ss x
x
Pępek

Filtry
Kiedy pępek martwi się o okruchy
Kiedy pępek martwi się o okruchy
Fizjologiczne i psychologiczne powody pojawiania się złych nawyków u dzieci. Zbieranie pępka jest normą lub patologią. Możliwe mechanizmy rozwoju. Komplikacje. Opcje rozwiązania problemu.
Mangan do przerobu pępowiny Mangan do przerobu pępowiny
Nie uzdrowił pępek - najsłabszych miejsce na ciele noworodka. Jest to bezpośrednia droga zakażeń, które dostają się do organizmu. Aby temu zapobiec, przewód pępowinowy powinien być traktowany prawidłowo.
Jak pomóc dziecku, gdy pęka pępek Jak pomóc dziecku, gdy pęka pępek
Dlaczego pępowina dziecka krwawi? Zasady opieki nad pępkiem: co i jak sobie z nim poradzić? Jak kąpać dziecko? Jak uniknąć infekcji w ranie? Kiedy zadzwonić do lekarza?
Leczenie rany pępkowej dziecka za pomocą clothespin Leczenie rany pępkowej dziecka za pomocą clothespin
Przetwarzanie pępka to poważna sprawa. I musisz wziąć to z całą odpowiedzialnością. Pierwszym krokiem jest dostarczenie apteczki pierwszej pomocy we wszystkim, czego potrzebujesz. I oczywiście postępuj zgodnie z zasadami na maszynie.
Dlaczego potrzebuję dziecka chlorofilowego? Dlaczego potrzebuję dziecka chlorofilowego?
Uzdrowienie pupochka noworodka odbędzie się szybko i bez problemów, jeśli używasz dobre narzędzie, gdy jest on przetwarzany. Najlepszym lekiem na to jest chlorofil.
Przetwarzamy ranę pępowinową na dziecko Przetwarzamy ranę pępowinową na dziecko
Zdrowie noworodka będzie zależeć bezpośrednio od tego, jak prawidłowo dorośli monitorują jego higienę. I aby zacząć się nim zajmować, konieczne jest właściwe zaloty pępka.
Jeśli pępek dziecka gnije Jeśli pępek dziecka gnije
Oznaki ropienia rany pępowinowej u dziecka i przyczyny, które powodują ten proces. Niezbędne metody diagnozy, leczenia i profilaktyki. Ogólne zalecenia dotyczące pielęgnacji pępka.
Stopień gojenia rany pępkowej u niemowląt Stopień gojenia rany pępkowej u niemowląt
Kiedy i jak pępowina spada. Prawidłowe leczenie rany pępowinowej. Możliwe przyczyny przedłużonego procesu gojenia. Komplikacje, jak je rozpoznawać.
Jak pępek leczy dziecko Jak pępek leczy dziecko
Aby upewnić się, że pępek noworodka leczy tak szybko, jak to możliwe, należy zachować ostrożność. Rana pępowinowa powinna być zawsze czysta, sucha i potraktowana roztworem dezynfekującym.
Jeśli niemowlę wystaje z pępka Jeśli niemowlę wystaje z pępka
Tutaj urodził się ukochany, drogi i długo oczekiwany - dziecko (lub dziecko). Alarmy z pierwszych godzin pojawienia się nowego życia są już za nami. Następnie mama, tata i wszyscy rdzenni ludzie uroczego małego człowieka czekają ...
Przyczyny zaczerwienienia pępka u dziecka Przyczyny zaczerwienienia pępka u dziecka
Umbilical rana - ostatni ślad na nierozerwalny związek z matką. Zaczerwienienie rany zaalarmuje nawet doświadczonych rodziców. A co, jeśli stało się to z dzieckiem?
Zobacz więcej

Pępek

Dziecko rodzi się pępowiną, która po zakończeniu pulsacji zostaje ściśnięta i odcięta. Przez tydzień reszta jej kłębie, otwierając ranę pępowinowej. Żyje, ona objęła krwotoczny (gęsty „krwawą”) ciasto, które następnie znika. To tworzy pępek.

Właściwa opieka nad pępkiem w domu:

  • Leczenie suchych ran odbywa się raz dziennie po kąpieli; proces mokry dwa, trzy razy.
  • Do smarowania użyj zelenku, manganu, 1% roztworu chlorofilu lub innych podobnych preparatów alkoholowych; z małym krwawieniem - specjalną hemostatyczną (hemostatyczną) gąbką.
  • Przed obróbką, jeśli to możliwe, usunąć skorupkę, uprzednio namoczoną 3% roztworem nadtlenku wodoru.
  • Aż do całkowitego wyleczenia pępka, woda w kąpielisku jest dezynfekowana przez gotowanie i dodawanie manganu lub wywaru z ziół przeciwzapalnych.

Staraj się, aby rana pępowinowa nie znajdowała się pod pieluszką. Przyczynia się to do szybkiego suszenia skorupy. W przypadku długiego kaczego pępka, krwawego, ropnego wydzielania, skonsultuj się z lekarzem.