higiena. Brak umiejętności, doświadczenia lub obojętności w stosunku do pępka nowonarodzonych członków rodziny.

apgar-shkala2

Zapobieganie. Metody i metody eliminacji

Najbardziej pozornie dostępne i zrozumiałe zastrzeżenia to proste zasady i wymagania. Że nic nie stanie się z Twoim dzieckiem, bądź ostrożny, nie bądź leniwy, aby umyć ręce, nie nadużywać manicure, nie, i nie uruchamiać wystąpienia objawów niemowlęcia w stanie pępka. Przy pierwszych znakach - skontaktuj się z lekarzem, zadzwoń po karetkę pogotowia, nie marnuj czasu. Tak, nie musisz wpadać w panikę, ale nie musisz też być obojętny.

Zapobieganie:

  1. Stwórz wszystkie warunki, dołóż wszelkich starań i starań, aby twój brzuch nie puchł;
  2. Sprawdź swoje jedzenie (jeśli karmisz piersią). Być może jesz coś, co powoduje zaburzenia trawienia u noworodka lub dziecka, nadmierny obrzęk brzucha, nagromadzenie gazu, luźne stolce lub zaparcia;
  3. Bez napojów alkoholowych, palenia, potraw pikantnych i tłustych.

W przypadku kolki istnieje dobra i szybko działająca metoda. Wyczyść fałd flaneli kilka razy. Wygładź żelazko, aby przy zgięciu łokcia nie było silnego przegrzania.Nie rozciągaj ani nie ściskaj, zawijaj brzuszny obszar dziecka, tak aby klapa znajdowała się poniżej serca.

Weź małe dziecko na ręce, połóż je na klatce piersiowej, tak aby głowa była zwrócona w twoją stronę. Obejdź pokój, delikatnie głaszcząc dziecko po plecach i nucąc cicho.

Może się to wydawać absurdalne i śmieszne w oczach współczesnych wyemancypowanych mumii. Ale z naukowego, psychologicznego punktu widzenia, w takich manipulacjach istnieje ziarno zdrowego rozsądku i odwiecznej, nie szkodliwej mądrości:

  • Flanelowe ciepło, które odczuwa syn (córka), rozluźnia intensywny muskularny ton, poprawia krążenie krwi.
  • Dotyki - korzystny wpływ na receptory skóry, zakończenia nerwowe;
  • Dźwięki Twojego głosu niosą kojącą, uśpioną, kochającą atmosferę.

Nie obawiaj się, że będzie uzależnienie od ręcznego noszenia. Możesz sobie z tym poradzić.


Powiązane publikacje