ss x
x

Nauczyć się prawidłowo pompować smarkaczki


Nieżyt nosa u noworodka w pierwszych tygodniach życia jest całkowicie normalnym procesem. Są to konsekwencje błon śluzowych nosa i gardła, które dopiero zaczynają prawidłowo funkcjonować.

Zwiastunem zimna jest suchość w nosie dziecka. Jednak rodzice nie będą mogli tego zauważyć. A panika zaczyna się już od pierwszego pojawienia się smarki od dziecka. W związku z tym natychmiast powstaje pytanie: w jaki sposób można je wypompować.

Przyczyny małej ilości śluzu w nosie

Często istnieją powody, które nie są związane z błoną śluzową. W rezultacie w nosie niemowlęcia gromadzi się niewielka ilość smrodu.
  1. Noworodek dławił się mlekiem matki lub mieszanką.
  2. Przegrzanie ciała.
  3. Zimno spowodowane hipotermią.
  4. ARVI.
  5. Obecność ciała obcego w nosogardzieli.
  6. Ząbkowanie.

Nauczyć się prawidłowo pompować smarkaczki


Rodzaje nieżytu nosa u noworodków

Najczęściej zatory śluzu w nosie sugerują, że dziecko jest przeziębione. Powstaje w wyniku dostania się do okruchów ciała wirusów lub różnych bakterii. Również smarka, co dziwne, może powstać w wyniku zaburzeń związanych z przewodem pokarmowym. Coryza pojawia się także w reakcjach alergicznych. Ale zazwyczaj dotyczy to starszych dzieci, chociaż są wyjątki.

Jest coś w rodzaju zimna, które pojawia się tylko u niemowląt. Jest to śluzowate wydzielanie skrzepu z jamy nosowej, które zwykle pojawiają się w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Niebezpieczeństwa takie zjawisko nie reprezentuje. Zwykle jest to spowodowane spożyciem treści żołądkowej w nosie. Dzieje się tak w wyniku niedokładności dziecka. Alokacje można ostrożnie usunąć za pomocą bawełnianego wacika.

Kolejne częste przeziębienie pojawia się okresowo, gdy pierwsze zęby zaczynają wybuchać. Nie powinno to powodować żadnych obaw w przypadku zadowalającego ogólnego samopoczucia dziecka i braku wzrostu temperatury ciała.

Około dwóch miesięcy dzieci mogą rozwinąć tak zwane "fałszywe przeziębienie". Jest to spowodowane silnym ślinotokiem. W trakcie tego noworodka może nadmuchać pęcherze nie tylko ustami, ale także nosem. W tym czasie dziecko może kaszleć, dusząc trochę śliny. Ale nie musisz się martwić, jeśli nie ma innych objawów: gorączki, złego stanu zdrowia itp.Nuty barwne u niemowląt

  • Zielony

Oznacza to, że przeziębienie dziecka zostaje wyleczone. Wirusy i różne mikroorganizmy, a także bakterie, giną i wydostają się z zielonkawym śluzem. Ale gęstość śluzu jest wysoka. Dlatego oddychanie może być trudne. W tym okresie zaleca się stosowanie kropli zawierających wodę morską. Zawartość nosa mięknie i jest usuwana za pomocą bawełnianego wacika lub wacika. Bardzo trudno jest oderwać się od tej konsystencji.

  • Przezroczysty

Takie smarki pojawiają się na samym początku choroby. Zwykle charakteryzuje je obfite wydzielanie, jak również wzrost temperatury ciała u dziecka. Zużycie w tym okresie powinno nie tylko być myte wodą morską, ale także używać kropli, które mają na celu zwalczanie drobnoustrojów i czyszczenie dróg oddechowych.

  • Żółty

Takie rozładowanie wskazuje, że niemowlę jest już prawie ukończone. Nos należy myć, usuwając śluz za pomocą wacika lub opaski uciskowej.

Jak wypompować smark z niemowlęcia

Aby wyssać glut z okruchów, rodzice często używają kilku podstawowych metod.

Pierwszym sposobem jest użycie specjalnego urządzenia - aspiratora. Można go kupić w dowolnej aptece. W przyszłości stanie się niezbędnym lekiem do leczenia przeziębienia u dziecka. Aspirator składa się z rury z dwoma plastikowymi końcówkami. Jedna dotyczy ust matki, druga jest schludna i nie jest głęboko włożona do dziobka dziecka. Porady są wyjmowane. Mama powoli oddycha, uwalniając w ten sposób dziecko od smrodu. Są elektryczne aspiratory. Są warte, z pewnością droższe, ale będą trwać znacznie dłużej. Ponadto podobne urządzenia są wygodniejsze w obsłudze.

Druga metoda jest bardzo prosta. Są matki, które ssą śluz z nosa dziecka ustami. Oczywiście, że możesz to zrobić. Ale tej metody nie można nazwać higienicznym. Co więcej, jest bardzo niewygodny.

W przypadku trzeciej metody potrzebna jest zwykła pipeta, z której usuwa się gumową końcówkę. Okrągła strona wkładana jest do nozdrza noworodka, aby nie uszkodzić jej błony śluzowej. Z drugiej strony jeden z rodziców wdycha powietrze za pomocą ust. Umożliwia to szybkie i łatwe uwolnienie dziecka od smrodu. Jednak trzeba to robić ostrożnie, aby nie powodować nadmiernego nacisku w nosogardzieli, co może prowadzić do krwawienia.

Czwarta metoda polega na użyciu małej lewatywy. Aby uzyskać lepszy efekt, odetnij końcówkę lub usuń plastikową końcówkę. Konieczne jest uwolnienie powietrza ze strzykawki i włożenie go do nosa dziecka, a następnie wykonanie lewatywy napełnionej powietrzem. W ten sposób można odessać część śluzu, który zakłóca oddychanie dziecka.

Również przy zimnie zaleca się, aby nos dziecka był często usuwany, ale nie więcej niż pięć razy. Można to zrobić przy pomocy wody morskiej ("Akvalor", "Aquamaris" itp.). Pomaga usunąć płyn i uwolnić drogi oddechowe.

Ciało okruchów dopiero zaczyna się rozwijać. To trudny okres dla niego i jego rodziców. Dlatego, jeśli katar nie przejdzie więcej niż trzy lub cztery dni, najlepiej będzie zwrócić się do pediatry.


Powiązane publikacje