ss x
x

Sen dziecka po jego stronie: szkoda lub korzyść


Zdrowe i zdrowy sen dla pełnego rozwoju noworodka zastawu. Głównym zadaniem dla młodych rodziców - aby zapewnić dziecku spokojny i komfortowy sen. Pierwsze miesiące jego życia grudnichok śpi prawie całą dobę. Czas snu może trwać od siedemnastu do dwudziestu dwóch godzin dziennie.

Warunki dobrego wypoczynku powinny być wygodne. Mamy i tatusiowie powinni dbać nie tylko o środowisko, ale także, aby okruchy spały w wygodnej i bezpiecznej dla życia postawie.

Niezbędne warunki do dobrego wypoczynku dla dzieci neurologicznych

Aby zapewnić dziecku odpowiednie warunki do snu, należy przestrzegać następujących zasad:

  1. Pomieszczenie, w którym znajduje się śpiące dziecko, musi być regularnie wentylowane;
  2. Reżim temperatury powinien być utrzymywany na poziomie od osiemnastu do dwudziestu dwóch stopni;
  3. Wilgotność powietrza w pomieszczeniu musi wynosić co najmniej sześćdziesiąt do siedemdziesięciu procent;
  4. Łóżko powinno być wystarczająco gładkie i sztywne;
  5. Pomieszczenie powinno być ciche, nie powinno być głośnych dźwięków;
  6. Jasne światło powinno być wyłączone.

Sen dziecka po jego stronie: szkoda lub korzyść

Dzieci mają tendencję do snu na plecach. Dłonie mają więc zagiętą Cam, nogi lekko ugięte w kolanach i od siebie. Głowa jest odwrócona na bok.

Ta pozycja ciała jest naturalna dla dzieci, ale nie jedyna możliwa. Melenky dziecko może spać na brzuchu lub na boku. Kiedy kładziesz okruchy do snu, musisz wybrać pozę, która będzie odpowiednia w danym momencie. Uważaj też, aby nie skrzywdzić dziecka.


Śpij niemowlęta z tyłu

Ta pozycja jest uważana za najbezpieczniejszą dla dziecka. Dzięki temu można go spać zarówno w dzień, jak iw nocy.

Gdy kładziesz dziecko na plecach, należy odwrócić głowę na bok, aby w przypadku niedomykalności dziecko się nie zakrztusiło.

Aby miękisz nie rozwinął się kręcz szyi, głowa musi być zwrócona w różnych kierunkach. Jeśli uporczywie odwraca się do jednej ze stron, możesz umieścić złożoną pieluszkę, kładąc głowę po drugiej stronie. Materiał nie pozwoli mu skręcić w zwykłym kierunku. Stopniowo należy zmniejszyć warstwy złożonej pieluszki, eliminując przeszkodę w skręcaniu. Stopniowo przyzwyczajasz dziecko do samodzielnego obracania głowy w różnych kierunkach podczas snu.

Chociaż spanie na plecach jest najbardziej typową pozą dla dzieci, ale nie zawsze może być używane do codziennego odpoczynku. Jeśli dziecko ma dysplazję stawów biodrowych, pediatrzy zalecają mu spać na brzuchu. Ponadto nie zaleca się spania w tej pozycji w nadciśnieniu mięśni. W takiej sytuacji dziecko bardzo często mimowolnie macha rękami i może się obudzić. Aby uspokoić okruchy często uciekają się do pieluszki. To prawda, że ​​nie wszystkie dzieci zgadzają się spać w takich warunkach.

Jeśli dziecko cierpi na kolkę jelitową, to w pozycji na plecach może spać bardzo niespokojnie. Wynika to z problemów z wyciekiem gazu z jelita. Możesz uratować sytuację ciepłą pieluchą lub małym wiadrem dla dziecka. Bardzo dobrze jest spać dziecko na beczce.

Spać na brzuchu

Codziennie, przynajmniej raz, gdy dziecko musi się rozłożyć na brzuchu. W tej pozycji dziecko trenuje układ mięśniowy i uczy się podnosić głowę. To pozwala mu poznać świat zewnętrzny i rozwija orientację w przestrzeni.

Poza tym ta pozycja jest dobra na kolkę, ponieważ pomaga usuwać gazy i łagodzić ból. Ale aby położyć dziecko na brzuchu, możliwe jest tylko pod kontrolą dorosłych. W takiej pozycji istnieje ryzyko nagłej śmierci dziecka. Wynika to z faktu, że dziecko może przyjść do odpoczynku na powierzchni szopki i przewrócić na własną rękę nie może. Z powodu niedojrzałości układu nerwowego noworodek często zatrzymuje zatrzymywanie oddechu. Umieszczenie dziecka do spania w tej pozycji, oddalają się wszystkie poduszki i koce i pluszowych zabawek. Wygładź arkusz, aby nie było żadnych nieregularności. Musisz także ciągle obracać głową dziecka. W tej pozycji dzieci śpią z reguły znacznie spokojniej i silniej.Należy jednak pamiętać, że jeśli nie można monitorować stanu dziecka, to po zaśnięciu najlepiej jest umieścić go w innej pozycji.


Odpocznij z boku

Jest to wystarczająco bezpieczna pozycja snu, jeśli masz pewność, że dziecko nie będzie w stanie odwrócić się na własnym brzuchu. Aby chronić dziecko nie musi umieścić go na swojej stronie, a w stanie „flip”. Pod tyłem musisz położyć złożony koc lub ręcznik. Kiedy dziecko śpi w pozie na boku, jego pióro jest w pobliżu głowy i mógł się podrapać. Lepiej jest nosić goździki na kamerach. Bardzo dobrze jest spać w takiej pozie dzieci, która często rezygnuje. Również dzieci z problemami trawiennymi i kolkowymi czują się dobrze po swojej stronie. Nogi w tej pozycji są przyciśnięte do brzucha, a gazy dobrze opuszczają jelito.

Jeśli u dziecka zdiagnozowana jest dysplazja stawu biodrowego, sen u jego boku dla takich dzieci jest przeciwwskazany do trzeciego miesiąca życia. Ponieważ obciążenie stawów biodrowych jest bardzo wysokie.

Stań do odpoczynku z podniesioną głową

Niektóre młode matki błędnie wierzą, że jeśli w czasie snu dziecka podnieść głowę, nie będzie cierpieć z powodu kolki lub pluć się będzie mniejsza. Aby uniknąć takich problemów podczas snu, należy go przechowywać w kolumnie przez pięć do dziesięciu minut po karmieniu. Głowa powinna być założona na jego ramieniu, a dziecko powinno być przyciśnięte do klatki piersiowej za pomocą brzuszka.

Upewnij się, że łóżeczko, w którym dziecko śpi, jest płaskie i sztywne. W tym przypadku nie będzie żadnych odchyleń w rozwoju kręgosłupa. Pozycje snu muszą być regularnie zmieniane. I oczywiście mama musi wziąć pod uwagę indywidualne cechy jej okruchów i preferencji.

Wtedy nie tylko dziecko odpocznie, ale sama matka.


Powiązane publikacje